0 oy
1,052 göst.
Diğer kategorisinde (4,725 puan) tarafından

Suriye'ye gidecek 4 yıl. İşte yıllık 45 günlük izinlerinde görüşeceğiz ama ne zaman belirsiz...

Bende kızımla memlekette yaşayacağım ev tuttuk, tam istediğim gibi çok güzel bir ev ama gelin görün ki zerre heyecanlı değilim. 

Evet ailem, akrabalarım yakınımda olacak. Kızım için çok sosyallik katacağına eminim. Gurbetteydik çünkü.

Ama eşim olmayacak, çok sıradan olan eve gelirken alincak var mı cümlesini kuracak birinin olmayacak olması beni o kadar üzüyor ki.

Parka bile ailecek gitmek ne sıradan gelirdi. Ama şimdi o kadar kıymetli ki...

1 ay sonra bugün ayrılmış olacağız. Bugün nöbette ve içime tarifsiz bir hüzün çöktü. Sanki gitmiş gibi...

Bilmiyorum, nasıl alışacağız :'(

Öyle işte....

29 Cevaplar

+1 oy
(2,886 puan) tarafından
Off çok kötü ya Allah yardımcın olsun tez zamanda kavuşursunuz inşallah
(4,725 puan) tarafından
Aminnn canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Çok zor ya Allah  yardımcın olsun

(4,725 puan) tarafından
Gerçekten çok zorlanıyorum... Amin çok sağol canım
(27,348 puan) tarafından
Senin de beraber gidip kalabileceğiniz bir yer yok mu
(4,725 puan) tarafından
Malesef aile goturulmuyor
(27,348 puan) tarafından
Zor Allah sabır versin
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Oyy yaaa :( rabbim can sağlığı versin. Varsın dağ ardında olsun toprak altında olacağına.. Allah sağ salim kavuştursun daha şimdiden..  gittiğinde zaman sular seller gibi geçsin inşallah canimm.. 

(4,725 puan) tarafından
Aman Allahım korusun beterin beteri her zaman var tabiki. Ama yinede zorlanıyorum daha alışamadım bu fikre bile. İnşallah çabuk geçer çok sağol canım benim
(3,695 puan) tarafından
Seni öyle ıyi anlıyorum ki 6 ay askere gittiğinde bile ne kadar kötüydüm 7 kilo verdim 1 ayda.. Bi de seninki 4 yıl..  Rabbim kavuştursun sağ salim tekrar ❤
(4,725 puan) tarafından
Amin canım çok sağol ya inşallah
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Çok Zor be bacim... Rabbim sabrını versin ben eşim işten biraz geç gelse endişeleniyorum... Eşin desen bebeğinin en güzel yıllarını goremicek zor yani nereden bakarsan çok zor
(4,725 puan) tarafından
Öyle gerçekten. Beni en iyi asker eşi olup esinden aylarca ayrı kalanlar anlar. Çok zorlanıyorum nasıl alışırım bilmiyorum
0 oy
(39 puan) tarafından
Bir asker eşi olarak seni çok iyi anlıyorum ve teselli edecek cümle bulamıyorum ama sadece koy canları sağ olsun da gerisi kolay zaman dedigin su misali ...
(4,725 puan) tarafından
Sende mi ayrı kaldın canım uzun süre
(39 puan) tarafından
Evlendim hemen hamile kaldım 5 aylıktı kocam 6 aylığına Afganistan'a yolladılar doğumumda bile yanımda yoktu . Bebeğini 3 buçuk ,4 aylıktı gördü
(4,725 puan) tarafından
Anladım canım Allah sabır versin sanada
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım çok zor olcak ama çabucak geçer inşallah 
(4,725 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol
0 oy
tarafından
Senin şimdi ki durumunu ben 4senedir çekiyorum ben de yılda 45gunluk maziret izniyle tabi görüyorum ben alıştım zmaanla herşeye alışıyor insan 
(4,725 puan) tarafından
İstanbul ama kaydırma birliği olunca otomatik suriye
tarafından
Bnm esim de doğu da kaydırmaya çıktı 32ay Suriye'de kaldı 5tane  operasyona katıldı şimdi batıya tayin çıktı ama esim şuan irakta yanımda değil gene kaydırma çıktı 6senedir öle hayatı bn alıştım artik bir gün yanımda kalcak ta nezman artık birde esim komondo bnm  eve uğramazlar
(4,725 puan) tarafından
Anladım canım benimki komando değil
(32 puan) tarafından
Benim eşim de İstanbul ama kaydırma birlik dolayısıyla şuan afrin bölgesin de sanırsam İstanbul taburunu sırasıyla cekeceklermis 1 ay İstanbul eğitim 15 gün Isparta eğitim daha sonrasında da 10...15 gün izin benim doğumuma denk geldiği için insAllah bir umuy eşim yanımda olur diyorum Rabbim herkese hepimize sabır versin, yaklaşık 1.5 yıla yakın idlibdeydi izine gelince de beklemiyorduk ama hamile kaldım Allah'ımın mucizesi bakalım Allahim herşeyi sabiriyla versin hepimize
tarafından
Amin cumlemize
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Benim esim bi kurumda memur yakin arkadaslari pöh jöh ve ast var...

Kendisi cok heves etti ben izin vermedim bildigim kadariyla bazi görevler mecburi bazilari da sirf parasi iyi diye gidiyorlar ev alalim araba alalim diye 
Benim babam şofördü ve babasiz büyüdük gibi...
Allah kolaylik versin bunlari göz önüne alarak evlendiniz cocuguna hem ana hem baba ol sen güçlü olursan çocuğun da öyle olur
(4,725 puan) tarafından
İlla ki yurt dışı görevi çıkacaktı canım ama daha erkendi. Tercih dışı geldi malesef tayin yeri ve daha 4 yıllık evliyiz, gidecek malesef..
Güçlüyüm çok şükür sadece bazen üzülüyorum aklıma gelince hiç yasamadigim bir hayat kızımla neler bekliyor beni bilmiyorum
(7,654 puan) tarafından
Cok zor Allah yardımcın olsun maddiyat önemli ama manevi açlık oluyor
(4,725 puan) tarafından
Aynen canım amin inşallah
0 oy
(119,278 puan) tarafından
nasi 4 yil ayrimi kalcaniz  uuf cidden cok zor
(4,725 puan) tarafından
Aynen öyle canım malesef
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ewlendim üç gün sonra görev.cikti ewlilik izninde hemde.... Ne diyeyim sabır.... 

Sevmeden katlanilmaycak bir meslek....
(4,725 puan) tarafından
Aile birliği kötü oluyor ama işte
(9,247 puan) tarafından
Napalim kimine göre para için yapıyorsunuz oluyor. Kimine göre sabır işi. Şuan geldi eşim bidaha ki ay doğum var bakalım çekerlermi gene
(4,725 puan) tarafından
Görev mecburi, dışarıda da iş imkanı yoksa tabiki para için katlanıyoruz napalim. Yoksa tercih meselesi olsaydı valla para falan bı tarafa eşimle büyütelim isterdim
0 oy
(8 puan) tarafından
Benim eşimde Çukurca'da 1 yıldır evliyiz düğünden 4 gün sonra gitti ve ben doğuluyum o batılı kendi memleketime 1500 km uzaklıktayım ailem yok akrabam yok hamileyim 38 haftalık bu süreç içinde 1 kere gelebildi kendi evim ayrı ama birden bişi olur korkusuyla şu 1 aydır kaynanamın evindeyim doğumda bile yanımda olamayacak o kadar kötü oluyorum ki bilmediğim bi şehir bilmediğim insanlar ve daha gelmesine 1 buçuk yıl var 7 senesi dolmuş olacak o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama benim için daha zordu
(8 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim düğünden 4 gün sonra  gitmesi çok zordu tek başımaydım ve o zaman evim ayrı değildi çok zorlandım onu atlattım bakalım şimdi hamilelik süreci de geçti atlattım sıra doğum da onu da atlatırsam artık kocamın gelmesine gerek kalmıyor::) tabiki espiri ama onu çok özlüyorum en güzel zamanlarımız ayrı geçti bilmediğim bi şehire alıştım ailesine hastane kontrollerinde tek olmak o kadar kötü bir şey ki tarifi yok bende ultrasona girdiğimde görüntülü arayarak gösteriyorum ona moral oluyor en azından
tarafından
Aynı şeyi yaşadım 4 yıl oldu hala ayrıyız ama 7 yıldan sonra memurluğa geçiş yapma hakkı varmış düşünüyormsnz cnm
(4,725 puan) tarafından
Gerçekten üzüldüm canım her bakımdan zor işte. İnşallah çabucak bitsin sizinkide
(8 puan) tarafından
Memurluk veriyorlar evet inşallah olur çok iyi ama sizin elinizde görüyordur oradan gelen emirleri mülakata girmeleri lazım onu geçtim çoğunluğu torpil bize biraz zor olacakmış gibi geliyor
(8 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Eşim Suriye'de şuan. Gitti 7 ay kaldı geldi 3 ay durdu yine gitti. Seneye tayin yazacağız. Çoğu birlik Suriye'de. Çok korkuyorum eş götüremez yer olacak diye.
(4,725 puan) tarafından
İşte bizim öyle yer çıktı ne yazık ki :(
(2,493 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun. Askerimizin ayağına taş değdirmesin. Sağ salim kavuşalım inşallah
(4,725 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(415 puan) tarafından
Kıyamam canım Allah yardımcın olsun bilirim o duyguları sokakta iki eş görsen ağlayacan en ufak şeyde üzülüp ağlayacan ama yavrum var ona sarıl sıkıca benim çocuğumda yoktu beklerken her akşam üzülür ağlardım inşallah hepsi geçecek
(4,725 puan) tarafından
İnşallah canım geçsin biran önce
0 oy
tarafından
Hayat ne garip bizde 4 yıldır ayrıyız ve oğlumla hiç klasik ailece parka gidemedik hep yalnız kaldık babasız büyüdü 2 yaşında babasını neredeyse 5 kez gördü bunyaz Allah'ın izniyle kavuşuyrz o kadar zor kiii sana tek tavsiyem babasının yanında olmadığını herkes söyleyecek babasini sorucaklar yanında sakın kimseye taviz verme oğluma söylediklernde ben kesin sert dille babası var gelicek dedim asker çocuğu o dedim :(( benim oğlum amcasının çocukları babalarına sarılırken kenarda onlara baktı elleriyle oynadi görünce ağladım hiç unutamıyorum bunu şuan bile ağlıyorm çok zor olucak ama bir o kadar sana destek olucak varlığı bile yetecek Allah kavuştursun 
tarafından
Bnde babamı 5sene gördüm oda hep gorevlerdeydi şimdi oğlumda öle görecek babası gelmişti  kucağına gelmiyirdu agliyirdu ben alıyordum yabancı geliyordu bna alismis kime gitse bana bakıyor ama Ayşe senin eşin yanında kalcak ne Güzel hasret bitecek baklm bizim ki artik ne olur
tarafından
Kesinlikle öyle cnm eşimle görüntülü konuştuk her gün unutmasın bilsin diye sürekli baban öyle baban seni çok seviyor gelince seninle oynuycak gezmelere götürcek annen baban yanında olucak dedim anlamasada bilsin unutmasın diye hep fotoğraflarını gösterdim öptürdm her gece babasının fotoğrafını öpüp yatıyorz eşimde sağolsun yanımızda olamasada manevi olarak hep yanımda oldu ikimizide ilgisiz sevgisiz bırakmadı eminim sizde öylesinizdr cnm sürekli görüntülü konusun orada çekiyor eşim gittiği zamanlar hep internetten konuştuk
tarafından
Herkes kavuşsun ya en çokta çocuklar babasız büyümesinler
tarafından
Asker eşi olmak kolay değil Allah yardımcıları olsun onların da
tarafından
Amin ins canm
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Kız sandım boşanmadir Allah yardımcın olsun canım ya eşin askermi 
(4,725 puan) tarafından
Allah korusun evet canım asker
0 oy
(48,657 puan) tarafından
Rabbim tüm asker ve polislerimizi.korusun hepsini eslerine cocuklarina ailelerine bağışlasın insallah
(4,725 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Alışılıyor kuzumbir şekilde ben 5 yıllık evliyim hayatımız hep oyle geçti çocuklarımı hep tek basima büyütüyorum  20 gün sonra tekrar gidicek 2 yıl kesintisiz hic gelmiyecek hemde rabbim yardımcımız olsun
(4,725 puan) tarafından
Senin eşinde mi asker canım
(7,098 puan) tarafından
Yok kuzum yurt disinda calisiyor asker degil
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsn canım  çok zor. Ama sağlığı  yerinde bunu düşün en azından  rabbim kavuştursun  sağ saglimm
(4,725 puan) tarafından
Aminnn inşallah canım
0 oy
tarafından
Seni o kadar icten anliyorum ki 12 senelik evliyim eşim heo yurt dışında ya da şehir dışında.. cocuklar büyüdükçe bu ozlemin tarifi yok, acısı daha çok oluyor ... Bende gecen ailemin yanına gittim 13 gün evde yoktum... Eşim almaya geldi bizi diyirki aşkım nefesin yetmiyormuş bana ... E dedim ben 3 cocuk ile ne yapiyorum onlar baba dedikce cigerim sökülüyor... Kalbim sızlıyor bayramdan sonra bizde ayrılacağız Almanya'ya gidecek :'( tek tesellim sesi olur artık yorgun bedeniyle gözlerimin gördüğü gözleri olur...
(4,725 puan) tarafından
Gerçekten ayrılıklar çok zor, yaşayan bilir bende anlıyorum seni şimdiden.
Allah kavuştursun inşallah
tarafından
Allah razı olsun canım benim üzülme bol bol dua et Allahım canına güç,kuvvet versin
(4,725 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok sağol
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ahh gülüm Allah yardımcın olsun cokkkk zor esimde asker suriyede 2 yıla yaklaştı bu süreçte 20 gün bir araya gelebildik kızım 10 ay olcak 2 defa gördü sadece Allah hepimizin yardımcısı olsub
(4,725 puan) tarafından
Amin canım Allah sanada yardım etsin inşallah

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 663 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 237 göst.
20 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Suskun kiz (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,401 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 965 göst.
9 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,359,204 cevap

34,836 kullanıcı

...