0 oy
234 göst.
Aile kategorisinde (1,371 puan) tarafından

Ben gurbette yaşıyorum. Eşimle her sene beni babamın evine memlekete götürmesi karşılığında evlendik. 10 saatlik bir mesafe.  Ama 5 yılımıza girdik her sene savaş vere vere pazarlık yapa yapa gidiyorum . Ya süreyi uzun buluyor yada gitme bu senede nolcak diyor.  Ama kendi ailesi aynı ilçede her gün gidiyor yarım saat dahi olsa görüyor geliyor. Bakın eşimi şikayet etmek değil amacım. Allah var ev işinden tut da iki küçük bebeğim var onlar ile ilgilenmeye kadar herşeye yardımcı olur. Ama iş benim memleket havası almama gelince anlamanazlıktan geliyor a sen memleket e mi gidecektim, millet 2/3 yılda bir gidiyor gitmesen nolur uzak mesafe diyor gidersem de 1 ay olsun istiyorum çok görüyor. Ailesinin de etkisi var diye tahmin ediyorum. Dün yine böyle tartıştık

Ben itiraz ettikçe sen gidiyorsun ama her gün dedikçe
"Sana iyi davrandığımdan,her dediğini yaptığımdan ,dövmediğğmden böyle şımardın" diyor. Bende"hiç kimse istemediği birşey yapmaya mecbur değil içinden ne geliyorsa onu yap . Neysen o ol. Bana gerçek yüzünü göster dedim. Dövünce kendini erkek gibi hissedeceksen döv ama sonucuna da katlanırsın dedim.
Bana diyor ki sen gelinsin itiraz etme hakkın yok, buranın adetlerine uyacaksın vs vs. 
Bende dedim ki kusura bakma o adetler yanlışlar ile dolu ise sonuna kadar çıkarırım sesimi 
 Sen herhalde her dediğine (he) diyen her dediğini kabul eden biri olayım istiyorsun. Ama yok kusura bakma hele de işin ucunda anam babam kardeşlerim var ise hiç susmam. Bu işin erkeği kadını yok. Evlat herkese evlat. Senin annen özlğyorsa benim anam babam da özlüyor. 

Velhasıl kelam her memlekete gitme zamanı yaklaşınca böyleyiz haricinde iyiyiz ama benim çok zoruma gidiyor bu durum ses etmesem gitme dediğinde tamam desem demez ki hayatım ben her gün görüyorum ailemi senin de hakkın gidelim gör aileni yok. Kendi kızı da var şimdi beni anlamıyor da ilerde anlıcak. Ben asosyal ailesi için o üzüülğnce onu anlıyorum empati kuruyorum ama o empati den yoksun

9 Cevaplar

0 oy
(261 puan) tarafından
O senin anne babam cennet anahtarın izin vermek zorunda ki en vqsta sart koşmuşsunuz bunu simdi neyin derdinde bi arkadaşımin esi de böyleydi sonra itiraf etmiş esine annemden cekiniyorum diye
(1,371 puan) tarafından
Ya koronadan beri gitmşyorum sanıyor ailesi halbuki geçen sene yine gittim hemde hamilelik yüzünden iki kez gittim kötüydüm. Ailesi bi yardım etmez. Demiyoruz ailesine nolacaksa sanki
-Reklam-
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Valla benim ailem.hemen yan mahallede oraya giderken bile izin alıyorum sen düşün böyle cahil zihniyette olan insanlar kafası aynı gelin kısmı ailesine fazla gidemez 
(1,371 puan) tarafından
Dengesiz insan çok. Bana yakın olsa git diyor. Ama Yok adım gibi eminim yakın olsa bile gitmemi istemez
0 oy
tarafından
Eşin sana yardım etmesi çocuklara bakmasi bir lütuf değil ki olması gereken şeyler dövmek sövmek bunlar bi insanda olmaması gereken şeyler önce bu ayrımı yapması gerekiyor olması gereken şeyleri iyilik yapmak gibi anlatanlardan nefret ederim tabiki ailene gideceksin bir sene durabiliyor olmak bile çok zor
(1,371 puan) tarafından
Kesinlikle canım. Bide şükret yardım ettiğime diyor. La havle ya. Ben çok duygusalım . Ana baba özlemine gelemem ailem bunu bildiği için bazen onlarda geliyor yanıma. Ama hep büyükleri ayağıma sürüklemek de ayıp
tarafından
Haklisin canm
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun kadınlar evlendi diye istiyorlarki ailesini silsin ama öyle dünya yok bende başka şehre gelin geldim 16 saatlik yol ilk iki sene yılda 4 kere gittim ailemin yanına benim eşim değil görümcem laf çıkardı gidilmezmis ona inat eşim geçen sene doğuma götürdü 3 ay kaldım annemde yılda 1 ay kalman bence çok değil eşinin anlayışlı olması lazım 3 4 senede giden hiç gormedim 
(1,371 puan) tarafından
Bi arkadaşından görüyor sebep bilmeden örnek gösteriyor işte
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Ben 2 kez giderim yılda ailem de gelir ama eşime baskı yaparım gidicem gelicem sen alıp sen bırakacaksın diye araba kiralar vs bence erkeğin kafasına vur an yoksa adam olmazlar
(1,371 puan) tarafından
Kesinlikle bide beni tek gönderecek iki küçük çocukla. Tek gieeceksem niye evlendim
0 oy
(762 puan) tarafından
Ben bir yıllık evliyim 3 kere gittim memlekete bizim de 12 saat bu temmuzda da birlikte gidecez 
(1,371 puan) tarafından
Maşallah. İnşallah hep böyle devam eder canım
0 oy
(5,361 puan) tarafından
Aha bennm eşim gbı oda dyor ben senı dövmedim bşey yapmıyrıum ondan sen byle ypyon yok blmem nee ben de 1senedir gtmemişim ailem 5 saat uzakta dyor 3 gun kal gel okdr yol 3 gun anca kendıme gelırım bıde bebek var geçen sene nezman gtmmde afra tafra burnun ucuyla konşyor ben rezil ettim valaa asla kendını ezdrme kusura bakma senın ailen istedgı gbı gıdyrılar gelıyrolar sende gdyorsun geliyorsun sana gore hava çok hoş kusura bakma da bende ailem var sokakta benı bulmadın yaa vala millet hergub gdyor ayy ben çok sinirlendim şmdi
(1,371 puan) tarafından
Ay canım hiç sorma ya .
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Acaba burda konu açtıpımı insanların ne kadar gittiğini falan desem mi yada okursan mı
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Seni ailenenin yanına götürmek yada göndermek zorunda canım buna engel olamaz yakınsa haftada bir bahsettiğin kadar uzaksa yılda bir defa buna izin vermesi gerekiyor 
(1,371 puan) tarafından
Şimdi bi kere gittiğime sükretsin ilerde  o iki de olacak üç de olacak. Yaşlanıp gelemez olduklarında

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 262 göst.
16 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
14 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde bglm_ftma (5,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 263 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu

380,017 soru

11,375,584 cevap

34,860 kullanıcı

...