0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (221 puan) tarafından
Kizlar 3 buçuk yaşında kızım var hep bnm dedim olsun diyo yapmazsan aglio önceden böyle değildi geneli böylemi acaba yoksa yetistirmeylemi alakalı nerde hata yapiorim ozmn dediginide yapmiorim aslinda  

Bide bazen gerçekten zivanadan çıkarıyorlar bni bugün mesela çok yorgunum sürekli vukuat oldu bugün dağıtma batırma herşeyi yaptılar bi buçuk yaşında kardeşiyle önerileriniz neler kızlar napiyim siz nasıl davraniosunuz 

10 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynen bana çekmiş inatligi
(221 puan) tarafından
Bnada inat derler ama bilemedim kızım hep bnm dedim olsun yoksa ağlarım bu modda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim de 2.5 yaşında felaket felaket inatt bazen oturup ağlayasım geliyo yaptıklarına tepki bile veremez duruma geldim 
(221 puan) tarafından
Sorma cnm çok yoruluyor insan gercekten
tarafından
Benim sinir sistemim çöktü artık canları sağ olsun da günler öyle böyle geçiyor napalim
(221 puan) tarafından
Bende cnm ya sabır kalmadı artık bnd sinirleniyorum hemen
0 oy
tarafından
Benimkiler 7 ve 2 yaşındalar o yaşlardayken büyük kızım da öyleydi ben elimle çarpı işareti yapardım hayır derdim olmaz derdim..başka şeyler göstererek istediğini unuttururdum
(221 puan) tarafından
Buda bı yöntem tabi bakalım bide böyle deneyim
tarafından
Şimdi büyüdüler tabi çizgi film izliyor bebekleriyle oynuyorlar çok inat değillerdi ama istedikleri olsun isterlerdi..ikisi de kız benimkiler kıskançlık da oluyor tabii
(221 puan) tarafından
Bnmkilerde kız cnm büyüğü küçüğnu ısırıyor hep bu günler d geçecek ins
0 oy
tarafından
Hpsi aynı can
(221 puan) tarafından
Ya n bileyim bnd diyorim acaba yetistirmeylemi alakalı
tarafından
Yok yok çocuklarda 2-6 yaş ben merkezci olurlarmış herşeyiben biliyorum ben de yapabilirim
(221 puan) tarafından
İşte gelde bunları kaynanaya anlat o çocuk diyorum yok bn hiçbise demiomusum oyuzden böyleymiş
Bnd acabami dedim yni bnlemi alakalı
tarafından
Ben öyle diyenlere direk diyorum kızım ne derse o hiçbişy de dedirtmiyorum valla kimse kusura bakmasın kızılıcaksa ben kızarım milletin için de mi terbiye vericem çocuk bu tabiki şımarıcak da inatlaşıcak da bapırıcak da daha yeni adapte oluyo yeni öğreniyo bişyleri belli yaştan sonra duruluyolar zaten ben rahatsız olmuyorum kmseye de laf düşmez.
0 oy
tarafından
Doğdu doğalı bir inat var sonradan olmadı asla istemediği bir şeyi yapamazsın 
(221 puan) tarafından
Yok kiz bnmki sonradan coştu
tarafından
Biraz huyuna gitmeye sinirlendirmemeye çalış belki zamanla geçer
(221 puan) tarafından
Cnm doğrumu yapiorim bilmiyorum genelde istediğini yapmamaya çalışıyorum
tarafından
Kızmadan sakin sakin yaklaşmaya çalışın bazen sınırları çok zorluyorlar zarar vermediği sürece kendine kardeşine ani çıkışlar yapmayın
(221 puan) tarafından
Saol cnm önerin icin denicem ins
0 oy
(289 puan) tarafından

Eve bir keçi alıp beslesem vallahi oğlumdan daha az inat yapar.:D

(221 puan) tarafından
:)) o konuda haklisin
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Benlik kavgasında şu an seninle. Kendini birey olarak kabul ettirmeye çalışıyor. Sebeplerle anlayacağı şeklide anlatmalısın yapmaması gereken şeyleri. Yapma etme değil de, mesela pencereye tırmanıyor, çıkma değil de oraya çıkmak tehlikeli aşağıda oyna yavrum gibi konuşmalısın. Ona seçenekler sunmalısın. Kendi tercihi olduğunu düşününce daha kolay kabul edebiliyorlar. 

He bazen hiç biri işe yaramıyor hayır diye sesim de yükseliyor, ben bağırıyorum yanlış olduğunu biliyorum ama elimde olmuyor bazen. 2 buçuk 4 buçuk yaş iki oğlan ikisi de inat, çok yoruyorlar bazen. Ama genel anlamda tv gittikten sonra birlikte oynamaya başladılar öyle rahatladım ben. Yani ekran kısıtlaması da uygulanmalı bence. Öyle işte yaşıyoruz bişiler :D
(221 puan) tarafından
Hmm ekran diyosun oda etkilimi snc bazen bakiyo bizimki de
Bnd öle biseyi istemedim zaman nedenini anlatırım hep ama onun umrunda olmuyor o ayrı
(11,076 puan) tarafından
Dinlemezler ki zaten ama ben anlatmaya devam ediyorum mecbur :) ekran hiç olmamalı demiyorum ama sınırlı olmalı diye düşünüyorum. Tv yok bizde günlük belirli zamanlar tel veriyorum ben de takip ediyorum istemediğim şeyleri değiştiriyorum. Hatta artık ben müdahale etmiyorum bile küçük oğlum açarsa büyük değiştiriyor, kavga çıkıyor bazen bana geliyorlar falan :D
0 oy
tarafından

Off hemde ne inat :ermm:

0 oy
(2,792 puan) tarafından
Valla benim ki 7 buçuk aylık senden benden inat 
(221 puan) tarafından
Ooo işin zor ozmn erken başlamış:)
0 oy
(940 puan) tarafından
Valla benim cocugum  karnimda ilk gebeligim ama simdiden inat olacagini gosterdi ayrintili ultrasona 5 kere gittik kalbine giden damarlari olcmek icin hic pozisyonunu bozmadi geliyo inatci keci

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 159 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Elisaa d (1,575 puan) tarafından soruldu
+2 oy
9 cevap 178 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde ikbal (48,683 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 423 göst.