0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından

Kızlar 2 aylık bebeğim var . Tek bakıyorum çok yoruldum çok ağır geldi bana bu tempo. Uyku yok gün içinde 1 dk boş kaldığım yok sürekli çocukla ilgilen uyuduğu zaman da ev işleri yemek ile ilgileniyorum. Vücudum kaldırmıyor artık agrimayan kemiğim yok. Eşime söylüyorum böyle şikayet etme diyor tamam zor ama herkes yaşıyor diyor hafife alıyor gibi bu yaşadıklarımi. Şikayet etmek değil aslında zorlandığımi söylüyorum her şey için çok şükür yine de ama zorlanıyorum. Böyle tepki alınca anne olarak yetersiz miyim şikayet eden bir anne miyim diye evladıma karşı kötü hissediyorum kendimi :(

12 Cevaplar

0 oy
(2,795 puan) tarafından

Hepimiz yetersiz anneyiz o zamannn:woot:

(2,795 puan) tarafından
Hepsi aynilarki onlar çalışıp  geliyor cok  yorgunuz diyolar bende ayni seyi diyorum  sen 10 saat calisiyosun ben 24 saat diyorum  gecede uyanir gene biz kalkiyoruz sende boyle de ☺️
(1,271 puan) tarafından
Valla diyorum canım :) o da diyor tamam zor biliyorum ama herkes yaşıyor herkese zor diyor iyice deliriyorum :))
tarafından
Çok doğru demissin valla hepimiz yetersiz anneyiz valla yemek bile yapamıyorum bazen halen kahvaltı yapmadım :( salondan çıkınca ağlıyor ortalığı topladım ve halen essek sipasiyla uğraşıyorum herkes için zor kuzumm bir tek sana değil. Bazen evde bağırıyorum yeterrr yeterr diye sabrım kaldırmıyor uykusuz yorgun olunca o yüzden kendini suçlama. Sonradan herşey oturuyor canım
(2,795 puan) tarafından
Valla kimse dört  dörtlük  degil kimi yemek yapıyor  temizlik kaliyor kimi yemek yapamiyor bigun  iyi  bigun  cok huysuzlar kizim 10 aylik bazen beraber tuvalete gidiyoruz☺️ yani hersey mümkün  yetiştiği  kadar olmadigi yerde birak gitsin en önemli  sey onlarin mutluluklari bazen oyun  oynuyoruz evi b*k götürüyo  halilarim kirlendi hep kaldırdım  kaynanam diyo göçebe  gibi yasiyon hee oyleyim hicte umrumda degil diyom napcam yaz günü  halıyı evime gelen kusurlarima bakmaya gelmesin gelen  yardim etsin diyorum ☺️
(1,106 puan) tarafından
Kız aynısını bna da yaptı. Hatta bir ara bursa post açmıştım bebeği de bırakıp gideceğim diye Bi ton linç yedim  ama bebek büyüdükçe alışıyorsun tatlım o tempoya hatta şimdi kızın uyusa ya da babasıyla biryere gitse özlüyorum. Bu arada bu günlerinin tadını çıkar olduğu kadar yap herşeyi hemen büyüyorlar kaçırma hiç bir anı.....
-Reklam-
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Yo gayet yeterlisin evine de evladına da. Öyle olmasa her şeye yetişmek için kendini heba etmezsin 
(1,271 puan) tarafından
Sağ ol canım çok koşturuyorum elimden geldiği kadar ama bu kadar oluyor bir yerde vücudum dayanmıyor söylüyorum ben de zorlanıyorum diye ama kötü bir şey yapıyormuşum gibi düşünülüyor :(
(1,092 puan) tarafından
Hayır çok haklısın ben o koşturmacada doğum sonrası on kilo verdim kollarımda tendon sıkışması oldu hala çekiyorum ağrılarını. Seni anlamayanlar da sıkıntı sende değil
(1,271 puan) tarafından
Sağ ol canım yorumun için yaşamayan anlayamaz gerçekten inşallah geçecek bu günler de
0 oy
tarafından
Kötü anne degilsin sende bir can taşıyorsun dinlenmen uyuman lazım. Sadece daha yoluna koyamadıgın için bazi şeyleri. 
(1,271 puan) tarafından
İnşallah zamanla yoluna girer canım her şey
tarafından
Alışacaksın bu tempoya bebegin uyudugu zaman sende uyu seninde ihtiyacin var sonuçta. Evin işi bitmezde gözükmezde
0 oy
tarafından

3 tane de ben de var ozaman ben hiç yetmiyorum  böyle düşünme 

0 oy
(9,049 puan) tarafından
Herkes hemen hemen aynı şeyleri yasiyo ben mesela böyle şikayet edince eşim işleri yapma boşver ben yaparım diyo birlikte yapıyoruz yada o bebeğe bakıyo ben yapıyorum oğlum uyuynca bende uyuyorum dinleniyorum
0 oy
tarafından
İkincisi gelmk uzere bnm kizimda 2 yasinda o zmn brn hic yapamicam demek
0 oy
(7,935 puan) tarafından
şikayet etme diyeceğine bi işin ucundan tutuversin .

Çok uykusuz kalırsan sütün azalır canım bırak ev işi dursun bebek uyuduğunda sen de uyu ben ilk 6ay öyle yaptım ev işini de genel temizlik falan  eşim gelince ya çocuğa bakardı ben yapardım yada tersi olurdu 6aydan sonra birşeylerle kendi başına oyalanıyor gaz sorunu bitti için daha az huysuzlanıyor biraz rahatlıyorsun
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Olmasi gerekeni yasiyosun hepimiz ayni yollardan gectik, yetersiz hissetme kendini. Ben eşimi arardim gel tuvalate gircem diye okadar kosturmacaydi. Dur durak yok. Odada tek basina kalinca aglayan bir bebeydi yapisik gezerdik simdi 7 yasinda hala tuvalete girince sesleniyo annee ordamisin diye. Eşine de belki sana destek olsun diye soyluyosun ama o ince fikre sahip cok az erkek var, birsey demeden kadinin halinden anlayan destek olan.tadini cikar hicbirimizin ozel gucleri yok. Hayat kisa, zaman hizli. Saglikliysaniz bosver gerisini yetersin herseye. 
0 oy
tarafından
Şikayet de etmeyelim uyumayalım yemeyelim konuşmayalım bu mudur annelik. Esin kusura bakmasın ama en azından dinlemesi gerek yargilamadan çünkü şikayet de bi deşarj olma yöntemi bence. İnsanız sonuçta.
(1,271 puan) tarafından
Aynen öyle Canim çok güzel dile getirdin ben de konuştukça rahatlıyorum kötü niyetle şikayet etmiyorum ki gün içinde neler yapıp ne kadar yoruluyorum bundan bahsediyorum hemen herkes yaşıyor diyor. İnsanız gerçekten bu yaşananları sadece yaşayanlar anlıyor
tarafından
Konuş eşinle canım de ki bunları şikayet olarak algılama konuşuyorum sadece evet haklısın felan de ne kaybedersin. Sonuçta yalnız olunca iki çift de laf etmek istiyor insan. Bende o durumdayım. Eşime söyledim şimdi öyle davranmıyor sağolsun..erkekler bu tür şeyleri anlamaz illa açık açık söyleyeceksin :)
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Hepimizin bu yollardan geçtik çıldırdık agldik saatlerce aç kaldık günlerce düzgün uyumadık bebek biraz büyüdüğü zaman düzene giriyor merak etme biraz sabret
0 oy
(359 puan) tarafından
Haklısın kuzum hepimiz o yollardan geçiyoruz fazla söylenmek onları bunaltıyor eskiden yapıyordum artık söylemiyorum düşünsene o da çalışıp geliyor sana diyor ki çalıştım yoruldum dayanamıyorum sıkıldım biz de bunalırız illa ki geçiçek daha bebeğin çok küçük ev işini de çok takma derim 
0 oy
tarafından
Eşin cok gamsız sikayet etme diyeceğine yardımcı olabilir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 278 göst.
0 oy
1 cevap 67 göst.
29 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 292 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 632 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde Kristalbyn (18 puan) tarafından soruldu

382,273 soru

11,445,409 cevap

35,016 kullanıcı

...