0 oy
1,608 göst.
Diğer kategorisinde (1,284 puan) tarafından
Kızlar 1 haftadır gelin gelin diye tutturdu yarın akşam için bende bugün tamam gelirim dedim hemen hesap ortak haberin olsun dedi şok oldum ne  dicem bilemedim şuan asla içimden gitmek gelmiyor resmen görgüsüzlük terbihesizlik emrivaki yapıyor bide siz olsanız ne dersiniz gitmicem o kesin ama gitmemek için bahane arıyorum.. bundan sonra da çok mesafeli olma kararı aldım çünkü ben ne ailemden ne arkadaş çevremden asla böyle bisey görmedim şok oldum ya 

45 Cevaplar

0 oy
(60 puan) tarafından
Şakamı  yaptı acaba
(351 puan) tarafından
1 yıl önceki post
(60 puan) tarafından
Ya evet öyleymiş canım ben yani farkettim
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Şöyle normal ev yemeği olsa okey yanlis dediği çok cirkin bişey ama mangal yapılacaksa bence ortak olmalı eti kömürü içeceği salata malzemesi meze malzemesi mangalda pişecek sebzeler bunlar bir kişinin üstüne yuklenmemeli. Pikniğe gitseniz davet eden tarafa mi yükleyeceksiniz masrafı ?
tarafından
Bende elimden geldiği kadar destek olurum ama ben evime misafir çağırsam zaten durumum olmasa mangala çağırmam çağrısıysam da para almam ya çünkü ben çağırdım gelin diye
tarafından
bişe dıcem postu tekrar okudum da mangal falan demıyor kı eve yemege cagırdı dıyor ya
tarafından
Yorumda mangal demiş canım
tarafından
he anladım canım :)
(3,141 puan) tarafından
Yani bakın kızlar dediklerinize katılıyorum evet söyleyiş tarzı yanlış olabilir. Ama bana arkadaşım yemeğe gel dese tamam desem sonra mangal yakacagiz dese bana masraf ortak demesine gerek yok ben direkt derim mangal masrafını paylaşalım diye. Eğer o an ödeyecek durumum yoksa da kusura bakma canım bu sefer normal aksma yemeğine gelelim mangalı sonra yaparız şu an durumlar müsait değil derim. Yani ben olsam yadirgamazdm. Şimdi diyelim ki bizim ev müsait mangala ben arkadaşımı davet ettim mangal yakicaz dedim ben demem masraf ortak diye karşı tarafın bunu düşünmesini beklerim. Kendi söylemesi biraz insanlara tuhaf kaçmış o kadar.  Ama soruyu soran arkadasta bende bir kek yapar gotururdum elim boş gitmezdim diyor mangal yakılacak sonuçta kendisi bunu düşünmeli. Eğer emrivakiyse mangal yapmak istemiyorsa direk söyleyebilir bahaneye gerek yok maddi durumum şu an müsait değil diye öyle söyleyemem cimri olduğumu düşünür demiş. Bilemedim iki tarafta kendince haklı.
0 oy
(1,461 puan) tarafından
O sırada bişey demen lazimdi. Para önemli değil der geçerdim. Bahane olarak. Ay sana da söz verdim ama eşim arkadaşına söz vermiş. Yemeğe davetliyiz cnm. Kız baya hazırlanmış çok emek vermiş. Senle yine yaparız kusura bakma derim. O daha mı değerli filan derse de valla el kızı o kadar hazırlanmış ermiş. Senin gibi ilk aklına oara gelmiyor. Tabiki daha değerli derim
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Hayır siz önceden aranızda konuşmuş olursunuz o başka ama hem kendisi davet edip hem bunu demesi gerçekten ayıp bencede gitme.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 790 göst.
27 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Dil ek (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
27 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serapemir (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 614 göst.
9 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,269 soru

11,445,193 cevap

35,016 kullanıcı

...