0 oy
951 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından

Mrb kızlar gecen gün yine bi post açmıştım eşimin bebegimize elbise almadığı anlatmıştım bugün eşime özele gidip konuşalım doğum için ayarlama yapalım dedim memlekette yapıcaksın doğumu dedi ve doktorum yol çok uzun olduğu için tavsiye etmemişti ona inanmıyor gideceksin diyo ve ben doğum yaptıktan sonra hemen geri döneceğim dikişlerimi falan düşünen yok biraz önce telefonla konuşurken duydum annesine özelden sıra alacakmış ya ben napım bu adama ya zerre umrumda değilim ya çocuğuna bi tane çorap almıyo yiğenine tablet alacakmış deliricem artık valla bıktım

16 Cevaplar

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Allah yardimcin olsun canim konustun mu esinle niye böyle yaptigini. Ne zmndr evlisin canim 

(46 puan) tarafından
9 aylık evliyiz canm konuşuyorum ama duvara konuşuyorum gibi bişey
(4,666 puan) tarafından
Niye böyle yapiyo ki sorumsuzluk sadece senin cocugun degil keske iyice tanimadan cocuk düsunmeseydin canim
(46 puan) tarafından
Bilmiyorum bazan bakıyorum yeğenlerine canını verecek sanki kendi çoçuklarıymış gibi tavranıyo
(4,666 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim
-Reklam-
0 oy
(707 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun canım çok zor bir durum.sozden anlamayan bir eş olması.

(46 puan) tarafından
Gerçekten öyleymiş canm şuan öyle iyi anlıyprumki
0 oy
(12,777 puan) tarafından

Allah yardimcin olsun bacim hadi snei dusunmuyo bebeğini  dusunsun annesi yigeni dusundugu kadar

Benim ark kocasi da boyle kadin doktor göndermez  neymis ultrason zararli vs diye besik vs hic bi sey almadi onun bide 2. Cocugu bazilari harbi baba olmayi hak etmiyo 

(46 puan) tarafından
Aynen öyle canm
0 oy
(817 puan) tarafından

Canım sen eşi yiğenlerine aşırı düşkün olan bayansın dmi geçen yazmıştın.

(46 puan) tarafından
Evet canm o zamanda farklı bi konu olmuştu
0 oy
(9,651 puan) tarafından

Canım esin bisi almıyorsa bebise sen para iste  sen al herşeyi benim eşim de bebise hediye gibi bisi almadı ki çoğu erkek çocuğuma kıyafet alayım derdine düşmez fıtrat gereği rahatlar.. kartı varsa iste  sen yap alışverişi bekleme boşver..  ama doğum konusunda da doktora birlikt e gidin ve birlikte danışın ki bence şöyle birşey var 9 ay boyunca blir doktora giduyosun alışıyorum özelini açıyorum sonrasin da onun haricinde bask a doktora doğum yapmak pek te mantıklı değil senin rahat olman lazım ki doğumun hamileliğin her süreci rahat geçsin..  ikna edici bir şekilde konuşabilirsin bebek yolda kötü olur hasta olur yada eğer yakında memleket doktor sorun gormuyosa belki sende düşünürsün? 

(46 puan) tarafından
Canm işte insanın içinde ukte oluyo beraber seçelim beraber alalım diye ama yok onda öyle bişey güzellikle de söylesem anlamıyorum duymazlıktan geliyo yada başka bişey bulup süylüyo memleketim yakın değil 13 saatlik yol ben nasıl katlanıcam hadi katlandım diyelim 3 günlük doğum yapıp  dikişli dişikli nasıl bide o yolu çekicem el kadar bebekle
(9,651 puan) tarafından
Yol konusunda haklisin canım kayinvalideni arayıp desen anne gelmek isterim ama sizde doğum yaptınız yol bebek zor olur bebek biraz büyüsün gelir kalırım falan desen
(46 puan) tarafından
Eşimi çeviren kayınvalidem zaten canm onun başının altından çıkıyo anasıda bir ogluda
(46 puan) tarafından
Benim hiç bişeyden haberim yok memlekettekiler beni arıyorlar doğumu burada yapıcakmıssın diye ne alaka dedim kayın valıdem herkeze buraya ketiricez orda ne işi var diyip duruyomuş doğuracak benim her şeylerin kararını veren onlar
(9,651 puan) tarafından
Tamam kuzum tabi herkez görmek ister bebeği de ama yani doğumunu yap çocuk bi toparlarsın sonrasin da gidersin kayinvalidende de bi mevlut okutursun herkez görür bunun adab-ı budur bence.. inşallah anlarlar da yoksa olan sana olur..
0 oy
(638 puan) tarafından

Yüzüne karşı bol bol ayet-el kürsi ve felak nas oku akla mantığa sığmaz bu anlattıkların tamam sevebilir yigenlerini ama kendi evladını da düşünmesi lazım aksi olduğu takdir de bu iste bi saçmalık var

(46 puan) tarafından
Tamam canm okuyacam inank :)) valla artık aklıma herşey geliyo büyülümü bu çocuklara anlamadım gitti allah seni inandırsın çoöugun babası almadı benim herif gitti altın künye yaptırdı birine öbürünün herşeyini bu karşılıyo dışardan  belki kıskanıyorum gibi gelebilir ama gerçekten bıktım artık bi tane bişey almıyor herşeylerini bu karşılıyo
0 oy
(1,424 puan) tarafından

Önceden demi böyleydi esin? Bide kendi bebeğine biseyler almak dururken  yeğenine neden tablet aliyor yokmu  ona tablet alacak baba annesi falan. Yani hamileyken yolculuk yapmak tehlikeli memlekette doğursan ne olacak yani eziyetten başka birşey değil gel git

0 oy
(645 puan) tarafından

Sana para veriyırsa git sen al canım Allahım yardımcın olsun zor bi durum o halde yolculuk nasıl yapacaksın bide bebek olacak dönüşte 

(46 puan) tarafından
Benim eşimde o düşünce yok işte canm ya birileri akıl veriyor yada ben hiç umrunda değilim gerçekten ayrılmayı düşünecek raddeye geldim
0 oy
tarafından

Ne düşünüyor peki kendi kıyafetlerini mi giydirecek yavaş yavaş alsın işte birden hiç alamaz nasıl rahat adam vay be 

(46 puan) tarafından
Demekki öyle olacak canmm :) almadıgına göre
0 oy
(99 puan) tarafından

Boş ver cnm.cnn sıkma hiç birşey senden ve bebeğinden önemli.degil bebeğini düşün bırak ne yapıyorsa yapsin mecbur bebegin ihtiyaçlarını alacak şimdi almıyorsa doğunca alır hiç cnn sıkma erkekler için üzülmeye cnn sikmama değmez emin ol  ne olursa sana ve cocuguna olur o yuzden bosver kafana takma hayatını yaşa 

(46 puan) tarafından
Huyum kuruşun işte taktıkça takıyom dediğin gibi anca kendime bebegıme yapıyorum
0 oy
(717 puan) tarafından

Okurken ben bunaldım öf ne yapacakmış yigenine tablet alıp çocuğunun eksiklerini alsın tmm yeğeni de alınır alinmaz demiyorum ama sen önce kendi çocuğunun ailenin ihtiyaçlarını bi yap ondan sonra al tabletmi alıyor ne alıyorsan hemen doğum An sonra gelecekse niye memlekette yapıyorsun doğumu anlamadım cnm

(46 puan) tarafından
Çocuğundan daha degirli canmm o yiğenleri senede 2 3 kere geliyorlar çocuklar anasız babasız 2 ay duruyorlar ben bakıyorum bide hiç temiz değiller sen topla aekandan dağıtırlar defalarca uyardım ama yiğenleriymiş saygı duyucakmışım ben hizmetçiyim zaten onun için aldı beni çoçugunuda falan düşünecegi yok ben kendim alıcam artık yapacak bişey yok
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Istediği kadar desin sancin gelince suyum patladı dersin cocuk enfeksiyon kapar gidemem dersin. Sinir oluyorum böyle sorumsuz eslere sanki kendi doğuracak ta sanciyi cekecek.cocugu olsun düzene girer merak etme benim de ablam in eşi  yigenine dunyalari aliyordu hep ilgileniyordu bebekleri oldu 6 ay once yigenini tabiki de unutmadi ama çocuğuna cok düşkün oldu.

(46 puan) tarafından
Canm şimdi beni göndermeyi düşünüyo valla canm benimki düzelmez şimdi kendi canından olanı düşünmez başkasının çocuğunu düşünürse olduğundan zaten umursamaz
0 oy
(523 puan) tarafından

Allah sabır versin ama muayene başka yerde olup da başka hastahene doğum için gidince kabul etmiyorlar ki canım .Tahlillerin durumunu bilmedikleri için kabul etmiyorlar .Sen en iyisi bunu öne sür.Esinden de para al kendin al bebeğine eşyaları canım 

(46 puan) tarafından
Maalesef öyle bi durumumuz olmadı bizim olduğumuz şehirde düzgün hastane yok yakınımızdaki şehirdeki hastanelerden alıcam mecbur sürekli gidip gelme gibi imkanımız yok
0 oy
tarafından

Sende gidip doğurma. Zorla götürürse yat yerlere sancim geldi yatırsinlar hastaneye eşinde götürmez. 

Gıcık oldum ondan:)

(46 puan) tarafından
:)) canm onlar anlarmı o halden sence
0 oy
(13,676 puan) tarafından

Şimdi sana strese girme flan diye ahkam kesmicem. 28 haftlıktım beşikle araba almıyo diye evde terör estirdim defalarca kavga ettim. Hakaret ettim, hakaret işittim bi defa 3 çorap aldım gebeliğimn başndan beri kendime, başka bişi alnadım.

Ama evladımın olsn istiyorum. 28. Haftadaydık bn kıyametleri koparıydm.seni o yüzden çok iyi anlıyorum emin ol.

(46 puan) tarafından
Aynen canm bende aynıyım ama bende işe yaramıyo düşün sen 28 de başlamıısın ben 35 haftalık olıcam tık yok
(13,676 puan) tarafından
Allah ona akıl fikir versin gözünü yuvasına çevirsin eşine ve evladına.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 309 göst.
2 Şubat 2020 Aile kategorisinde çetrah (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 918 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 496 göst.