+2 oy
830 göst.
Diğer kategorisinde (1,267 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar belki aranızda beni yadirgayanlar olur saygı duyarım buna ama benim üzüldüğüm bir olay var, Allah nasip ederse 4 ay sonra kızım dünyaya gelecek kayınvalidemgil bebeğime herşeyi aldılar kıyafetlerini aldılar biberon emzik vs herşeyi alıyorlar ben de kendime göre biseylere bakıyorum hoşuma giden bişey olursa almak.istiyorum ama bi telefon geliyor bugün emzik kabı aldık bugün şunu aldık bunu aldık ya çok sagolsunlar ama acaba kendi zevkime gore almak istemem ve bu duruma içten içe üzülmem normal mi ya daha bebeğime kendi beğendiğim bir emzik bile almadım hamilelik hormunu mu beni üzülmeye itiyor yoksa çok mu saçma düşünüyorum bilemedim :( ilk bebeğim diye heves ediyorum güzel kıyafetler kendi tarzıma gore çantalar vs anlatabildim umarım :/

42 Cevaplar

+3 oy
(2,722 puan) tarafından
Kız deli en büyuk derdin bu olsn hamileliktendr n var alsnlar oste sende al cok hosuna gidenleri abartmadan nolcak 
(1,267 puan) tarafından
Ne biliyim canım ya mesela kendi istediğim renkte bir tulum vs bişey alamadım daha bebeğime, ben alsam bu sefer israf olacak çünkü fazlasıyla alıyorlar :(
(2,722 puan) tarafından
Ya bnce o insanlari kirma bak bizde bisey almiyolar diye yakiniyoz iyi niyetlerindendr sende bi kac parca al icinde kalmasin
(1,267 puan) tarafından
Tabi ki asla kırmak istemiyorum Allah razı olsun ama işte heves ediyorum ilk bebeğim
-Reklam-
+2 oy
(10,640 puan) tarafından
Cnm tabikide haklisin söyle güzel dille anlamazlar mi sorun mu çıkar söylesen acaba 
(1,267 puan) tarafından
Ya söylesem anlarlar ama söylesem bu sefer ben üzülürüm sanırım çünkü iyi niyetle bişey yapıyorlar kırılırlar belki bilmiyorum ki :(
(10,640 puan) tarafından
Cnm emzik aldılar mesela bir tanede istediğini sen al
Yada ne bileyim iki olsun ne olur.ki
(1,267 puan) tarafından
Öyle yapayım bari canım bende bi tane emzik bi tsne kendi beğendiğim tulum zıbın vs alayım giydireyim bari içimde kalmasin
(10,640 puan) tarafından
Aynen kuzum içinde kalmasın
Al sende abartmadan
0 oy
(2,345 puan) tarafından
Allahim keşke böyle dertlerim olsaydı. Benimde hiç bir şey almıyorlar benimde eşim yeni işe başladı doğuma 1 buçuk ay var. 1 çorap alamadım..
(1,267 puan) tarafından
O da kötü canım Allah yardımcın olsun insan işte ne olmasa tam tersini istiyor inşallah sana da destekleri dokunur artik
(13,748 puan) tarafından
Özeline bakar misin
0 oy
(999 puan) tarafından
Oğlum on aylık oldu şuan daha ne görmeye gelmediler nede bir çaput aldılar..keşke benimkiler de alsa ... Yani beterin beteri var bence güzel bişey almaları sen nasıl olsa daha çok alırsın bence kafaya takıcak bir durum yok
(1,267 puan) tarafından
Öyle tabi almasalar neden almıyorlar olacaktı, insan ilk bebek diye heves ediyor bende napiyim
0 oy
(107 puan) tarafından
Haklısın tabikide..İnsan ilk bebeği olunca herşeyi kendi beğenerek almak istiyo.Bizimde bı çok şeyi kayinvalidemgil aldılar sagolsunlar..Ama hicbiseyi onlar beğenmedi ya beraber alışverişe gittik biz beğendik onlar ücretini ödedi yada bize para verdiler biz gidip aldık 
(1,267 puan) tarafından
Bak ne güzel işte senin zevkine bırakmışlar ben mesela bi tane biberon istiyorum ama gorumcem sürekli fitne sokuyor araya onu alma gereksiz pahalı ben bundan aldım bunu al diye diye :/ onlar da gidip onu alıyor
(107 puan) tarafından
Şimdi onlara alma desen kirilabilirler..Bence sen durumun varsa beğendiklerini al canim onları kullanırsın..Diğerlerini çevrende bebeği olanlar olursa hediye götürürsün.Yada kayınvaliden geldiğinde onun aldıklarından kullaniverirsin onunda gönlü olsun..Her insan bir olmuyo senin beğenerek almak istediğini dusunememislerdir belki
(1,267 puan) tarafından
Evet dusunemiyorlar sanırım çok güzel birşey yapıyorlar Allah razı olsun ama işte ben de burda içten içe üzülüyorum ne kötü bişey ya kırmak da asla istemiyorum ilk torun diye heves ediyorlar onlar da, neyse eşim de diyor sen istediğini al kullanmayız olur biter diyor ama onlarin da parasına yazık yani
0 oy
tarafından
Kızz derdin bu olsun söyle de ki bazı şeyleri ben almak istiyorum onlarda onu almasın.  Ayy keskee kayınvalidemlerde alsalar ahh ne guzell ama neredee. Sen icinde kalmasın al istedigini emzik al kabıni al 2 tane olsun birsey olmazz yedek olur :)
(1,267 puan) tarafından
Kuzum çok haklısın almasalar almadılar diye üzülürdüm bu sefer ama cidden abartmadan alsalar keşke mesela biberonumu emzigimi ben beğendiğim şekilde alayım istiyorum , anne bebek çantamı istediğim renkte alayım istiyorum ama ne yazık ki alamıyorum bu da kötü düşünsene ilk bebeğin ve çok heves ediyorsun bişeyler almaya ama istediğini değil başkasını kullanmak zorunda kaliyorsun :(
tarafından
Bebek cantasi ve biberonu abartmişlarr o kadar da olmaz haa almak istemişler sana sorsalardi beğendiğini alsalardi.  Simdi ben bunlari begenmedim dersen sorun bir orta yolu yok ya
(1,267 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle almaları değil sorun bana sorarak göstererek alsalar inan hiç problem değil de herkesin zevki de bir değil ki işte ne biliyim ya
tarafından
Kesinliklee öylee zor durum değistirme imkanın varsa değistir fermura bozukmus felan dersin. Emzik kendin al digeri yedek olur zincirde oylee :)
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Bende aynı doya doya alamadım pişmanım smdi diyorum keşke alsaydım ikişer üçer olsaydı ne vardı ikinciye kalırdı en fazla diye 
(1,267 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım ben kendime göre alayım da onlarinkini de onlar görürken kullanirim
(1,267 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum yorumun için canım
(1,012 puan) tarafından
İlk çocuk olunca hevesi de başka oluyor tabi canım ne istersen al valla
(1,012 puan) tarafından
Sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah Allah'ım
(1,267 puan) tarafından
Sağol kuzum amin inşallah isteyen herkese nasip olsun
0 oy
(14,063 puan) tarafından
Alsınlar canım inan bebek dogduktan sonra oyle çok masraf oluyor ki yetisemiyor insan emzik kabı şu bu hiç önemli şeyler değil zaten çok hızlı büyüyecek eksiklerini bir türlü tamamlanmayacak hep birşeyler daha alman gerekecek surda 3 5 aya kalmaz kendi zevkine göre almaya devam edersin 
(1,267 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım alsınlar tabi mühim değil de insan işte hevesle hepsini kendi zevkine göre almak istiyor tabi bencillik yapmak da istemiyorum ne kayinvalideler vardır elbette
0 oy
(272 puan) tarafından
Benimki de diğer torununun eskilerini saklasın seninki giyer diye... Bezini falan alıyorlar, yürütecini de aldılar ama devamlı kullanılmış eşya muhabbetinden çok sıkıldım..
(1,267 puan) tarafından
Aa ama o da yanlış bence ilk bebeginse hevesin kursağında kalır :(
(272 puan) tarafından
Çok hemde... yine de aldım ben kendisine hep söyledim kullanılmış eşya sevmiyorum diye ...
(1,267 puan) tarafından
Kıyamam ya sen kendin al madem onları da giydirme yani
(272 puan) tarafından
Öyle yaptım canım gönül koymasın diye birkaç tane aldım o kadar.... ama heves etmek yerine para harcamamak için çabalaması zoruma gidiyor ...
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Hayır alsalar bir dert almasalar bi dert nedir su kaynanalarin çektiği:)
(1,267 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım almasalar almadılar diye yakınır insan işte napicaksin
(1,238 puan) tarafından
Yanı görüyoruz burda bi çöp almadılar biri de herşeyi aldılar ben kendi zevkime göre almakistuorim bilmem.ne saçma sapan kuruntular
(1,267 puan) tarafından
Öyle canım herkesin derdi ayrı valla
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Bence haklisin, almaları tabiki çok güzel bisey sağolsunlar ama alırken seninse fikrini alıp sormaları daha güzel  olurdu 
(1,267 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle sorunum bu zaten alıyorlar sagolsunlar bin defa razı olsun ama keşke göstererek alsalar da ben de kendim secebilsem
(1,284 puan) tarafından
Benim kaynanamın da bi huyu var nisanımda da aynı şeyi sağolsun dört dörtlük almış ama bana hiç sormadı sadece alcam dedi aldıktan sonra anne ne aldın dedim sürpriz diye tutturdu şimdi ben 6.5 aylık hamileyim şuan atamız bozuk sormuyorum konuşmuyorum ama.biliyorum aldı bebeğe biseyler çokta merak ediyorum:/
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ne güzel valla. Heves ediyorlar önemsiyorlar ki alıyorlar. Sen de heves ediyorsan gözünün düştüğü bir şeyler sen de al. Ama bence almaları falan çok güzel bir şey 
(1,267 puan) tarafından
Almaları çok güzel Allah razı olsun ama kendi zevkime gore alabilmek çok isterdim ben de
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bende çok sorun yaşadım o konuda canım  senin kadar olmasa da tek alıncak şeylerin onların alması sinir bozucu oluyor. Ben en son kendim almaya başlayınca anlayıp bıraktılar. 
(1,267 puan) tarafından
Ben de sürekli onu aldım bunu aldım desem vazgeçerler mi ki bişey alamıyorum ki ödüm kopuyor bi telefon gelecek biz bunu aldık diyecekler diye
0 oy
tarafından
Bak bu cok guzel bir sey kimsenin hevesini kirma sen ses etmeden kendi istediklerini al yine istediklerini sen kullanacaksin annesi sensin ama bil ki burada 100 de 98 imiz karsi taraf hicbir sey almiyor diye uzuluyoruz 
(1,267 puan) tarafından
Kesinlikle çok güzel bişey anlıyorum onlar da heves ediyor bin defa razı olsun da ben de kendi zevkime gore biseyler almak istiyorum çocuğuma ,
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Yani bence gereksiz mutlu olman lazım ... Onlar kendi isdedilıerini alsınlar sende kendi isdediklerini al 
(1,267 puan) tarafından
Bu sefer de israf olacak onların aldıkları kuzum ya ona da üzülürüm
(1,661 puan) tarafından
İhtiyacı olan birinede vere bilirsin
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Canım seni çok iyi anlıyorum. Aynı durumdayım. Benimki doğdu, misal ilk ayakkabısını alcam bakınıyorum, bi foto geliyo hop ayakkabı alınmış. Kış geliyo mont alcam heyecanla bakıyorum hop mont alınmış. E ben de alayım desem israf olacak çünkü çabuk büyüyen çocuk için 2 mont israf yani. 2.çocuğuma hamileydim. Hop hastane çıkışı alınmış :ermm: gittim ben de aldım çeşit çeşit giydirdim. İlk doğduğunda kendi aldığımı giydirdim :D Ama onun aldıkları da iyi oluyo çeşit yani.

Kıyafet gibi şeyleri dert etme bence. Sen de al istediğini çeşit çeşit giydir. Ama tek tük alınacak önemsediğin şeyleri de alırlarsa naparsın bilmiyorum. O sıkıntı oluyo. Ben artık bir süre önceden belirtiyorum, misal ayakkabısı artık küçük geliyo da aklımda bi model var onu alcam diyorum yanlarında. Kalp kırmadan belirtmiş oluyorum :) Sonuç olarak Allah razı olsun herpsinden düşünüp alıyorlar, onlar da sevinçli ve heyecanlar değer veriyorlar demek ki. Şanslıyız bu konuda <3

(1,267 puan) tarafından
Ahh ahh aynı ben ben çocuğuma bi zıbın alamadım kendi zevkime gore hepsini kendileri aldılar bi de diyolar ki artık çok aldık başka kıyafet almayalım :((
0 oy
tarafından
Eğer kalşteli şeylerse bırkalsınlar sen de gözünün kaldıhı şeyleri al ilerde de ihtiysç oluyo illaki alırsın üç beş derken bırak onlara vericeğini kenara koyarsın bide istediğin bişy oldugunda resim at bundan alsanız bu daha iyiymiş kullanışlıymış vs. Vs.
(1,267 puan) tarafından
Yani kaliteli aldıkları da var ama mesela ben biberonumu avent almak istiyorum gitmişler 10 TL'lik biberon almışlar yedek dursun diyorlar görümcem çok fitne sokuyor araya ya onlar da ona inanıyor
tarafından
Tm sen avent alırsın dursun onların aldıgı da nolcak canım
0 oy
(15,890 puan) tarafından
Kimi vardır almadılar diye şikayet eder kimi de aldı diye torunlaridir onlarda heves ediyor beraber alalım bende bakayım desen daha cazip gelir belki 
(1,267 puan) tarafından
Beraber alalım desem bu sefer gorumcem der ki ne varmış emzik kabini başka renk alsa vs vs tek kayınvalidemgil olsa hallederim bi sekilde ama işte bi çok faktör var :/
0 oy
tarafından
Aynı şekil benimkiler de herşeyi alıyorlar dediğin gibi ama ben diyorum siz alıyorsunuz sağolun da biz zaten eşimle alışveriş yapicaz diye olsun diyolar bende kendi zevkime göre Alicam bazı şeyleri . Ve bide şöyle düşünelim şanslıyız bence onemsemeseler daha sinir bozucu olurdu sende güzel bı dille anlat yadaben şunu seviyorum de ondan alsınlar 
(1,267 puan) tarafından
Tabi şanslıyız bin şükür neler duyuyoruz bi çorap almadi diye uzulenler var ama insan heves ediyor ilk bebeği olunca ya bana göstererek alsalar amenna
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Almaları güzel bişey ama keşke senle birlikte alsalardi senin beğendiğin olsaydı keşke.ama bitmez canım almalar eksikler sende alırsın istediğini merak etme şimdi onlarda ozeniuordur ilk torun die dusunememis olabilirler sende alirsin kendin onlarinaldigini evde kullan tabi bebek kabul ederse kendi aldiklarini da gezmede kullanirsin
(1,267 puan) tarafından
Evet keşke kendi zevkime gore alsak bana sorsalar bi kere de bu güzel mi alalim mi.diye
(2,330 puan) tarafından
Dusunememislerdir canım çok takma almaklar bitmiyor sende alırsın istedigime göre

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 535 göst.
0 oy
3 cevap 274 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Selenagozmez6784 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 393 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde urasinannesiiii (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.
15 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Besteninannesi (83 puan) tarafından soruldu

385,634 soru

11,530,226 cevap

35,200 kullanıcı

...