0 oy
197 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (115 puan) tarafından

İyi akşamlar hanımlarr 28 haftadayım en başlar çok dikkat ediyordum ama şimdi yiyorum yani öyle canım çekince kendimi tutmuyorum zaten aşırı yemiyorum 5 kilo aldım baştan beri ama çervredeki hamişler ya da bazıları sanki hiç tatlı yemiyormuş gibi çaya attığım şekere bile laf atıyorlar siz tamamen uydunuz mu her şeye gittikçe daha çok acıkıyoruz zaten :D

12 Cevaplar

0 oy
(12,481 puan) tarafından
Uymadım ne yalan söyleyeyim 
(115 puan) tarafından
Sağlık versin de :))
-Reklam-
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Oglumdayken evet cok dikkat etmstim 3 kilo 900 gram dogdu masallah gayette saglikli 1 bucuk yasinda oglumdan hemen sonra 2.ye hamile kaldim bunda da hic dikkat etmedim valla baya baya yedim 3 kilo dogdu tek☺
(115 puan) tarafından
Maşallah sağlıklı olsunlar da zaten fazlası bize gidiyor heralde yediğimizin karatay gibi yaşayalım istiyorlar :D
(4,237 puan) tarafından
Ya aslinda cok pisman oldum hepsi kilo olarak kaldi.bende simdi diyetisyene gidiyorum
(115 puan) tarafından
Kaç kilo aldınız ki benim normalde de reflüm var yani hamburger de yesem mide küçüldüğü için baskıyla aşırı kilo alacak kadar yiyemiyorum
(4,237 puan) tarafından
Ilk gebeligimdeki kiloyu veremeden 65 le ikinciye kaldim 78 olmustum dogumdan sonra 70 e dustum kendimi bildim bileli hep zayiftim 53 55 tim hep boyle 70 falan olunca psikolojim bozuldu resmen
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Yediklerimize ailece dikkat ederiz abur cubur fazla yemeyiz zararlı şeyler yani .sekr kullanmam çaya bal kullanırız  mesela. Tereyağını köyden peyniri doğal Bali öyle sağlıklı beslenmeye çalışırız malzemeden asla kismayiz bişey yaparken
(115 puan) tarafından
Maşallahh :)
tarafından
Aslında olması gereken o ama nedense eşyaya, kıyafete para verirken acimiyoruz gıdaya gelince doğalı biraz pahalı olunca nasıl alalım bunu diyoruz. Tabi ki şartlar malum herşey istediğimiz gibi olmuyor ama en azından şekerli yiyecekleri , abur cuburu ve basit karbonhidratlari bıraksak o bile büyük bir adım
(2,330 puan) tarafından
Aynen canım ekmegimi ben kendim yapıyorum 6yildir tam buğday unuyla  köyde yasrken dondurmami kendim yapıyordum. Ama şimdi kendi yapan birebir görüp bildiğimiz imalathaneden aliyoruz
0 oy
(10,751 puan) tarafından
Yok kız böyle varya hönkür hönküre yedim canımın ısedigini =D emcüklüyerek
(115 puan) tarafından
Hahaha yaa sağlık olsun bebişimize :D
0 oy
tarafından
:Dd ben çaya şeker atman zaten de :DD yiyemiyorum gebe kaldığımda 72 kiloydum şuan 66 ahshjss doğumumu merak ediyorum 
(115 puan) tarafından
Maşallah canım kaç haftalık :D
tarafından
17+2 benden besleniyor gibi hissediyorum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Cips yedim demin napim canım cekti
(115 puan) tarafından
Afiyet olsun canım  :)
0 oy
(261 puan) tarafından
Vay benim halime o zaman hiç dikkat etmiyorum ben :)
(115 puan) tarafından
Sağlıklı olsun da inşallah kalanı sorun değil :))
0 oy
tarafından
Ben hamilelik öncesi yaklaşık iki ay sıfır şeker ve gluten şeklinde beslenmiştim, tiroitim için iyi gelir diye. Sonra hamile olduğumu öğrendim, bozuldu tabi düzen ama yine de çok abartmadim. Dışardan nerdeyse hicbisey yemedim. Yirmili haftalara gelince çok fazla çikolata yemeye başladım sonra şekerim çıktı ve yaklaşık üç dört ay çok sağlıklı beslendim. Kızım biraz zayıf doğdu ama maşallah bünyesi kuvvetli şuan. Keşke daha çok dikkat etseydim diyorum. Kilo olarak da 72yle hamile kaldım doğumdan bir hafta sonra 62ydim. 
(115 puan) tarafından
Bizim kilo gider zaten bebişler sağlıklı olsun da bende bi yere kadar dayandım bazen yemeğe yetişemiyorum alıyorum yiyorum ya zaten tıka basa Yiyemiyoruz:D
tarafından
Kiloya ben de hiç takılmadim ki normalde su içsem kilo alırım, hayatta aklıma gelmezdi doğum sonrası daha zayıf olacağım:)) işte mecbur olunca dayanmak zorunda kalıyorsun, şeker cikmasa ben çok abartmaya başlamıştım:)
0 oy
(12,509 puan) tarafından

Valla ilk kızımda cok dikkat ettm 2.ve 3.de abartmamak şartı ile arada kaçırdığım oldu ve oluyo :D

0 oy
(477 puan) tarafından
Taaammm 25 kilo almıştım ve her gün kilometrelerce yürüyordum. Düşün yani birde yürümesem 45 kilo alırdım:) zaten doğumda 6.7 kilo gidiyor sonra emzirirken biraz gidiyor sonra süt olsun diye yine alıyorsun. Yani 2 sene sonra dikkat edersin koştururken de verirsin. Hiç düşünme bence bunu :) tabi sağlık problemin, diyabet riskin falan yoksa.
(115 puan) tarafından
Maşallah canım Aldığım kiloyu düşünmüyorum sağlık olsun da zaten benim için normalde gidiyorum insanlar işte bazen kötü hissettiriyor çok mu yanlış yapıyorumdiyedüşünüyorum:)
(477 puan) tarafından
Yok ya :) herkes herseyi konuşuyor işte boşver
0 oy
(964 puan) tarafından
Valla ben 5 aya kadar hep istifra ettim sonra bi yedim bi yedim 10 kilo aldim doguma kadar :D
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Yumurta , peynir , süt ürünleri , ceviz ,meyveleri ihmal etme onun dışında ye yani kendini kısma bence :))
(115 puan) tarafından
Allahtan onları seviyorum da yiyorum böyle bakınca çokta kötü beslenmiyorum ama tam sağlık sağlık değil  :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 231 göst.
11 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canveannesi (986 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
3 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 426 göst.
27 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,282 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nurtopum (586 puan) tarafından soruldu

377,750 soru

11,306,007 cevap

34,732 kullanıcı

...