0 oy
401 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Kizlar yeni dogum yaptim 7 gun oldu daha. Bebegimde sarilik var ilk baslarda annem vardi kaynanamla annem 5 gundur yanimdaydi o bebek gibi bakti banada bebisede ama kaynanam ilgilenmiyo 3 gundur tek basima yetismeye calisyrm bebege hic bir sey bilmiyrm bebegim aglicak die korkar oldum artik kafamda hep onun aglamasi bi goysumu aliyo digerini almiyo ekstra mama vermek zorunda kaliyorum almadigi goysumu sagip veriyorum altiydi ustuydu gaziydi napicam ben nasil yapicam. Esim ise gidyo ewde old. Zaman ilgili ama o yokken tekim. Siz nasil bas ettiniz aglayinca naptiniz. Elim ayagima dolasiyo :(((

18 Cevaplar

+2 oy
(12,852 puan) tarafından
Kayınvalden madem yardımcı olmuyor gönder evine gitsin bir de o ayağının altında durmasın yerinde olsam eşyalarımı toplar anneme giderim eşim de iş çıkışı gekirorada yemeğini yer çayını içer rahat kalıp uyuyamazsa eve gidip uyur bebeğinin sarılığı artarsa küveze alınır canım
(1 puan) tarafından
Kuvezmi isik tedavisi degilmiydi ya o. Annemler basla sehirde ah yanimda olsa her gun gelir ama babam erkek kardesim dedem var o yuzden fazla kalamdi yanimda.
(12,852 puan) tarafından
Küvez de ışık tedavisi uygulanıyor canım mesafe çok uzak mı eşinle konuş bebek hasta olucak ben bı süre annemlere gidiyim sütümde azalıyor evde dinlenemiyorum hep ayaktayım de ve git annene baban gelip alır ya da eşin bırakıp gelir
(1 puan) tarafından
Kaynanam varken esim gondermez bizimkilere smdi. Annem soyle yapsin der.
(12,852 puan) tarafından
Yemek temizlik vs yardim etmiyor mu
-Reklam-
+1 oy
(12,484 puan) tarafından
İlk çocuk çok normal tedirgin olman sakin ol önce şu zamanda internetten aradığın herşeyi bulabiliyorsun zamanla herşey rayına oturur hiç merak etme geçecek bu günler de 
(1 puan) tarafından
Ins. Alisirim yetebilirim bebegime. Uyuttum basinda bekliyrm aglamasin die uyku 0 pskolojm iyi degil artik
(12,484 puan) tarafından
Bekleme canım ağlarsa zaten uyanırsın bu kadar telaş yapma yan yatır sende uyu dinlenmeye ihtiyacın var
(1 puan) tarafından
Yatirdim o sekilde tamam. Cok tsk. Ederim yorumlarinz icin ❤
(12,484 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
27aydir tek bakıyorum kimseden yardım almadım özel bı çocuğum var hastanesiyle ilaciyla herşeyiyle ben ilgileniyorum sana tavsiyem su yönde olur kimseden bişey beklememek onun annesi sensin canım sen herşeyi yapabilirsin kendini motive edince gerisi çorap söküğü gibi gelir 
(1 puan) tarafından
Cok haklisiniz ama aglayinca elim ayagima dolasiyo helede herseyi alti ustu karni gazi tamam olunca napicami bilemiyrm
tarafından
Onun şu an senin kokuna ihtiyacı çok fazla kucağında dursun kokunu alsın emme refleksinden dolayı doydugunu bilmiyor ondan da ağlıyor dur emzirmeye çalış bol bol hava guzelken cama çıkar bileklerine güneş ışığı vursun gazını ne kadar çıkarmış olursan ol tam gazı çıkmaz bazen karnına falan masaj yap ayaklarını sıcak tut tutmadigi göğsünü uykuluyken ver ayakta emzirmeye çalış o göğsünü tutar inşallah
0 oy
(3,381 puan) tarafından
Benimde oğlmda vardı perdeleri açtım ışık gördu su verdim bi kaç damla geçmşti
(3,381 puan) tarafından
Birde bol bol emzr her fırsatta emzir
(1 puan) tarafından
Suyu tehlikeli diyolar ama ya. Cok bekledim bebegimi sonunnda rabbim nasip etti ama smdide korku var hep
(1 puan) tarafından
Bi goysumu almiyo nedense agliyo o goyuste onuda sagip veriyorum simdilik. Emziriyrum ama sutumde pek yok sezrryan oldum gelmedi hemen
(3,381 puan) tarafından
Daha 7 gun olmş almıo die pes etme ver zamanla çoğalır bol bol su iç  rabbim bebişini sana bağışlasın benim pompayla biberin hep yanımdaydı ve ben hem doğmda hemde sonrasnda tektm  yaparsın bebişin için zor bi süreç ama emin ol sonrasndv hersey çok güzel oluo kimseden medet umma boşver
0 oy
(788 puan) tarafından
Kayınvalidene yardım etmesi gerektiğini ogret. Şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye ihtiyacın oldukça söyle canım madem geldi ise yarasın
(1 puan) tarafından
Diyemiyorum sa*aklik ediyorum iste. Esime diyrm ona diyemiyrm bisey zten aramiz iyi degil pek .
0 oy
(791 puan) tarafından
Cnm öncelikle sakin ol burda çoğu anne   kendi bakiyor  16 aylık bebeğim var   bu zamana kadar herseyini kendim yaptim bebeğin seni en guzel şekilde yönlendiricek  aranizdaki o bağ sayesinde korkma  kendine güven sadece
(1 puan) tarafından
Bebek bu ama herseye agladigi icin ödüm kopuyo aglicak die susturamiycam die. Bide giydirmektir alt altmaktik emzirmektir cok acemiyim
(791 puan) tarafından
Cnm hepimiz acemeyiz bnmde ilk bebegim  herseyini  kendim yaptım  o senin sıcaklığınla susar  zamanla alişçaksın cnm  ağlıycak gazi olucak  şmdi yenisin die böyle hissediyorsn
0 oy
(775 puan) tarafından
Canım emzir sonrasında sakın biberon verme emme şeklini bizuyo meme tutmuyo ileride siringa yada en güzeli kaşık biberonla sagdigin sütten yetmezse mama ver doyur iyice gazı olabilir çıkarmaya dikkat et gerekirse doktora danis gaz damlasi kullan birde banyo çok rahatlatiyo yaz artık günlük banyo yaptirsa n oda rahat eder sende herşeyi yapmana ragmen ağlıyorsa senin kucağını istiyordur sar sarmala sev kaynanandan bişey bekleme bebeğe bakmayı zamanla ogreniyo insan ama onu sürede iş yapma bırak yemeği falan yapsın ev işini yapsın zora geldimi emin ol gidecektir zaten yapmazsada sende yapma önceliği bebeğine ve kendine ver o uyuyunca sende uyu yoksa sütun olmaz yorgun olduğum içinde herşey dahada zorlaşır sana tavsiyem bebisine bak bil bol uyu 
0 oy
tarafından
Kendine güven sen Annesisin derdini en iyi sen anlarsın zamanla alışıyorsun benim oğlumda sarılık oldu çok gazlıydı tek meme emdi sağarak sütü verdim zaman geçtikçe tecrübe ediyorsun çekinme yaparsın sende hepimiz zamanla öğrendik 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Canım daha çok yenisin, doğum acıların bile hafiflememiş, emin ol yetiyorsun bebeğine, sütün şuan 2 bebeği besleyecek kadar çok mama vermene gerek yok, stresin bebeğine de geçer stres yapma, sen sadece bebeğine bak, gerekiyorsa evi pislik götürsün, aç kalsınlar. Mecbur kaynanan da hazırlar yapar ev işlerini. Sem sakin ol bebeğine sıkı sıkı sarıl cennet kokusunu çek içine, 3-5 güne gidecek çünkü o kokusu. Ne kadar temas edersen o kadar bağlanırsınız güzel anne. Sen en iyisini yaparsın çünkü çok güçlüsün
0 oy
(136 puan) tarafından
ah bu kaynanalar gıcıklığına mı yapıyorlar bilmiyorum bnmki de oyle 
0 oy
tarafından
Hepsi düzene girecek. Daha yemi dogum yapmışsın canım bebeginde sende toparlanacaksınız :) ilk basta hepimiz zorlandık yetemiyoruz sandık ama kısa süre sonra hersey duzene giriyor emin ol.
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Kaynanam kayınpeder ve eltim vardı birde üç kere uzamış sarılık geçirmiş bebeğim hepsine ben baktım kaynanam anca çocuğu yattığı yerden hamakta sallardi diğer bütün işler bendeydi lohusalık mi geçirdim hizmetçilik mi ysptim evdekilere belli değil bakma bende tecrubesizdim gizli gizli ağlardım hep birşey olduğunda nasıl yapacağımı bilmediğim şeylerde annemi arardım öğrenirdim bazende ablamı arar öğrenirdim sabret canım fazla panik yapma bu yaşadığın zorluk gecicek sonra böyle benim gibi anlatacaksın Allah'ım sana sabır versin insallah
0 oy
tarafından
Oncelikle Allah yardım etsin cnm.  Hiç kimseye muhtaç olma bence tek  başına başarabilirsn inan ki Allah o kadar sabır veriyor ki insan hersey yapıyo sarilik için de 20 dakika da bir süt ver 2 saat sonra diğer memeyi ver  uyudugu odanın ışığını açık tut.hergün banyo yaptr sen bol bol kaysı suyu iç  ve sonuç bebeğin in sarılığı gideck .. hemen hastaneye gitme iğneleri her yerine batiriyo lr bebeğe yazık valla. 
0 oy
(565 puan) tarafından
Canım tek olman daha iyi ben senden daha kotuydum tecrubesızdım hep kendimi kaynanama anneme mıhyav hissediyordum dogum dan sonraki ilk gun uyuya kaldım gece bebek satılık oldu 2 3 gun ısın tedavisi gorduk cok aagşafık sonra eve donunce herseyoyle kendim ilgilenmek zorunda kaldım ve ıyıkıde oyle olmus mis gibi tertemiz baktım cocugum 1 saate bir emzırdım cok aglayınca sakinleştirmeye calıstıö bezini actıö masaj yaptıım iyi oluyordu lohusalık surecinde kimse yanımda olmasın istedim ve ıyıkıde olmamıs
0 oy
tarafından
Cnm aglayınca telaslanma hic. Aglasin hic bisey olmaz korkma. Kucagina alinca sakinlesir. Benimki sessiz ortamda besigindeyken agliyor tvli odaya getiriyorum orda uyuyuveriyor. Sen gergin oldukca hisseder daha cok aglar. Guven duymak istiyorlar
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Korkmana gerek yok 2 saate bir emzir gazını çıkar bezini temizle yatır. Bu kadar korkak olma.. Soğuk kanlı ol. Ömür boyu sen bakacaksın. Alışman lazım. Nereye kadar annen gelecek. Gerikrse video izle. Yetişemediğin yerde kaynana iş buyur. Rica et. Hiç korkma. Herkes nasıl yapıyor sende öyle yaparsın... 
0 oy
(425 puan) tarafından
Alisiosun canim merak etme yeni kirkim cikti yavas yavas aliscan yaninda sana yardim eden birinin olmamasi daha iyi tek yaparsan daha cabuk isirsin ysnimda kimse yoktu biz istemedik esimle istedeydik hep birilerini muhtac kalirdij
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Bebeğin ağlaması kadar doğal bisey yok canım ilk önce bunun normal olduğunu bilerek bebeğine sakince yaklaş onun annesi sensin ve senden başka kimseye ihtiyacı yok sarılığı geçene kadar mama takviyesi yapman iyi bisey çünkü çabuk topluyor benim kızımda da vardı o şekilde geçti gogsunude almayada biraz zorla çabala tutor belki süt gelmiyor diye sinirlenip almıyordur o göğsüne sıcak havlu bez koyup elinle ovalara bilirsin bi yaparkende sürekli ya şafi el halık esmalarinı soyle iyi gekir insallah sen sakin davrandikca bebegin sakinlesip susar agladimi ninni soyle sakince kucaginda pis pisle ayakta gezdir inanki gececek o simsi duñyaya alisma surecinde anne karnini arıyor beyaz gürültü sesi acabilirsin kızım kolik bebekti o sesle susardı anne karni sesiymiş o ayrıca tek kalman iyi daha çabuk öğrenirsin herşeyi her anne bebeğine yeter canım üzme kendini hepimizin aklından basından geçiyor bu düşünceler ama birbirinize alıştıkça geçicek inşallah 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 173 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.
0 oy
10 cevap 233 göst.
20 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 715 göst.
28 Kasım 2021 Aile kategorisinde Busra1241964 (17 puan) tarafından soruldu