0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Doğduktan 3 hafta sonra başladı 2 aylık olcaz hafta da 1 8 gune 1 anca kaka yapıyor mesela bugün yapması gerek inanılmaz kıvranıyor karnı ağrıyor yardımcı olmak istiyorum bebeğime aynı durumu yaşayanlar tecrübelerini paylaşabilir mi benimle. Bide şimdi acile görürsem ilgilenirlermi

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi
Yenidogan icin  haftada bir cok kotu kesinlikle doktora git
-Reklam-
+1 oy
(249 puan) tarafından
1 çay kaşığı zeytinyag ver ayaklarını karnına doğru bastır bisiklet sürme hareketi yaptır ayaklarını sıcak tut bide 
+1 oy
(11,084 puan) tarafından
Karnına ılık havlu koy masaj yap gaza da bağırsak hareketlerine de iyi gelir. Poposunu uyarma alışkanlık yapıyor bağırsak tembelliği oluyor sonra. Sen doktora git canım lavman yaparlar belki. Ona da çok alıştırma yaparlarsa
(1,755 puan) tarafından
Lavman nedir acaba ne şekilde yapiyorlar
(249 puan) tarafından
Bi ilaç var poposundan içeri siringiyla veriyorlar 10 15 dk ya tuvalete cikiyosun ama sürekli olması tehlikeli bağırsak tembelliği yapiyor
(11,084 puan) tarafından
Popodan içeri bi ilaç sıkıyorlar ardına tuvaletini yapıyor hemen. Benim oğluma çok yapıldı. Baş edemedim  eve aldık, evde kendimiz de yapıyorduk. Alıştı çocuk sonra yapmaz oldum ama 4 buçuk yaşına geldi hala kabızlık sorunu var. İlkti bide benim cahilliğime, annem daha 40ı çıkmamışken poposunu zeytinyağlı kulak çöpüyle uyarıyordu. O zaman bilmiyordum 10 güne kadar normal diye.. çocuğumu kendi elimizle mahvettik malesef anlıcağın... sen yapma bunları alışmasın
(1,755 puan) tarafından
Aaaa çok teşekkür ederim bende yapsam mı yapmasam mi diye git gel yaşıyorum çünkü yapmiyor yardımcı olmak niyetiyle
(11,084 puan) tarafından
Rica ederim. Sen ılık havlu masaj ve ayak hareketlerini yap yardımcı olursun yavruna. Durumu anlattım işte alışmasın diğer şeylere. Son çare doktor yolu
0 oy
tarafından
Benımkı 2 aylık sabah akşam 1 er tatlı kaşığı zeytin yağ veriyorum sıvı yapyor zeytin yağ verebilirsin 
(1,755 puan) tarafından
Ay hiç deme ilk kez verdim akşam üzeri tadını mi beğenmedi anlamadım yutamadı boğuldu elim ayağıma dolandı napcam bilemedim tektim bide daha veremem
tarafından
Benımkı de begenmiyor ama sağlığı için mecbur veriyorum doktor önerdi
0 oy
tarafından
Anne sütüyle besleniyorsa 10 güne kadar normal 

Birde büyük cisi top topsa kabizdir normal yapıyorsa kıvam olarak kabız değildir 
(1,755 puan) tarafından
Top top derken mesela çok katı kıvamlı minik minik top büyük çocukların ki gibi sert degil
tarafından
Tamam canım top top yapıyorsa kabizdir ozaman zeytinyağ direk içirme derim yağ olduğu için genzinde kalabilir kardeşim ölüyordu o şekilde mama veriyorsan mamasina azıcık damlat emiyorsa sütünü sağ azcik icine koyuver öyle içir
(1,755 puan) tarafından
Ayy hiç sorma biri ver dedi bana bende kaşıkla icirdim dediginiz gibi oldu allah yüzüme baktı valla elimde nefesi kesilip morardı resmen
tarafından
Yok canım verme öyle ya Allah korusun yutamiyorlar birşeyle karistirip ver
0 oy
tarafından
Tabı ılgılenirler lavman yapar gönderirler senıde gazlı yıyecek içecek konusunda uyarırlar
(1,755 puan) tarafından
Hiç bir şekilde gazlı içecek kullanmıyorum ama süt olsun diye beslenme şeklimi degistirdim ekmek pilav çok yemeye başladım ben de oda kabız olduk ama dikkat ediyorum geçmedi bi türlü. Lavman ne demek peki nasıl yapiyorlar
tarafından
Ekmek pilavı fazla yemeyin çorbaya ağırlık verin çorba sık tüketin bebegın tualet veya gaz sorunu varsa zeytin yağ verebilirsin lavman bebegın poposuna hortum sokup ilaç veriyorlar sonrada çocuk kendisi yapyor tualetini lavman bu
0 oy
tarafından
Akrabaların komşuların bebekleri kabız oldugunda soluğu bizde alırlardı annemn tek yaptıgı yöntem kibritin barutlu tarafını zeytinyağında bekletip poposunu ağzına koyuyodu -2-3 tane sade ucunu fışt diye dolduruyolardı valla cesaret edebilirsen bi dene zorlamadan avaş yavaş Allahm acil şifalar versn
(1,755 puan) tarafından
Alışkanlık yapar falan diyorlar kulak çöpü ile yapınca anında yapıyor fitilde var evde bekliyorum bakim
tarafından
Sürekli yapsrsan alışkanlık yapar canım ama şuan mecburi yani patlasın mı çocuk yazık günah :/
(1,755 puan) tarafından
Doğru haklısın
0 oy
tarafından
Ağzına damlalıkla zeytinyağ damlat. Yada sütüne kat
(1,755 puan) tarafından
Dün yaptım genzine kaçtı boğuldu çok korktum canım yapmam bidaha
tarafından
Bebeği dik pozisyonda yanağına dogru koyacaksın damlalikla diğer türlü direk boğazına giderse kaçar dediğin gibi.
0 oy
(188 puan) tarafından
Biogaia al eczaneden canm. Bizimde cok oluyodu 2 gündür onu kullaniyoruz rahatladı smdi 
(1,755 puan) tarafından
Hadii ya aklımdan da o geçiyordu aslında nekadara aldn çok pahalı bi damla diye duymuştum. Sizin kaç gün yapmiyordu
(188 puan) tarafından
Bizimki yapiyodu canm ama gunde 1 kere. Gece gündüz kivraniyodu sancidan. 1 aylk ama uyumadigi gunleri bliyorum. 100 liraya alms esim ama allahtan rahatladi :/
(188 puan) tarafından
Bide metsil yazmsti doktor oda gaz icin canm onu al istersen
(1,755 puan) tarafından
Hiç böyle gaz sancısı ağrısı yok ama kakasini uzun süre yapmayınca korkuyorum bide yapacağı gün aşırı zorlanıyor biogaia almam daha iyi bağırsak düzenleyici olduğu için
(188 puan) tarafından
Aynen canm dene bi
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Acile görür valla canm günah biyerine bişey olacak 

Ben çok çektim hep doktorlar daydim hergece 

Allah başka dert vermesin inşallah
(1,755 puan) tarafından
Sende çocuğunu mu götürüyordun
(1,897 puan) tarafından
Evet valla 3 yıl hastaneden çıkmadım doğdu 2 aylıkken başladı gece 4 de 5 de acillkk oluyorduk
(1,755 puan) tarafından
Hadi Yaa sanırım bizde öyle olcaz bi tani konuldumu veya şimdi ilk hangi doktora gotureyim yardımcı olurmsnz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 92 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,479 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 48 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,121 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap