0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Oglum 6 aylık kafası arkası düz sırt üstü yatmaktan. Düz kafa yastığı da aldım ama fayda etmedi. Böyle olup düzelen varmı? Yan yatırsam bile hemen sırt üstü dönüyor. Nasıl çözüm bulabilirim. 
Bebek Ayı 182 günlük (6 aylık)

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çözümü yok. Büyüdükçe gözüne carpmamaya başlayacak sadece. Kafası büyüyüp şekile giricek. Ama arka tarafı düz ise o hep kalacak maalesef
(1,011 puan) tarafından
Hadi yaa :( bunun icin doktor bi müdahale etmiyor mu peki düz kafa kaskları varmıs ya
tarafından
Yok canım. O ayrı kafa sorunu olan çocuklar için. Bende oğlana düz kafa yastığı almıştım. Ama maalesef. Şuan 5 yaşına giricek saçları uzadı göze çarpmiyor ama kesilince bariz arkası düz. O hep onla alışmaya bak kafaya takma :) yönünü değiştir uyurken
(1,011 puan) tarafından
Dokunsam hemen uyanır cok fena kimse dokunmucak ona uyurken. Peki normalde baktığında kafasında şekil bozukluğu göze çarpıyor mu?
tarafından
Büyüdükçe carpmiyor saç olduğu için. Ama benim oğlanın abes bir düzlüğü yoktu. Eğer çok aşırı düz ise evet çarpar
(11,268 puan) tarafından
Haha kız benimkide oyle :) esimle kayniminkide tabak.gibi dumduz :D bisey olmaz oyle yasiycaklar Allah sagliklarinin versin yeterki
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yan yatir arkasına yastıkla destekle donemesin canim
(1,011 puan) tarafından
Ayy denedim bacı allem kallem dönüyor nasıl yapıyor anlamıyorum ya valla
0 oy
tarafından
Sag kolun üstüne yatır düzelir cnm
tarafından
Bişey olmaz canım.  Görümcem in oglu ďa öyleydi yapti şimdi duzelmis
(1,011 puan) tarafından
Görünümünde bi sıkıntı yok dimi
tarafından
Başı ýuuvarlak :) güzel görünüyor
(1,011 puan) tarafından
İnsallah biizmki de düzelir :(
tarafından
İnşallah
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Naparsan  yap gene yatiyorlar  sirt  usdu  bence zamanla  düzelir eskiden  bizim kafalarimiz  nasıl duzeldi:) benim kizimda  da var 7 aylık şuan birazcik  var zamanla  geçiyor gibi duz3lir bence 8 e kadar takip et
(1,011 puan) tarafından
Uyurken sağa sola da dönmüyor ki dönse belki düzelir :( ne zaman dönecek acaba ya uyanıkken dönmeye calısıyor uyurken hiiiiç
(1,468 puan) tarafından
Benimki 7 aylık sadece basını çeviriyor ne bilim bence normal:)
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Kızımın dümdüzdü saçları çıktıkça düzeldi biraz 
(1,011 puan) tarafından
Sacları da seyrek oglumun valla kafaya cok taktım ya
(2,851 puan) tarafından
Düzelir ya hep öyle çok düz kalmaz
(1,011 puan) tarafından
İnsallah bacı ya :(
0 oy
tarafından
Nedeni sizin yatırma şekliniz annem.herzaman der aynı yöne yaptırmayın kulaklarına dikkat edin sürekli arkaya yatmış öylede kalmis
(1,011 puan) tarafından
Bacı dönmüyor sağa sola illa sırt üstü yatıcak yani :(
tarafından
Yastıkla falan destekle sürekli sizin duzeltmeniz lazım yoksa öyle kalir
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Benim kızımında düzdü şuan 10 aylık düzledi
(1,011 puan) tarafından
Kendiliğinden mi düzeldi yoksa yatma şekli mi değişti kuzum
(1,264 puan) tarafından
Kendiliğinden düzeldi canım
0 oy
(205 puan) tarafından
Özelden bana ulaşırsan Cranial tedavi merkezinin numarasını veririm kendilerine fotoğraf atabilirsin yada ulaşabilirsin benim bebeğim trigonosefali teşhisi konuldu kafada şekil bozukluğu hafif var yardımcı olurum sana
(11,268 puan) tarafından
Ee ne yapildi peki bunun icin duzeldimi
(205 puan) tarafından
Canım benim bebeğimin bir çok bebekte rastlanan bir sütur kapalılığı olduğunu tesbit ettik beyin cerrahisi kapalı ameliyat ile kapalı süturu açıcak küçük bir ameliyat bu sonra kask tedavisi görücez şirin bir kask takılacak alnının ortasında üçgen sivrilik var o kadar öyle büyük kafa şekil bozukluğu yok kask takıcaz düzelince çıkarıcaz
(11,268 puan) tarafından
Hmm anladim canım. Seninkinin alnindada birsey varmis duz kafa arkadan yatma seklinden dolayi grnrlde oluyor bebeklerde
0 oy
(11,971 puan) tarafından
Henüz kendi dönmeden şekillendirirsen düzeliyor yoksa artık öyle kalır canım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 129 göst.
0 oy
21 cevap 526 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Huriyenur (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu