0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (515 puan) tarafından
26 aylık kızıma bir iki hafta sonra tuvalet eğitimine baslicam ama yatağına ne sermem lazım ya bu park besiklerden Alez baktım internetten bulamadım bebek yatagina göre başka bişey ne serebiliriz bide nasıl yapicam ya altına yaptı diyelim napicam nasıl davranicam altına yaptıktan sonra tuvalete mi goturcem tekrar napiiicaaaammm of çok zor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hahahah bende şaşkın ördek yavrusuna dönüyorum tuvalet eğitimini düşününce :D 29 aylık olcak halen başlamadım

tarafından
Sorma başım dönüyor fenalık basıyor:) napcaz acaba
(515 puan) tarafından
Şu yatak işini hallediyim baslicam bakalım inşallah basaririz çok stresliyim kakayi cisi temizlemek sorun degilde iz kalır koku kalır nasıl olcak bilmiyorum:(
tarafından
Bnm küçük bebek ondan korkuyorum yetişemem ikisine:( bide oğlum bizle yatıyor odasında asla yatmaz
(515 puan) tarafından
Benim kızımda bizim odada yatıyor ama kendi yataginda arada benim yatağa geliyo:D
tarafından
O yine iyi kız biz bi odada 4 kişi yatıyoz kızım beşikte oğlum ben eşim yatakta jsjjs
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Bebek bakım örtüsünü bant ile ikisini birlestirdim serdim ben
(515 puan) tarafından
Mantıklı teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sen bismillah de başla devamı gelir biz 2 yaşnda alıştık şuan 2.5 böyle bir rahatlık yok valla ;)
(515 puan) tarafından
Yaaaa inşallah basaririz o bezi çıkardıktan sonra tekrar takmak istemiyorum boşa gider tüm emek ne kadar sürede ogrendi
tarafından
Ben 18 aylıktı bi alıştırdım mekan değişikliği yaptık adapte olamdı sonra her fırsatta denedim öyle öyle alıştı işte 2 yaşını doldurmamıştı yine de .alştıgında bezletmiyodu kendini çok titiz bide bi damla kaçırsın üstünü değiştirtiyo :)
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm tek kisilik alez vardi inu katlayip koydum.insallah gerek kalmaz masallah hic islatmadi daha.bizde  subatta ogrendik tuvaleti.
(515 puan) tarafından
İnşallah benim kızımda çabuk öğrenir
(3,101 puan) tarafından
Insallah canm.b3nde hamile oldugum icn birden karar verdim.agustosta 3 yasina girecek.bir iki gun gece bagladim   gunduz sık sık gotrdum.hatrlattim.ama gunduz yapmaya basladikca gece hic islstmadi.bende sasirdim.gundzde toplasan 3 kere kacirmistr.ogrendi cok sukur.biyerede gtsem baglamadim.sadece evde 3 gndennsonra artik hatrlatmadim ogrendmi diye.ama byere gdince surekli sordum.byle byle kolay gecti bizm insallah sennkide.hemen ogrenr kolay gecer
(196 puan) tarafından
Kaç aylıkken başlamıştınız tuvalet eğitimine siz
(3,101 puan) tarafından
Subat ayiydi 3 e grecek iste agustosta.2.5 yas
0 oy
tarafından
Ben nuşamba serdim cok hisirdamasin diye üzerine carsaf serdim uzerine kendi çarşafını serdim bizim de park beşik. Ilk zamanlar altına yapar ama zamanla alışır çok fazla çişin var mı deme baskı hissetmesin ama sürekli tuvalete götür yapmasa da götür ben de yeni öğrettim 15. Gün filan sanırım ogrendi tamamen 2.5 yaşında 
(515 puan) tarafından
Gece yaptimi peki
tarafından
Yok canım gece hiç yapmadı yapsaydı çarşafları dönüşümlü degistirecektim yapmasina hazırdım
(515 puan) tarafından
Nededin peki yani başlarken ne söyledin ve lazimlik falan kullandinmi
tarafından
Lazımliga hiç oturmadı ilk başlarda yere çömelip yapıyordu şimdi alıştı klozet aparatina otutturuyorum klozete yapıyo. Normal dedim artık bez takmayacağız tuvalete gideceğiz diye tuvalet çizgi filmleri izlettim 3 4 gün çok altına kaçırdı sonra sonra tutmayı öğrendi simdi 2 3 saatte bir çiş diyor
(515 puan) tarafından
Ohhh darısı başımıza inşallah:D
0 oy
(457 puan) tarafından
Benimkide 20 aylık olacak bu yaz kalıcak galiba 1 ay sonra sezaryen doğum var öğrensin isterdim yatağına bebek bakım örtüsü yay canım  yada bir müddet gece bezle yengemin oğlu üç yasinda bir aydır falan öğretiyor gece bezliyor alışana kadar gündüzü geceyi öğrenmiş şükür önlem amaçlı kullanıyor 
(515 puan) tarafından
Peki gece bez takarsak kafası karismazmi
(457 puan) tarafından
Aslında onermiyorlar ama 3 yaşında aklı eriyor sabah çıkarıyor bezi çişini yapıyor küçüklerin karışabilir
0 oy
(10,547 puan) tarafından
Çöp poşeti üstüne bu hastanede alt açma oluyor ya şu geçirmez ondan serdim hiç geçmiyor cnm 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Sana öncelikle bol sabır diliyorum inşallah çabuk alışır bebeğin benim 3 yaşında kızım var 4 ay oldu yeni yeni tamamlıyoruz anam ağladı resmen :)
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kız alt değiştirme bezleri varya ondan köy ilk gün baktın yapmadı altına  koyma artık alışsın artık kız küçük değil biz 22 aylık bir hafta oldu başlayalı
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Alt açmaların hasta bezi olanları var düz ve daha büyük onu ser canım 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Canm ben geçen hafta çarşamba başladım 5. Günde kakasınu söylemeye basladı 3. Günde çişi dedi ama 15 20 dk da bir tuvalete götürdüm yap diye alıştırma külodu aldım boşuna lazımlık aldım boşuna öyle duruyolar. Oglum alıştırma külodu oldumj bez sanıyordu yapıyodu. Şimdiye kadar geceleri bezledim ( bezleri hep kuruydu) bugün açıcam şu alt açma örtüleri varya bende ondan var annem dedi gece altına serelim üstüne çarşaf öyle uyusun yaparsa öyle yapsın dedi bakalım Allah annemden razı olsun inşallah annem olmasaydı cesaretim yoktu birde benim 11 aylık oglum var hangibirine yetişirim deyip açmıyodum alıştı şuan şükür

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 216 göst.
5 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 27 göst.