0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (24 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar. Hemen konuya girmek istiyorum. 2 doğumumdan 5-6 gün sonra yemeklerden sonra aşırı mide ağrısı çekmeye başladım. Bu ağrılar 1-2 dk sürüp geçiyordu. Taktığım korseden zannettim ve korseyi çıkarttım. Daha sonra bu ağrılara bulantı ve kusma eklendi. Daha 15 günlük lohusayken ağrılara dayanamayıp acile gittim gaz diyip yolladılar. Ağrılar sık sık olmaya başladı her gitmemde gaz diyip yolladılar. Sonunda poliklinliğe gittim ve saframda taş olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledim. Ama emzirdiğim için doktor bebeğin biraz büyüyünce ameliyat olabileceğimi söyledi. Çikolata kızartma yumurtadan uzak dur dedi. Bebeğim şuan 9 aylık ve ben neredeyse 9 aydır ağzıma hiç birini sürmedim. Dikkat ettiğim halde teşhis konduktan sonra 2 sefer daha bu ağrıyı çektim. Son seferinde dikkat ettim de 5-6 gün üst üste süt içmiştim farklı olarak ondan diyip sütü sütlacı yoğurdu bile temkinli yemeye başladım. Ama her yemekten sonra bişey yiyip içtikten sonra acaba diyorum yine ağrır mı. Size sorum nelere dikkat ediyorsunuz? Ya da ağrınız başladığı an neler yapınca ağrınız hafifliyor. Önerileriniz ya sa şunu kesin yeme dediğiniz şeyler var mı. Allah kimseye yaşatmasın bu ağrıyı. 

7 Cevaplar

0 oy
(43 puan) tarafından
Canım bendede var doğum yaptım bebeğim 5 günlükken taşın sancısı tuttu çok kötü oldum gözlerimi açamıyordum acile gittim yatırdılar safra kanallarım falan tıkanmıştı kan değerlerim düşmüştü enfeksiyon değerim yüksekti 10 15 gün tedavi gördüm ameliyat olmayı bebeğim ek gıdaya geçince giderim diye düşündüm şuan 6 aylık gitcem bugünlerde ama bana ne yiyip ne yemeyeceğimi söylemedi çok zor bir ağrısı var tarif edilmez Rabbim düşmanıma yaşatmasin taş sancısını 
(24 puan) tarafından
Amin amin çok zor gerçekten. Doğum sancısı doğum ağrısı bile böyle değildi.
-Reklam-
0 oy
(248 puan) tarafından

Aynen öyle çok zor bı durum ben 2 yil çektim sancı bel ağrısı kusma mide bulantısı daha neler neler her gitmemde bir şey yok diyip gönderdiler doktorlar öyle diyince artık çevremde kimse inanmadı numara yapıyor diye konuştular kesin ise cnm git aldır çekmeye değmiyor bende bulamadılar 2 yıl çektim olan bana oldu ilacı falanda yok yani ağrı gitmiyor o taş oynadıkça canını alıyor her hafta her ay büyüyor o taş büyüdükçe safra duvarı zedeleniyor o daha kotu git aldır sen bekleme

(43 puan) tarafından
Aynen çok zor bi ağrısı var bende her geçen gün acaba dahada kotuyemi gidiyo diye korkuyorum benimde bebeğim 6 aylık eşim yanımda değil şehir dışında çalışıyor kayinvalidem kayınpederimle kalıyorum ailem uzakta gurbetteyim yani çok zor
(24 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Benim eşim ailesi kendi ailem olduğu halde erteliyorum sürekli. Geçmiş olsun.
(248 puan) tarafından
Aynen bekletme o taş büyüyor daha kotu olmadan çaresine bak
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ameliyat ol canım o taş kanala düşünce o ağrı 1000 kat artıyor 
(24 puan) tarafından
Ah bu pandemi :(
0 oy
tarafından
bebegin 9 aylik olmus safra taşı hafife alınacak birşey değil bence ben ameliyatını oldum kana karışmıştı enzimler yükseldi sararma başladı ama şükür ameliyat kolay oldu yanımda yatan hasta 40li yaşlardaydı safra kesesiyle baska bi organı birleşmiş ikimizde kapalı olacaktık o kadın açık ameliyat olmak zorunda kaldı demem o ki bekletmemek gerek
(24 puan) tarafından
Peki yeme içmeye dikkat ettiğiniz halde mi oldu. Çok geçmiş olsun.
tarafından
evet zaten yiyemiyordum ki yediğimi kusuyordum domates bana çürük gibi kokardı oysaki cok severdim tasin boyutuna da bağlı benimki küçük taneli ve kumluydu

mesela kaynanam da olmuş onunki kocaman kocamandı  

bu kaba koymuslar bakmam için orda gördüm kendiminkini kaynanam da saklamıştı
(24 puan) tarafından
Ben diyetime dikkat ettiğim sürece bi sıkıntım olmuyor çok şükür. Yağlı hiç bişey zeytin kızartma karnıyarık süt süt ürünleri yumurta çikolata içinde çikolata olan hiç bişey yemiyorum. Neleri yedikten sonra ağrım oldu ilk zamanlar ona dikkat ederek yemek yemiştim safra olduğunu bilmeden sulu köfte Malatyada ayranlı sarma var onu baharatlı hiç bişey 9 aydır yiyemiyorum :(
tarafından
dediklerin azdırıyor agriyi canım bak bebegin de büyümüş bana kalırsa tekrar git gerekirse ameliyatını ol ağır bi ameliyat da değil 4. 5 gün sonunda tamamen ayağa kalkıyorsun dusunu aliyorsun   ameliyattan sonra da olmamış gibi hayatına devam ediyorsun ağrısız bir sekilde şükürler olsun rabbime ne mide ağrısı bildim nede sırt ağrısı bildim ameliyattan sonra yinede senin kararın tabi
(24 puan) tarafından
Olucam inşallah.
0 oy
(644 puan) tarafından
Oğlum 3 aylıkken ameliyat olmak zorunda kaldım maalesef benim ağrılarım öyle geçmiyordu acilden serum almama rağmen siddetle devam ediyordum en sonunda aldırdım keseyi
(24 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Ameliyat sonrası nasıldı peki. Bebeğiniz ufakken olmuşsunuz ameliyat. Zor mıuydu.
(644 puan) tarafından
Çok zordu kapalıydı ama zorladı bayağı beni ameliyat sırasında taşlar kanala düşmüş çok tehlikeliydi bebek küçük büyük oğlum 2 yaşında bilr değildi daha zor bi surecti :/
(24 puan) tarafından
Benimde şuan 9 aylık kızım var ağustosta 3 yaşına giricek birde oğlum var. Kaynanam eltim görümcem hepsi yardım eder aslında ama hepsinin çocuğu var işte eltim yeni doğum yaptı kaynanam yanında. Bilmiyorum zor.. Allah yardımcımız olsun.
0 oy
(4,033 puan) tarafından
Canim ayni seyleri yasadim ozellikle 2..dogumdan sonra 2 gune bir acillik olup gaz sancısı  denilip yollandim. Sonra bi gece acildeki doktorlardan biri anladi. Hemen ameliyat oldum 1 gun yatıyorsun  1 gün  emziremiyorsun sadece. Mutlaka  ameliyat ol kanala duserse tas daha zor bir surece girersin... o ağrı da bambaska valla benim sirtima vuruyordu  hani sağda  olsa kalp krizi geçiriyorum  sanardım...

Ne kadar dikkat edersen et yine o ictigin sudan etkilenip agrı yapabiliyor. Ameliyat olalı 20 ay oldu hala agriyacak mi acaba psikolojisi bende kaldi ama şükür  ameliyattan sonra bir seycik olmadı 1 ay dikkat ettikten sonra  da her seyi yeyip ictim hicbir sıkıntı  vermedi... tavsiyem hemen olman yönünde o sancıyı  hicbir sey de geçirmiyor  ben spor yapıyordum  hava alayim diye balkonda derin nefes alarak yürüyordum daha neler neler ama yine de kıvranıyordum ve o sancilar giderek arttı.
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bende çok çektim ondan canım defalarcs serum yedim hastanede yattım doktor ameliyat etmedi en sonunda özel hastaneye gittim doktor iltihaplanmis dedi pankreas şükür ameliyat oldum kurtuldum safram yok artık sende ameliyat ol bı an önce birde kızartma çikolata bulgurlu şeyler yeme
(24 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Ağzıma sürmüyorum bulgur az yiyorum sadece.
(1,464 puan) tarafından
Bende bebeğim 5 aylıkken ameliyat oldum devlet yapmadı pandemiden erteledim birde iltihaplanmiş ,4 gün hastanede yattım ilk olduğunda gitseydim hemen olacaktım sende ihmal etme cnm çok kötü agrisi ya

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 149 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 466 göst.
25 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Efe&Ege♡Fatoş (777 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Prenses annesi.21 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
18 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Yagmurrr_ (75 puan) tarafından soruldu

389,238 soru

11,637,259 cevap

35,429 kullanıcı

...