0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (887 puan) tarafından
Arkadaşlar uzun bi aradan sonra geri geldim ve benim için zorlayıcı bir süreç olan tuvalet eğitimiyle ilgili fiktinize ihtiyacim var .oğlum 26 aylık ve iki gündür tuvalet eğitimine başladık ama bir türlü tuvalette yaptırmayı henüz basaradim .ilk gün klozete oturmayida reddediyordu bugun yeni kapak koydum oturuyor ama yapmıyor buyugunude kucugunude üstüne yapıyor .yapıyor sonra anne bak yaptı diyor .erken mi acaba tuvalet eğitimi için .? Devam etmeli miyim ertelemeli miyim. Çünkü hiç geldiğini söylemiyor .napmaliyim bezi cikarmisken geri takmak istemiyorum .

3 Cevaplar

0 oy
(12,490 puan) tarafından
Herkese yaptığım tavsiye yi sanada diyim pet şişe tut pipisine :) 
(887 puan) tarafından
Geldiğini söylese onunda yaparım ya ama bir anda yapiveriyor yerlere akıyor anne bak yaptı aboo filan diyo :(
(12,490 puan) tarafından
Söylemesini bekleme sen şişeye yaptır yaptıkça hoşuma gidecek alkışla yapınca poh pohla biraz 1.2.3.4 sonra tuvalete oturttur inşallah alışır öyle
(887 puan) tarafından
Kız akşama kadar şişeyi nasıl tutum ne zaman geleceğini kestiremiyorum ki :D
(12,490 puan) tarafından
Canım 20 dakikada bir yarım saatte bir yap zaten 1 gün yap
(887 puan) tarafından
Yarında öyle deneyeyim bı bakalım bı tuvalette denk getirse yapsa heveslenecek biliyorum herşeyi çok çabuk kavrayan bı çocuk
-Reklam-
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Benım kızımda 26 aylık 1 olucak alışalı sabır lazım canım zorlu bir süreç
(887 puan) tarafından
Birkaç arkadaşla konuştum iki gündür hiç demediyse ertele daha hazır değildir dediler .sen nasıl alistirdin
0 oy
(13 puan) tarafından
Canim bu konuda benden daha cok korkan nasil yapicam diye dusunen  toktu herhalde... benimde oglum 28 aylik ramazandna once baslamiatim tuvalete girmeye korktu hic girmedi bende kestim ramazandna sonra duruma bakicam dedim

Erkek cpcuklari zor ogreniyorlar oyle diyo herkes ama annenin bolinc alti neyse cocukta onu yasiuor sen kolay olacak diye dusunur rahat ederawn kolay gecirirsin. Simdi cocugn hazir olup olmadihini anlamanin yollari var 

1. Bezinden rahatsiz olmasi

2. Gece bezinin kuru olmasi.

3. Kakasini yapar yapmaz sana haber vermesi

. Bunlar yoksa hic baslama... eger varsada devam etmelisn 2 gunde alismaz benm.oglumsa 3 4 gun altina yapti arada soyledi arada yapti.. vede altina yaparkwn rahataiz olmuyorsa o coduk hazie degil demektir

Millete bakma sen 

.sen cocugu konturol etmiyceksin ona sadece yardimci olucaksin. 10 dk bir 20 dk bir tubalete goturmek cocugu sikar ona sadece hatirlat.. altina yapincada hemn ruvalete gotue bak ustunu islattin tuvalete yapmaliydin de..  belirtilerin varsa 1 hafta dayan bir hafya soylemesse bezini tak zorlama cunku buyik travmalara yol aciyor etrafimsa cok sahid oldum butun anneler pisman israrci olduklari icin..  benim oglum simdi 10 gun oldu kilozete yapmadi ama nor.al tubalete yapti pes erme sabirli ve sakin olmalisn cpcugun bunlari hissediyo buyuk birymis gibi konus onunla

Herjes gozumu koekuttu zor zor diye inanki cok kolay oldu evet altina yapti ama oda normal hemn alisamaz bu isin anahtari cocugun hazie olmasi ve annein sakin sbairli olmasi
(887 puan) tarafından
Büyüğünü yapınca söylüyordu rahatsız olup ama bezdencok rahatsız değildi ve gece kuru kaiyordu sabah bezi baya dolu oluyordu .galiba hazır değil .birkaç gün daha deneyip birakicam .zaten zorlanıyorum sürekli tuvalete götürmek için aşağı yukarı bir buçuk saat arayla yapıyor küçüğünü onu yakalamaya çalışıyorum .gitmek istemezse zorlamiyorum. Baklaim bizi bugun neler bekliyor
(13 puan) tarafından
Evet hazir olmayabilir ama tam 1 haft sabret 1 haftadan sonra 8. Gun soyleyen cok var ins kolaycana atlatirisniz
(887 puan) tarafından
İnşallah cnm sabah sular kesildi .bizim burda kesilince akşama kadar gelmiyor diyebez bagladim şimdide cokarttirmiyor bezi sabah ki bezle uyudu uyurken çıkarım dedim ellettirmiyor uyanınca tekrar deniycem bakalim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 319 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 383 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 200 göst.