0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ya bayramda yolculuk var yaklaşık 12 saatlik bir yol. Daha önce 1 kere gittim onda da minikti sadece mama yiyordu rahattım ama şimdi 9 buçuk aylık, 1 ay var daha yola çıkmaya ama ben şimdiden nasıl geçecek bu yol diye düşünmekten duramıyorum. Biraz büyük olsa sevdiği krakerdir kektir birşey verirdim ama daha küçük ne yapabilirim? Siz neler yaptınız? 

17 Cevaplar

0 oy
(292 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Daha dün on iki saatlik yoldan gelen biri olarak bebeğim o aylardada gitmiştim 

Termosa ılık su koy gece veya gündüz için toz kaşık mamaları var ya onlardan al yap yolda yedir 

Benimki süt burger seviyor ondan al yerse poğaça kek vs 

Kavanoz mamaları 

Bebe bisküvisi 

Bol su araba içi sıcak çünkü 

Meyve yerse muz türü boğazında kalmayan meyveler 

Bir kavanoza yoğurt yada yolculuğa mahsus danone yoğurtlar 

Ekşimicek bir çorba öğlen yemesi için  

Benim avantajım bir kaç saat ayakta kalıyor gece yolculuğu yapıyoruz gece kalkar emer uyur tekrar o bir kaç saatte sürekli yedirim tabi şimdi 16 aylık :)
tarafından
Çok teşekkür ederim, çok faydalı =) biz sabah çıkacağız yola, arabada hiç uyumuyor bir yere giderken felan etrafı izlemeye bayılıyor ama uzun yol olunca nasıl olur emin değilim. Sanırım en iyisi bir günlük Danone, kavanoz mama felan ya da toz mamalardan. Kek felan yaparsam da ona onları yer artık
(292 puan) tarafından
Ben bide küçük bi yatak yaptım yastık kılıfı içine doldurdum elyafı döşek gibi diktim yanıma yastık aldım ayapımda salladım uykusu gelince bizimki buna alışık çünkü. İki bilet kesiyorum valla sırıtmı cama dayadım salladım
tarafından
Ayakta sallamadım hiç. Bebek arabasının ana kucağı var ya, ona koyuyorum onda uyuyor evde onda sallıyorum. Yine onu götürcem, oto koltuğu olarak kullanıcam onu, yine onu sallarım herhalde
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Ayran çorbası yap kavanoza koy soguk ve ılıkta yeniyo o zaten onu yedirirsin, 1 muz al dilim dilim yer yolda, çubuk kraker al sandviç ekmeğine tost yap
(13,031 puan) tarafından
Ayran çorbası mi yani yoğurt çorbası mi oluyor
tarafından
Hiç kraker yemedi yiyebilir mi ya emin olamadım =))) ama çorba olabilir. Meyve zaten alacağım yanıma
(7,738 puan) tarafından
Ben yazacaktım aradım sen yazmışsın zaten artıladım o sebeple. Ayran çorbası çok iyi bir fikir hatta içinde buz at yolda çözünür ama kötü olmaz sıcaktan dolayı
(25,224 puan) tarafından
Ayran çorbası farklı oluyo canım soguk yeniyo bugday ve nohut ile yaparız biz her yörede farklı olabilir. Kraker de ben o ayda veriyodum canım yiyodu çubuk kraker yulaflı bisküvi falan
0 oy
tarafından
Benim oğlum sadece emiyo yolda 
tarafından
Benimki de emseydi keşke, 12 saat yolu göğsümde geçirebilirdi hiç sıkıntı etmezdim yol boyu sakin kalsın diye hahaha
0 oy
(439 puan) tarafından
Termosa çorba yapsan canım yanına da malzemelerini alsan yedirirsin acıkınca
tarafından
Aslında mantıklı bu evet, o kadar çok düşünüyorum ki, artık kafa kalmadı zaten çok dolu kafam aklıma da birşey gelmiyor o yüzden. Teşekkür ederim =)
(13,031 puan) tarafından
Bak bu mantıklı geldi bana da 18 saat yolumuz var kızım.sadece yoğurt çorbası seviypr acaba bozulur mu yolda
(439 puan) tarafından
Termosda bozulmaz bence ben öyle yapardım olmadı bakarsın tadına
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Poğaça olabilir mesela 
tarafından
Evet aslında poğaça börek felan yiyor. Belki kek yaparım kendim ona bu da mantıklı teşekkür ederim valla kafam o kadar dolu ki, anca böyle öneri gelince aklıma birşey geliyor
(14,032 puan) tarafından
Ya bide oyalaniyorlar yemeye çalışıyorlar falan ben hep öyle idare ettim oğlumu
0 oy
(707 puan) tarafından
Kavanoz mamalardan alıyorum ben bir yere giderken yola cikmadan doyuruyorum biberon maması yapıyorum bazen.Degisiyoe yani oyalamak için kraker veriyorum.
tarafından
Zaten yola çıkmadan bende doyurucam ama 12 saat olunca yol, bir de sabah çıkacağız yola gece olsa uzun bir süresini uyuyorken geçirirdik. Biberon çok kullanmıyorum zaten sabah akşam sadece, onu da yola çıkmadan ve vardığımızda vermeyi düşünüyorum. Kraker ne kadarlıkken vermeye başladınız?
(707 puan) tarafından
10 aylık falandı sanırım.En azından oyalaniyor.Kavanoz mamalardan alabilirsin en kotu.Hero baby falan al.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebegimin yiyebilecegi seyleri baharatsiz hazirlatiyorum bi restoranda.Ornek gozleme,kofte,patates puresi
tarafından
Hııı aslında bu da mantıklı
0 oy
(581 puan) tarafından
Saklama kabına bol bol meyve koy özellikle havuç salatalık filan canım diş içinde iyi oluyor hemde güzel oyalıyor. 
tarafından
Meyve zaten koyacağım canım, seviyor meyve yemeyi. Birşeyleri alıp ağzına götürme huyu yok ama işte, oyuncağını bile dişlemez. Böyle parmak parmak hazırlıyorum meyve sebze ama eliyle alıp mıncırıp atmaktan öteye gitmiyor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Ben herzaman uçarım okadar uzun yola gitmedim 

Uçakta da süt çikolata cips felan alırım 

Arabamizla iki üç beş saatlik yol gidince gene aynı 

Ona arka da dondurma veirriim cips telefon felan veririm 
(13,031 puan) tarafından
Kav aylik bebeğin
(1,897 puan) tarafından
Canm ben gebelikten ta şuana kadar sık sık yolculuk yapıyorum bebekken mama daha sonra da bu saydıklarım şuan beş yaşında zaten gene aynı dediklerimi veriyorum canm zaten başka ne vereceksin arabayı batiriryor lar
tarafından
Cips felan yiyor, bir kere de çikolata tadına baktı aslında ama emin olamadım
(1,897 puan) tarafından
Ya canm bebeğin daha küçük aslında ona markette kavanoz mama var meyvali yoğurt var onlardan al yanına sütünü de içir zaten o bol bol uyur
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ben kavanoz mama veriyorum mecburen. Bazen de termos alıyorum yanıma kaşık mama veriyorum. 
tarafından
Aslında kavanoz mama da olabilir
0 oy
(119,343 puan) tarafından
banada fikir verin yaa
tarafından
Oku kız yorumları gayet mantıklı şeyler var
0 oy
(181 puan) tarafından
Bebek keki yapabilirsiniz 9aylık bi bebek yiyebilir bence kızım kraker yemeye 10aylıkken başladı muhtemelen boğazına kaçmasından korktugun için vermiyorsundur, kavonoz mamalar yapabilirsin meyve püresi pankek makarna haşla onu koy yogurt vs sürekli oyalacayak birşeyler yapabilirsin hemde doyurucu olur 
tarafından
Canim yer nasil yiyemez 6 tsne diyorsun  1 rane olsa bile birseyler yer pilav yer lor peynirli eriste makarnasi yer bak yap bayiliyor benimkziim
(181 puan) tarafından
Bızımkıde 1 yaşında 6tsne dişi var kaynana hala kraker verince kem küm ediyor benim olmadığım yerde elinden alıyor cocuğun ama ben dinlemiyorum cünkü yemekte bi kabiliyet bence bunada ne kadar erken alıştırırsan o kadar rahat edersin ilerde canım ben öyle düşünüyorum ve kontrollü bi şekilde herşeyi yediriyorum kızıma
tarafından
Ha pilav makarna erişte felan yiyor onları veriyorum. Salatalıktır tavuktur felan yiyor onları veriyorum zaten. Ben kraker tarzı diyorum. Geçen bir kere azıcık cips verdim öksürmeye başladı korktum
tarafından
Yemek konusunda veriyorum zaten canım da işte hazır gıdalar vermiyorum kraker felan
tarafından
Hazir gidalar verme zaten cok iyi degil ne guzel
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Ben genelde yolda bi yerde durup mercimek corbası falan istetiyorum ya da yanına biberon al süt kat bebe bisküviside kat içine yer bi defaya mahsus danino alıp yedirebilirsin ya da meyveli yogurtlar 
tarafından
Normal süt mü canım
0 oy
tarafından

Aman ne düşünüyorsun bı günde sağlıksız beslensiz napalim çok kasma :D bı danone ikinci öğün kavonoz maması sonra kendi mamasi bide bı mevue suyu sık gitmeden bı verirsin buzlu ısınır o arabada eee şahane araba sallandik ca uyur zatennn

tarafından
Aslında evet bir günden birşey olmaz da işte ana yüreği =)))
0 oy
tarafından
Meyve al yanına yolda verirsin yer çorba al yanına ufak dinlenme tesisinde rica edersen ısıtırlar cicibebe vs veriyorsan onlardan al 
tarafından
Meyve zaten çok seviyor maşallah, ama işte diş zamanı herşeyi yemiyor bakalım alırım yine yanıma çorba ya da bir günlük kavanoz maması felan alırım artık
0 oy
(4,061 puan) tarafından
7 aylık kızım Bn çıkmadan muhallebi yapıyorum termos aldık su 24 10 saatten fazla sıcak tutuyor hiç olmazsa mama veriyorum yemek termos var o ada çorba koyuyorum ilk onu yediririm sonra mama falan meyve alıyorum yanıma onları veririm falan yani ne bulursan ner ☺️☺️
tarafından
Benimkinin diş zamanı her zaman çok severek yediği şeyleri bile yemiyor bu ara =(
(4,061 puan) tarafından
Hay allah şansa bk
0 oy
(818 puan) tarafından
Emiyodu canm o zaman pekmbisey yemiyodu zaten yolun cogunu uyuyarak geciroyodu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde Docentpapagan (488 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 215 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2prensannesi1 (2,523 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
12 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 95 göst.
30 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ZeynApp (712 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,382,403 cevap

34,881 kullanıcı

...