0 oy
1,086 göst.
Diğer kategorisinde (3,552 puan) tarafından
Ya kızlar su an duyduğum sesleri keşke kayıt edip atabilsem. 1 sene önce taşındım bu binaya. Alt komsunun iki çocuğu var 7 8 yaşlarında oğlan 3 yaşında falan da kız. O kız her gece çılgınlar gibi ağlıyor ama nasıl böyle kolu kopuyor sanki. Annesinin de sesleri geliyor sakince kızını sakinleştirmeye çalışıyor bazen hayır kızım şimdi yatacağız ağlama boşuna falan gibi. Bazen banyodan geliyor sesler kızını yıkıyor kız heralde yıkanmak istmeiyor bağırıyor çıldırıyor. Ama bazende... Yapma diye bağırıyor annee babaa acıyor falan diyor. Sadece bir kere kızım çok hastaydı zor uyutmustum çocuklar kapıları çarpıyorlardı uyarmak sessiz olmalarını rica etmek için inmiştim kadın çirkef bi şekilde yanıt vermişti bana. Ne iş yaparlar bilmem hali vakti yerinde dışardan düzgün görünen insanlar. Ama o çocuk ağlaması beni benden alıyor. Şimdi gene 1 saattir avazı çıktığı kadar bağırıyor çocuk. Anne baba sa aralarda konusuyor ama ne dediklerini secemedim anne bi ara biktim ya biktim falan dedi. Bi ara kesildi sesi dedim heralde uyudu sonra tekrar başladı farklı bi tondan ağlamaya. Çok korkuyorum çocuğa şiddet mi uyguluyorlar acaba ne oluyor hiç bilmiyorum ne yapsam ya içim hiç rahat değil 

35 Cevaplar

+2 oy
(1,272 puan) tarafından
Benim kızım 4 yaşındayken öyle sebepsiz ağlardı ki dışarıdan duyan babası kötü bir üvey annenin eline bırakmış gitmiş diye düşünür düşünmektede haklı olabilir :)) ağladığı şey ise örnek vereyim, lol bebek almadım diye. Bana bir söyleniyor evde bağıra bağıra babam olsa alırdı sen almıyorsun ben babamı istiyorum babamı arıyacam. Bende o sırada sakinleşmesini bekliyorum çünkü bişe  söylediğim zaman daha çok sinirleniyordu o an. Tutturma krizleri yani. Belki öyle bişeydir.
tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Benim kızım da 3 yaşında. Banyoda yırtar kendini. Saç taratmaz evi ayağa kaldırır. Son zamanlarda ağlama krizleri tutuyor özellikle. Çok sinirlenip bunalınca ben de yeter diye kızıyorum. Okurken o geldi aklıma. Umarım altında başka bir sebep yoktur da ağlak, huysuz bir bebektir o yavru da..
(3,552 puan) tarafından
Insallah insallah. Ne kadar çok böyle ağlayan bebek varmış Rabbim sabır  versin
(1,272 puan) tarafından
Çocukların huyu dönem dönem değişiyor. Biz kızımla ne evrelerden geçtik. Yeğenimin doğum gününden çıktık kutlayamadan sırf tutturmaları yüzünden. Aman ağlamasın diye istediklerini yapsaydım şu anda hala baş edemezdim. Misafirliğe giderdik onunla sadece ben oynayacağım krizi başlardı. Dışarı çıkardık bişe almak için ağlama krizi başlardı. Asansöre binerdik yabancı adam görünce ağlama krizi başlardı. Ağlak çocuk gerçekten çok zor. 4 yaşından sonra yavaş yavaş anlamaya uyum sağlamaya başladı çok şükür ama 4 yaşına kadarda 2 çocuk büyüttüm sanki. :)
(3,552 puan) tarafından
Belki benim kizimda seneye herseye aglayan bagiran bi çocuk olacak bilemiyorum. Rabbim hepimize sabır versin yavruları korusun inşallah
(1,272 puan) tarafından
Amin inşallah. İnşallah ta olmaz :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ayy hep derim kimsularim bir gün şikayetçi olsa cocuklari benden alirlar diye oglum 4 yasinda kizim 5 yasinda 9 aylik oglum daha var ortanca oglum ota boka aglkyor niye sofra kuruldu niye babam ise gidiyo niye ablam buraya oturuyo yok telefonu ben acacaktim insan deliriyorum kizimda fena alttan alttan sessiz sessiz sinir edip cocugu kiskirtiyor
(3,552 puan) tarafından
Anladım canım Allah sabır versin. Ya tek huyu böyle olsun da ağlasın hiç önemli değil. Allah korktuğuna uğratmasın kimseyi
+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Sanmıyorum hepimiz bazen ses yükseltiyoruz biraz önce eşim oğluma duş aldırdı çıkmamak için mahalleyi yıktı dakikalarca ağladı canım o bebek de bı şeye inat edip ağlıyordur
(3,552 puan) tarafından
Ama iste haftanın en az 5 6 günü böyle geceleri deliriyor çocuk
(12,856 puan) tarafından
Kuzey de her gece ağlar uyumamak için direnir canım gündüzleri de bazen sebepsiz ağlar Allah'tan komşular tanıyorda kimsenin aklına kötü bir şey gelmiyor
(3,552 puan) tarafından
Bir de yöneticiyle falan konuşalım bari belki onlar tanıyorlardır aileyi
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Bazı cocuklar huysuz kadın da yorulmuştur belki 
(3,552 puan) tarafından
Evet biliyorum esimle ara sira konusuyoruz hatya oda oyle diyor belki cocugin huyu budur diyor. Benim kızım 16 aylık hiç bilmiyorum 3 yaşında çocuk nasıl davranır. Yani çoğu gece ( özellikle gece) böyle çıldırmasi normal mi ki
tarafından
Benim bir arkadaşım var o da bu uygulamadan görürse el sallasin 20 aylık kızı var her gece çılgınlar gibi ağlıyor gündüz bişey yok gece başlıyor uykudan uyanıp saatlerce
(2,589 puan) tarafından
Normal bence ya polis vs yazmış birileri çocuk sahibi olmasalar anlarım da cocuklarını oluyo atak dönemleri kadın yorulmuş olabilir insanız yani
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bence polise ihbar et belki bişi yapıyorlardır oedagog falan görür belki
(3,552 puan) tarafından
Sabah eşim uyansın anlatacağım gene gece sesler geliyordu diye. Içim hiç rahat değil yarın ihbar etmeyi düşündüm bende
(7,768 puan) tarafından
İnsanın aklına herçey geliyor Allah korusun
(3,552 puan) tarafından
Allah korusun ya cok kotu oluyorum
0 oy
tarafından
Kız ağladığı zaman videoya çek.ya da polisi ara.her gece bir kız ağlamaz.Allah korusun tecavüz geliyor aklıma.
tarafından
Başka komşular da duymuyor mu? Ağız birliği etsen
(3,552 puan) tarafından
Agladim aglicam ya hic dayanamam cocuk aglamasina. Son zamanlardaki haberler de iyice korkutuyor. Yarın sabah eşime soylicem yöneticiyle bi  konussun polise falan ihbar etmeyi düşünüyorum artık
tarafından
Samimi komşun varsa konuş cnm.belki olayı bilen vardır.cocuk hasta olup krize de giriyor olabilir.texavuz de olabilir Allah korusun.
(3,552 puan) tarafından
Inan hiç yok bi karşı konsun yönetici ara sıra onunla selamlasiriz onlara sorucam illa ki duyuyorlardir sesleri
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Elmali olayindan sonra hic iyi seyler düşünmüyorum. Akkima taciz tecavüz geliyor.

Benim kizim oyle aglasa evden fln cikariz gerekirse arabayla gezeriz vs vs yani her gunnoyle aglatilamz yada komsum gelse kusura bakma boyle boyle derdim...
(7,791 puan) tarafından
Dışarı nasil hic cikmazlar ya biz aprktan gelmiyoz ve kizim 8 aylik ama cocuklaro izleriz parkta seviyo diye...
Bilmiyorum bi sikayet mi etsen?
(3,552 puan) tarafından
Vallahi parkta var yakınlarda bizde gideriz kızımla ama onları hiç gormedim
(7,791 puan) tarafından
İnşallah yoktir ama sanki var bi şey ya bi care sart şikayetten once karakola gidip konussan sorsan ne yapilbilir diye?
(3,552 puan) tarafından
Ben yarın bi yöneticiyle konuşayım ilk. Biz yeni geldik belki onlar eskiden tanıyordur aileyi. Hani başka şikayet eden var mi falan bi konuşayım. Şüphelerimi de söylerim. Olmazsa karakola giderim eşimle. Vicdanım hiç rahat değil Allah korusun o çocuğa bi şey yapıyorlarsa kahrimdan ölürüm
(7,791 puan) tarafından
Aynen canım haberdar et bizi de
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Anne babaaa acıyor lafı dikkatimi çekti.. Kızı dışarda görüyormusn. Sence psikolojisi nasıl bakıldığında. Asırı zayıflık göz altı morarması gibi bişiler varmı. Bilmiyorum ama hislerine güven biraz da. 
(7,791 puan) tarafından
Dimi bende oraya takildim disarda hiç görmüyorum yazmis benim yorumuma
(3,551 puan) tarafından
O zman hiç durma kimliğini gizleyerek şikayet et. Kimse anlamaz senin şikayet ettiğini. 3n azından Bi pedagog eşliğinde aile ve sosyal politikalar bakanlığından ilgili kişiyi de alır gelirler. Cocukları yasadıklarıı ortamı Bi kontrol  ederler.. Allah muhafaza hergün herşey görüyoruz. İnşallah yoktur ama oluyorsa bir takım sıkıntılar da vicdanen rahat olursun.. Sonra aglasa zırlasa da 3n azından anlarsın ne oldugunu. Yazıktır günahtır. O kelimeler bana biraz tuhaf geldi. Birde ne kadar huysuz olursa olsun her gece olmaz aglaması
(3,552 puan) tarafından
Evet bende öyle düşündüm bi yöneticiyle de konuşayım da sonra bakalım. Kahrimdan ölürüm ben o cocuga bi şey yapıyorlarsa
(3,551 puan) tarafından
Yöneticiy2 söylersen hem sikayeti senin yaptıgın bilinir ki komsu düşman kazanmış olursun. Hemde birşeyler varsa da üstünü kapatırlar. Hiç kimseye camtırmadan polisi arayıp kimliğimi gizli tutarak şikayette bulunmak istiyorum. Böyle böyle bir durum var. Kimseyle muhatap olup sıkıntıya düşmek istemiyorum ama bu cocuk için de çok endişe ediyorum. Lütfen bir yoklayın benim elimden Baska bişey gelmiyor de.. Senin şikayet ettiğini asla bilmezler...
(7,791 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
tarafından

Ben olsam iner sorarım ne oluyo bu çocuğa özellikle geceleri neden ağlıyo diye

(3,552 puan) tarafından
Ya kadın biraz çirkef bi şey sessiz olun diye ricaya gittiğimde bile sinirlendi ben çocuklarımla içerde oturuyorum ses falan yapmıyorum gir bak istersen diye. Arkasından da kocası geldi sonra gözlerini belertti noluyor diye. Bende eğer bir daha rahatsız olursam kendim gelmem polise haber veririm haberiniz olsun deyip eve kaçtım. Şimdi bi daha inemem ama yarın bi yöneticiyle falan konuscam
tarafından
Sende tutturmuşsun  yönetici yönetici.  Ne yöneticisi napacak yönetici.  Kimliğini gizle sikayet et polise.!
(3,552 puan) tarafından
Ya polise şikayet etmeden bi soruşturup bir şey olup olmadığından emin olmak istiyorum
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım bazı çocuklar sürekli ağlarlar bence polisi falan arama çocuklar herşeye ağlıyorlar senin söylediğin belli olur çocuk bu yani benimkide banyo yapmak istemezse ağlar kolik bi cocuk tur 2 3 yaş sendromları var bilemeyiz emin olmadan böyle şeyler yapma 
(3,552 puan) tarafından
Yok kuzum polisi aramicam. Ama bi yöneticiye soracağım belki o tanıyordur aileyi
0 oy
tarafından
Ben sanmam benim 6 yaşındaki yeğenime böyle saçma sapan şeylere ağlar saci bozulmuş ağlar önüne su dökmüş ağlar ağlarken küçük dilini görürsün.annesi babası okumuş insanlar ablam der sanki kemiklerini kırıyorum agliyor  ağlamayı geçtim bazen cırtlak yani diyor komşular zannedecek hep dayak yiyiyor.. bence çocuğundan sadece.kizin sesi geliyorsa sorun yok :)
(3,552 puan) tarafından
Evet oğlanın sesi hiç gelmiyor. Inşallah huyu böyledir
tarafından
Bence huyu oyle yeminle kendi yeğenimden biliyorum gereksiz herseye ağlar sesi artık kisik  valla milletin artık utanıyor dövüyorlar sancak diye oglununda sesi çıkmıyor..  evde işkence olsa ikiside ağlar emin olun.. qllah başa vermesin böyle cadı kızları:))))
0 oy
tarafından
Kız bizim komsununda torunu geliyo aynisini bende düşünüyorum bir acaba böyle olduk 
(3,552 puan) tarafından
Valla psikolojimiz bozuldu iyice ya
tarafından
Kiymm cnm ya belki normalde öyledir cck
(3,552 puan) tarafından
Inşallah huyu öyledir kuzum ya
tarafından
İns cnm
0 oy
(4,237 puan) tarafından
17 aylik ooglum surekli aglamaya basladi onu yapma desem aglar sanki gercekten siddet goruyomus gibi hemde bazen insan darlaniyor o yuzden soyleniyodur kadinda 
(3,552 puan) tarafından
Huyu olsun da tek ağlasın yeter ki başka bi şey olmasın kuzum ya
0 oy
(791 puan) tarafından
Benm kızımda uyandı zamn sebepsiz ağlar yanlış anlmyn herşyi herşeye bahane eder kuzum 
(3,552 puan) tarafından
Insallah oyledir de tek aglasin canim ya
0 oy
tarafından
2 gündür benim kızım da öyle geceli gündüzlü çıldırircasina ağlıyor sakinleştirmeye çalışıyorum gel annem diyorum şöyle böyle yok daha cok ağlıyor haline bırakıyorum yine olmuyor en sonunda bende sinirleniyorum bide bağırıyorum yine olmuyor baba giriyor devreye babasi da aynı şekilde sakinlestiremiyo tekrar bana atiyo susana kadar bu sekilde yani :/
(3,552 puan) tarafından
Inşallah huyu böyledir de ondan agliyordur kuzum
tarafından
inşallah başka bir sebep yoktur
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Saçını tarar ağlar mesela yada başka bişi hele benim kız GB edepsizse sebepsiz ağlar kadında yetemiyordur napsin gözlemle dinle eğer kesinlesirse polisi ara 
(3,552 puan) tarafından
Zaten net bi şey görüp duymadan aramicam polisi bi yöneticiye sorcam ama
0 oy
tarafından
geçen gün oğlum ayağına bir damla su damlamış ona ağlıyordu huysuz bi çocuktur bilip bilmeden ne polisi arayacan
(3,552 puan) tarafından
Polisi aramicam bi yöneticiyle konuşacağım belki taniyorlardir aileyi
tarafından
o olabilir ama yani gorumcemin 4 yaşında koca çocuk istediği olmayinca bişey olmuş gibi ağlayıp duruyor. benimki 2 yaşında oto boka ağlar huysuz o çocuklarda öyledir belki
0 oy
(874 puan) tarafından
Senin çocuğun da belli dönemlerde ağlayacak canım hemde böyle gerçekten yani oğluma misafirlikte  beğenmediği telefon oyununu o zaman oynama biraz otur bizimle dedim diye dakikalarca ağladı 6 yaşında ve bunu söylerken gayet sakindim misafirlere rağmen ağladı arka odaya banyoya götürdüm sakinlessin diye yok babannesi gitti gel oğlum diyince annem beni istemiyor demiş ayağına kaç kere gittim gel diye bilmiyorum ama çocuklar her zaman olayın büyüklüğüne göre değilde hissettikleri duyguya göre ağlıyorlar yani ona oyun oynama demek o an çok ağır bir söz gibiydi dovsem belki o kadar ağlar abartısız. Velhasıl sende böyle şeylerle karsilasicaksin maalesef aynı durumda nasıl bir yol izlenmesini isterdin. Mesela komşu senin çocuğun içinde aynı şeyi düşünse yöneticiye gidip bu ailenin çocuğa istismarda bulunma ihtimali olabilir mi diye sorsa ? Yada kapına aniden polis gelse çocuk şiddeti diyerek alsa sizi karakola çocuğu ayrı sizi ayrı sorguya çekseler çocuk bir kere poposuna vurdunuz diye annem beni dövdü dese... Oğluma okulunda psikolog seni en çok ne üzer diyr sordugunda annemin kızması cevabını vermiş o günden sonra eve gelen uyarı notları bana kendimi çok kötü hissettirdi bırakın popoya vurmak filan söyle dursun uyarirken kurduğum cümleyi özellikle seçtim benden alirlar korkusuyla yani kas yapalım derken göz çıkarmadan evvel olayi büyütme önce emin ol gerekirse bardak daya dinle emin olmadan normal süreç icin anne ve çocuğu huzursuz etmenin kimseye faydası olmaz canim
(3,552 puan) tarafından
Yok yok polise gitmicem şimdilik bi yöneticiye soracağım aileyi tanıyordur belki diye. Hani onlarda illa ki duyuyorlardir bizden eskiler belki tanıyorlar çocuğun huyu olduğunu biliyorlar falan diye. Istismar falan demicem yani
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Çocuk belki hastadır canım istersen bi sor neden bu kadar ağlıyo diye 
(3,552 puan) tarafından
Işte kadın çok fevri sanane deyip kapatır kapıyı diye soramıyorum bi kere indim ustume yürüdü nerdeyse
0 oy
(839 puan) tarafından
Canım ben olsam gündüzleri kızın sesinin çıkmadığı bir vakit gidip şey derdim işte kızım çok ağlıyor durmuyor oyun oynamak istiyor senin kızı 1 saatliğine bana yollasana gibisinden kız eve geldiltwn sonra sorardım kıza 
(3,552 puan) tarafından
Kadın çok fevri bence asla izin vermez bi kere gittim işte nerdeyse üstüme yürüdü. Su an kızımı uyutuyorum gene ağlama sesi geliyor mesela. Yöneticiyle konuşacağız bakalım belki o tanıyordur aileyi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 704 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Cinar_efem00 (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 830 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
31 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 169 göst.
27 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatice 25 (399 puan) tarafından soruldu

379,534 soru

11,361,843 cevap

34,839 kullanıcı

...