0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (141 puan) tarafından
Meraba güzel anneler ben doğuluyum annemin 8 cocugu kaynanamin 10 cocugu 1 kayinimin 10 görümcemin 11 digerleride o aralikta çocuklari var ben 6 yildir evliyim 10 aylik bir tane oglum var şuan düşünmüyorum tabiki ama çevrem sanki en az 5 tane yapacakmisim gibi bakiyor bnm oglum cok yaramaz bakmakta cok zorlaniyorum gezmeyide seven bi insanim sizce çevreme bakip hareketmi etmeliyim yoksa kendi hayatimami bakmaliyim bana şimdi lazim degil ama ilerde çok lazim oluyor evlat anlamadim bişey

35 Cevaplar

+1 oy
(1,264 puan) tarafından
Kız delirme millete bakıp cocuk mu yapılır bende 6 yıllık evliyim bitane kızım var 10 aylık şimdi 2.sine hamileyim Allah nasip ederse 2 sini bağışlarsa yeter bence 
(141 puan) tarafından
Dimi ya bende en fazla iki diyorum ama bizimkiler duyunca sanki şaka yapiyormusum gibi davraniyorlar
(1,272 puan) tarafından
Bende 8 yıllık evliyim 6 yaşında kızım var, 2.sine hamileyim. Bence kimseye bakma kocana bile. Sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yap. Elalem bakmicak çocuklara sen bakacaksın. Bence 2 tane ideal. Rabbim olmayanlara isteyenlere Nasib etsin
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Etraftaki sesleri duymamak gerçekten çok zor, yani öyle bir kültürün içinde buyumussun, etrafındakilerin hep çok çocuğu var ve onlar için doğal olan bu. Muhtemelen seni de bunaltacaklar ama bence sen kendine bakmalısın, o kadar çocuğun sorumluluğunu alabilir misin, o kadar sabrın var mı vs diye. Ben de kizim doğmadan çok çocuk olsun istiyorum diyordum ama kızımdan sonra belki bir tane daha ancak diyorum:) çok sabırlı bı insan değilim, eşim destek oluyor olmasına rağmen zorlanıyorum. Bu şartlar altında da göz göre göre çok çocuk yapıp onların hakkına da giremem. 

(141 puan) tarafından
O kadar haklisinizki benimde oglum beni o kadar yipratiyorki 46 kiloya kadar düşmüşum sadece oglum yanliz olmasin bi kardesi olsun diye dusuyorum ikincisini ama çevrem sanki ben deliyim gibi bakiyor şaka yapuyorum saniyorlar
tarafından
Benim eşim de Kürt, dört kardeşler ve bı amcasinin 17 çocuğu varmış :) eşimin ailesi asla çocuk lafı yapmaz, beş yıl bebeğimiz olmadı. Bize söyledikleri sadece bı bebek gördüklerinde Allah kızıma da nasip etsin inşallah. Onun dışında asla karismazlar, laf söylemezler. Söyleseler de onların lafıyla yapmam çünkü ne kadar yardımcı olurlarsa olsunlar asıl yük annede. Ve ben amann doğsun da büyür bı şekilde diyemiyorum. Herşeyi tam olmalı, oyunu, yemesi, temizliği... O da çok yipratiyor beni
(141 puan) tarafından
Aynen bende ogluma elimden geldigince tüm ihtiyaclarini en guzel sekilde karsilamaya calisiyorum
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bu ne sacmalik millete gore cocuk dogurmakta ne bilim
(141 puan) tarafından
Çok haklisinizda ne bilim anlamadim bende size sormak istedim
(4,101 puan) tarafından
Bende doguluyum 4 cocogum var ama hep kazayla:(
0 oy
tarafından
Sence?      
(141 puan) tarafından
Benim fikrim en fazla 2 çocuk bizim burdakiler hamile olunca cocuk sayisi fazla olunca acaip havalaniyorlar anlamiyorum neden böyle ben ogluma anca yetiyorum cok şükür evladım var ama kardeşide sun bitane diye istiyorum yoksa oglumda yeterli
0 oy
(196 puan) tarafından
Sen kendini dinle canım üstesinden gelebilir misin eğer hepsinin üstesinden gelirim dersen doğur da doğur 
(141 puan) tarafından
Yok ben ogluma zor yetebiliyorum em fazla 2 düşünüyoruz ama ilerde pişman olursun diyorlar ondan sormak istedim
0 oy
(3,895 puan) tarafından
2-3 tane ideal.5-10 cocuk yapip napacaksin.
(141 puan) tarafından
Hayir zaten en fazla 2 ďuşunuyorum ben hep ilerde pişman olucaksin diyorlarya ondan dedim
(3,895 puan) tarafından
2 cocugum var cok istersem 5-10 yil sonra üçüncüyü yaparim millet dedi diye 5-10 çocuk yapmam ben ama sen ne istersen onu yap.
(141 puan) tarafından
Yok canim yanlis anladiniz bnm istedigim en fazla iki
0 oy
tarafından

Geleceği güzel olacaksa yetebilirseniz ailece yap tabikide 

Ben 4. Yapcam :)

(141 puan) tarafından
Bilmiyorum ben oğluma zor yetiyorum bazen sinirleniyorum ogluma sonra üzülüyorum ogluma haksizlik yapmis gibi geliyor sanki yetemiyormusum gibi
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Çocuklara çevren bakmayacağı için buna kendin karar vermelisin bskabileceğin kadar doğurmalısın 
(141 puan) tarafından
Çok sagolun inanki oglum o kadar yaramazki anca ogluma yetiyorim sırf oglum icin bitane daha isterim gerisi fazla geliyor ama işte cevrem ilerde cok pişman olursun yetişemesezsin falan diyorlat
0 oy
tarafından
Bakma günün varsa 3 ideal ama bana o da çok ya rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin herkexe 
(141 puan) tarafından
Benim istedigim en fazla 2 cocuk ama cevreme diyince sacmalama delimisin nesin diyorlar tuaf hissediyorum
0 oy
(247 puan) tarafından
2-3 en fazla 4 gerci 6 yıldır evliyim çocuğum olmuyor insallah olur ama çok da olunca sorunlarıda çok oluyor benim annemler 11 cocukdular ikiside ölmüş gecmisde cok çocuk yapiyormuslar
(141 puan) tarafından
Aynen rabbim sana ve isteyen herkese en kısaa zamanda tattirsin çok guzel bi duygu ama ben inan ogluma zor yetiyorum
(247 puan) tarafından
Inşallah canım benim de yüzüm gülür
(141 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
tarafından
Bakabileceğimiz kadar, güzel eğitebileceğimiz kadar yapmalıyız çocuk. Sonuçta o senin evladın. Zor durumda kimse gelip de bakmaz. İnsanlar sadece konuşur. Ben çocuk bakmakta zorlanacaksam neden insanlar yap dedi diye yapayım ki... Önemli olan çok doğurmak değil hakkıyla bakabilmek. 
(141 puan) tarafından
İste ben ogluma zor yetebiliyorum benim icin yeterli ama ogluma kardes olsun diye 1 tane daha duşünüyorum cevreme gore ne kadar cocuk getirirsen o kadar akilli kadinsin degerin bilinir
tarafından
Boşver insanları. 10 tane çocuk getirince ne oluyormuş başları göğe mi eriyor? Vicdanının ve kalbinin sesini dinle o kadar yap
(141 puan) tarafından
Cok sağolun
0 oy
(3,597 puan) tarafından
Hayır senin enerjine bağlı maddi durumuna bağlı şimdi çocuklar masraflı annem de dört tane doğurmuş ama biz sizin gibi olsaydık doguramazdik şimdi doğurmak bile paralı diyor hadi maddi açıdan söz etmeyelim sen kendinde kaç tane çocuğa bakacak enerjiyi görüyorsun başkası akıl verir ama yardım etmez para vermez 
(141 puan) tarafından
Inanınki sadece ogluma bakacak emerjim var 46 kiloya düsmüşm
0 oy
(1,785 puan) tarafından
10 çocuğa bütçesi ve memesi yeten yapsın valla
(141 puan) tarafından
İnanki yapanlarda hep köydeler anlamiyorum
0 oy
tarafından
Allah azze ve celle insana gücünün yettiğini yükler.
(141 puan) tarafından
İnaninki onlara hep soruyorum nasil dayaniyorsunuz bakiyorsunuz benimki bir tane yetemiyorum demekki Allah azze ve celle sabrini veriyor
0 oy
(13,725 puan) tarafından
Eski zamanda mecbur gibi biseymis kadınlar.hersey ayipmis korunma yokmuş onlar mecburmus ama biz öyle değiliz .
(141 puan) tarafından
Cok çok haklisiz ama doguda hala devam ediyor kayinlarim görümcelerm gercektende helsi genc hepsi yarisa girmis kim dafa fazla getirir diye ben bakmiyorum ve bana sanki ben akilsizim gibi davraniyorlar beni ciddiye almiyorlar bende şasiriyorum onlarmi dogru benmi acaba
(13,725 puan) tarafından
Kaynanam da Vanlılar 8 çocuğu var hep diyo 3 tennfazlasi haramdır. Diye :D
(141 puan) tarafından
Çok doğru
(13,725 puan) tarafından
Valla  fazla çocuk nedir ya ..
Bizi cennete mi goturecekler sanki..
0 oy
(6,203 puan) tarafından
O 10bebe doguranlar gelip bakmayacak sonucta cocuklar 5-10tane dogurup,napcan futbol takimi mi kurcan.İsteyen 20tane dogursun millete bakma
(141 puan) tarafından
Cok haklisiniz ama sorumu anlamadiniz yada ben anlatamadim bnm istedigim en fazla iki cocuk ama bana ilerde pisman olursun sanki hata yapiyormusum gibi davraniyoar
(6,203 puan) tarafından
Hicte pisman olmasin neye pisman olcaksin o cocuklarin hepsiyle ilgilenip,evini halledip,kendine zaman ayirip,surekli de gezeceksen 5-10tane yapabilirsin.1tane cocuk bile zor
(141 puan) tarafından
İnanınki çok zor
0 oy
(205 puan) tarafından
Maddi, manevi kendini hazır hissediyorsan istediğin sayıda çocuk yaparsın ama insanlara bakıp onlar bu sayıda yaptı diye sende yapacaksın diye birşey yok 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Maddi, manevi güzel bir gelecek veremedikten sonra sürekli doğurmak saçmalık. Köpekler de doğum yapıp, yavrularının karınlarını doyuruyor. Ama sadece doyuruyorlar. Kimseye bakma sen. 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kaynln ve görümcen kaç yaşında?
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Bu devirde kimse om tane doğurma gafletine düşmüyor bacım o eskiden di şuan iki üç ideal

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 50 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 559 göst.
0 oy
2 cevap 77 göst.
4 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozge6561 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu

381,488 soru

11,421,519 cevap

34,977 kullanıcı

...