0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Merhaba kızlar doktor alttan  muayene etti. Bebek kanala inmemiş hala. 1.5 cm açıklık varmış. Kendi sancılarım gelmediği için yarın suni sancı vericek.  Suni sancıyla doğum yapan var mı çok şiddetli bir sancı mı ?

16 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben normal adet gbi ağrısı oldu  bende  
(55 puan) tarafından
İnşallah bende öyle hissederim. :)
-Reklam-
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Dayanılmıck Bi ağrı değil bnce yda bnye ile alalkı olabilir ki Bn iğneden ble korkan insanm Gttim suni ile normal doğurdum 
(55 puan) tarafından
Ne güzel canım dayanmışsın bende acıya dayanıklıyımdır inşallah  buna da dayanabilirim .
0 oy
(119,287 puan) tarafından
epidural iste oyle dogum yap allah yardimcin olsun
ben 1 bucuk saat dayanabildim suniye ☺
(55 puan) tarafından
Epiduralin olduğunu bilmek bile insanı rahatlatıyor gerçekten .bakalım dayanabilecek miyim :)
(55 puan) tarafından
Kızlar 4 gün önce doğum yaptım bir saat dayanabildim suni sancıya . O neymiş öyle epidural iyiki varmış .:)
aynen bende 1 bucuk saat dayanabilmistim hadi gozun aydin
(55 puan) tarafından
Sağol canım  :)
0 oy
(13,006 puan) tarafından
Yok kız öldürmüyor yani çok acımıyor korkutma kendini bol bol dua et bide hemsirnin dediğini kesin yap ki çabuk doğur kasma kendini 
(13,006 puan) tarafından
Yok kız valla doğduğu anda bitiyor tüm herşey o 9 ay serüven felan herşeyi bırakmışsin bir bakmışsın evde oluyorsun :)
(55 puan) tarafından
Canım 4 gün önce doğum yaptım . Suni sancı ne lanet bişeymiş öyle . Epidural istedim . O an yeniden doğdum sanki bebek kanala son anda indi normal doğum oldu . :)
(13,006 puan) tarafından
Anammmm nasıl mutlu oldum :) bitti dimi herşey unutmamisin da yaaa yerim seniii :)
(55 puan) tarafından
Evet canım bitti herşey şimdi beşiğinde uyuyor kuzucuk:) şimdi de sütüm var ama acaba emebiliyor mu kuşkusu var içimde . Tatlı dertler başladı:) unutmadım canım biraz geç oldu yazmam ama olsun :)
(13,006 puan) tarafından
Ayyy valla çok teşekkür ederim mutlu oldum inan :) sütun vardır kuzum gaz yapacak şeyler yeme en önemlisi bu çocuk durmuyor sürekli ağlıyorsa sağ bı bak bakalım ne kadar çıkacak zaten onun içeceği ne ki :) ismi ne bebişin :)
0 oy
tarafından
Canım senı korkutmak istemiyorum ama anımı anlatayım sana istersen benım gebelık zehirlenmesi vardı 40 haftalık olduk 2 gun suni sancı verdiler İlk gün alttan sancı verd7ler  acıdan acıdan kıvrandım bagırdım çagırdım sürekli ağladım duramadım ama yarın alttan verdikleri ilacı aldılar rahatladım bu kez serum dan suni sancı verdiler ama hissedmedim sancıyı acılma da olmayınca acıl sezeryan oldum 
tarafından
Aynn öyle canım o yüzden iyikide sezeryan doğum yapmışız Vala
(5,272 puan) tarafından
Çok şükır kuzum ben pişman degilim ama iste susmuyorlar
tarafından
Ben doğum yaptım evıme çocuk görmeye gelenler oldu normal doğursaydın normal doğursaydın diyip tutturdular lohusa kadınla böyle konuşulur mu bir tek normal doğuran ınsanlar mı anne oluyor dedım sanane dedım bıcak altına yatan bendım sen değil zaten yaram taze sizinle mı ugraşacam dedım kovdum evden
(5,272 puan) tarafından
Oh iyi yaptin bnde baya laf soktum ama ay su normal dogurdu bu normal dogurdu diye bos bos konustular yolladim evden kaynanayi annemlere gittim 40 cikana kadar
tarafından
Ohh ıyı yapmışsın canım
0 oy
(2,255 puan) tarafından
Kaç haftalik ki benim bebeğim doğum anında indi aşağıya 
(55 puan) tarafından
39+3 canım . Doğumda da inme ihtimali var tabi.
(55 puan) tarafından
Son anda bizimki kanala indi canım . NormL doğum oldu.:)
(2,255 puan) tarafından
Allah anneli babali büyütsün insallah canim
0 oy
tarafından

Suni aldım ama sezeryan oldum :angel:

Sağlıcakla kavuş inşallah ❣

(55 puan) tarafından
Genelde öyleymiş açılma olmayınca sezeryan oluyormuş doktor beni bilgilendirdi canım. Boşa çekmem inşallah ağrıları. İnşallah canım amin:)
tarafından
Açılmadan ziyada kalp atışı yavaşladı oğlanın O yüzden sezeryan oldum canım
Ben yoğun bi sanci çekmedim doktorum çok yavaş yavaş verdirdi suniyi  kalp atışını kontrol etmek için.
Baktı kalp atışı yavaşlıyor hemen sezeryan oldum
tarafından
Buket kaça düştü kalp atışı. Bir de ne kadar sürede düştü
tarafından
85 e kadar düştü.  1 saat içinde
95 lere düşünce ben anladım zaten hemşireyi çağırdım ama hemen gelmedi belki 85 e bile düşmezdi
Ilk 40 dakika falan çok normaldi
Suniyi çok yavaş alıyordum 3 dakikada 1 damla akıyordu sen düşün
Sonra hemen sezeryan oldum
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Benimde 1.5 cm di açılmam 8  saat suni sancı çektim çok uzun çektiğim için dayanamıyordum ama doğum bu ne zaman olacağı belli olmaz epidural önerdi doktorum istemedim keşke de alsaymışım belki normal doğurabilirdim 8.5 cm açılmayla sezaryene alındım bebeğimin kalp atışları yavaşladığı için 
(55 puan) tarafından
Olsun canım bebişin riske girerdi o zaman en iyisi buymuş demekki. Bende olsam bende aynısı yapardım .
0 oy
tarafından
Bende suyu bittigi icin suni aldim başlarda hafif adet olacakmisin gibi sonra o artti ama uzun surmuyordu artinca sanci geldikce ikindim.acilmam cogaldi uzun sürmedi suni almam ve ben suni sanciyi yatarak aldim hic kalkmadim ayaga kalkip hareket etseydim belki daha rahat ederdim. Ve suni aldiginda yanindakilerin destekleri cok onemli. Ve ssanci geldikce bagirma nefes al ver ikinmaya basla yavas yavas
(55 puan) tarafından
Helal olsun valla o kadar saat suni sancı almışsın . Ben 1 saat zor dayandım .
tarafından
Dogdunmu canım
(55 puan) tarafından
Evet canım:)
tarafından
Normal oldu degilmi :) hayirla saglikla buyusun insAllah gözun aydin :)
(55 puan) tarafından
Evet normal oldu canım çok sağolun:)
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun. Ben 15 saat çektim dayanıyorsun canım. Hele bebek doğduğunda bi oh çekiyorsun herşey unutuluyor.
(55 puan) tarafından
Evet zaten bütün bu acılar ona değer. Eminim hatırlamıcam bende. Onu kucağıma almayı sabırsızlıkla bekliyorum
tarafından
Inşallah hayırlısı ile alırsın kucağına
(55 puan) tarafından
Helal olsun canım ben 1 saat zor dayandım.
tarafından
Doğurdun mu canım
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben yaptim suniyle  canım.  10 saat sürdü son iki saat hariç zorlamadı zaten yavas yavaş artıyor şiddeti birden öyle ciddi bir acı hissetmezsin . Allah yardımcın olsun 
(55 puan) tarafından
Benimde öyle oldu canım şiddeti arttırdılar. Suyumu patlatınca sancılar çok sıklaştı 1 saat çektim o sancıyı . Sonra dayanamadım epidural istedim
(3,552 puan) tarafından
Gecti bitti yani hayırlı  ugurlu olsun kuzum
(55 puan) tarafından
Sağol canım evet hayırlısıyla bitti.:)
0 oy
tarafından
40+5 de bende sunı sancıyla kızımı kollarıma aldım canım. Sabah saat 9 da vajınal fıtıl verıp yumusama olmasını sagladılar o sekılde 4 cm acıldı saat 3 de sunı sancıyı taktılar 6 bucukdada kızım kollarımdaydı.   Agrı sancı ıllakı oluyo ama dayanılmıycak hıc bısy yok helekı dogdukdan snra onu goruyosunya o zaman zaten herseyı ınsan unutuyo. Insallah senınkıde kolay gecer  allah bı seste kurtarsın canım 
(55 puan) tarafından
Amin canım inşallah. :)
(55 puan) tarafından
Evet ya onu gördüm herşey bitti nasıl güzel kokuyor cennet kokusu resmen.:)
0 oy
(552 puan) tarafından
Benim ilk dogumumdu annemin omzunu morartmisim vurunca açıdan ellerime çatalın izi çıkmıştı hep kabardı ay hatırlamak istemiyorum
0 oy
tarafından
Bana suni taktılar canım ama sanırım kendi sancım geldi. İlk başta fitil gibi birşey koydular bana 18 saat o kaldı 3 cm açılmam oldu onunla, sonra suniyi taktılar yarım saate suyum geldi ve bir anda sancım başladı 1.5 saat sonra doğurdum. Ebeler en başta çok düşük daha sancın gelmemiştir dediler ama ben acıdan kıvrandım durdum yalvar yakar kontrol ettirdim de ıkınmaya başla 9 cm olmuş dedikleri an rahatladım. En önemlisi de nefes kontrolü canım o cidden çok işe yarıyor
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Suni dede sancı gelecek senin kendi sancıların olsada ağrı çekeceksin her ikisinde de sonu mükemmel olucak düşünme bunları 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
1.ve3.dogumumi suni sanciyla yaptım tabiki kendi sancina asla benzemiyor biraz deli ağrı 
(55 puan) tarafından
Evet fena bir ağrıymış .:)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 169 göst.
0 oy
10 cevap 425 göst.
23 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu
0 oy