0 oy
308 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (72 puan) tarafından
Kızlar aşı oldunuz mu fikirlerinizi merak ediyorum bir de oldum şu sebepten olmadım şu sebepten diye yazarsanız çok sevinirim 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Olmadım olmayı düşünmüyorum 
(72 puan) tarafından
Neden olmayı düşünmüyorsunuz ayrıca Bi süre sonra ben zorunlu kılcaklar diye düşünüyorum zorunludan kastım mesela aşı olmayan avm ye kamu binalarına giremicek gibi
tarafından
Bu zorbalığa giren ben de bu ülkenin bi vatandaşıyım hem 3. Faz tamamlanmamış bir aşıyı neden olayım en önemlisi de hiç koronaya yakalanmadım demekki çokta bulaşıcı değil
(72 puan) tarafından
Tabiki kendi tercihiniz ama korona olmamış olmanız bulaşıcı olmadığını göstermez ayrıca aşıların 3 fazları tamamlandı
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Olmadim olmayacamda inşallah 
(72 puan) tarafından
Olmama nedeniniz nedir
tarafından
Guvenmiyorum asi olurken bir kagit imzalatiyorlar onu imzalamadan olmamiyorsun bu asinin iceriginin ne oldugu muallakta, kime ne yapacagida
(72 puan) tarafından
Bnm annem babam oldular herhangi Bi imza atmadılar
tarafından
Biontech icin gecerli diye biliyorum.en kotu ihtimalle  Yerli aşının cikmasini bekleyecegim
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Arkadaşım oldu bugün 
0 oy
tarafından
Oldum 

Olmam gerektigini düşündüğüm icin oldum bebeğim de 7bucuk aylık
(72 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah emzirmeye ara verdiniz mi peki aşıdan sonra çünkü bazıları Bi kaç gün emzirmeyip sonra devam etmiş
tarafından
Yok ben ara vermedim hemsire emzirmeye devam edebilirsin dedi sinovac oldum ben bu arada
0 oy
tarafından
Bugün ms jj geldi bana aşı siram  gelmis. Korkuyorum ya
(72 puan) tarafından
Malesef hepimizin endişeleri var
tarafından
Yapmasam bi şey olur mu
(72 puan) tarafından
Yani şöyle ki bende aşırı tedirgin ve kararsızım ama şöyle de bi gerçek var Bi gün herkes olucak bu aşıyı
tarafından
Bilmiyorum ki
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Oğlum 106 günlük emziriyorum yarin sabah gidip Sinovac vurulacam 
(72 puan) tarafından
Peki sinovac siz mi istediniz yani neden sinovac
(7,654 puan) tarafından
Virüs ilk Çinde çıktı onlar uzun süre aşı çalışması yaptı ve su anda orada virüs yok aşının koruyuculuğu %91 Biontech te bu oran%95 ama alerjik reaksiyon biontechte yüksek aslında ikisinin de avantaji dez avantaji var ben Kendim Sinovac seçtim
Hatta bugün sağlık ocağında sinovac vurulacam dedim sinovac a baya bi yığılma oldu dediler ben ankaradayim bir cok yerde bitmiş diye duydum
(72 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim bnde normalde ankarada yaşıyorum ama şuan memleketteyim
tarafından
Sinovac yok canım piyasada eşimde geçen gün oldu ainovaç olmak istedi ama yok elimizde biontec yapıyoruz dedi hemşire
(7,654 puan) tarafından
Az kalmış evet bazi yerlerde bitmis
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bugün oldum bebegim iki aylık. Sinovac oldum. Ben de çok araştırdım çok fikir almaya çalıştım. Sağlıkçılar  doktorlardan. Olmayıp covid olmak bana daha riskli geldi bu yüzden oldum. Emzirmeye de ara vermedim. 
(72 puan) tarafından
Sinovac var mı şuan bnm bildiğim biontech yapılıyor
(1,013 puan) tarafından
Mhrsden randevu alırken sinovaci seçtim gidince de yine sordular soyledim. Bı girip bakin mhrsye
(1,661 puan) tarafından
Bir sorun oldumi peki hani emzirmeye hiçmi ara vermedinjz?
(1,013 puan) tarafından
Henüz bugün olduğum için pek bı yorum yapmayacağım ama şuan için bende de bebiste de bir sıkıntı yok çok şükür. Hiç ara vermedim. Çünkü bir kaç saatte vücuttan atılan bir şey değilmiş aksine anne sütüyle bebeğe geçmesi bebekte de antikor sağlayabiliyormus. Tabi karşı düşüncede olanlar var. Benim mantığıma bu şekilde yattığı için yaptırdım. Umarım ileride pişman olmam.
(72 puan) tarafından
Yeni varyantlar çocukları etkiliyomuş bu yüzden bnmde temennim emzirirken antikorların bebeğime geçmesi yönünde inşallah öyle olur
0 oy
(188 puan) tarafından
Rus aşısını beklyorm o gelnce olucam canm. 
(72 puan) tarafından
Neden Rus aşısını tercih ettiniz acaba
(188 puan) tarafından
O daha güvenli geliyor. Zaten şuan olmayı düşünmüyorum canm gerekrse evdende çıkmam. Artk mecbur kılmaya başladılar bu neyin dayatması onuda anlams deglm.
0 oy
(48 puan) tarafından
Bana daha çıkmadı valla :) bekliyorum
(72 puan) tarafından
18 yaşa kadar geldi diye biliyorım
(48 puan) tarafından
Yok en son 25 indi 18 inmedi daha
0 oy
(375 puan) tarafından
Ben oldum. Biontech oldum çok az başım ağrıdı geçti. Aşı oldum çünkü toplumun en az %80i aşı olursa toplum bağışıklığı kazanırız ve bu illet biter. Üzerime düşeni yaptım. Evladım öcü gibi evin içinde tıkılmasın parklarda arkadaşlarıyla el ele büyüsün istiyorum. 
(72 puan) tarafından
Evet çok haklısınız hepimizin anne olarak birey olarak tereddütleri var ama aşı olmadan da eski hayatımıza dönemicekmişiz gibi geliyor bana
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Oldum canım biontech emzirmeye de devam ettim herhangi bir sıkıntı olmadı bebeğimde. Bende kolumda 2.gun ağrı 24 saat süren göğüs daralması oldu ama şükür geçti. Tedirgindim biraz piskolojik olduğunu düşündüm.
(72 puan) tarafından
Şifa olsun inşallah benim de arkadaşlarım biontech oldular hatta eczacı arkadaşım 2 doz sinovac 3. Yü biontech oldu
0 oy
tarafından
Bu akşam mesaj geldi bana.kararsízım yapsammı yapmasammı diye.bebeğim 2 ay 13 gûnlúk
0 oy
(568 puan) tarafından
Olmadım olmayı düşünmüyorum canım tercih senin 
(72 puan) tarafından
Neden olmak istemiyosunuz peki
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Oldum bugun biontech
0 oy
tarafından
Ben dün öğlen oldum cnm ☺️ çocuk doktoruma sordum bir sıkıntı olmaz dedi. Bende oldum ve bebeğim 73 günlük daha❤️ sadece tetanoz aşısı gibi ağrısı oldu kolumda o kadar ☺️ bence olunmalı zaten olmayanlar kısıtlama altında kalacakmış.
(72 puan) tarafından
Bol bol antikorlarınız olsun inşallah bnde karar aşamasındayımda bide annelerin yorumlarına bakim dedim
tarafından
Amin inşallah cnm ❤️
0 oy
tarafından
1 temmuzda olcam canım

Çünkü olmam gerektiğini düşünüyorum 
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Biontech oldum bugun iyiki oldum üstüme düşeni yaptım artik hastalık bitsin evimizden çıkalım rahat rahat ayrica emziriyorum da bir sıkıntı olmadı
0 oy
(43 puan) tarafından
Dün biontek oldum, doktorum kesinlikle ol dedi. Çocuk doktorumda ol emzirirken çocuğunda da antikor oluşur dedi. Canı gönülden inandığım ve güvendiğim bir doktor, zira eşi de emziriyor ve o da oldu. Üstelik dünya Sağlık örgütlerinin yabancı makalelerini de okudum, hiçbir sakıncası yok. Yan etkide olmadı, hatta olurken hissetmedim Bile 
(72 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim bende epey Bi araştırdım hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Ben bikaç gündür düşünüyorum karar veremiyorum verilecek net bişey göremiyorum herkes farklı bisey diyo Dr lar bile. Emziriyorum bu arada 32 haftalık hamileyim 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 133 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysnn (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 166 göst.
2 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 127 göst.
25 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 271 göst.
27 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 03 alihan (55 puan) tarafından soruldu

377,325 soru

11,291,854 cevap

34,710 kullanıcı

...