+1 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (53 puan) tarafından
Ablam 3 çocuk doğurdu üçünü de kırkından sonra çocuk odasında yatırdı hiç de bı sorun yaşamadı kendi kendilerine uyudular, bende öyle yapmayi düşünüyorum ama çevremdeki bazı kişiler yapamazsın öyle diyor neye göre yapamam işte yapamazsın diyolar anlamıyorum bence en sağlıklısı bu. Hatta görümcem 2 yaşına kadar çocuk yanında yatmalı gibi bişey dedi. 41. Gün odasına aticam herkes de gorucek.

42 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Ya daha çok küçük bebek geceleri kusar boğazına kaça bilir duyamazsın acele neki bu kadar 
tarafından
Dimi ya benim oğlum 1.5yasinda 5yasina kadar ayırmayı düşünmüyorum yanımda görmeyince özlüyorum kokusunu içine çekip uyumak varken bazıları rahatının peşinde
tarafından
Starfish 5 yasına kadr o cocugu yanında yatırırsan bı daha senı hıc bırakmaz. Bı tanıdıgımda aynı dedıgınız gbı dıyodu suan cocuk 13 yasında hala yanlarnda yatıyomus. Bırakamıyomus korkuyomus odasında. Bence ıdeal olanı en fazla 1 yas snrası ayrı odada yatmak
tarafından
Canım benim oğlum bana fazla düşkün değil babasına çok düşkün o yüzden pek rahatım o konuda güvenmiyorum ama ne olur ne olmaz korkuyorum bide benimki çok yaramaz
tarafından
Artı aynen benim kızım beş yaşında yeni ayırıyorum oğlumda altı aylık şimdi onu ayırmayı düşünmüyorum çocuk bu kusar bişey olur ALLAH muhafaza benmş çok pimpirikliyim diyorum acaba
(2,130 puan) tarafından
Katiliyorummmm yoruma... +1
-Reklam-
+7 oy
(3,901 puan) tarafından
41.gün odasina atcam diyon da cok onemli bisey yapyon sanki..minnacik bebek gece kusmugunda bogulma riski var yatak odandan mi duycan..gece kac kere yakaladim o sekilde bn..anne bebek arasnda da bi guvenli baglanma olusturun odayi 40 inda ayirmak degil marifet yani..
(7,791 puan) tarafından
Ay bende yakaldim oyle ya aklim cikiyodu bide hemen yanimda besikteydi
Aklima geldi yine kotu oldum bak
(3,901 puan) tarafından
Bnm de yanimda besikteydi cnm ya bide kundak yapmstm cok korktum
(7,791 puan) tarafından
Bn hic kundak yapmadim istemedi ama 7.5 aylik su an ve bazen tükürüğü genzine kacip öksürüyor hala firliyom yataktan
+2 oy
(10,877 puan) tarafından
Bak bacım acık acık dememişler sana. 6 7 aya kadar cocuk kendi kusmugunda Bogulur. Yan yatırsanda geri ustu donebilir. Bogulur duymazsın diye demişler. 
+2 oy
tarafından

Millete göre sen hic bisey yapamassin yapta gorsunler nasil yapildigini :D

+2 oy
tarafından
Ne bu fazlalık hissi ya otoriter anne olucam odasında yatmalı diye diye anne bebek arasındaki bağı kopartıyorsunuz sonra çocuk hırçın çocuk yaramaz diye yakınıyorsun sağdan sola dönse yüz üstü dönse nasıl kurtarsın o yavru kendini ölür kalır allah öuhafaza sonra değil odasında yatırmak başını duvarlara vurursun koynumdan çıkartmasaydım diye. 
(184 puan) tarafından
aynen ya bide uslubu cok sinir bozucu " 41.gun odasına aticam herkes gorucek" falan.. sanki madalya takacaklar . kendi yavrusundan nasılda bahsediyor çop atiyor sanki başka odaya. Allah akıl fikir versin bunlara.Çok sinirlendim-_-
(2 puan) tarafından
Yorumunuz çok iyi :)
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Valla bnce herkes hakli daha çok kücük aglar duymazsin derin uykuya girersin ne bileyim hersey olabilir yani bence bazen büyük sözü dinlemek gerek
+1 oy
(5,323 puan) tarafından
Odasına atıcam dediğin senin bebeğin Allah korusun bişey olursa da senin ciğerin yanar benimki 20 aylık hala gözümün önünde uyur içim rahat etmez. Genede kendin bilirsin
(184 puan) tarafından
sanki çöp atiyor gibi bahsetmis.. Allah akıl fikir ihsan eylesin
0 oy
tarafından
40 gün çok küçük 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım valla uzmanlarda ilk 6 ay anne yani diyorlar ama bende ilk kizımı 40 çıkınca attım odasina 2,sinide hastaneden gelince hep ablasıyla aynı oda da uyudu beşiğinde. Hicde sıkıntı olmadı şükür. Hem aynı oda da yatak da dönsen çocuk ayakta. Ayrı daha iyi bence de 
0 oy
(33 puan) tarafından
Herkes haklı senin için nasıl rahat edecek ayrı odada uyutacaksın. Yanımda beşiğinde uyuduğu halde gece defalarca uyanıp kontrol ediyordum 
0 oy
tarafından
Kusar sa duymazsin allah korisun boğulur valla cocuk acelen ne ya sonra cok pişman olursun bak benim oglum kac kez oyle oldu yanimda uyudugu halde korkudan öldüm sakin ayirma odayi en az 5 ay falan yanında uyuşun KESİNLLİKLE 
0 oy
(266 puan) tarafından
Elbette yatırabilirsin lakin Kusup boğulma tehlikesi var canım. O yüzden bu tehlike geçene kadar yanında fakat kendi beşiğinde uyutmanı tavsiye ederim.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yok artık tabiki öyle bişey yapna anne kuzusu o yazıktır ya kussa bişey olsa napıcan. 14 aylık olcak oplum hala beraber yatarız, görümcen gayet haklı 
0 oy
tarafından
Daha cok kucuk sen yapsan bile o yavru yapamaz bi basina sana ihtiyaci var
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnde 40 dolunca odasina attim.Ilk aylar rahat oluyor yan koy uyusun dönmez yalniz dönmeyi öğrenince yan koysan da yerinde durmaz düz durur kusarsa yetişemezsen bogulur.Bnm başıma geldi sürekli kontrol ettigim halde sabah benim yavrum az kalsin boguluyordu.Düz yatmıştı.Son anda yan cevirdim agzindaki süt çıktı.Şükür.. .
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bu cocuk hasta olacak disleri çıkacak ilerde ataklara girecek vs vs. Sen saat basi kontrol edebilecek misin. Benim bebegim besiginde kendi kendine uyurdu. 8. Aydan sonra iğrenç bi atağa girdik yanıma almak zorunda kaldım. Esim ben ve oglum yatiyoruz su an. 

Kucuk daha yani. 2 yasinda dusunuyorum bende artık. Memeden kesince.
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben 40 indan sonra odasında yatırdım yan oda zaten kapıları açık bıraktık. Yan yatırdım en ufak seste kalkıp baktım 4 aylık oldu şimdi
0 oy
tarafından
Tabi ayirabilirsin ama küçük oldugundan çok şık uyanır ve boğulur kusar o açıdan demişlerdir .sürekli gidip bakman  lazım buda gecenin cogunu onun odasında gecirmen demek bu da.seni çok yorar cnm.
0 oy
tarafından
Benim bebegimin burnu tikanmis tamamen ve ilk aylar bebekler agizdan nefes alamiyor. Bi uyandim nefes yok cocukta fizyolojikle sikip nasi cektik burnunu bilmiyorum. Bi kerede kusmustu uykusunda cok fena. Bide guven duygusu olusmasi lazim cocuklarda agladiginda hemen mudahale etmen lazım 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
En mantıklı olan kuzum kimseyi dinleme süs diye yapmadın odasını. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 87 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Azranın❤️annesi (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 193 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bhrbrl (48 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,748 cevap