0 oy
432 göst.
Diğer kategorisinde (13,702 puan) tarafından
Mesela  cehenneme gidip cezamızı çektik diyelim.

Sonra cennete girince istediğimiz herkesi görecek miyiz?

Gene burdaki gibi gibi eglenebilecek miyiz yada  ne bileyim  aynı hislerle vakit geçirebilecek miyiz?

15 Cevaplar

0 oy
(14,079 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

cennete giden aile veya dostlar her zaman beraber olacaklar ve asla ayrılık olmayacaktır. Peygamber Efendimiz bir diğer hadislerinde "Kişi sevdiğiyle beraber olacaktır." demiştir. Cehenneme gidenlerin bazıları hücre hapsinde olacağı için, arkadaşlarını göremeyebilir.

İnşallah bu dünyada arzu ettiğimiz her şeyin en mükemmelini cennete layık olacak şekilde orada bulacağız.

(13,702 puan) tarafından
Çok çok aminnnn
-Reklam-
+2 oy
tarafından

O değilde düşünüyorum da keşke bebekken öyleydim hiç olmasa melek olarak girerdim cennete günahsız olarak 

(13,702 puan) tarafından
:/ Allah affetsin gunahlarimizi
tarafından
Valla orasını hiç sorma Merve amin :/
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ulen ordan cennete mi postalaniyoruz ne guzel :D Ayyy tovbe tovbe :DHicbirine hakkimi helal etmiyem.Arkamdan konusanlara da etmiyem geberin
(13,702 puan) tarafından
Goruxek miyiz acaba sevdiğimiz insanlar ua
(6,203 puan) tarafından
Gorurmuyuz bilemicim heralde onlar kokteyllerini icerken el sallar bize
tarafından
Artı hakim olsa verrim ama yoqq:D bende öyle dusunuom arkmdan konuşana hakkım helal deegl:))
(6,203 puan) tarafından
Olmasin zaten o konusurken iyi :D
0 oy
tarafından
Bende merak edip internetten baktim gorebilecegiz yaziyodu burdaki eglenmenin daha fazlasini cennette fazlasiyla gorcez insallah kuranda cennetten cok guzel seyler yaziyor insallah ona layik olup kazaniriz  cenneti
(13,702 puan) tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
(48,700 puan) tarafından
cehennemde hep birlikte yanmayalimda Rabbim günahlarımızı affetsin. kizim olsun yanimda yeter cennette cennet kusumla
(13,702 puan) tarafından
Düşük mü var ikbal
(48,700 puan) tarafından
yok kiz elosumla cennettede yanimda olsun minnosum
tarafından
İkbo hamilemisin
(48,700 puan) tarafından
kiz yokk yanlis anladiniz cennete girersem elosumda yanimda olsun demek istedim
0 oy
tarafından

Benimde içimde aynı korku var ölünce eşler yine birbirini seçebiliyormuş orada da eş olarak ya kocam beni seçmezse diye :(

(48,700 puan) tarafından
korkuya bak ☺️sen hele cennete girde esin secmesin
(13,702 puan) tarafından
:/ ne acı şey ölüm
tarafından
Niye seçmesin tabiki korkucam seviyorum :(
(1,046 puan) tarafından
Bu yoruma güldüm ya kocam beni seçmezse:))
0 oy
tarafından
Duyduğum kadarıyla herkes aynı yaşta olacakmış kimse kimseyi tanimazmis ama insan ister herkes birlikte sevdikleriyle olmasını tabi Allah bilir 
(13,702 puan) tarafından
:/ ne acı ya
tarafından
Dimi düşünsene çocuğun ailenle birlikte değilsin esin bile başkasıyla:D bundan acısı olamaz
(13,702 puan) tarafından
Ne garip ya.. Allah hepimizi görmek istediği insanlarla bir araya getrsin
tarafından
Amin  canım
0 oy
tarafından
Kız kim diyo cehenneme gttikten sonra cennete gtcegumizi kim görmüş geçirmis allah seni :)
(13,702 puan) tarafından
Gunahlarimizin cezasını  cektikten sonra girmicek miyiz?
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Şöyle bir durum var. Bu müjdelenmiş İnsan sevdiği ile baraberdir cennette diye ama oraya gittiğimizde pek umurumuzda olmayak gib. Bizde eşimle hep istediğimiz var aynı mezera gömülmek.. Ben ölürsem benden 7 yıl sonra o ölürse üstüme. O ölürde ben 5 yıl sonra ölürsem onun üstüne. Yani bunu vasiyet edeceğiz.. Allah hayırlı ölüm versin. İmanımızı güçlü eylesin. 
(13,702 puan) tarafından
Ne acı şey ölüm..
(3,551 puan) tarafından
Aslında o yönden pek düşünmüyorum ben. Derler ki topraktan yaratıldık beden topraga girince huzur bulacak... Ve Rabbim dünya da bir an olsun bizi yalnız bırakmıyor. Dara düşünce yettim ya kulum diyor.. Kabir de de bırakmaz gözünü sevdiğim yeterki şirk koşup kul hakkına girmeyelim..
0 oy
(1,845 puan) tarafından

Allah günahlarımızı affetsin . 

Bende çok merak ediyorum ama bu konularda fazla merak iyi değilmiş bu konuların sonu olmadığı için aklını bu konularda kaybeden çok varmış
(13,702 puan) tarafından
Çok garip değil mi ya..
Burda o kadar değer veriysn yada Allah bir şekilde snn.gonlune o sıcaklığı veriyor sonra  ölüm oluyo.insan öbür trafta hiç mi görmeyecek diye çok korkuyorum.
 Bir çok arkadaşım var bir çok sevdiğim insan..
0 oy
tarafından
Bunu tam olarak ancak öldükten sonra %100 bilebiliriz herkesin farklı düşünce ve yorumları var yapabileceğimiz tek şey güzel düşünmek 
(13,702 puan) tarafından
:/  çok garip ua
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Kuzum cennet öyle bir yer ki aheralde anlatılmaz sadece yaşanır, orda istediğin hersey oluyor, birini çok beğenio keşke onun gbi olsaydım dediğinde hemen onun gbi oluyorsun, anneler aynı gün hamile kalıp doğum yapıyor gerçekten çok guzelll, Rabbim hepimizi cennetine kabul buyursun insllah ❤️
(13,702 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(44,714 puan) tarafından
İki engelli kardeşim var bizlerede şefaatçi olur insallah
(13,702 puan) tarafından
İnşallah kuzum benim
0 oy
(8,329 puan) tarafından
Kişi sevdigiyle beraberdir
(13,702 puan) tarafından
Amenna..
0 oy
(119,349 puan) tarafından
allah iyi olanlardan eylesin insaallah
(13,702 puan) tarafından
Aminnnnnnnnn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 383 göst.
0 oy
39 cevap 942 göst.
19 Mart 2020 Diğer kategorisinde Yazar gecerim - BANU (12,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 280 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 166 göst.

380,296 soru

11,386,417 cevap

34,887 kullanıcı

...