0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde (1,389 puan) tarafından

Qizlarrrr nasilsiniz brni tanirsiniz cogunuz ne gunlerle neler atlatip cok sükür bebegimi kucagima aldim premeture dogdu kizim 2gundur eve getirdik.kuvez filan derken bana prk alisamadi galiba memeyi emmiyor orda bana mama kabi verdiler ondan besleniyor ek gidada veriyorum ama saat basi yada acken en azindan biraz meme emse yok tutamiyor agliyor bide zorlayamiyorum .nefesini tutuyor. Mecbur sagip veriyorum

Ama cok korkuyorum sutum kesilirmi emmedikce?
Ne yapsam bilmiyorum((
Bide cok gazi var kip kirmizi oluyor ayaklarini ice dogru cekiyor

6 Cevaplar

0 oy
(4,153 puan) tarafından
Bunun tek caresi mama vermiceksin meme vereceksin emmeyi ogrenecek. Yoksa sagip sagip vermek cok zor suan gunu cogunu uyuyarak geciriyor zaten gun icinde uyurken bosaun. Sonra uyudugu saatler azaliyor sagmak zaman ayirmak zor ilistirmak vermek zor. Memeye bir sekilde dondurmen lazim.  Cok kucuk bebisin biliyorum.  3 kilo ustu ccklarim bile ecis bucuz zoar zor yutuyordu ilk bir ay sonra toparlayana kadar emzirmek zor kafasi buyuyene kadar tutmak zor ama. Bisekilde. Kendin deneye yanila uygun pozisyon yontem bulman gerek 
(1,206 puan) tarafından
Canım benim bebeğim 2500 kilo doğdu maşAllah öyle güzel emiyordu ki ikizi 3.100 dü ama o tutamıyor ememiyordu. Sanmıyorum çok kiloyla alakalı olsun. Hatta küçük olup güzel emen 3 aylıkken meme reddi oldu. Herkes nazardan olmuştur dedi öyle güzel emiyordu yavrum. Sende lohusalıgın verdiği hislerde var. Lütfen önce kendini sakinleştir sonrada bu yavruna da geçer. Sakince emzirmeye çalış. Ten tene temas yaptır. Mama en son seçeneğin olsun aç bırakma ama öncelikli meme
(1,389 puan) tarafından
Agliyorum uzntuden(.doktor premeture o yuzden refleksleri  tam gelismemis zamanla gecer diyor ama etraftakilerde beni cok zorluyor simdi emmese mamaya alisir hic emmez artik emmiycek filan neden emziremiyorsun diyorlar
(1,206 puan) tarafından
Sen böyle yaparsan zaten verecek bi sütün olmayacak üzüntüden hepsi gidecek. Milleti kafandan sil. Boş işler uzmanları onlar. Kaç aylıktı. Benimkiler 36+5 di.  Sakin kalmaya çalış.  Ihlamur papatya çayı tüket . Bebeğe gaza da yardımcı olurlar
(1,206 puan) tarafından
Ben mamada verdim memede. Biri 19 aylık oldu mamayı 5 ay olmadan bırakıp direk memeye yapıştı. Diğeri de meme reddi oldu.sağınca o da anne sütü içti biberondab. İkiside mama +anne sütüydü ama onlar mamayı bıraktılar. Bende korkuyordum ve yersizmiş onu gördüm .
(1,389 puan) tarafından
İnsAllah benimde bebegim mamayi birakir ek olarak biraz verup sonra kesmek istiyordum   ama meme reddi olunca bilmiyorum nasil oıacak uff insAllah alistira bilirim hala zorlamaya devam ediyorum
-Reklam-
0 oy
(623 puan) tarafından
Sen sagdıkca suyun cogalır bol bol kimyon cayı Rezene ıc 
(1,389 puan) tarafından
Sütüm geliyor csnim asip tasmiyor daha ama var cok sükür ama emmiyor bebrgim
0 oy
(1,389 puan) tarafından
ISjümsjsmsmsjeje
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Canim ebe bana pamukla biraz göğsünü ıslatıp vermeyi dene demisti tutmazsa diye ilk gün benim de tutmadı ama Biberon hiç vermedim bu süreçte 
0 oy
(8,908 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bak canım öncelikle sacmalamayi kes ne demek bebegine yetememek 3 hafta önce bende senin gibi zir zir ağlıyordum bebeğim emmiyor ona yetemiyorum diye bide milletin cenesi derken lohusa depresyonunun dibini yasadim bebeğinin kilosu çok düşük şuan onun senin sütüne ihtiyacı var sen üzülüp aglarsan sütun kesilir öncelikle meme tutamamasini hepimiz yaşadık 1 hafta kavga ettik oglusumla Emzirme koçu bile tuttum şimdi önünde 2 yol var ikiside ise yarıyor hemen dene sonra bana dua et silikon göğüs ucu kullan fakat oda memeye tam yapismazsa düşüp duruyor 2.ve en garantili yol sagip vermek yerine sagarken göğüs ucun belirginlesiyor ya o sira bebeğinin tek kolunu tut ve memenin kahverengi kısmını ağzına yapıştır kafasıni tutup kendisini geri çekmesini engelle 1 hafta sonra savaş vermeden kendiliğinden memeye alışmış olcak.. gaz içinde Emzirme yada mamadan hemen sonra 5 dakika kadar dik tut sonra omzuna al gazını çıkart o ise yaramazsa ayaklarına sıcak su torbası koy ve o sira karnına masaj yap ayrica bacaklarini bisiklet pozisyonunda çevir yukari aşağı olarak 
(1,389 puan) tarafından
Deniycem canim deniycem her yolu denicem ama sutumu kesmek istemiyorum(.bide kendini geri cekmiyor agzina koyiyorum kavramiyor agzini bile oynatmiyor cok rahat uyuyor uyamdiriyorum  emmiyor sanki agzinda hic birsey yok  ac  verdim dun oda agzina alip suratini burusturdu agladi bende mama verdim (
(8,908 puan) tarafından
Ağzını oynatmayı 1 2 gün içinde öğrenecek hemen olmaz o göğüs ucun belli olmadığı için ağzına alamiyor o yüzden oynatmıyor göğüs ucunu belirginlestir önce sagma makinasiyla yada pompayla kahverengi kısmını ağzının içine tam yapıştır ağzını acmazsa çenesini aşağı doğru çek o zaman açacak ağzını emmesini su şekil anlarsın kulak ve yanağı hareket ediyor olcak hafifte olsa bide zor olcak ama bütün Emzirme danışmanları aynı şeyi söylüyor bende uyguladım o şekilde meme reddinden kurtulduk normalde meme mama alma süresi 2 saat ya onu 3 saate çıkar memeyi alması için tam olarak aç kalınca eli mahkum mecburen memeyi alcak bak sakın dayanamam mama veririm deme o sırada meme reddinin başka çözümü yok ben çok ağlamıştım oğlum aç nolur mama vereyim ağlıyor diye Emzirme koçu elimi ayağımı tutup odaya kilitledi beni tamamen aç kalması gerekiyor yoksa memeyi almaz diye o 3 saat bağıra bağıra ağladığımı bilirim 3.saatte sagma makinesiyle göğüs ucumu belirginlestirip memeyi verince öyle bi aldı ki 1 hafta eşim ve ben beraber emzirdik kafasını ve elini eşim tutuyordu bende bebeği tutup memenin yan tarafını tutuyordum rahat nefes alsın diye 1 hafta sonra desteksiz kendim emzirmeye basladim hem meme hem mama olarak hala devam ediyorum
(1,389 puan) tarafından
Ay sen ne guzel kadinsin heyran qalmisam sana .cok tesekkur ederim canim beni gercekten yureklendirdin icimde hic  ümid yoktu düzeelcegine dair .bende senin kimi guclu olucam ve basaricaz bizde kizimla insAllahhhh.cok zor surecmis gercekten .lohusalik zor diyorlardi hamileyken garibime gelirdi ne gibi zorluklar ola bilir bebegi yedir icir altini degistir gazini cikar ama simdi anliyorum anne olmanin zorluklarini o aglarken icimden bisey kopuyor sanki( .bosluga düstüm ya yetemezsem ona iyi bakamazsam diye korkuyorum gece gunduz gram uyku uyumuyorum annem yardim ediyor yani etmeye cslisiyor ama yok 3gundur yarim saat bugun uyudum oda alarm koydum oyle uyandim her an nefesini yokluyorum psikolojim cok bozuldu(.insAllah bir an omce atlatirim bu gunleri
(8,908 puan) tarafından
Ahh cnm ya cok saol senden sadece 3 hafta once ayni şeyleri yasadim o kadar iyi anliyorum ki Çok normal canım lohusalik süreci bu benimde daha kırdım çıkmadı hala aynı şeyleri yaşıyorum ilk gunlerdeki gibi derin değil ama çokta rahat değilim bunlar süreç canım evet biraz sancılı biraz zor ama basarinca güzel olcak biraz sabır ve metanet gerekiyor sadece cevreninde anlayışli olup saçma sapan şeylerle seni rahatsiz etmemesi gerekiyor atlatacaksın merak etme çok yakın tarihte geçtim o kadar iyi anlıyorum ki seni yorgunluk uykusuzluk meme reddi yetememe duygusu bunlar çok normal ve geçici Bi süreç gececek emin ol biraz uğraş sadece sakın pes etme
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Mama verme uykudayken memeni ağzına ver ver ve yavaş yavaş ağzına sağ o sütün tadını aldıkça emer ve zamanla alışır ve uyanikkende emmeye başlar. Çok zor bir süreçten geçiyorsun canım ama pes etme. Bende 33 haftalık doğum yaptım ve 10 gün küvezde kaldı. Bebeğim malesef küvezde biberona alışmıştı ben bu şekilde memeye alistirdim çok şükür 15 ay emdi ve daha sonra tedavi görmek için kesmek zorunda kaldım ❤️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 402 göst.
0 oy
25 cevap 469 göst.
25 Haziran 2021 Aile kategorisinde 1502hanessan (1,664 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 615 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 359 göst.
6 Kasım 2021 Aile kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu