0 oy
546 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar hayirli cumalar herkese bisey sorcam dogum yakın olduğunda nişan gelmeden açılma olur mu .önce nişan sonra açılma mi olur yoksa açılma direk olabiliyor mu. Bi de açılmayı nasil anlıyorlar ultrasonla mi ölçüyorlar  kaç cm olduğunu.Cevaplayanlara tesekkur ederim simdiiden <3

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Acilmayi dr eliyle muayene ediyo parmak la biliyolar nisan olayini bilmiyorum canim
tarafından
Anladim canm cok tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim 2 cm açılmam varmış canım az sancım vardj belimden vuruyorfu sonra nişan geldi hastaneye gittim alttan baktılar sonra nstya bağladılar öyle yatışım yapıldı
tarafından
Çok şükür geçti bugün iyiyim ama
tarafından
Dinlen canım eğer geçmezse o zaman doğum sancısı bambaşka bişey canım o büyük ihtimal soğuk almışsındır
tarafından
Kalın çorap giydim üstümü kalın tuttum terledim baya sonra geçti cok sukur canm
tarafından
Çok şükür canım hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inşaAllah canım dikkat et :)
tarafından
Aminnn canm Allah razi olsn cok sagol i sallah ❤
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Hayrli cumalar cnm. Nisan gelmeden açılma okur doğum başlar doğum ajandada gelebilir nisan. Suyun gelebilir nisanın gelmesyle alakası yok  . Nisan gelirse doğum yakındır. Suyun gelirse tehlike hemn gitmen lazım hastaneye açılmayı biz anlayamayız canım altyn elke muayene ediyolar . Sancin beş dakikaya bi düşerse doğum başlamış acilmam olmuş okur suyu ve nisan yok dye gtmemezlik etme 
tarafından
Anladım canm cok sagolasin 28 haftaligim soğuk almışım bagirsaklarini idrar yolumu üşüttüm dedim acaba sanci dogum sancisi mi diye sorayim dedim.simdi iyiyim ama sagolasin bilgin icn
(3,532 puan) tarafından
Bunla geçmiş olsun  dikkat et kendine  ayağını sck tut
tarafından
Amin canm cok sagol ederim canm sagolasin
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Arkadasim kontrol.icin gitmisti canm sanci hissetmiodu nisanida suyuda gelmemisti doktor hemn hastaneye geciorz acilman var dogum baslamis demisti ve dogurdu yani hic bsy olmadan da acilma oluo acilmanin kac cm oldugunu nasl anliolar bilmiorm ama elle muayene buyuk ihtimal
tarafından
Herşeye hazirlikli olmak gerek canm haklsın sagolasin bilgiler icin
(1,422 puan) tarafından
Oyle canim bu miniklerin ne zamn surpriz yapcagi belli olmaz :)
tarafından
Supriz yumurta zaten benmki ansizin aydınlattı dünyamı ❤
(1,422 puan) tarafından
Benimkide oyle ogrendigimde 6 haftalikti :D
tarafından
Masallah canm oyle oluyo genelde ansizin gelir
0 oy
tarafından
Benim nişanlım gelmemişti açılma olmuştu birde açılmayı parmakla ölüyorlar 
tarafından
Geçen hafta ultrasonla rahim ağzının kapalı olup olmadığını kontrol etti doktorum acaba dedim açılmayı da mi oyle yapiyo sagolasin canım
0 oy
(410 puan) tarafından
Parmakla ölçüyor doktor canım bnm acılmam vardı ama nısanım bir gun sonra geldı . nişanım geldi sabahda doguma gırdım
tarafından
Anladım canm cok sagolasin ❤
0 oy
(597 puan) tarafından
Nisan ve şu gelmeden açılma olabilir benim öyle oldu mesela nisan doğum anında geldi şuyu ebeler patladığında 6 cm acilmam vardı sadece sancıyla gittim ya da tam tersi olabiliyor nisan geliyor şu ve şancı olmuyor bu olduğu zaman doğum yaklaşmış demek ama ne zaman olacağı belli olmaz bi gidip muayene olmak gerek bazen de nisan gelmeden şu gelebilir şu gelirse zaten doğum baslamis oluyor açılmayı ebe ya da doktor alttan elle muayene ederek olcuyor
tarafından
Herkesin farklı oluyomus desene hayirli dogumlar olsun onsallah canm
0 oy
(214 puan) tarafından
Benim hıc belirttim yoktu hatta doktor dha doguma 1 hafta kadar var demıstı 2 gun sonra birden sancı girdi ve gıttıgımde 2 cm acıklıgım vardı hissetmiyorsun yani belirti olmadanda dogumun baslayabılır ve elle bakıyorlar acıklıga
tarafından
Anladim canm sağolasın hakkımızda hayırlısı olsun canim
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Bazilarn sanci geliyo nisan sonra geliyo  veya gelmiyo bunyeye gore degsr kimsenn kimseye benzmz belden sanci gelir acilmasi olur parmakla dr 2 3 4 diye soyluyo ebelerde bakablyr 
tarafından
Teşekkür ederim canm sagolasin yardımın icin
(1,151 puan) tarafından
Rica ederim 1 avzda kurtul insallh
tarafından
Aminnn canm insallah sagolasin
0 oy
tarafından
Benden nisan da gelmedi su da gelmedi . Sancim oldu . Tum gece sanciyi cekip sabah 10 da hastaneye gittim . 12 de dogum oldu
tarafından
Herkesin farklı oluyomus canm hayirlisi olsn insallah ❤
tarafından
Evet kolay dogum olur ins
tarafından
Aminnn canm insallah canm sagolasin
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bnm acilmam önce oldu suyum geldi sonra nisan geldi alttan bakiyolar acilmayada
tarafından
Cok sagol canm tesekkur ederim
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Yok canım açılmayla alakası yok hiç bişeyin bnim eltimin 4 cm açılması vardı ne su ne nişan bişey gelöedi sancıda gelmedi. Muayenede parmakla yapıyo 
tarafından
Teşekkür ederim canm yorumun icin sagolasin
0 oy
(65 puan) tarafından
Alttan muane ediyorlar canım açılmanın nisanla alakası yok bende nişan gelmedi hic
tarafından
Herkesin farklı oluyomus canm yorumlardan onu anladım cok teşekkür ederim canim sagolasin
(65 puan) tarafından
Sende sağol canim Rabbim yar ve yardımcın olsun
tarafından
Aminnn canm sagolasin:))
0 oy
tarafından
Açılma başlayınca nisan gelir açılma el muayenesi ile anlaşılır 
tarafından
Teşekkür ederim canm sagol
0 oy
tarafından
Canm herkeste nisan olacak diye bisy olmaz acilma genelde sanciyla acilir bnmkinde ilk suyum geldi o sirada nisanimda geldi sancim hic yoktu doktora gittm 2 cm aciklik vardi yatisimi yapip suni sanci verdiler 5 6 saat icinde dogurdum acilmayida elleriyle kontrol ediyorlar her saat basi sancilarn sıklastikca daha sık bakiyorlar 
tarafından
Çok sağol canm öyleymiş herkes farkliymis sagolasin teşekkür ederim canm
0 oy
tarafından
Canım acilma elle anlasiliyo ,alttan bakiyolar,benim 4 cm acilmam vardı öyle Nisan geldi 
tarafından
Tamam canm cok sagol :))
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Açılmayı dr bi parmak atışıyla anlıyor 
tarafından
Teşekkür ederim canm sagolasin
0 oy
(452 puan) tarafından
Herkesi farklıdır cnm, bnm ağtılarım vardı ve 6 santim açıklık vardı doğum odasına alırken doktor tuvalete git son bi kez dedi birde baktım 6 santim açıklık okduktan sonra geldi nişan.
tarafından
Sagolasin canm teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Hayır benm 2 cm açıklığm vardı ama nişanım gelmemişti elleriyle olcuyorlar canım parmaklariyla canın acimiyor korkma 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 180 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 456 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 237 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
28 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alpimin annesiyim (85 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...