0 oy
509 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Nedense bugün benim muhabbet edesim var :) benim bebeğim sarılık oldu sütüm de hemen inmemişti sarılığı ilerlemesin diye mama çok verdim emzirmedim. Normalde sık emzirmek sütü artırır ben bekletiyodum ki biriksin:) en çok Üzüldüğüm konudur bu sütü yeterince veremedim 6.aydam sonra da tamamen bitti

25 Cevaplar

0 oy
(12,490 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Çocuğun bezi kuru olduğu halde değiştirmek :) sarıp sarmalamak sürekli üşür kesin böyle diye telaş etmek ;) en ufak rüzgarda fırtına çıkmış gibi paniğe kapılmak ay ne saçmalamışım allahım ne günlerdi ;) 
tarafından
:)  annelik iç güdüsü korumacılık hat safhada :)
(12,490 puan) tarafından
Ay vallahi sorma ya ahahaa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim yanımda annemle kaynanam vardı ne diyorlarsa yaptım bi sıkıntı yaşamadık bebeğimi çok giydirdikleri için isilik olması dışında :D
tarafından
Valla benimde annem vardı kaynişimde gelşyodu arada ama 20.gğnden sonra tek kaldım kaynişinde dediklerini pek yapmadım hastane odasında arayan herkese sütü gelmedi değil için
tarafından
Benim yanımda da 20 gün kaldılar canım sonra ben alıştım biraz kafama göre takildim ama banyo yaptırma beni geriyordu sadece
tarafından
Evet banyo korkutuyor ama tek kalmak tecrübe edinmeye birebir
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ben de göğüslerim yara olunca emziremedim sağdım süt birikti killerler oldu apse oldu üç kere ameliyat a girdim. İlk diye baya sıkıntı çektim. Ama korkuyorum hala ikincide de aynısı olur diye 
tarafından
Çok geçmiş olsun her çocukta aynı olmaz ya korkma
(1,092 puan) tarafından
Sağol kuzum olmaz inşallah travmaydı benim için
tarafından
Öyledir muhakkak kötü düşünme
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Sütüm çoğalmadı emdi ağladı bende mama verdim 2 ay sonra tamamen bıraktı ooofff şimdi ki aklım olsa hep mememde tutardım 5.5 aylık oldu 
tarafından
Bende öyle yapardım ama sadece üzülüyorum bir pişmanlığım yok bebeğim aç kalmadı çok şükür
(1,787 puan) tarafından
Öyle düşünme benim bebeğim senin öyle yapardım dediğini yaptığım için küvözde şuan foterapi alıyor keşke mama verseydim diyorum bende. Doktorum bana dedi ki sağlıklı olsun doysun da neyle doyarsa doysun ilk aylar. Anne sütü hep yetmiyor. Bende elalemi dinledim halbu ki sağlıkçıyım mamayla desteklemem gerektiğini biliyordum ama milleti dinledim hastanede Sürünüyoruz
(3,282 puan) tarafından
Üzülüyorum ister istemez emdi ağlayınca mama verdim biberona alıştı beni hiç istemedi ama sütümde gelmedi  damla damlaydı hep kısmet sağlıklı olsunlar
tarafından
Ah bu mamaya öcü gibi bakanlar yok mu zaten lohusalıkta herkesin dediği ok gibi kalbe saplanıyor maşallah kimsede susayım demez
(3,282 puan) tarafından
Aynen destek olcaklarına köstek oluyolar mamayla büyüyen çocuk hasta olur iyi olmaz sen emzirmedin bissürü şey Allaha şükürler olsun daha hiç hastaneye gitmedik
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Ben göğüs ucum yoktu slikkon göğüs ucu almıstk sczaneden oda dandik bi markaydı bebegm emiyordu megerde hic icememiş:( 2 günde evde ac kalmıs sonra hastanede kilpsu baya düşnce doktor göğüs ucundsn bahsettm bi marka önerdi  onu aldım taktım vebegim lıkır lıkır süt icti. Cok sasırmıstım yutkundugunu duymustm ozaman sütüde görmüştüm o bana cok koyar halada üzülüyorm
(1,175 puan) tarafından
17 aylk canm :)
(2,252 puan) tarafından
15 aydan sonra sutu mu birakti silikon ucu mu canim
(1,175 puan) tarafından
Benm sütm azdı zaten cnm öyle bitti bizde bıraktık. Silikon ucunq alıstıgı icin memeyi o olarak biliyor. Kendi göğsümü agzına vetince midesi bulanıyodu:)
(2,252 puan) tarafından
Ay benim de oyle ya. Icten ice üzülüyorum bu duruma ama ne yapalim.. arada ucu alip tek emiyor :)
(1,175 puan) tarafından
Kıyamam ya napalm artk :)
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Benmde tam tersi.sutum indi ama şaril şaril degildi.mama yerse sutu emmez dye memeyi dayadim mama vermedim sarilik oldu cocugum.simdi 2.yi bekkiyoruz kasik biberon aldim ilk gun bakicam doymuyorsa onnla mama vercem nabim
tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah. Bu meme mama ikilemi çok enteresan ya kimimiz üzülüyoruz kimimiz şükrediyoruz :)  aman aç kalmasınlar da
0 oy
(237 puan) tarafından

Ilk benim sütüm gelmedi. Hastahane de mama verdiler, bebek ağlıyordu, içtiğini kusuyordu. 2 saat geçene kadar mama vermiyor çocuk ağlamaktan helâk oluyordu

Ek gıda donemi.ogerendik süt alerjisi var mis. Garibim :'( çok ağlıyordu 

tarafından
Ah kıyamam baştan hep mamalar filan nasıl zor gelmiştir
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Valla dogurana kadar okudum araştırdım doğdu ay ay gelişimini okuyorum 
tarafından
Bende okudum ama bende teoriyle uygulama tutmadı inşallah uyumlu şekilde devam eder
(670 puan) tarafından
İse yariyomu yani acemilik gidiyomu bende bakayım
(7,654 puan) tarafından
Oglum 104 günlük çok şükür bi sorun yaşamadım teori ile pratik %100 tutmaz ama paralel devam ediyor
(670 puan) tarafından
Sağol canım bende bakayım
0 oy
(913 puan) tarafından
Yanağı isilik gibi oldu kendim hemşire olduğumdan yapmamam gerektiğini bildiyim halde komşu ablanın zeytin yağı sürmesine izn verdim. Yağla kaplanıp havasız kaldığı için egzema oluyodu nerdeyse. Bi de doğumda gözüne iltihap kaçmıştı yine kaynanam zorla sütümden döktürdü bebeğim 10 gün gözü iltihaplı kaldı. En sonda gidip doğru olanı yapıp tobradex alıp 1 günde çocuğu iyileştirdim.
tarafından
Bazen bir deyim yerindeyse kalıklık geliyor:)
(913 puan) tarafından
Şimdi olsa kendi bildiyimi yaparım. Kendi hatam.
(374 puan) tarafından
Tobradex ne icin kardesim
0 oy
(3,836 puan) tarafından

ben komple cahildim bu konuda :ermm: ve o cahillikle gelen şaşkınlık üzüntü Allahim resmen hatırlayınca bile kahroluyorum. bilgisizlik çok zor. kendime de hiç güvenmedim aslında. keşke hamileyken bol bol kitap okuyup komşunun torununu kucağıma alsaydım diyorum 

tarafından
Bende ilk kendi bebeğimi aldım kucağıma ilk tecrübem ama bana çok şey öğretti eminim sana da öyledir. İyi tarafından bakmak lazım :)
(3,836 puan) tarafından
tabi ki canim hala da öğreniyorum. normalde o kadar rahat bi insanımdır anlatamam ama hamile olduğumu öğrendiğim an hep içimde korku oldu. ki sorunsuz bi hamilelik geçirdim kendim de sağlıklıydi hic bi sorunum yoktu. hala da öyleyim kizima karşı bi türlü soğukkanlı olamıyorum hep bi telaş içindeyim
0 oy
(866 puan) tarafından
Kaynanamı doğum yapnca yanıma çağırmak en büyük hatam oldu 
tarafından
Kaynişler torun olduktan sonra  değişiyorlar tecrübeyle sabit. Sanki anneleri onlar
(866 puan) tarafından
Yemin ederim aynen öyle oldu emzirebilse asla bana vermeyecekti
tarafından
Hahahahahahaha
0 oy
(670 puan) tarafından
Bebeğimde genetik hastalıkdan suphelendiler 20 günlükken kaynaklara gittik ağzına ne geldiyse tişört amcasını kolunu emmeye calisiyodu o kadar o hastalığa takıldım ki cok şükür bişey çıkmadı  diyemedim müslim  örtüsü alın emmesin kolunuzu 
tarafından
Bebeğiniz mi amcasının kolunu emdi anlamadım hangi hastalıktan şüphelendiler ama sonuç temz çıkmış önemli olan o
(670 puan) tarafından
Ağzına götürüyo 20 günlük bebek ben dedin bir kaç kere ama amcası yeni doğan ağzına götürüyo ya oda seviyo bişey demiyodu sonuçta mikrop bebek yani fenalketanüri supelendiler
tarafından
Gelmiş geçmiş olsun haklısınız
0 oy
(758 puan) tarafından
Sarılık olmasi ve ben tecrübesiz din.bilmiyotdum.ama manyak kaynanama diyordum bu çocuk böyle sarı normal mi oda normal diyordu en son hastaneye götürdüm doktor çok kötü yükselmiş dedi sözde 6 çocuk.buyutmus doğuma onun evine gittim o olaydan sonra hemen evvime.dondum ve gül gibi baktım oğluma şuan 13 aylık en son 20 günlükken gördüler oğlumu henüz gostermedim
tarafından
Allah korusun nasıl anlayamamış. Sizde cezasını iyi vermişsiniz bravo
(758 puan) tarafından
Çok kötüydü onlar yüzünden oğlumu kaybedebilirdim doktor iki gün daha geç getirseydin bebeğini keybedebilirdin bunları duyunca delirdim resmen oğlumu yoğun bakıma aldılar 5 gün boyunca göremedim ve ozaman herşey değişti benim için hastaneden çıktığımız gibi oğlumu alıp İstanbul'a döndüm ve iyiki hemen geldim maşallahı var oğlumun bide prematüre bebekti çok zorlandım ama geçti şükür
tarafından
Çok şükür. Çok geçmiş olsun
(758 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
(374 puan) tarafından
Cok gazli kolik bir bebekti surekli miz miz surekli aglardi her gelen bu cocugun suyu var bu cocugun buyu var nu çocuk ac su bu diye diye stresten kafayi yemistim uyku da uyutmuyirdu geceleri gunduzleri de uyuyamiyirdum artik deli olmak uzereydim sutum cok guzel yogun olmasina rağmen cok fazla uzuntu stresten sutum azaldi bayagi 4 bucuk aylikken mamaya basladik ve bu yuzden hep diyorum bu kadar stres sinir cocugumu sutumdeb ettirdi bur de birlik yasayinca daha cok stres oluyor allah herkesin yardimcisi olsun bizimde insallah  bir daha ayni seryler olmaz 
tarafından
Üzüntü stres sütün düşmanı hem varken hem gelmesini beklerken. Herkes her şeye karışmasa yorum yapmasa olmaz zaten
(374 puan) tarafından
Aynen oyle canim
0 oy
(98 puan) tarafından
Bekarken cok cocuk baktim epey tecrübeydim  minicik kizima cok guzel baktim benden baska kimse kucagina alamazdı babannesi korkardı banyo yaptirirken kendi cocuklarini hic yikayamamis biraz büyüyene kadar.cok zor bir bebekti buyuyene kadar anam ağladı.sadece zor emebilen bir bebekti tam alıştı 3.ayinda ama cok bilmiş kayinpeder ac bu bebek ac ac diye diye omrumu yedi ve mama verdigim gun emmeyi birakti b8daha agzina aldıramadım tek üzüntüm bu..simdi 5 aylik kizim var 2.aydan beri meme reddediyor ama bi yolunu bulup emziriyorum sık sık emmesede  azda olsa alsin anne sütü 
tarafından
Bir kayınpeder sorunsalı. Maşallah devam eder emmeye inşallah
(98 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(202 puan) tarafından
Kakası sıvı gelmişti diye oturup saatlerce aglamistim
tarafından
Hahahah :) annelik çok enteresan bir duygu
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Hamileyken nasil olsa hamileyim diye homini girtlak yemem. Sonuç 1 yasinda bebegim hala siskoyum. Bir de yazin ortasinda cocugu kat kat giydirip sarmak :)
0 oy
tarafından
Canm 6 aylik kziim var geceleri uyuyodu korkuyodm bisey olicak die gecede gündüzde uyumazdm :) şimdi fosur fosur uyuyorz kızımla :) üşür die surekli üstünü örterdm hemen çiş yapsa degistirirdim süt ve mama saatlerini atlamazdm . Simdide takip ediyorm bez degisturmeyi mama saatini ama eskisi gbi degilim 
tarafından
Maşallah:)  zaman geçtikçe esniyo zaten yeme içme saatleri
0 oy
(238 puan) tarafından
Doğumdan sonra sütüm geldi bende kızımı devamlı emziriyordum. Ama tam anlamıyla gelmemiş fark etmemişim daha doğrusu bilememişim. Kızım çiş yapmadı  doktora götürdük sıkıntı mı var diye doktor dedi kızım çocuğun aç sütün inmemiş demekki mama ver dedi yoksa sarılık olur daha başlangıç yok ama sen sütün gelesiye kadar ver demişti. Bir gün bebeğimi bilinçsiz aç bıraktım hala için ona yanar üzülürüm:(
tarafından
Geçti gitti diyelim annelik işte bilinçsiz de olsa insan bir ah diyor.
0 oy
tarafından

Ben 37 haftalıkta sancı çekmeye başladım nts de sancı çok çıkmıyor du ama beni bitiriyordu o sancı  çamasır ım biraz ıslanmış ben onu su geldi zannettim eşim evde yok memleketten sancım var die annemleri getirmeye gitti arkadaşıyla eşi kapı komşumuz arkadaşinin eşine mesaj attım suyum geldi die eşiyle hastaneye götürdüler beni büyük bi odaya muayene için aldılar  ben korkudan titriyorum ve hep şunu soruyorum ne olcak şimdi dogum mu yapcam ne olcak bana diyorum doktor baktı ve daha suyum gelmemiş  ama beni çıkarmadılar sancıdan ölcem ama beni dogum odasına aldılar tektim ve bebek çok aşagıda kalkman bile yasak dediler nts bagkadılar 1 gün boyunca yattım   sıkıntıdan sancıdan patlıycaktım ama doktorlara yalvarıyordum muayene edşn kaç cm açılma var artık dogurmak istiyorum dayanamıyorum die ertesi güne dogurdum ama dünya kaç bucakmış gördüm bida allah nasip ederse son ana kadar suyum gelmeyince gitmem ben de onu su geldi sandım :D

Biraz uzun oldu ama anlatmak istedim :)

tarafından
:)  güzel ama acılı bir doğum hikayesi ama kucağınıza aldığınız da her şey geçip bitmiştir
tarafından
Aynen geçip gitti şükür saglıklı bi bebeğim var ama dogdugun dan beri çok huysuz yaramaz sürekli onunla ilgilenmek gerek tek birakırsam aglıyo kucakta duracak 10 aylık oldu ama bende tükendim :(

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,476 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,978 göst.
20 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 310 göst.
0 oy
11 cevap 93 göst.
9 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (159 puan) tarafından soruldu

379,295 soru

11,353,374 cevap

34,824 kullanıcı

...