0 oy
3,115 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Evliyim. Kız kardeşim benim oturduğum sehirde staj ayarlamış. Gelecek bende kalacak burada problem yok fakat eşim bildigim iz hacı. Namazında orucunda biri. Benşm bile depremi var yangını var diyerek evde açık giyinmemi istemiyor. Fakat kardeşim baya açık kocaman da kız 21 yasında. Eşim cok rahatsız oluyor giyiminden gelme de diyemiyoruz ben en son geldigimde bir kac kere uzmeden uyarmaya calıstım. Eşim desen oyle laf arasında evde acık giymeyin dedi. Dısarı cıkıyoruz gene ona keza askılı giyiyor eşimde beni kpseye cekip olmaz boyle burası kaldırmaz bu kıyafetleri diyor. Anneme durumu anlattım. Annem açık açık soyledi hemde ayıp enişten var saygısızlık yapma boyle giyinerek dedi. Ne giyiminden ödün veriyor ne gelmekten. Bizim huzurumuz kacıyor çunku eşim sürekli ne zaman gidecek diye soruyor her gece. Nasıl bir yol izlemeliyim? Uyarmak tan ve açık açık soylemekten de anlamıyor? 

55 Cevaplar

+19 oy
(564 puan) tarafından
Kardeşin değil de sorun eşinde bence kim nasıl giyinirse giyinir eşine ne hem de misafir şahsen empati kuruyorum da eşinin öyle davranması çok gereksiz geliyor sonuçta kızcağız geçici kalacak biraz idare ediversin 
(13,202 puan) tarafından
Kuzum babam asla giyimimize karışmadı sadece aşırı dar ve beyaz pantolon istemezdi. Eşimin tarafı zaten göçmen giyim konusunda gerçekten rahat büyüdük yerine göre elbette dikkat ediyoruz biz de ama diz üstünde şort askılı çıkarız dışarıya biz de
(48,704 puan) tarafından
yavrum istermisin esinin yaninda kiz kardesin veya baska birini  memesi kukusu gozuksun ☺️☺️ bwn kıskanç degilimde istemem o kadarda degil ☺️☺️
(968 puan) tarafından
Ben bayan olarak kendim rahatsiz olmustm kuafore gittm makyaj yaparken kadinin butun goguslerini gordum yani ne gerek var yakasi cok acikti
(13,202 puan) tarafından
Valla belli oranda açık giyiniyoruz kuzum günahı bizim boynumuza. Sonuçta birlikte denize gidip bikini de giyiyoruz mide ve bakış açısı mevzusu. Dini olarak herhangi kısmını kasdetmiyorum üstüne alınıp da yazan olmasın.
(48,704 puan) tarafından
ya dini konuda ben yorum yapmam herkesin kendine de esimin gozunun dibinde bir bayanin heleki koz kardesimin cok açık giyinmesini istemem.
-Reklam-
+11 oy
(3,552 puan) tarafından
Yazdigin yorumları okudum. Açıkçası eşinin hacı olmasına gerek yok benim kardeşim evimde bi karış şortla memeleri ortada gezemez kimse kusura bakmasın. Gerekirse almam evime 
(1 puan) tarafından
Canım dediğim gibi 6 saat mesafe var aramızda birsey desem benden korusu olmaz o saatten sonra da. Hem ailemi de karsıma almak istemiyorum bunu iyi günü var kötü günü var
(3,552 puan) tarafından
Canım benimde 20 yaşında bi kız kardeşim var. Böyle bir konu olmasa da başka bir konu yüzünden aramız fena bozuktu uzun zamandır. En son 1 ay falan önce çok büyük kavga ettik. Eşim içerdeyken bana seni rezil ederim geçmişte yaptığın her şeyi ortaya sererim diye bağırdı. Resmen yuvamı huzurumu bozmakla tehdit etti. O gün yolladim evimden bir daha yüzünü görmedim evime de asla gelme dedim. Benim huzurumu bozan kardeş olmaz olsun. Kardeşinde seni biraz düşünüyorsa ya çeki düzen versin kendine ya da gelmesin daha iyi
(1 puan) tarafından
Geri kalanda da agzı cok edepli dir. Cok yardım eder. Cok ozledim yigenlerimi diyor bir problem giyimi
(2,165 puan) tarafından
Bu yaşta büyük kardeşim olsa eşimin yanında asla şort atletle gezmesine müsade etmezdim. Gerekirse almazdım evime alınıyorsa alınsın edepli giymesini bilecek
+2 oy
tarafından
Senin eşin hacı olabilir  cnm o kızda genç kız istediğini giyer  bu nasıl düşünce herkes özgür bence demekki oda öyle alışmış 
+2 oy
(13,202 puan) tarafından
Sorun eşinde de valla bacım isteyen istediği gibi giyinir her koyun kendi bacağından asılır. Hacı ise hacı kendine hacı. Sana da yazık saçım iki gram havaya hasret 
+2 oy
(932 puan) tarafından
Anlamadigim sey madem okadar dini butun bir esin war haci falan diyorsun ama ewine esinin kardesi gelicek duydugundan beri surat asiyor diyorsun nerde kaldi bunun haciligi oyle bir adamsa eger esin ewinin tum kapsini acar kardesine hatta sen acik giyinio desen bile genctir der guzelce konusurz der bizde kalcak alistiririz izaya sokariz der hani cok dini butun ya itmez yapici olur his gorulu olur onu kaybetmeye deil kazanmaya bakar. Bakti ki ikna edemio zaten misafir der bir sure seninde onunda gonlunu kirmadan buna razi olur ama sen duydundan beri suratli diyorsun yazdiklarin bana tuaf geldi esinde oyle geldi. Ha kizlar ben ewinde acik kimseyi istmem desen amenna kardeste olsa esinle oz bagi yok ama esim haci kardesimi giyminden dolayi istemio bana abest geldi 
(758 puan) tarafından
Ama demiş ya daha önceden de olmuş annesine bile söylemiş kız
+1 oy
(478 puan) tarafından
Bir arkadaşım dershane için ablasında kalmak istemişti. Eniştesi bir kız sorumluluğu alamam. Yolda,dışarıda başına bir iş gelirse ben ne yaparım demişti. Ablası da uygun bir dille bu sorumluluğun fazla olduğunu söylemişti. Başka bir şey buldular ve hiç sorun olmadı. Çok mantıklı gelmişti bana eniştesinin tutumu. Baldızının ne giyimine, ne konuşmasına falan takılmamıştı. Bakacağı, takılacağı yeri seçmiş demek ki.
0 oy
(1,161 puan) tarafından
evimde  huzurum bozulacaksa  lafdan anlamayan kardesimi evime  almam. cocuk diyilki ya
(1 puan) tarafından
Bende yapmam
(2,252 puan) tarafından
Yapma zaten. Vakti zamanında annem yapmis. Babam istemiyor teyzemi diye almamis eve. Sonuç ne soyleyeyim mi annem babam bosandi . Teyzemle milyon kez kavga etti annem ama hala gorusuyorlar kardesten öte mi var. Dinimizde bile once evlat sonra kardes diye geciyor
(1 puan) tarafından
Evet kesinlikle ne olursa olsun kardesim
(14,033 puan) tarafından
Kardeş ya başka bir şey değil gün gelir o kardeşine muhtaç olmazsın insallah kocan el oğlu sana sırtını döner ama kardeş başka bu kadar kaldırmayın erkeklerin totosunu
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum es ugruna kardeşi kovacak hale gelirsek o es yarin o guvenle bize neler yaptırır
0 oy
(449 puan) tarafından
Yani 21 yaşında kos kocaman kız..senin demeğine ihtiayç yokki canm..kendisi anlamalı eniştesinin yanında öyıe giyinilmez diye..Kuyuya su dökmekle olmuyo malesef..En iyi anene söyıe gelmesin 
(1 puan) tarafından
Ayarlamış firmayı burada bolumuyşe ilgili daha cok yer mevcut. Gelme de denmiyor kardes zaten geleyim. Mi de demiyor ki
(449 puan) tarafından
Kuzum şimdi senin eşinin söyledikleri önemli evinde huzurun kaçmasına ne gerek var  annene söyle..kardeşine desinki gidip böyle açık giyeceksen gitmene izin vermiyorum desin..belki biraz anlar.
(1 puan) tarafından
Kuzum annemde acık acık soyle Di ki daha once utanmıyor musun sen terbiyesiz dedi bagırarak
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Açıkça şöyle bir de aramız bozuluyor de karşı böyle şeylere de burdayım biraz dikkat et gidince istediğini giy falan de
(1 puan) tarafından
Enişten işteyken giy gelince bir elbise gciriver üstüne diyorum ama yok. Gıydıı sort Br karıs
(1,046 puan) tarafından
Adam bisersey demesede sen nasil kabul ediyorum bir karış şortla adamın yanında oturmasına kardeşim olsa kabul etmem
(1,845 puan) tarafından
Evet ya kabul edilir gibi değil . Dışarda ne giyse bizi ilgilendirmez ama o ev de huzursuzluk oluyorsa giymemeli
0 oy
tarafından
Gerekirse üzülecek canım açık açık söyle eniştesinin yanında düzgün giyinsin laf dinlemeyeceksen gelme de
tarafından
Canım bütün yorumlarini okudum anlam veremedim eşine çok hacı madem sen niye açıksin diye sormaz mı karsesin enişteme ben olsam bana ahlak dersi vercenize karını ört derim enişteme yada enişte ben senin baldızımın ne yani ne oluyo beni böyle görünce ben eşini çok tutarsız buldum bence mahsuz yapiyo gelmesin diye kıyafeti taksa sana dayatir kapan ben haciyim diye bacina deyil açıklık açıklık tır ölçüsünü varmış hacı karısı acikmi olurmuş onun derdi başka yaaa kendiyle sorunu var gözüne filan guvenmiyo günahı var diye yada kardeşinin eve gelmesin diye nane ariyooo bilemedimm
(1 puan) tarafından
Canım ben askılı giymem sokaga yarımkol cıkmam illla bir ceket giyerim dar giymem bir hattım belli olmaz sadece basım acık ki 3 kere bana kapan dedi ben hayır diyince günahı boynuna benden düştü dedi
tarafından
Öyle deyince öylemi oluyumuş alla halla senin eşin çok yanlış anlamış canım yaaa bu işleri ölünce görür günahı kimin boynuna sende madem bu kadar kapalı son kafan niye açık canım aynı tesettürlu gibi anlatıyorsun kendini bence yaa senin eşimde sorun var yada sen eksik anlatıyorsun bencee kız kardeşine gelince ben olsam bende bana karışmasına izin vermezdim ablamdanda aynı tutumu sergilemesine beklerdim sonuçta eşiniz onada diye bilir günahı boynuna size dediği gibi
(1 puan) tarafından
Canım  her kulun gunahı kendinedir. Ben tesetturlu deiglşm sadece edepli giyinmeye adamların dikkatini cekmemeye calısıyorum ki Esimle problem yasamayım. Bende cok rahatsızım bu gıyımınden bana da ters. Anneme gittigim de kac kere uyarıyorum.
tarafından
Yaaa ben senin verdiğin bütün cevapları okudum yaaa sen eksik anlatıyorsun senin eşin hic samimi gelmesi bana söylediklerin doğruysa desinler diye yasiyo benceee
0 oy
(874 puan) tarafından
Canım kırılacak diye korkuyorsun ama esin istedi diye kapanmaz staj için gelip kalmak istiyorsan daha usturuplu giyinmen gerekiyor de sonra beni bunaltiyor enişten bu şekilde misafirliği kabul etmiyor de 
(1 puan) tarafından
Bir daha uyaracagım canım olması
0 oy
(868 puan) tarafından
Esin seni acıkca uyarıyor sonuçta o da erkek... rahatsız oluyor demek ki adam dini olarak ha kardeşin ha sokakta geçen kadın ikiai de eşine haram sonuçta
(1 puan) tarafından
O da onu diyor o benşm kardeşlerimden kucuk haşa tahrik olmak filan asla ama haram diyor.
(868 puan) tarafından
tabi canım anlıyorum ama unutma şeytan hiç boş durmaz eşin tabii ki kardeş gb görüyordur bişey demem ama şeytan bu rüyasına sokar güzel gösterir fitne işte...
(1 puan) tarafından
Haram diyor eşim sokakta bile yuzu asagı da yurur. Açık acık kardesin yuzunden yanmam cehennemde diyor
(2,165 puan) tarafından
Eşin bunu bu kadar dile getiriyorsa ve rahatsız olduğunu açıkça diyorsa sana demekki adam baya rahatsız olmuş ister istemez insanın gözü kayıyor ben olsam bende bakarım yani yolda şortlu görsem demem o ki kadınlarin bile dikkatini çeker açık seçik giynenler erkeğin dikkatini her türlü çeker edepli giymesini bilmeli.
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Madem laftan anlamiyo gelme de kısaca 

Ama eşinde biraz fazla sorun ediyo kız öyle giyiniyosa eşine ne sonuçta misafir karışılmazki
(1 puan) tarafından
Tabi ki canım acık derken baya açık. Yoksa bende acıgım eşim bana karısmaz kapan vs demez
tarafından
Aa bak sasirdim esin haci ne guzel sonucta ama sana kapan demiyor
(1 puan) tarafından
3 kere dedi ben yapamam diyince gunah snin boynuna artık den dinen 3 kere dedim dedi. Ha acık derkende canım bir basım acık kısa kol sokaga cıkmam. Eve erkek gelince filan hep popomu orten seyler giyerim hatta esimin abileri gelince bir tulbent bile baglrım
tarafından
Anladom canim konudan alakasi ama esinin huyu nasil sana davranisi
(1 puan) tarafından
Cok iyi sukur ler olsun.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Açık açık böyle yapıcaksa istemediğüni ayrı ev tutmasını dile getirin çünkü ben bugün kız kardeşime dile getirdim senin için huzurumu dağıtamam enişten eve geç gelmeleri sevmemz çok şükür giyi düzgündür tesettürlü ama arkadaş ırtamında takılmayı sever 
(5,311 puan) tarafından
Sen kardeşine söyle kuzum eşin çok haklı  kız kardeşin için ahiretini yakamaz ve kız katdrşin bencil ise sende ailen için bencil ol ve direk isteme
(1 puan) tarafından
Canım cok sıkılıyor
(5,311 puan) tarafından
Sıkma kuzum açık ve dürüst ol sen kazanırsın hem eşini hem ahiretini
(1 puan) tarafından
Biri kardesim biri mutlu evliliğim.eşim cok sever cok sayar beni. Kafasını kaldırmaz bir kadına baktıgını yakalamadım telefonu elimdedir.
(5,311 puan) tarafından
Önemli olan eşiniz ile sizsiniz siz o yıvayı imanızın yarısını kuryarmak için evlendiniz diğer yarısıda ibadrtleriniz ve nefsinizle olan mücadelinizle kurtarmak olucaktır bu durmda ben kız kardrşimi evimde istemem
0 oy
tarafından
Kız kardeşinin açık olması kimseyi ilgilendirmez ama eşin bu durumdan rahatsızlık duyuyorsa sen değil o konuşsun arada kalma sende
(1 puan) tarafından
Eşim gebertseler konusmaz.
tarafından
Ozaman kardeşine açık açık git diyeceksin
(1 puan) tarafından
Bu sehirde yanlızım Allah biliyor ki olmasın diye dua etmiştim
0 oy
(13,891 puan) tarafından
Burda kalacaksan evimizin kuralları senin içinde geçerli , sen misafir değilsin deyin. Eşin evdeyken biraz daha dikkat etsin kardeşin. 
(1 puan) tarafından
Eşime cok ters boyle giyimler.
0 oy
tarafından
İkisinide kırmak olmaz ben kuzenlerim gelince odaları ayırıyorum eşim arada gelip çocupu sever çıkar veya biz ısrar ederiz gel film izleyelim diye lavaboya gitsem bile eşim hemen yatak odasına gider arkamdan kuzenlerimin biri 20 oda staja gidicek diğeri 18 rahatsızlık vermek istemez eşim onlarda abi abi diye saygı duyarlar 
(1 puan) tarafından
Canım tek problem kılık kıyafet yoksa kardesim agzında vs cok saygılı
0 oy
tarafından
Eşim çok kızıyor giyim tarzından burası dedikoduya çok açık bir yer ne sana ne de bize laf gelsin herşey kıyafet değil tabiki ama insanlar konuşur onlar konuşursa bizim aramız açılır de
(1 puan) tarafından
Bu da mantıklı canım
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Birincisi kardeş senin Gelme bacım müsait değiliz dersin .

İkincisi laftan anlmayan birine birşeyleri anlatmaya çalışmayın yorulursunuz direk mesafe koyun

(1 puan) tarafından
Oyle kolay degil öz kardes mesafe görüşmemek. Kardesimin yaptıgını asla ama asla onaylamıyorum ama eşimimçn ablası da acık giyiniyor ona laf etmiyor.
(27,353 puan) tarafından
Öz kardeş ise senin huzurunu düşünür lafını dinler kafasının dikine gitmez kusura bakma bacım
Egerki eşinde rahatsız olursa iki taraflı baksın orasida size kalmış yani
(1 puan) tarafından
Cok canım sıkılıyor cok geriliyorum
(27,353 puan) tarafından
Anlayacağı dilden konuşun o zaman başka çare yok
(1 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ben uyarıyorum surekli
0 oy
tarafından

Valla eşin hacı olduğu için böyle şeyleri kaldıramaz onlar ama onun giyinme tarzı öyle birde şöyle düşündüm eniştem olsaydı yanında asla öyle giyemezdim  onunda bilmesi anlaması lazım bunları kardeşin kendi bilecek senin uyarman lazım değil işde  eğer bakdın uyarıya kulak asıyo annen desin ozaman güzel bir dille 

(1 puan) tarafından
Annem cok kızıyor. Hatta daha bu gun giyinik ben uyardım inşallah dinler dedi. Korkudan da gelme gitme diyemiyoruz cok kafasına göre davranıyor
tarafından
İşde canım bişey desen kocana beni tercih ediyon derler ama senin kocan hacı işde anlamaz ancak eniştenin karşısında zaten öyle giyilmez
(1 puan) tarafından
Kardesin bana haram hadi sacı kolu gectim diyor bari bacaklarını kapatsın neden ben bakmadığım halde yanayım diyor
tarafından
İşde kardeşini uyarmak sıkıntı kadın da haklı üzülüyo ama en mantıklısı annesine demek olacak sanırım
(1 puan) tarafından
Annem cok kızdı görünce daha once geldigimde ustune yuzune tsrt vurup bunu giy dedi

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 729 göst.
16 Haziran 2021 Aile kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 904 göst.
20 Ekim 2023 Aile kategorisinde Yoruldum bu hayatan (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,203 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,057 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,346 soru

11,388,358 cevap

34,893 kullanıcı

...