0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (3,169 puan) tarafından

Kızlar kuzenimin 11 yaşında çocuğu var adın döndü nur . Kuzenim de bı hafta önce doğum yaptı  yeni doğan bebeğin ismi ise Miray koydu tabi döndü nur istediği için ama kız şuanda bunalıma girdi benim adım niye döndü diye o kadar agliyormuski bana niye babannemin adını koydunuz diye agliyormus kuzenim ne yapacağımı sasordim diyo kendine bir dedirtiyor şuanda diyo yani demem o ki kaynana kayınpeder alınmasın diye çocuklarımıza haksızlık yapmayalım o kıza o kadar uzukdumki sonucda yigenim öyle sizinle paylaşmak istedim :(

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim adım da döndü olsa ben de ağlardım. Döndü ne Allah aşkına resmen çocuğa haksızlık 
(3,169 puan) tarafından
Hemde çok haksızlık yavruma hiç kiyamadim
-Reklam-
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Birazdaha büyüdüğünde değiştirsin adını benim bi tanıdığjm kızın adı berat tı erkek olarak sanılıyor diye begüm olarak değiştirdi
(3,169 puan) tarafından
Erkek olarak güzelde kizada berat hiç yakışmaz ya
(1,635 puan) tarafından
Aynen oda çok rahatsız oluyodu 16-17 yaşında falan değiltirdi
(924 puan) tarafından
İsim değişikliği için mahkemeye mi vermek gerekiyor anne babayı
(1,635 puan) tarafından
Önceden öyleydi şuanda nufus müdürlüğünde oluyor ben kümlik yenilerken bi tane kız vardı ismini ordaki çalışanlarla karar verip yenilemişti hemen o dakika bi araştırsınlar düşünürlerse
0 oy
tarafından
Kkardesime de koydular biz kisaltiyoz evirip ceviriyoz baska hosuna giden benzeyen isim diyoruz aramizda 
(3,169 puan) tarafından
Döndü demi çok kötü anlamı ne dönmek yani başka bişey değil
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Değiştirebilir kızına hangi ismi istediğini sorsun ve beraber karar alsınlar kuxum 
(3,169 puan) tarafından
İşte büyüyünce sildirelim demişler 18 yaşına gel dildir nur olarak kalsın diye kararlastirmsilar
(5,314 puan) tarafından
Yani en güzeli evlatlarımıza isim koyarken modernlikten  kayın baba kayın valide istediği nden çok onun duyduğunda ne hissedwcwgini düşünrek kursak çokdaha anlamlı olucaktır
0 oy
tarafından
Ayşe Fatma bir nebze ama Döndü nur nedir Allah aşkına ya isterse düşman olsun kaynanam yinede koymam 
(3,169 puan) tarafından
İşte canım buna sormamislar bile diyor normalde seda koyucaktik diyor kaynanam gelelne gidene döndü deyince üstüne bişey diyemedim diyor zaten kuzenin asla söz hakkı yoktur onu konusturmalazlar bile
tarafından
Çocuğuna yazık gunah canım değiştirsin ismini
0 oy
(942 puan) tarafından
Bemde dede ismine karsiydim ama babami kaybettim   bir oglum olacak babamin ismi cok gusel koymak istiyorum ama mantikli dusununce  dogacak cocugum icin o isim hic bir anlam ifade etmeyecek  tanimadigi birinin ismi taniyor olacak oyuzden vazgectim insallah dogru karar vermisimdir
(3,169 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin ismi nedir peki canim babanin
(942 puan) tarafından
Allah razı olsun ilker herkes çok güzel diyor  aslinda ama  belki seslenmesi falan  zor olur benim.icin
(3,169 puan) tarafından
İlker efe tarzı koyabilirsin canim evet İlker çok tarz bı isim
(942 puan) tarafından
Ilker kaan dusunduk ama soyadimiz uzun bide  iki isim sevmiyorum kullanmiyor diye ama bilemiyorum  mantigim koyma dio duygularim koy diyor
0 oy
tarafından
Ismini değiştirebilir 
(3,169 puan) tarafından
İşte nur olarak hitap ettiyormus kendine
0 oy
tarafından
Nur desinler sadece
(3,169 puan) tarafından
Annesi öyle diyorda babası ikisiyle hitap ediyor
tarafından
Babasida etmesin bi zahmet psikolojisimi bozulsun cocugun
0 oy
(48,906 puan) tarafından
bence simdi değiştirsinler ismini 
(3,169 puan) tarafından
Valla canım kaynanasi çok fena pastanın ismine nur iyki doğdun yazmışlar o zaman falan pastadan yememiş yani bunun adı nur değil demiş
(48,906 puan) tarafından
aman konusmasin
0 oy
tarafından
çocuk haklı ya döndü isim olabilir de bazıları gervjeten o kadar saçmalıyor kii böyle çocukların psikoliji bozuluyor gidip değiştirsin ne yapicak onun günahı ne
(3,169 puan) tarafından
İşte canım coğrafya kaderindir sözü o kadar dogruki
0 oy
(119,827 puan) tarafından
aglamakta hakli döndü ne bacim
(3,169 puan) tarafından
İşte babanessin adında hep kız oluyormuş arkasindan oğlan olsun diye döndü koymuşlar
(119,827 puan) tarafından
cok sacma bence degistirsinler o ismi
0 oy
tarafından
Benim o isimde eltim vardi ne gülerdim amaa
(3,169 puan) tarafından
Evet şuan arkadaşları da gülmüş senin niye adın Miray gibi değil demişler ondan etkinlemis yavrum
tarafından
Arkadaslarida haksizlik etmis canim ben kadinin yuzune gulmezdim ama napsin kuzucuk alay edince kotu olmustir
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ya işte bu babannelerin dedelerin ismini koymayın Allah aşkına. Tabi çok eski isimlerden bahsediyorum güzel olanlara lafım yok. Çocuklar büyüyünce istemiyor işte. Mecbur mu bir ömür boyu babanne ismi taşımaya.
(3,169 puan) tarafından
İşte canım malesef başım kesimler hala eski kafada direk çocuk govdene düştüğünde başlarlar junyor Ayşe Fatma diye yani senin fikrini sormazlar bile benim ismimi babam bilmiyormuş bile babamda bana gaye koyucakmis hemen benim doğduğum gün dedem gidip adımı koymuş yazık babam dağda koyundaymis o zaman çok zoruma gitti diyor
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Döndü nur nedir ya tabi cocuk istemez komedi ya..degistrsinler bnce ismini bole sacma bi isim duymadim bn
(3,169 puan) tarafından
Malesef bizim köyün moda isimlerinden :(
(3,901 puan) tarafından
Valla dünya o köyden ibaret degil cnm o cocuklar buyucek universite gidecek ve o isimle anilmak istemez haliyle
0 oy
(1,582 puan) tarafından
Değistirsinler ismini cocuk ne istiyosa o ismi koysunlar simdi değişmeseler bile o cocuk büyüdüğünde kesin değiştirir ismini
(3,169 puan) tarafından
Üniversite de düşünemiyorum ve şuan yeni nesil in isimleri çok ama çok farklı
0 oy
(10,985 puan) tarafından
İşte bende hep bundan diyorum o nesle uygun isimler koyun diye. Sorma de beni linçliyorlar. 
(3,169 puan) tarafından
Evet evet bend Ebu yüzden çok gaf alıyorum
(10,985 puan) tarafından
Birde şimdi sag sol oglumun ısmine taktı. Salaklar
0 oy
tarafından
Evet ya ben karşıyım ilk çocuğa koyuyoruz digerini modern çocuğu çok iyi anlıyorum 
(3,169 puan) tarafından
Evet demi o da kendini kötü hissediyor mesele ben kardeşimin adı Melisa benim adım Fadime aradaki farka bakarmisin
tarafından
Kötü durum ama anlayan yok işte küsme çıkarıyorlar
0 oy
tarafından
Döndü ne ya gercekten
(3,169 puan) tarafından
Arkasındaki oğlan gelsin diyeymis ogk yani
tarafından
Ne sacma yazik o cocuga psikolojisi bozulmustur
0 oy
(155 puan) tarafından
İşte ben şu kayınpeder kayınvalide ismi konulmasına o kadar karşıyım ki. Ben 9 ay taşıyorum ama benim istediğim isim değil onların ismi veriliyor neymiş adı yaşasın ya ne alaka ne alaka. Hadi herşeyi geçtim bende bi evladım annem babam var onlarında ismi var ama hep erkek tarafı. Çok şükür eşim ve ailesi böyle isteklerde bulunan insan değiller ki zaten büyük ve hatalı konuşmak olmasın koymam ya. 
(3,169 puan) tarafından
Tabiki koyma koymayalimda manalı ve anlamlı koyalim ki çocuklar isimlerine aşık olsunlar
(155 puan) tarafından
Ya ben taşıyor isem bu canı ismi koymakta benim hakkım. Evlenip aile oluyorsak eşim ile bana düşer sonuçta ama işte bazı zihniyetler ne yazık ki değişmiyor
0 oy
tarafından
Ayy haklı cocuk yazık ya allahtan nur var yanında onu kullanir en azından bnm de kıızmın adi Miray Allah bağışlasın sizinkinide
(3,169 puan) tarafından
Saol canim senin kizinida

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 551 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melek06 (744 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 106 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.

383,209 soru

11,469,388 cevap

35,072 kullanıcı

...