+1 oy
489 göst.
Aile kategorisinde (136 puan) tarafından
yenidogum yaptım 10 gün oldu cocugun adını esimle koyduk ilk ismi kayınpederimin koyduk diye ailem bana küstü takı takmıcaz hicbisey almıcaz git kayınpederin baksın size dedi sanki bana bakıyolar gibi sizce kim haklı 

10 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bu yüzden kimseye sırt cevrilmez hele ki kendi canına kanına isim işte adiyla yaşasın de geç 
(136 puan) tarafından
ama yenidogum yaptm sezeryanla 2 yasında kızımda var tek basıma bakıyorum gelmediler yarım saatlik yolu
(5,721 puan) tarafından
Çok ayıp etmişler şimdi eşin cephe alsa onlara malzeme çıktı haklida yani
(136 puan) tarafından
aldı zaten bisey diyemiyorm haklı adam bide ona demişler birsürü laf defol git demişler
(5,721 puan) tarafından
Sen affedersin onları ama alem affetmez iste
(84 puan) tarafından
onların gelesi yokmuş zaten , bahane arıyolarmış bulmuşlar gibi geldi bana kusura bakma canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuğun ismi üzerinde anne baba dışında kimsenin hakkı yoktur takı takmak zorunda da değiller boşver takılma küssünler bi de barışırlar 
(136 puan) tarafından
daha gelmesin tek basıma 2 bebek bakıyorum birsürü dikişimle dahada barısmam
tarafından
Ya çok üzüldüm canım neyse boş ver Allaha havale et
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Anne ve baba ne istiyorsa o olur. Herkes herşeye karışmamalı

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ne kadar saçma. 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
yapdiklari ayip yani. bu cocug  anne  bababin ne  isterlerse koyatlar. annene babana ne bundan ya..  bebek ya  bu. ismiylemi seviyorlar
(136 puan) tarafından
aynen isim konusuna taktılar kızımdada yaptılar aynısını
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Takmayacaklarmis bahane olmuş boşver 
(136 puan) tarafından
istesem canım yanmaz onlardan 1 kuruş almıyorum demekki beni hic sevmemişler tek cocugum bide. tek basıma cocuklara bakmaya calısıyorum
0 oy
(619 puan) tarafından
Sirf bu yüzden konuşmayacaklarsa konusmasinlar zaten. Hic canını sıkma canim. Benim erkek olsaydi bebegim bende kayinbabamin adını koyacaktım. Cok isim vermek isyiyorlasa kendileri doğurup koysun 
0 oy
(581 puan) tarafından
Ayyy vallaha sıktım sıyrıldı şu ailelerin isimlere karışmasından. Kendi isimleri olunca yada kendi istedikleri isimleri koyunca ne anlıyorlar yaa
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bir evin bir kızıymışsın sende adetten de olsa bir arayıp fikirlerini alsaydın. Ben ilk kızıma kendim koydum diğerine hem kayınbabam isim önerdi hem annem. İkisinide koydum annemin koyduğu isimle hitap etmeyi istediler... Sonra da

.. Onların bütün ümidi sensin. Keşke kırmasaydın.. Demekki onlar da heves içindeler. Valla annem de gelip bana bakmadı diye de hiç gocunmam. 11 yıllık evliyim satsan 5 kere ancak gelmiştir oda akşama geri dönmüştür. Böyle şeyler için asla karşıma almam alsam da eşimin bundan asla haberi olmaz yani. 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Yani kızın anne babasının ismi kolulduğıda nadir olur genelde bebeğin babasının babasının ismini koyyolar koycaksada. Annen de sırf bu yüzden sana yardıma gelmeyip acı çekmene izin verdiyse ne diyim yani.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 517 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 295 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mervenur22 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 203 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mervenur22 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,132 göst.