0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (3,527 puan) tarafından
Kızlar kızıma adak adamıştık hem hamileyken hem de doğumdan sonra biraz sağlık sorunu oldu babası kızım sağlığına kavuşsun kurban kesicem dedi şimdi eşim arkadaşıyla konuşmaya gitti ben bayram da keselim diyorum eşim biraz sabırsız bu hafta keselim diyor. Sizce bayram da daha iyi olmaz mı şimdi mi keselim?

Birde benim bildiğim adak kurbanı eve girmez dağıtılır, ama annem diyor ki az bişey eve koy öbürünü dağıt siz nasıl yapıyorsunuz? 

15 Cevaplar

+1 oy
(175 puan) tarafından
Bızde 2 kere kestırdık esımle ama adak kurbanı eve alınmaz anne babayada verılmez.olurda eve bırakıcak olursan et o etın parası kadar bı fakıre para vermenız lazım. O yuzden eve almaman daha dogru olur. bayramdan once kesmenız daha uygun olur bence kurbanda herkes kesıcek zaten
(3,527 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim canım
(175 puan) tarafından
Rıca ederım canım
-Reklam-
+1 oy
(2,523 puan) tarafından

Google den araştırdım canım

image

(3,527 puan) tarafından
Ya anne babayı bilmiyordum teşekkür ederim canım
(2,523 puan) tarafından
Öyle kuzum Allah kabul etsin inşallah
(3,527 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Bizde kestk canm yakın zamanda dağıttık evimize sokmadık ama hiç kurbanda herkeste et olck zaten o yüzden eşm şmdi keslm demişti bna mantıklı da geldi kestk işte Allah kabul etsin inşallah 
(3,527 puan) tarafından
Sizinkini de Allah kabul etsin canım, evet benim bildiğim de öyle eve girmez
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Adak adayan bir yudum dahi olsa yiyemez etten kurbanda değilde kurbandan sonra kesseniz daha uyguna alırsınız şuan baya pahalı kuzular bayramustu olduğu için
(3,527 puan) tarafından
Dimi sağol canım
Kuzum eşimin motoru var hayvanları olan adam motoru istemiş eşim de biraz para ver bi tane de kuzu ver demiş olursa öyle yapıcaz
(3,729 puan) tarafından
Anladım canım Allah kabul etsin şimdiden
(3,527 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(2,523 puan) tarafından

Eşin bence doğru söylüyor canım bayramda kurbanlık gibi olur.  

Araştırdım da gerçekten yiyilmez canım . 
(3,527 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım annem de öyle dedi çok az al bişey olmaz diye
(175 puan) tarafından
Yanlıs bılgı vermeyelım canım.adaklık kurbanda ev halkı faydalanamaz.eger kı az bı yemeklık dahı eve ayırılırsa bıle onun parası bı fakıre verılmesı gerekır
(2,523 puan) tarafından
Düzelttim zaten merak etmeyin
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Adak yenmez canim ev halkı yiyemez annemde adamıştı biz yiyemedik mesale 1 kilo parasıyla aldı öyle yedik yinede iyi bilen birine sor derim
(3,527 puan) tarafından
Ya sağol canım
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Bizimde var canm eşim adamış. Kurbanda zaten herkesin evine et girecek, şimdi kesip dağıtmak daha mantıklı. Adak eti eve girmez , ev halkı yemez hepsi dağıtılır.
(3,527 puan) tarafından
Dimi sağol canım
Peki annemlere verebiliriz değil mi sadece eşimle ben yiyemeyiz
(1,885 puan) tarafından
Verirsiniz aynı evde değilsiniz sonuçta.
(3,527 puan) tarafından
Aynen canım teşekkür ederim
0 oy
(13,125 puan) tarafından
Eşimin de adagi vardı yemedik biz hiç dağıttık 
(3,527 puan) tarafından
Dimi sağol canım
0 oy
tarafından
10 gün önce falan adak kestik . Bize de düşüyordu yemek az biraz . Ama eşim bize değil annemle annesine götürdü . İki bacağı verdi öyle . Kuzuydu . Geriye kalanını 7 aileye dagitti .
(3,527 puan) tarafından
Ya sağol canım
tarafından
Ne demek Allah kabul etsin
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Adak senin kanından olanlara caiz değil diye biliyorum.sana tavsiye kurbandan bir kaç gün sonra kes çünkü satılmaya kar daha uygun fiyata veriliyor ozamanda
(3,527 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Kurbandan önce kes dağıt canım daha sevap olur annemde kardeşime adamış unutmuş çocuk sürekli kaza geçiriyordu eli ayağı kırılıyor du ihmal etmeyin bi an önce kesin Rabbim kabul etsin inşallah 
(3,527 puan) tarafından
Evet canım adak adayına en kısa sürede kesilmeli kızım 6 aylık oldu anca yapabildik kesicez inşallah
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Adak kurbanı eve girmez boğazından geçen lokma kadar yine parasını vermek zorundasın eve girmeden hemen dağıt canım ben sizin yerinizde olsam bayramı beklemem keserim durumum varsa yine aynı hesap olacak çünkü 
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben oadak adamistim oglum kaza gecirdiginde hemen hastaneden cikar cikmaz kestirdim koyde kuran kursuna dagittirdim kurbani beklemeyin bosver daha iyi boyle eve girmez bu arada evet
(3,527 puan) tarafından
Aynen canım teşekkür ederim
0 oy
(964 puan) tarafından
Canim adak adayan yiyemez ama diger kisiler yitebilir bide adak dagitilir bende adak adamistim kizima yaptim baya oluyor dağıtım 
(3,527 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(164 puan) tarafından
Adagin vakti olmaz canim hem kurbanda kurbanda kesilecek simdi niyetlendiyse kestirmesi daha iyi bizdede eve sokmayiz 
(3,527 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir343434 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
20 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Aylin35ksk (932 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 347 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu

381,471 soru

11,420,841 cevap

34,975 kullanıcı

...