0 oy
464 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar aşı cikti bna biontec bide sanovic tam bilmiyorum bu ikisinden birini seçmem gerekiyor ama eşim yok diyor olma asi iyi değil flan diyor onun harici 8 aylık bebeğim var Emziriyorum sizlerin bu konuda bilgisi var mı acaba. Yani bildiğiniz doktorlar ne öneriyor hangisi daha hafif sütü etkiliyor mu

22 Cevaplar

+2 oy
(119,112 puan) tarafından

valla turkiye 2 ye bolunmus kendine aşı yaptirip bekleyenler bide aşı yapilanlara ne olcak diye bekleyenler ben ikinci gurupdayim :D bekliyom ama selo turp gibi yaa

-Reklam-
+1 oy
tarafından

image

kimsenin tercihini etkilemek istemem ama bu bilgiyi paylaşmak istiyorum 
(2,267 puan) tarafından
Şuan 2021 yılındayız . Suanki çalışmalarla o zamanki çalışmalar tabiki bir olmayacak. Şuan imkan çok bilim ilerledi .
tarafından
Demek ki yeterince ilerlemems canm asi yaptiranlar tekrar virüse yakalaniyo ayrıca üreticisi sorumluluk almiyo ruhsatı yok. Ben tabi ki yaptırana da yaptırmayana da saygı duyarım sadece bana güven vermiyo bu kadar
+1 oy
(3,721 puan) tarafından
Herkes kimyager herkes biyolog herkes profesör doktor :D yaptırmayın anaamm yaptırmayın adamlar iki yıldır boşa çalışıyor :D
(2,267 puan) tarafından
En iyi cevap olmalı :D
(3,721 puan) tarafından
Valla herkes aşı olun diyo bütün doktorlar hangi aşı olursa olsun yaptırın diyor bizim milletimiz hizmet ayağına beleşe geldiği için kıymet vermiyor :D o aşının fiyatı 500 TL olsaydı herkes borç harç bulup buluşturup koşa koşa yaptırırdı :D
(2,267 puan) tarafından
:D Aynen öyle canım. Bir senedir asi asi dendi sürekli bekleniyordu. Şimdi de güvenmiyoruz deniyor. Komplo teorileri yeerine bilime guvenseler yeneriz bu hastalığı.
(3,721 puan) tarafından
Bilime güvensek bundan beter hastalık olan cehaleti yenicez ama iki adım ileri gidemiyoruz malesef canım :D
0 oy
tarafından
Kız yoksa kısır kalirsin diyemi olma diyor  benim eşim dedi kisir okunuyormuş vurunmam diye ahahaha artık ne kadar doğru bilmem 
(13,614 puan) tarafından
Kız 2 tane oluyo keşke beni kısır etse :D
tarafından
Ahhahah vallah herkes öyle diyor ❤️❤️❤️ ben eşime ben aşı olcam bidahaa istemiyim. Dedim ada bana sen ol ben olmim dedi dalga geçti:(ahahaha
tarafından
Ulan bero sasjsj bikini aldinizmi giizz
tarafından
Ne bikinisi kiz
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Sahsen ben gerek oldugunu dusunmedim esime sordum sen bilirsin ddi ama icim rahat etmedi gidip oldjm emziriyorum su anlik bi sıkinti yok .brnce olmalisin
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Bence çok sağa sola gitmiyorsan izole edebiliyorsan kendini yaptırma 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sen yine de eşini dinle derim. Benim eşimde berber olsam mıki dedi. Olursan hiç gelme evime dedim. O denli karşıyım. Türkovak aşısını bekliyorum. Ne almanlara güvenirim ne çinlere. Gene kendi doktorlarımıza tam gğvenirim
(2,267 puan) tarafından
Yalnız alman aşısını Türkler yaptı
(3,551 puan) tarafından
Türk asıllı bilim adamı üretti ama kendisi vurunmadığı nı da belirtti. Ben yine de Türk aşısını bekleyeceğim..
(2,267 puan) tarafından
Ok.           .
(128 puan) tarafından
Türkovak ta  diğer aşıların içeriğiyle aynı sonuçta
0 oy
tarafından
Bizim bütün büyükler oldu anne babam da dahil buma daha dün kayinvalidem asi oldu annem 2 gün çok zorlandı sadece onun dışında bir şey olmadı onlara 
0 oy
tarafından
Bebek doktorunuza danışıp yaptirin derim emzjriyomussunuzda hakkinizda hayrlisi olsn 
0 oy
(670 puan) tarafından
Bende araştırdım bende eşime olma dedim biontek vazgeçti 1 dozu çin  oldu ben olmadım emziriyorum emzirmesemde olmazdim.bir kaç doktor bu asiya neden karşı onu açıkladı en basit dediki size mesuliyet almaması beyan eden bir asiya nasıl güvenip vurduruyosunuz dedi
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Valla bugün kendi doktorumuzla konuştum onada çok güveniyorum bu konularda aşı olunda hangisi olduğu farketmez ikiside güvenirliği kanıtlanmış aşılar dedi
0 oy
(13,614 puan) tarafından
Eşime de çıkmış. Diyo bakalimmolanlara bişey olmazsa yaptırırız:D tovbeee
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Denize düşen yılana sarılır ne zamana kadar evde oturacağız süte bi zararı olup olmadığını araştırıp yaptır bence
0 oy
tarafından
Doktorlar olun diyor ben olmayacağım henüz 3. Faz tamamlanmamış bir aşı hem emziriyorsunuz 
0 oy
(375 puan) tarafından
Eşin hangi laboratuarda bilim insanı şekerim :) aşı iyi değil diyor hastalık çok mu iyiymiş. Ben hamileyken geçirdim pek iyi gelmedi bana :) toplum bağışıklığı kazanmamız lazım hepimizin üzerine düşeni yapıp bir kere olsun cahilliği bırakıp bilime güvenmemiz lazım. En basitinden zaten başka bir seçeneğimiz yok bu illetten kurtulmak için. 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bende olmayı düşünmüyorum açıkçası eşim de olmayacak 
0 oy
tarafından
Bana da sıra gelmis olmayacagim ben
0 oy
tarafından
Bbende.olmayi düşünmüyorum
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım aşı olanda ölcek olmayan da :)  sen bilirsin yani :) 
0 oy
tarafından
Kısırlık vs gibi olaylar olsaydı Türkiye ye bu aşıyı sokmazlardi yapmayın arkadaşlar bende emziriyorum kaç tane doktora sordum aşıyı yaptır diyorlar 
(886 puan) tarafından
Peki ağrı vs oldumu birde asi olduğunz zaman emzirdiniz mi
tarafından
Asi ya gitmeden önce emzirdim üç dört saat emzirmeyin diyorlar çünkü olabildiğince dinlendim kolum da da biraz ağrı oldu sonra geçti ben biyontek oldum çin asisina guvenemedim
(886 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevabınız icin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 256 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde Prensin Annesi (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 324 göst.
0 oy
17 cevap 477 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (740 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 148 göst.
27 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_87 (420 puan) tarafından soruldu

378,176 soru

11,318,747 cevap

34,765 kullanıcı

...