0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından

Selamün aleyküm kardeşlerim kendimce fikrimi yazicam birbirimizi kırmadan uzmeden istişare yapalım istiyorum burda görüyorum ki eşine hakaret yazan yada sinirlerine hakim olamayan kardeşlerim var tartışmalarında fikir isteyip hemen aman boşver yatakları ayır gitsin bu lafın karşılığını bence çıkarmalısin altta kalmamalisin gibi fikirlerde veriliyor yapmayın lütfen birbirimize önce müslüman kardeşler gibi yardımcı olalım eşleri birbirine kırdırmak yerine doğru ve çıkarcı yol bulalım Rabbim eşlerin mutlulugunu birbirlerine olan muhabbetlerine bağlar evlilikte iki tarafında sorumlulukları var kadınlar erkeklere göre daha naif daha kırılgan oluyor eşlerinize hep sevgi ve ilgiyle yaklasin erkekler biraz daha çocuk gibi olup genç olgunlasiyorlar tabi bazı erkek kardeşlerim çok şiddet yanlısı eşi napsada nasıl davransada vazgecmiyolar kötü huylarindan evlilik kadar boşanmakta hak tabi ama basit şeyler için hemen yuvanizdan sevginizden vazgecmeyin hemen inatlasmaya tavır almaya girmeyin sevgi ve saygıyla halledin sorunlarınızı Rabbim hepimizin yuvasına mutluluk birlik versin inşaallah bizzat yaşamış olarak soyluyorum evlilikte çoğu şey biz hanımların elinde uzun oldu hakkınızı helal edin Allah'a emanet olun :)

9 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Çok dogru seyleri dile getirmssnz canm

(137 puan) tarafından
Hamilelikte hormonlardan dolayı aklımız karışık olabiliyor burda çoğu arkadaşımızın doğru yada yanlış fikirleri o kişiyi daha çok etkileyip daha üzücü sonuçlar verebiliyor ben birbirimize hep faydalı olalım istiyorum cnm bazı yazıları okuyunca çok üzülüyorum Rabbim sonumuzu hayır etsin
tarafından
Amin canım amin
-Reklam-
+2 oy
(493 puan) tarafından

Ne guzel soylemissin canim bende cok karsiyim hersey de ben olsam ceker giderim durmam burda yazmasi cok kolay ama ayni seyi yasayinca oyle kolay olmuyor tabiki cok buyuk seyler de tepki gosterilmeli gerekirse ders icin evde terk edilmeli ama ufak tefek seylerden ne yuva yikilir nede ev terk edilir sonucta cocukken oynadigimiz evcilik degil evliliklerimiz biraz sabir lazim bazi seyleri gormemek duymamak lazim 

(137 puan) tarafından
Çok doğru cnm birbirimizi yanlış şeylere teşvik edebiliyoruz yıkıcı olmak çok kolay önemli olan yapıcı olmak ben bazı okuduklarıma çok üzülüyorum bir yuva kolay kurulmuyor kolay yıkılsın hepimiz imtihandan geçiyoruz Rabbim doğru yoldan ayırmasın bizleri insallah
(493 puan) tarafından
Amin canim insallah gercekten bazen cok yanlis akillar veriliyor mesela al kafasina carp ortaligi yik gibi belki senin esin naif ama karsi tarafin esi daha siddetkarsa ? O an akil veridgn arkadas o anki hirsla gaze gelip yapsa ve siddete maruz kalsa ALLAH muhafaza yorumlarimiz da yikici degil yapici olmali o yuzden cok buyuk bisey bile yasamis olsa sakinlikle davranip o sekil yol izlemesi soylenmeli cidden
(137 puan) tarafından
Çok doğru cnm hepimiz eşlerimizin huylarini biliriz ve ona göre davranıriz sert tavır her zaman için sert tavır getirir sevgi ve saygıyla halledilmeli inşallah hepimiz doğru yolu buluruz
(493 puan) tarafından
İnsallah canim
+2 oy
tarafından
Agzina sağlık canim, bende dun gece okudum. Postu acan arkadas ister istemez kırılmış, posttan ziyade okudugum yorumlar cok korkunc. Rabbim anlama gucu versin 
(137 puan) tarafından
Bende çok üzüldüm cnm birimiz atesken birimiz su olmalı ben eşim sinirli iken odayı terk ederim o sakinleşince ben derdimi anlatırım ben dokuz yılda o kadar çok şey yaşadım ki esime olan sevgimle saygimla astım hepsini şimdi hep der Allah senden razı olsun diye burda verilen fikirler sonucu soruyu soran kardeşim yanlış yere yonelebiliyo ben sevgi ve saygıdan yanayım böyle olursak Rabbim yardım eder her sorunun üstünden geliriz sabır dua saygı sevgi hoşgörü çok önemli Rabbim hepimize mutluluk versin inşallah
tarafından
Bende eşime o sekilde yaklaşıyorum, 6 ay sonra 17 yili doldurcaz nasip olursa. Erkek hic bir zaman geri cevrilmemeli, saglik problemin olmadigi surece, cocuk uyanacak korkusuyla geri çevirmek bana gore yanlis. Aylarca dusta kalmiyosun sonucta, bi 10 dakika bebegin uyandiginda esin sallayabilir, buna hic bir erkek sallamam veya bakmam demez. 3 cocugum var, bizimde cocukalr kucukken zaman zaman uyandiginda esim bakiyordu. Blincsizce yaklasiyoruz sorun burdan kaynaklaniyor. Hatta dün bir postta yorum yaptim, bu tarzda. Bana boyle davranan biri ya cevreden hic ilgi görmemiştir, yada defalarca atdatilmistir, yoksa kimse boyle davnamaz dedi, cokca tebessum etmeme sebep oldu :) kari koca kavramini cozememis insanlar evlenmesin. Kadin erkek elbet esit, ama kocanin kadin üzerinde bir üstünlüğü mevcut. Bu demek olmuyor erkek karisini kole gibi kullanacak. Ince dusundugumuz zaman anlayabiliyoruz bir cok seyi. 17 yasims yakin evlendim, suan bakiyorum ben o yasimda simdi burda olan 26 yaslarinda olan bacilarimizdan daha olgunmusum. Bu neyden kaynaklaniyor, cehaletten.
(137 puan) tarafından
Evet okuyorum cnm yorumlarına katılıyorum o yorumuda okumuştum zaten kesin sahra yazmıştır bu yazıyı diyorum bakıyorum sen kadın daha naif olmalı şiddete bende karşıyım doğru ve mantıklı hareket etmeliyiz oturup düşünmeliyiz burda olumlu ve yapıcı olmalıyız ki kardeslerimde ona göre düşünüp doğru karar alabilsinler inşallah daha çok birbirimize yardımcı oluruz
tarafından
Insallah canim, Rabbim herkesin yardimcisi olsun.
+1 oy
tarafından

Söylediklerine katılıyorum. 

Öncelikle bir şiddet karşısında aldatma karşısında yatağını ayır veya bir kaç gün annene git kal deniliyor. Yani her şeye on yargılı yıkıcı davranilmiyor. Mesela bnde yazdm buraya. Bana mantıksız bişey demediler bir kaç gün annende kal falan dediler. Ama sorun büyüktü. Ufacık şeylere zaten kimse kalkıp boşan veya yatağını ayır vs demez. 

Bazı insanlarla sorun aşilmiyor gerçekten sen trip atmasan da alttan alsan da adam gene aynı. Ona yapck bsy yok ama insan çıkmaza giriyor o zaman da naptiğini blmiyor. 

Her sorun aşılır ama neden evlilikler bu kadar inişli çıkışlı pürüzler çıkıyor .... Bazen tepki vericksn bazı olaylara 

(137 puan) tarafından
Evet cnm ben her posta demiyorum bazi yazılara içerik yazdım yanlış teşvikler olabiliyor eşin anlamiyorsa sen elinden geleni yapıp o aynı durumdaysa evlilik kadar bosanmakta hak tabi en ufak kavgalarda bile yatak ayırma veya hakaret bulunan kardeşlerime yazdım evet eşin bazı şeyleri anlamayıp seni kırıyorsa son çare ders verilmeli ama önce biz elimizden geleni yapalım sonrasında olanlara bakalım Rabbim yardımcımız olsun muhabbetimiz mutluluğumuz daim olsun cnm
tarafından
Amin canım. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ❤️
+1 oy
(2,041 puan) tarafından

Evet katılıyorum çok doğru yıkıcı değil yapıcı olmak lazım 

(137 puan) tarafından
Hamilelikten dolayı daha çok alıngan olabiliyoruz yanlış yönlendirmeler olabiliyor inşallah birbirimizi kırmadan incitmeden yardımcı olabiliriz cnm
(2,041 puan) tarafından
Aynen öyle senin doğru bildiğin şey başkasının psikolojisini ve aile hayatını bozabilir ben böyle yaptım sende yap diye birşey yok belki sizin yaşam tarzınız bu ama başkalarını bu şekilde yönlendirmek onun hayatında neleri olumsuz etkiler bilemeyiz o yüzden herşeyden önce ortak çözüm silip atmamak yapıcı olmak
+1 oy
(432 puan) tarafından

Çok güzel anlatmışsın valla.ben bazen yorum yapmıyorum vebal alırım diye çok korkarım ah almaktan.o an bizi dinler yapar eder ama döner ki tahmininden kötü muamele gördü ve ah etti.mazlumsa ve tutarsa vay halimize.

(137 puan) tarafından
Benimde en korktuğum şey cnm birinin ahini almak o yüzden yapıcı olalım istiyorum bazıları çok kırıcı olabiliyor ve münakaşaya girmekten çekiniyorum kalp kirmaktan çekiniyorum hakkımızda hayırlısı diliyorum Rabbim yardımcımız olsun
+1 oy
tarafından

Kesinlikle katiliyorum canim

(137 puan) tarafından
Çok sağol cnm seni de buradan az da olsa tanıyorum seninde yaşadıkların vardı şimdi bakıyorum mutlusun hep mutlu ol hep gül inşallah
tarafından
Cok sukur sabrimin sonu selamet oldu esimde pisman oldu sinir siniri dogurdu o bana ben ona derken cok agir seyler yasadik once siddet gorup hastalanan ben sonra gunlerce pismanlikla bana bebegimize bakan kendini kahreden esim ...olmamaliydi ama atlattik sukur soz verdik birbirimize sukur mutluyuz bebegimizle gunlerin tadini cikariyoruz :)
(137 puan) tarafından
Çok sevindim cnm Rabbim ağzınızın tadını bozmasın evladınla esinle daha mutlu günlere inşallah öp küçük paşayı bnm yerime :) Allah'a emanet olun
tarafından
Optum :) allah razi olsun cumlemize mutlu guzel gunler nasip etsin rabbim
0 oy
(385 puan) tarafından

Çok doğru yazmışsın hiç birimiz 4 4 lük yaşamıyoruz illaki sorunlar oluyor mesela eşimin ilk eşinden 18 Yasında kızı var başka bir ilde annesiyle yaşıyor kızı hiçbirsekilde mutlu edemiyoruz dün bize agız dolusu hakaret etti ilk başta evlenmemiş en çok o istiyordu evlenmemizi şimdi hamileyim diye etmediğini bırakmadı gözü doymuyor ilgiyi hep kendine istiyor eşim zaten üzülüyor ben de anlayış gösteriyorum bazen olayları büyümeden yoluna bırakmak en iyisi ateşi körükledikçe alevlenir üzerine toprak atmak gerekir fevri olmak hiç birşey kazandırmaz anlayış ve muhabbet huzuru getirir. 

(137 puan) tarafından
Çok doğru cnm hep tekti oda daha küçük kabullenemiyor olabilir sen saygıdan sevgiden ödün verme Rabbim büyük inşallah düzeltir kendini cahil daha senin ne kadar güzel davrandığını bakıp ilerde pişman olacaktır zamana bırakmak en iyisi Rabbim hakkınızda hayırlısını versin inşallah düzelir cnm
0 oy
(19 puan) tarafından

bende az önce şiddetli bi kavga ettim eşimle perdeler yırtıldı bişeyler kırıldı en kötüsü kırılan kalplermizdi..eşim bana hava aldırma konusunda çok zayıf kndi arkadaşlarını memnun etmk için elinden geleni yapar istedgi yere gider hesapta vermez..yani dışarı guzeli ailesi için fedakarlıgı yok..1 yıldır aynı hiç degişmedi ne zamn dile getrsem kavga buyudu yapısı çok fazla sinirli aniden sinirlenip evi başıma yıkabiliyo..bnde eşmle bişyler ypma derdindeyim bi turlu aynı yolda buluşamıyoruz :((

(19 puan) tarafından
çok guzel yapmışsın Allah dahada muhabbet versin kardeşim ..sabır edebilsek keşke 1 yıldur evliyim henuz evliligin başındayım..o sinirliykn odayı terk etmeme kuranı açıp okumama izin vermiyo sinirli üstüme gelip kndini rahatlatmaya çalışıyo tek başına sakinleşemiyo öle oluncada olay buyuyo eve kendine zarar veriyo..bilmiyorum bu agrasif halleri yuzunden bende bi takım şeyleri çktim kndimden ama 1 yılda sevgimde saygımda çok tüknmişlik görüyorum bi ömür paylaşmk için çıktık yola ilk yılda bu kadar kavga ediyorsak nasıl geçer bi ömür
(137 puan) tarafından
Bende bazen nefret ederdim cnm şeytan vesvese verirdi kendimi bitmiş tükenmiş görürdüm çok aglardim baktım olmuyor Rabbime sigindim Rabbime yoneldim doğru yolu bulmaya çalıştım eşimin zayıf taraflarını hissetmeye başlamıştım oradan vuruyordum yani zayıf noktalarından gönlüne girmeye çalışıyordum başardım en sonunda odayı terk edemiyorsan hiç karşılık verme münakaşaya girme sorunlarını eşin sakinken dile getir zayıf noktalarına yürü sevdikleri şeylerin üstünden git onu mutlu et bak ben inanıyorum seni anlayacak görecek önce sen kendine inan bi evlilikte en büyük hata surat asmak yatak ayırmak sana güldüğünü görünce git yanına sıkıca sarıl çok kizdiginda tavrını al ama en güzel şekilde yap bunu surat asma muhabbeti azalt yine sevgi ve saygıyla yanaş pişman olacaktır emin ol bol bol dua et yüzüne besmele okuyup üfle o farketmeden inşallah düzelir cnm sen elinden geleni yap o kadar pişman olur ki sana dönüp biseyi yüzüne vuramasin geriye bakıp sende bana kötü yaklastin diyemesin sen hep güzel git oda desinki ya ben bu kadına bunları yaptım ama o benden hiç vazgeçmedi hep yanımdaydı desin bu senin imtihanın cnm en güzel şekilde atlatman dileğimle Rabbim en büyük yardımcın bunu unutma
(19 puan) tarafından
ne guzel teselli ediyosun insanı Allah senden razı olsun ikincş mesajımdan bi kaç dakika sonra eşim camiden pişmn bi şkilde gldi elimi tutarak konuştu eline kuranıı aldı bidaha böle olmıycagı için yemin etti daha öncede çok söz verdi ama ilk kez kuranı eline alıp söz verdi dua et kardeşim inşâAllah bu sefer dedgni ypsın hamile degilkn katlanıyordum bagırmasına horlamasına ama hamileyken bi tek gözyaşımı akıtmasını zulum olarak görüyorum..
(137 puan) tarafından
O kadar mutlu oldum ki şuan inşallah sevginiz hep artsın cnm Allah'ım doğru yoldan ayırmasın ikinizide sen bol dua et eşine sıkıca sarıl onu sevginle besle herşey dahada güzel olur inşallah Rabbim hiç bir kulunu darda koymaz sevgiyle herşey çözülür Rabbim hepimizin yardımcısı olsun Allah'a emanet ol güzel kardeşim ..
(19 puan) tarafından
sagolasın kardeşim amin inşâAllah Rabbim herkezin evine huzur muhabbet iman nuru versin..Sen şu programda sıkıntısını dile getirenlerin insanların verdigi boşan bu adamın kahrı çekilir mi diyenlere çok guzel örnek oldun..Boşanmk çözum degil..aldatma dayak alkol olmadıkça boşanma mantıksıZ ki bunlara katlananlar dahi var ömür boyu..Bu kadar kolay boşanıcaksak imtihanın hikmeti nerde Allahın rızasını herşeyden üstün tutmak nerde..Rabbine emanet ol guzel mumin kardeşim..

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 227 göst.
8 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Asya15 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 478 göst.
9 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Saliha22 (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.
10 Haziran 2022 Aile kategorisinde gulden87 (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 315 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,567 puan) tarafından soruldu

374,575 soru

11,203,294 cevap

34,502 kullanıcı

...