0 oy
188 göst.
Aile kategorisinde (120 puan) tarafından
Günaydin kizlar yeni dogum yaptim bir ay oldu daha ilk cpcugum ama en az iki yada üc sene dusunmuyorum ikincisini belki besde olabilir sizce spiral taktiriyimmi hormonlu bir yontem istemiyorum cunku zaten zor gebe kaliyorum ve hamileliklerimde riskli oluyor 

Bildiginiz bir yontem varsa oneriyede acigim  

4 Cevaplar

0 oy
(135 puan) tarafından
Benimde ilk bebeğim 2 ay sonra taktırdım canım biraz adet uzun sürüyor onun dışında bi sıkıntı yaşamadım oğlum 13 aylık 
(120 puan) tarafından
Kac yasindasin canim ben 22 yasindayim etrafimdakiler daha kucuksun takma diyorlar ama ilac falan kullaak daha mantiksiz geliyorbana
(135 puan) tarafından
21 yaşımdayım canım eğer bebek düşünmüyorsan onun bunun lafina bakma bana da dediler küçüksün hem 2. Den sonra taktir fln filan çocuğa bakacak olan benim ben istemiyorum taktırdım yüzde yüz korumuyor belki ama tedbirsizlikten iyidir hem spiral hem geri çekilme birlikte uzun süre korur diye düşünüyorum canım
(120 puan) tarafından
Haklisin aslinda ama ben oyle uzun bi ara dusunmuyorum en fazla belki bes olabilir bebegim premature dogdu zaten onunla ilgilenmek istiyirum
(135 puan) tarafından
Bende 4 sene fln düşünmüyorum ama yinede garanti olsun istedim canım sen bilirsin
(120 puan) tarafından
İyice kafama yatti aslinda esim prezervatif kullanip geri cekilmeyi kabul etmiyor kalanlarin arasindada en masum olani bu
-Reklam-
0 oy
(568 puan) tarafından
Bende 3 ay önce taktırdım hormonlu yu herkese takmiorlar zaten ksiiye göre 
(568 puan) tarafından
Zaten sana yapmazlar canım o 34 40.50 yaş arası menopoz a daha yakın dönem adet düzensizliği olanlar için açıkçası şuan en güvenilir sprail Türkiye bununla korunuyo vaktinde zamanında muane ol Allah'ın izniyle bişey olmaz
(120 puan) tarafından
İstedigin zaman cilartabiliyorsun demi bide devlette yapiliyor sanirim
(568 puan) tarafından
Ben devlette taktırdım sonrada iki defa kontrole gittim sıkıntı yok dediler öyle uzun aşırı adetim de yok normal iki gün sürüyor üçüncü gün azalıp dörtte bitiyo istediğin zamanda randevu alır gider cikartirsin
(120 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim peki takarken nasil oluyor uyutuyorlarmi
(568 puan) tarafından
Yok canım acı hissetmiosun korkma bişey yok yani
0 oy
(579 puan) tarafından
Spiral ilaçlardan iyi canım sadece adetin uzun sürüyor o kadar başka bı zararını görmedim ben 3 kızım var araları 4 sene hep en küçük kızım 2.5 yaşında erken cikarttirdim onda 1 tane daha istiyorduk küçükle beraber buyur dedik rabbim ikiz verdi çıkarttıktan 1 ay sonra hamile kalmıştım 
(579 puan) tarafından
İkizler doğduktan sonra bağlatacam artık ytr çünkü 5 tane olcaklar sipalar :))))
(120 puan) tarafından
Rabbim sag salim kucagina almayi nasip etsin ins yasin daha kucukse baglatma bence bir sure daha spiralle devam et
(579 puan) tarafından
Yok kuzum 31 yaşındayım rabbim olanlara sağlık versin daha yeter bide o çocukların geleceği var bu zamanda çocuk büyütmekte zor
(120 puan) tarafından
Tabiki sende haklisin rabbim evlatlarini sana bagislasin acilaribi gostermesin ins
(579 puan) tarafından
Aminnn inşallah cümlemizin canım
0 oy
tarafından
Geri çekilme ile korunuyorum ben canim
(120 puan) tarafından
O cok garantili degil ama ne kadar suredir boyle korunuyorsunuz
tarafından
3 senedir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 159 göst.
0 oy
17 cevap 573 göst.
1 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Cemre56 (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 356 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...