0 oy
669 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
1 yaşında türk kahvesi döküldü yüzüne yükseğe koymuştum saniyelik çıkıp kaydırmış bardağı üstüne. Lütfen çok dikkatli olun böyle şeyler anlık oluyor saatlerdir ağlıyorum kendime gelemedim. Doktor 1.derece yanik geçer dedi krem verdi suratı kıpkırmızı. Daha önce yaşayan var mi iz kalır mi 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oğlumda değilde ben de olmuştu yağ yanığı kremle geçmişti. Geçmiş olsun 
-Reklam-
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım üzülme.gecer allahın izniyle iz kalmaz merak etme fazla yanmamış herhalde 
0 oy
(158 puan) tarafından
Böyle biseyi yaşamadım canım ama içim cız etti resmen. Çok geçmiş olsun... 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benim annemler balmumu kremi yapıyor canım ne iz kalıyor ne bisi iki güne geçer açısında kalmıyor yapabilirsen yap canım arkadaşım yandi bnm 9 yaşında iken göğüsleri bile çıkmaz demişler başından asaya çaydanlık devrildi olur dendi artık ölümünü beklerken annemi çağırdılar herkese yapardı bizim büyük babaannem falan oradan gelen bisi bu onunla tüm vücudunu sardı hergun üç kere değiştirdi bezini sürdü kremleri 1 ay sonra çocuk ayaklandı bir tane izi yok ve şuan kız 20 yaşında ve hiç bir kusuru yok tarif istersen güvenir isen özelden yaz atarım canım 
(2,678 puan) tarafından
Bnde isterim canm tabi müsadeniz olursa tarif
(1,034 puan) tarafından
Bende tarif alabilirmiyim yanık herkesin başına gelen bişey yapalım bulunsun
(724 puan) tarafından
Bana da atarmısın canım rica etsem
(4,061 puan) tarafından
Ben buraya yazayım toptan canım herkez bakıp yapabilir zatn çok kolay
 Bir kibrit kutusundan azca çok bal mumu alın aktardan
Bir çay bardağı sıvı yağ
Bunları cezveye koyup ocakta erit canım daha sonra krem kutun var ise yoksa tabk bile olur erdikten sonra ona dök bekle o donmaya baslicak krem kıvamında çok katı olur ise sürülmesi zor olursa zeytin yağını çoğaltma ihtimalin var gene az zeytin yağ ekleyip erite bilirsin canım bunu sürekli sür canın yanık yer hiç kuru kalmasın bir haftaya bisi kalmaz canım kalanı sende kullana bilirsin ucuga el catlaklarina bebek pisliğine falan ben hiç pişik krem kullanmıyorum kullana bilirsin canim
tarafından
Bana da atar nisnz lutfen
0 oy
tarafından
Gecmis olsun iz kalmamasi icin ozel kremler var arastir canim
0 oy
(355 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Böyle durumlar için evinizde sarı kantoron yağı bulundurun eğer ki yanık olduğunda anında sürerseniz çok iyi geliyor çok geçmiş olsun.
0 oy
tarafından
Kantoron yağı kullan canım asla iz bırakmıyor geçen sene kolum yandı hiç iz yok 
0 oy
(13,668 puan) tarafından
Rabbim biran evvel geçirsin inşallah.

Canım benim çok çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm
0 oy
(601 puan) tarafından
benim eltimin kizi daha yürütecteyken yüzüne ütü yapisti cok sukur iz kalmadi 
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun benim yüzümde de dikis izi var kremleri düzenli kullanın geçiyor içinde hınzır yağı olan bir kremim vardı çok iyiydi şuan belli olmuyor yaram
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım çok uzuldum
0 oy
(146 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Rabbim korusun. Beterinden saklasın 
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Geçmiş olsun canm bnmm evde varsa kantoron yağı kullan eşimin yüzü komple yanmıştı şuan iz dahi yok 
0 oy
tarafından
Bence domuz yağı kullanin yazık iz kalmasın.yuzunde
tarafından
Bence sen karınca beyninden vazgec sen nasıl ise yaradığını bilmiyorsun ve bu sağlık yemesini demiyoruz sür diyoruz dini alet etmemeni tavsiye ederim..  yine tavsiye ediyorum turkiyede çok bilinmez.ama domuz yağı yaniklarda bire birdir arkadaşlar iz bırakmaz.ve deride ve tertemiz gecirir
tarafından
Senin beynin karincalanmis dini alet etme ne demek Allah yasaklamis bunu sen kimsinde Allaha karsi geliyorsun embesilce
tarafından
Allah yemeyi yasaklamış hala cahillik yapıyorsunuz embe sil senin fikirlerin aç izle yada oku egerki iyileşmeye mecburi ise sakıncası yoktur yanık tedavisi için bire birdir senin evladının başına gelse tirım tirım ararsin
tarafından
Evladimin basina geldi tirim tirim da aramadim sen ara ozaman kendisi haram olan seyin ürünü nasil helal oluyor fetva verme millete geri kafalilik isde hep napacaksin karsinda zeka yoksa
tarafından
Kiz fetvaları izlesene cahilim ben madem bosami konuşuyorum ayrica ben olsam tabikide surererim sen bilmediğin için boş atıp.tutuyorsun sadece
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Benim kizimin bacagi yanmisti cay dokulmustu candanligi bianda devirmisti baya zorlandik iyi olana kadar neler cektim yanik zor Alalh sifa versin uzukme olcakmis iste napicaz  bacaginda iz kaldi benim kizimin baya bi kaldi hemde elma suyu falan sur kalmaz ins yasi buyudukce azaliyor
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım. Geçer inşallah korkma 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
gecmis olsun canim 
0 oy
tarafından
Cok gecmis olsun. Doktor gecer dediyse gecer. Demekki derin degil yanığı 
0 oy
tarafından
Cok gecmis olsun canim 1. Derece yanik en hafif olanidir gecer merak etme

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 153 göst.
0 oy
5 cevap 201 göst.
3 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 181 göst.
2 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...