0 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (9,247 puan) tarafından
Ewlendikten sonra tayinlerden dolayı sürekli taşınma işimiz olacağından ewimizin eşyası tam olmadı. Eşimin kuzeni aradı gelcem dedi tamm dedik zannediyoruz ki tek gelcek abisi yengesi ikide bebek.... Amerikan tıp mutfak iki koltuk var .... Bizim okadar yatağınız yok dedik....

Ne yeni gelinliğim ne ceyizim konuşulmayacak herşey kulaktan kulağa köye gitmiş. Bizi istemediler vs. 

Gerçekten kızlar size soruyorum birine bukadar ısrarcı olurmusunuz ve 40gunluk bebekle üç gün birinin ewinde kalirmisiniz bide gideceğiniz kişi 7.5 aylık hamileyse....

Ben mi geniş değilim.... Sanırım bu dünyada geniş olan tek yerim basenlerim :) 

15 Cevaplar

0 oy
(261 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hamile olmasanız bile yatak odaniz sizin özeliniz bırak yatmayı gelinmez bile ben kabul etmiştim boyle birilerini ama simdi diyorum keşke kabul etmeseydim amaç sadexe gelip düzenine gecimine bakmak kabul etmeyip lafın çıksın bosver 
-Reklam-
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Gitmemki niye gidymde yük olym
(9,247 puan) tarafından
Herkes anlayışlı değil işte bide diyorki ayyyy mutfaktaki yatcaz niye odaya baza almadiniz
(2,886 puan) tarafından
Allah yarbbm
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Üç gün çok fazla bence. Anlayışsız insanlardan nefret ediyorum ya
(148 puan) tarafından
Tatil beldesi tarzında bir yerde mi evin . Gezmeye ondan mı geliyorlar acaba . Çok değişik insanlar var birde sen hamile halinle salonda yat zaten uyuyamıyoruz gece tuvalette kalkmaktan , bel ağrısından lükse bak istersen ben otele gideyim siz kalın evde de. Eşya yoksa nerde kalacak sinir oldum
(9,247 puan) tarafından
Hayır tatil bölgesi sayılmaz deniz 1 saat mesafede. Deminki msji biz yatak odasında yatalim sen salonda oldu. Rahata yerde yatmam lazim dedim anamizds doğurdu onların yattığı yer tahatmiydi dedi.bende açtım ağzımı.... İşin garibi iki aylık olmamış bebeyle ne bu gezme aski
(2,493 puan) tarafından
Ayy ne yüzsüzlük illa gelecekler.
(148 puan) tarafından
Lafta söylüyorlar tamam gelmiyoruz desin kapasın konuyu . Hamile halinle hizmet bekler ama senden edepsizler. Ezdirme sakın kendini . 3 aylık bebeğini düşünmeyip yollara düşen sana hiç acımaz eşinde müdahale etsin çok uzatırlarsa . Bak böyle yorumlar yapılmış köyden filan duydum biz yerimiz yok dedim eşim hamile dedik tek geleceksen ağırlarım ama evim 3 yetişkin 2 bebek kaldırmaz insan olan anlar bunu gönül koyulmaz yani
(9,247 puan) tarafından
Kayinvalideme konustum demin gelmeyin demişsiniz dedi öyle demedik dedim yerimiz bu kadar dedik ona göre sonradan laf etmeyin dedik. Uyansam sabah Amerikan mutfak olduğundan salona giremem eee yatıyorlar. Elbet yemekti caydi 7kisi oluyoruz agirlamak kolay değil. Ben kendimi ezdirmem de karşındaki arsız geçen hafta anlattık durumu gene gelelimmi demişler Allah askkna daha ne diyeyim
0 oy
(928 puan) tarafından
Bizde tayinciyiz insanların düşünmesi lazım bir senemiz kaldı burda iki çocukla 1+1 evdeyiz bende misafir kabul edemem yani nerde yatiracam nereye sığacaz 
(9,247 puan) tarafından
Hah işte mesele bu bir odam boş. Neden baza almamışım gelen nerde yatacakmis borca mi giteyim şimdi ben zaten bebek beklioz ... Deminde dioki biz yatak odasında yatalim sen salonda yat
(928 puan) tarafından
He özel oda yapın onlar için  kral dairesi  ne kadar ayıp yaa gelen cekyatta yatsın evin durumuna göre gelsin misafir umduğunu değil bulduğunu..
(9,247 puan) tarafından
Oda bir tane boşta normalde iki baza atacaktik ama şimdi tayin var ne gerek var yüke doğuya gidecez birde bebek geliyor ... Bana diyorki anamizds doğurdu hep rahatta yatmadilar en son eşime dedim arsız akrabanla uğraşamam insanda az anlayiz olur
(928 puan) tarafından
İyi demişsin valla zaten hamilesin misafir mı agirlican sen o kadar yatacak yer olsa bile
0 oy
tarafından
Bende hiç sevmem gitmem de ama 3 gün içinde hiç böyle muhabbetlere girmem sererim yere yorgan çarşaf yatsınlar onlar için ev eşya mi degsitirecen madem göze alıp geliyorlar kendileri düşünsün 
(9,247 puan) tarafından
Kendileri rahatsızlık veririm düşüncesinde değiller nedenewlenirle. Misafir bazasinalmamisiz onu sorguladilar
0 oy
tarafından
Ben 40 günlük bebegi bırak 6 aylık bebekle 3 gün kayınvalidemde kalamadım kaldı ki 40 günlük bebekle ortalıkta dolsacam :)) bide arar söylersin kaç kişi olduğunu ki karşı tarafta ona göre hazırlık eder tabi evi musaitse. Gerçekten anlaşılmaz durum
(9,247 puan) tarafından
Dedim ya biz geniş değiliz... Şuan hamile olmasam tamm insan yerdede yatar ama kendi yatağımda bile yatamiyorum rahat edip
0 oy
(301 puan) tarafından
İnsanlardaki bu rahatlığı anlamıyorum ya hem o kadar kişi gelip ne yapacaklar ne kadar tuhaf 
(9,247 puan) tarafından
Gezeceklermis diyorum tamm bir gece kalınır sabah gezilir ama sende bebek var otekide 4 yaşında el kapısı sonuçta burası ve hamileyim normal zaman olsa tamm günlerce kal ama son aylarda inanın artık yatamiyorum
0 oy
tarafından
Bizde tayinciyiz gideceğiz nasıl olsa diye haybeye düzdük evi 2 oda hala boş :) neden bu ısrarla gelme aşkları hiç anlamış değilim hamile halinle nasıl yatacakmışsın salomda akıl var mantık var 
tarafından
Yok artık ya sizin evinizin eşyasından onlara neymiş acaba? Zaten ordan oraya giderken mahvoluyor eşyalar bi de çok çok alıp hepsi mi mahvolsun tövbe ya
(9,247 puan) tarafından
Açıkçası herşey ikikisilik ama eşimin ailesinde misafirlik kültürü varmış. Hamile de olsan lihusada olsan hizmet etcekmissjn en son eşim.mudahae etti işte otele gidin diye
tarafından
İyi yapmış eşin valla, bu sıcaklarda hamile halinle evde rahat rahat dolaşmak varken bir de hizmet mi edeceksin. Yeri geliyor insan yemek yapmıyor ama misafir olunca elbet isteyecekler boşa dert
(9,247 puan) tarafından
Ewet kapaliyim.bide ben şuan sortlayim misafir olsa giyinmek zorundayim
tarafından
Aynen öyle bu yaz sıcaklarında çok zor olur o da
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Gezmeye meraklilarsa otelden yer ayirsinlar kendilerine
(9,247 puan) tarafından
Eşimde aynısını söyledi biraz once
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Bizde kalma durumları sıkıntı olmaz yer yoksa da halledilir bi şekilde. Ama müsait değilim diyene de kimse ısrar etmez, edilmez ayıptır. Hoş hamilesin de... 

Diğer yorumlardan okuduklarımla da biri bana böyle yapsa silerim, isteyen istediğini konuşsun. Sen koltukta yat ne demek, misafirlik ne demek bilmiyor. Söverdim de neyse...
(9,247 puan) tarafından
İşte ben anlamıyorum ya
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Tek gelmeyeceğini söylemedi gerekirdi sizde ona göre kabul ederdiniz tamamen onların düşüncesiz ligi nereye sigacaklarmis küçücük evde 
(9,247 puan) tarafından
İlk önce tekti bekar bir kız sonra abisi sonra yengesi ikide çocuk çıktı durumumuzu söyleyince ben kapttiktan sonra köye haber vermis bizi istemedi diye
(1,659 puan) tarafından
Yuzsuzlermis cidden
(9,247 puan) tarafından
Ewet onu fark ettim açıkçası ewlenen gelin gelen onlara bakmak zorundayız heee yemek siparişlerinde var şunu pişir bunu pişir beni deniyorlar acaba iyimi kötümü diye
(1,659 puan) tarafından
Ee yuh hamileden yemek mi istenir ya ee ne oldu şimdi geliyorlar mi hala yerimiz yok dediğin halde
(9,247 puan) tarafından
En son eşim aradı gelin gezelim ama otelde kalin diye. Ama saolsun hanım beni köye bizi istemediler diye şikayet etmiş. Bende kayinvalideme dedim böyle bişey söylemedik diye. Gelmiyorlar şimdilik.aycicekleri açıyor burda enson kız kapatirken onlar tam açınca cagirda gelelim dedi eşime.
Yerlere yattım yeminle bine böyle diye açana kadar 8ay.lik olurum zaten biliyorsunuz son aylarda ne kadar fena olunuyor
0 oy
(447 puan) tarafından
Eger aşırı samimiysem nebegım sakinsr ve ev sahibi ince battaniye verinde bile yerde üstünde yatabileceksem ev sahibine yardım edeceksrm giderim ama snrlnkş oyle degil. Ben 7 bucuk hamileyken gelmişlerdi çok kızmıştım hamilelinşn evine yatılı gelinmez benım fikrim 
(9,247 puan) tarafından
Eşim dio ailenin tek kızı biraz şımarık o yüzden eee dedim senin akraban benim değil insanca anlamadiysa ben ona hangi dille anlatacam
(447 puan) tarafından
Yok canım eşinle başkari yüzünden tartışma kavga etme olup bitmiş boşuna aranız bozulmasın ha haklısın o ayrı
(9,247 puan) tarafından
Eşim anladı beni en son aradı konuştu gelin çaya çorbaya yatıya otele gidin dedi
(447 puan) tarafından
Oh ne güzel eşin anlayışlı davranmış
(9,247 puan) tarafından
Saolsun valla
0 oy
(359 puan) tarafından
O kadar anlayışsız insan varki Valla eskiden kırılır lar alınırlar diye söylemezdim hamileliğimde doğumda hep dedim yük olcak gelmesin zaten bizim stresimiz bize yetiyor biraz düşünceli olur insan..
(9,247 puan) tarafından
Nerde ... Enson dedim kırkı çıkana kadar da kimseyi kabul etmixem virüs var
(359 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım hiç yanlış anlarlar falan diye düşünme seni düşünen zaten sana yük olmak istemez
(9,247 puan) tarafından
Zoruma giden yalan söylemedim ben beni köye şikayet etmek nedir
(359 puan) tarafından
Etsinler çok ta tın :) hiç takma tek yapabildikleri afedersin millete bk atmak zaten biraz kendi hayatlarına baksınlar kendilerini geliştirsinler
(9,247 puan) tarafından
Çok doğru bak bu gelismemislik bunun adi
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Bu durumdaysa gitmezdim tabi ki

(9,247 puan) tarafından
Anlamayana ne dersin peki
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benim evimde aynı anlattığın gibi en fazla 2 kişi kabul ediyorum oda annemle kardeşim başkasını hayatta kabul edemem tuvalete bile gitsem ses duyuluyor hiç hoş değil bana göre. Ayrıca yatak odasında biz yatalım falan demişler onlara namahremden bahset evli çiftin odasjna bile girilmez kalkıp biz yatalım demişler galiba ben olsam baya bı mesafe koyarım arama
(9,247 puan) tarafından
Baya mesafe var zaten ben öyle sıkı fiki insan olmadim samimi olsam koynumda yatacaklar herhal:)  
Karşımdaki insan şakayla karışık istediğini yaptırmaya çalışıyor geldiğin yere ayak uyduracaksin falan dedi kusura bakma da özüm bu benim işinize geliyorsa dedim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 309 göst.
17 Haziran 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 256 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Glsvn (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 803 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 727 göst.