0 oy
464 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bir kaynanam var oda varla yok arası kimsem yok annemlerden gelince daha çok dayanamıyorum sürekli ağlıyorum çay iciyorum aklıma geliyorlar kızımda özledi onları kaç gündür yüzü gülmüyor geldigimizden beri ben artık dayanamıyorum ailemden ayrilmaya parka gittim tek başıma eve geldim derdimi anlatacagim kimsem yok bir arkadasim bile yok hicbirseyden tad alamıyorum ben

18 Cevaplar

+1 oy
(928 puan) tarafından
Bende uzaktayım valla ailemden eşimin tarafından da kimse yok arkadaşta yok komşu da yok yalnızim ama çocuklarım var alıştım yani onlarla ilgileniyorum evle filan vakit geçiyor alışıyor insan mecbur 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir zaman sonra alışıyor insan başta bende çok ağlardım canim
tarafından
Dört sene oldu alisamiyorum bunları yaArken bile kendimi tutamiyorum
tarafından
Destek alabilrisin canım psikolojik çünkü kendini maf edersin
tarafından
Gidemiyorum ki çocukla özel bir çocuk yeni memleketten geldim hastanesi fiziğinden fırsat gelmiyor bana biturlu
tarafından
Rabbim yardım etsin canim
0 oy
tarafından
4 sene olacak..  eşimin ailesi yakın. Haftanın bir kaç günü oraya gideriz. Yoksa yalnızlık daha da zorlardı beni. Ah o ana baba özlemi yok mu.. 
tarafından
Benim gidebileceğim hiç bir kapı yok sürekli evdeyim parka gittim hava alırım diye ama yok hayattan tad alamiyorum artık onlarsiz
tarafından
Ordan gelince bir süre öyle oluyor insan. Senede 1 kere anca gidebiliyorum. Allah nasip ederse bayramda gidicem. Şimdi sen böyle yazınca ağlamaya başladım işte.. neyse sağlıklı olsunlar seslerini duyayım o da yeter..
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Beni anlatmışsın çok zor çokklkk. Hele bide eşimle her memleket ziyareti öncesi tartışmak beni yıpratıyor. Öyle yâda böyle götürür hep götürmemezlik etmez de yorar beni . Arada onlar gelir arkadaş edinince falan geçiyor zaman
tarafından
Off çok zormuş keşke evlenmeseydim diyorum eşim iyi biri ama ailemin yerini tutamaz hiçbir zaman arkadasim yok hickimsem yok eşim durmadan çalışıyor
(1,371 puan) tarafından
Evlatlar artık bi nebzede olsa teselli olacaklar
tarafından
Zaten diyorum birde kızim olmasaydı napardim kafayı yerdim burda
0 oy
(762 puan) tarafından
Bende siizn gibiyim 13 aylık evliyim ben cok kalabalık bir aileden geldım ama geldıgım yerde sadece çekirdek aile var hıc arkadaşım yok.  Eşim guvenlıkl gorevlısı vardiyalı çalısıyor bir hafta geceleri tek başıma kalıyorum.  Sızı cok ıyı anlıyorum ne yapıyorsun diyeceksiniz kitap okuyorum dışarı cıkıyor um.  4 aylık da hamıleyım bebegıme konusuyorum VS seyler Allah yardımcınız olsun.  
tarafından
Amin canım cümlemizin kızımla oyalaniyorim bende ama olmuyor oda çok mutsuz geldiğimizden beri oda alıştı oraya
(762 puan) tarafından
Dedıgım gıbı k. Vakıdenıze gıdın
tarafından
Kayınvalidem malesef yokla var arası duvar gibi
(762 puan) tarafından
Kötü olmus
0 oy
(758 puan) tarafından
Bende ilk geldiğim zaman öyleydim sonra alışıyor insan ben tektim eşim sabah gidip akşam geliyordu kafayı yiyordum 3 yıl oldu oğlum oldu komsularimla aram iyi geçiyor yani bende bir buçuk yıldır gormuyom ailemi inşallah 10 gün sonra gorucem çok özledim
tarafından
Hayırlısıyla git gel canım benim komşum arkadaşım yok bir kızim var onunla oyalanmaya çalışıyorum
0 oy
(119,342 puan) tarafından
zamanla alisiyon yada alistigini hissediyom yada buyuyon
tarafından
Off sevda ya simdi senin için daha zor keşke uxaklik olmasaydı ailelerimizin yanında olsaydık
0 oy
tarafından
4 senelik evliyım bende daha yenı alıstım . Cocugum oldukdan snra evıme yuvama daha bı ısındım . Anne baba akrabayı gec tek bır tane komsum yok gıdıp gelebılecegım. O kadr yalnızım yanı. Ama alısıyo ınsan bellı bı yerden snra. Takmamaya baslıyo. Canları sag olsun guzel haberlerını alalm yeter napalm. Doğdugun yer degıl doydugun yer. Malesefkı gıtme ımkanımız yok arada sırada gormeye gdıyoruz ya onuda yapamasaydık . Bu gunumuze cok sukur canım 
tarafından
Aynen en azından gidip gelip görebiliyoruz eşim üç ay sonra yine gonderecem dedi bende kızımla vakit gecirebiliyorum çünkü burda benimde kimsem yok koca sehirde tek basimayim
tarafından
Bak 3 ay snra tekrar gıdecekmıssın . Esınle kızınla bol bol vakıt gecır cabım yapacak bısy yok kader dıyelm ☺
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Hergun annemi arayarak dayanabiliyorum...benimde kimsem yok, napalim canlari sagolsun
tarafından
Bende hergun arıyorum ama her yediğim lokma yaptığım şeyde onlar aklıma geliyor ağlama tutuyor durmadan
(6,978 puan) tarafından
Zamanla alisiliyor cabim ilk zamanlar bende oyleydim simdi alisyim
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Başedemiyoruz çok zor gurbet. Benimde bitek eşimin ailesi var onlarda yabancıdan da yabancı ölsen bir bardak su vermezler ki vermediler de hamileyken tuvalet harici kalkmam yasaktı kapımı çalan olmadı. Annemle ablam sırayla gelip baktılar 12 saatlik mesafeden. Allah razı olsun insanın ailesi gibisi yok
tarafından
Ne vicdansız insalarmis ya Allah razı olsun ailenden benim eşimin ailesi de öyle doğumunu annemde yaptım bakmazlar diye çünkü bakmayacaklardj bebeğim kuvezde kaldı sağolsun kardesim hergun sütümü goturdu
0 oy
tarafından
Daha dün gittiler uzak yollardan gelmişlerdi, gerçekten çok zor özlem. Allah tez zamanda kavuştursun tekrardan hepimizi. 
tarafından
Amin canım inşallah bizimkilerde iki ay sonra gelecek bir hafta kalacaklar belki bende onlarla yine dönerim eşim iki sene dışını sık tasinacaz diyor ama o iki sene bile sanki asır yıl
tarafından
Öyledir tabii, yine iyi seninkiler yurt içinde galiba, benimkiler yurt dışındalar da öyle yakına taşınma ihtimalimiz yok yani :)
tarafından
Yok yurt içinde canım Rabbim sabır versin sanada çok zor ya yurtdışından hicmi gelme ihtimaliniz yok
tarafından
Amin ben yurtiçindeyim onlar yurtdışında. Şimdilik gelme ihtimalleri yok maalesef.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Benim kaynanam da yok tekim komşu arkadaşta edinmedim.okadar guzelki musmutlu hayat
tarafından
Nasıl yapıyorsun canım ben yapamıyorum
(9,247 puan) tarafından
Ewden çıkmıyorum TV kitap  geciyorz zaman
0 oy
(75 puan) tarafından
Ben de gurbetteyim şuan 40haftaya girdim eşim nöbette  sancım başlasa yanımda kimse yok komşu yok. Ama bir tane can arkadaşım var . Allah razı olsun ondan fwzla gorusemiyiruz ama telde konuşuruz sürekli bir şey olsa hemen yanımda biter Allah razı olsun ondan
tarafından
Amin canım ne güzel ya keşke bitane bende arkadaş bulabilsem kimsem yokki eşim iki sene sabret gidecez tasinacaz diyor ama bakalim
0 oy
tarafından
3 ay salya sümük ağladım baktım değişen yok alıştım 
tarafından
Eşimde öyle diyor boşuna ağlıyon sadece kendini yipratiyon diye ama elimde değil bende alışıyorum gidip görmeyince ama gidip geldikten sonra çok kötü oluyorum
0 oy
(264 puan) tarafından
5 senelik evliyim annemle babami 2 yilq yakın olck görmemiştim geçenlerde süpriz bi sekilde sadece 2 günlüğüne istanbuldan hataya geldiler iyiki geldiler iyiki varlar onlar olmasa kafayi yerdim herhalde allahim onlari başımdan eksik etmesin alisamadim bi türlü onlar olmadan bir yanim hep eksik galiba hiç alisamicam 
tarafından
Alisamiyor insan kuzum bak gelmişler bizimkilerde iki ay sonra gelecek hickimse ailen gibi olmuyor bunu anladım gerçekten ailesizlik çok kötü birşey mis iyiki ailelerimiz var
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Aslında çocuk olunca alışıyorsn canım arkadaş kolu komşun hicmi yok bende 6 yıldır gurbetteyim 2 çocukla alıştım artık
tarafından
Yok kuzum kimse yok kızım daha küçük onla oyalaniyorim bende alışıyorum ama gidip geldikten sonra yine kendime gelemiyorum
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Evlendim 7 ay başka memlekette yaşadım ama arkadaş olunca pek koymadı bana açıkçası eşim göreve gidince yine annemlerle birleştik gibi bişey 18 aydır da annem  gelir ben giderim öle vakit geciyor
tarafından
Ya ne guzel benim ailem çok gidip gelemiyor iki ay sonra hastane için gelecekler ama bir hafta kalacaklar
0 oy
(18 puan) tarafından
Valla bende isyerinde yanlizim. Herkes birileri ile cikarken tek kalmak zoruma gidiyor biride cagirmiyordu gel sende diye hamileyim ve agliyordum. Baskasi yaninda biri varken tek kalani hic dusunmuyor.
tarafından
Yok kuzum malesef artık arkadaş falan yok annem diyor git parka otur yanlarına nasıl gidip kendi kendime oturacam diyorum ki
(18 puan) tarafından
Valla arkadaslik kuran kuruyor ben beceremiyorum herhalde  kaypak insanlar cok seviliyor ben durust dogrucu davut kaliyorum
(18 puan) tarafından
Bi komsum kahve icelim gel dedi. Sonra dedigi laf beni su cagirdi sonra gorusuruz. Ben asla boyle bisi diyemem

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 174 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 120 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 79 göst.