0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Yarın kontrol um var daha önce post açmıştım.bebegim bır hafta geride bu haftada kilo almadiysa doğuma gün verecek doktor  ama ben normal doğum istiyorum nasip olursa yarinncati muaynemde var eğer acilmam yok sa suni sancıyla açılma yaşayan oldumu yoksa okadar acı çekip sezaryana mi döndünüz bı tehlikesi olur mu bebek için bazen kordon dolaniyo falan sancı çekerken kafam çok karışık bana yardım edin lütfen 

36+4

10 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben suni sancı ile doğum yaptım doğum boyunca aileme meryem suresini okuttım 6 saate regl sancısı gbi sancıyla doğumum oldu 
(1,018 puan) tarafından
Maşallah canm bende okutayım inşallah benmde kolay geçer
(5,311 puan) tarafından
Geçer inşallah
(319 puan) tarafından
Bi de bi ot vardi yine meryem ana eli otu muydu. Dogum sancisi sirasinca otu suya koyuyorsun o acildikca dogum ilerliyor ve kolay olmasini sagliyordu. Ya tam bilmiyorum kusura bakmayin ama o otu cok kullanip guzel sonuçlar alan var. Ben unuttum uygulamayi ama siz deneyin. Otu sadece suya koyuyorsun digum sonrasi cikariyorsun iicme falan yok
(1,018 puan) tarafından
Bildim canım ewet duydum deniyim insallah bnde eğer bulabilirsem çok teşekkür ederim canım benim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Suniyle dogum yaptım suni açılmani hızlandırıyor zaten eğer riskin varsa sezryan ol hiç girisme öyle şeylere 
(1,018 puan) tarafından
Risk henüz belli değil canm yarın belli olcak sadece karın çevresi bı hafta geri acilmam hiç olmadan suni sancıyla çok mu uzun sürer
tarafından
Bilemiyorum canım benim 2 cmdi acilmam ilerlemedi suni aldım hemen ilerledi kişiden kişiye değişiyor o süreç
(1,018 puan) tarafından
Haklısın canm doğru diyosun
0 oy
(424 puan) tarafından
Canım biz ne diyelim herşey anlık gelişebiliyor ben suni sancıyla doğum yapicaktim testlerde çıkan yanlistiktan dolayı sezaryen oldum pisi pisine yani hayırlısı böyleymiş nasıl sağlıklı olucaksa öyle olsun :))
(1,018 puan) tarafından
Canım normal istiyorum da ben doğumu hani gün verirse bile normal doğuma gün verip suni sancı veriyolarmi onu merak ediyorum
0 oy
(501 puan) tarafından

Şimdi burda kim ne derse boş malesef herkesin doğumu bir olmuyor malesef, mesela ben sezeryan oldum mükemmel ötesi rahat geçti ama bak şimdi yara dikiş yerim garip iyileşti ve ***** kesilmiş başka birisi gelir normal önerir çok iyi diye ama senin çatın dardır sıkıntılı olur o yüzden kendini güvendiğin bir doktora ve mantığına bırak :) Allah kucağına almayı nasip etsin

(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim yok doğumu merak etmiyorum canm dediğin gibi herkes bir olmuyo sadece normal doğumda gün verilip suni sanciyla doğum yaptiriyolarmi çatı uygunsa ama açılma olmadan
(501 puan) tarafından
Evet bi arkadaşım gün almıştı
(1,018 puan) tarafından
Teşekkürler kuzum onu merak ediyodum bende
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Suni sancıyla normal doğum yaptım ama ne çektim ya
(1,018 puan) tarafından
Gerçekten mi kiyamam
(1,092 puan) tarafından
Çok zordu kuzu senin çok kolay olur inşallah bir avazda kurtulursun. Ama bak normal doğum her zaman daha sağlıklıdır bebek için de anne için de
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim işte bende oyuzden istiyorum sonrasında bebegimle daha rahat ilgilenebilicem
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Valla 12 saat suni sancı çektim hem açılmam ilerlemedi hem de kızım kakasını yapınca acil sezeryana alındım. Açıkcası hem suni sancı hem ameliyat olunca perişan oldum
(1,018 puan) tarafından
Oda çok doğru ikisini birden çekmişsin Cok zor olmus
(2,444 puan) tarafından
Herkes bir olmaz tabiki ama 12 saat sancı zaten beni mahvetmişti gecem uykusuz geçti ameliyattan sonraki resimlerime bakıyorum da 10 yaş daha yaşlanmış gibiyim :)
(1,018 puan) tarafından
Ya cennet boşuna anaların ayağı altında değil kuzum ya çok zor çok
(2,444 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm erken diyilmi ya gün icin 39. Haftalarda filan al günü
(1,018 puan) tarafından
Bebeğimde gelişme geriliği başladı canım kilo almiyo beslenemiyo maslef oyuzden erken olacak gibi
(1,175 puan) tarafından
Hım anladm canım benm doktor tabi daha iyi verir. Allah sagklıklıca kucagınaalmayoyı nasip etsib
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim inşallah
0 oy
(731 puan) tarafından
31 haftamda 2 cm açılmam olmuştu 36+2'de kontrole gittim ve  4.5 cm açılma oldu doktoruma söyledim normal yapamayacağımı ve kendisi beni normal yaptırırm diye düşündü ama ben de panik atak olduğu için sonradan kendi de emin oldu ve sezeryan oldum pişman da değilm kendi isteğim 
(1,018 puan) tarafından
Ne güzel canmbende normal doğumu çok istiyorum ama durum yarinn belli olcak insalah
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım bugün kararını ne sen ne de biz vermeliyiz en iyisini doktorun bilir. Benim çatıların musaitti ama bebek kanalda değildi ve hiç acilmam yoktu 40+2 de suni ile doğumum gerçekleşti. Doktorun sezeryan dersede tutturma normal olsun diye çünkü gerek bebek kilosu gerek senin çatıların elverişli olmayabilir. O yüzden doktoruna güveniyorsan onun kararına bırak. Ama eğer suni dersede olmayacak değil denemiş olursun. 
(1,018 puan) tarafından
Kuzum özele gidiyorum ve etraftaki herkes ozellerde illa sezaryana zorluyolar falan dediler aklım karıştı bende normal doğuma elverişli olursam normal istiyorum çatı. Müsaitse tabi sadece tek merak ettiğim. Hiç açılma olmadan suniyke doğum yapan varmı olabiliyobu diye
(1,403 puan) tarafından
Bende özelde yaptım ve doktorum sonuna kadar normal doğumu destekledim doktordan doktora değişiyor işlerine geliyor belki de sezaryan.
(1,018 puan) tarafından
Hem para açısından hemde kolaylık açısından çoğu sezaryana zorlyabiliyi malesef doktorumu çok seviyorum çok iyi ama bu yönünü bilemem sadece nasıl doğum istersen iste ben yanındayım dedi yarın çatı muayenesi olcak artık ksinlesir
(1,403 puan) tarafından
Aynen öyle canim. Oturup bence senin ve bebeğinin açısından hangisi daha saglikliysa onsekilde olsun rabbim bie avazda kurtarsın insallah
0 oy
tarafından
Benim ilk hamileliğim arkadaşlarimin dedikleri şu eger doktorun tehlike var sezeryan ol diyorsa kabul et. Doktorun normal sorun olur sezeryan ol derse hic dusunme o kadar sanci cekip sezeryan olan tanidiklarim var canim. Hepside doktoru dinlemedigine cok pisman
(1,018 puan) tarafından
Benimde oldu etrafımda benim yarim belli olucak da ben fikrim olsun istedim eğer herşey uygun olurda doktorum normal yapabilirsin derse bilgim olsun istiyorum ama bebeğim tehlikeye gircekse zaten hiç bulasmam
tarafından
Kesinlikle canim. Insallah tehlikeli bir durum olmaz bebiş sağlıkla al kucağina

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 267 göst.
8 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 244 göst.
0 oy
19 cevap 209 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 253 göst.

377,941 soru

11,312,702 cevap

34,746 kullanıcı

...