+2 oy
1,412 göst.
Aile kategorisinde (225 puan) tarafından
Kizlar 5.5 yillik evliyim ama yinede bilezik sorunumuz geciyor arada konu olarak.biz soz zamani 6 bilezik ve bi set istemistik ama kaynanam 5 bilezik yapabilirim dedi.ama dugunde 3 tane takti param yok dedi ve hicbiri de 20 gr degildi bileziklerin.dugunden sonra hediyelik takilanlarin uzerine biraz ekleyip 1 tane daha aldı.4 etti ki bece onu da o yaptı sayilmaz.benim 2 gorumcem var biri evlendi diğerinin de bu siralarda nisan.vs isleri olacak diyor ki ben 6 bilezik yaotim kizlarima da az yapilsin istemiyorum.ben de bugun 6 tane yapmadığını 3 taktigini dile.getirdim biraz tartıştık.gerci soyle de durum var dugun.borcu odemedim ama dugunde takilan diger ceyrek para vs de istemedim.ben allah havale ediyorum rabbim fesat dusunen kim varsa çıkarsın diyorum ins.

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bi ben mi umursamiyorum boyle seyleri bilmiyorum. Dugunumu esimle ikimiz yaptik ailelerin takacagi altina kadar alip ellerine verdik. Ailelerden bes kurus istemedik. Butun altinlarimi dugunden hemen sonra sattim. Borcu kapattik. Ailemle esimin ailesi arasinda asssla ne istiyorsunuz muhabbeti gecmedi. Cunku ben bir mal degilim ve degerim bilezikle olculemez. Ha isteyen kendi istedigini hediye eder. Ama ben onuda  istemedim eşime dedim sen al ver ailene. Ve şuan el üstünde tutulan bir gelinim. Çünkü ben kendi değerimi en baştan biçtim
-Reklam-
0 oy
(1 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ki.bmaöölääaqqqqq
(11,216 puan) tarafından
Kiz bu eski post :) sen avrupadan nerden birakipta turkiyeye geldin yurek.mi yedin ne ettin kiz :)
(1 puan) tarafından
Hic sorma uzun hikaye ;)
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Aklıma getirip lafını bile etmem ben olsam. Niye yoruyorsun kafanı kuzum. Geçmiş gitmiş olay kendini de etrafını da germeye gerek yok. Allah yuvana mutluluk ,size sağlık versin gerisi mühim değil pek 
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Bana şu kadar altın takin demek bastan sacma zaten. Yapabildiklerini yaparlar. Olmuş bitmiş aradan yıllar geçmiş lafını etmemek lazım. 
0 oy
(489 puan) tarafından
Önemli olan huzurundur düğündu paraydi altındi boş işler evlenirken ben eşimle babası rahmetli olduğu için büyük kaynım sahip çıktı kuyumcudw gücün neye yetiyorsa onu alın dedim iyiki de almışım öyle bı bereketli oldu ki arsa aldim dükkan açtım evimin eşyalarını aldım halen de var çok şükür
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Banada başta dedi şu kadar parası var 6 tane bilezik var çeyizleri var falan ve gelen 3 bilezik 25 bin para o bileziklerde 11 gramlık falan kınadaki çeyrek bile eşim aldı verdi ona son ay dahi kiraya ortak ettiler ama allaha şükür şimdi benim arabam ve ev için birikimim var onlar yine mağduru oynuyo ben hiç sesimi çıkarmadım eşim kendisi gördü gerçek yüzlerini çok şükür kızım var ve dünyalara bedel onlar umrumda değil eşya dediğin alınıyor ama huzur alınmıyor bizimkinin kızıda yokki görsün he birde utanmadan düğün takıları kaynanada durur dedi gelin odasına geldi ve boş dönünce halasını almış geldi bende dedim takılar benim eğer salon parasını ödediyse alsın vereyim ve gitti:))
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Ben kızın düğünde gram sayı belirtmesine aşırı karşıyım. İnsanları niye zora sokacaksın. Ne alınabiliyorsa. O zaman seve seve yaparlar zaten. Siz hele su sartlarda çok fazla istemişsiniz. Kayınvaliden verdiği sözü tutmamış o da hatalı. Üstüne üstük kalkmış bir de kızı için kendi yapmadığı şeyi istemiş. Arsızlık olmuş bir nevi
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Yine iyisin benmki hem ceyrekleri parayı aldi hem düğün borcunu biz ödedik hem de hiç bişey takmadı. Bı çeyrek bile. 4 bilezik yaptı eşim onu da beraber ödedik evlenince. Başka hiç bişey yok. Ama kızı evlense ortalığı yıkar eminim
0 oy
(603 puan) tarafından
Takı dediğin nedir ki hele bu devirde yapmak kolay mı? 9 sene önce kayınvalidem kuyumcular götürdü 5 tane seç diye. Adama dedim en ucuz hangisi onu ver bize. Herkes bana bakıyor. Mehir için hoca kaç gr altın versin kocan dedi  5 çeyrek dedim. Ki ozamanlar çeyrek 150 tl adam yooook dedi saçmalama. Tövbe tövbe çekti. 10 gr vari olsun kızım dedi. Eşim dürttü olur diye. Yani altına, dünya malına çokta kıymet verme. Bunun içinde kimseyi kırma. Altından daha değerlidir aile.
0 oy
(850 puan) tarafından
Eğer şunu unutmazsanız beklentiye girmez ve üzülmezsiniz..onlar kızları, siz gelinisiniz..ben bunu ne zaman kabullendim artık üzülmüyorum..kayınvalideniz bilmiyor mu sizce onu derken 6 değil 3 bilezik taktığını..bana da 1 bilezik taktı, sormadı bile ne istersin diye?eşim sordu bana babası yok o yüzden kendi herşeyi üstleniyordu, 5 de desem 10 da desem alırdı ama ben onu niye zorlayayım ki çalışıyoruz kendimiz de alırız dedim ne kadar bütçen varsa ona göre al..herşeyi de kendimiz ortak aldık ettik, aile de olsa kimseye yük olmadık..unutmayın ama kin de gütmeyin size yük, Allah görmüyor mu görüyor haktır kul hakkı..siz rahat olun, arkanıza yaslanın ve izleyin.. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 394 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 955 göst.
26 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 223 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.