+1 oy
702 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba evleneli 4 yılı aşkın oldu. Bir çocuğum var. Eşim aile Apartmanın da oturmak istemeyip ev aldı nişanlılık döneminde.. Borcumuzu ödüyoruz kredi ile aldık.. Neyse eşimin annesi olacak kişi baştan beri hep ayrımcıydı diğer gelini ve oğlu hep onun için önde eşimede düşkün değil diğeri ağzınada etse baş tacı eder aynı binafalar (bu arada biz orda oturuyoruz diye değil bu ayrımcılık oda istedi eşimin ev almasını) neyse biz aile apartmanından kiramızı alamıyoruz az çom yardım etti diye.. Diğer oğluna parasal çok destek oluyor biliyorum çok düşkün ona ve onun çocukları nada öyke  ayrımcı değilim diyor ama o kadar belliki ayırdığı beni hiç aramaz sormaz memlekete onlarla gider onlar 15 yıllık evli.. Onlarla küste olsa barışır.. Benim eşime hiç düşkün değil eşim tam tersi o kadar iyi bir insan ki çok temiz kalpli fesatlık düşünmeyen kaynım tam tersi üç kağıtçı.. Kaynanam yanına gitsem yüzünü adar bian önce gitmemizi bekler beni hiç sevmedi ve ben oturduğum yerde tek başımayım komşuluk yok ailem yok yanımda ben bu kadına ne yaptım bilmiyorum kızlarıda evli bana mesafeli eşimede öyke diğerleri ne yaparsa yapsın onlar her şeyleri benim çok zoruma gidiyor böyle olması üzülüyorum.. Oysa kaynanam beni çok istemişti beğenmişti.. Ben ne yaptım bu insanlara 

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canim kusura bakma da sen saf mısın dertsiz başına dert mi almak istiyorsuz keşke benimkiler de öyle olsa hem beni sevmiyorlar hemde yalandan kendi işleri için arayıp soruyorlar ben senin yerinde olmayı çok isterdim inan böylelerine ne yapsan aynılar ne güzel mesafelisinjz işte yakın da oturmuyorsunuz rahat rahat yaşa eşinle aranı tut diyecem ama yazdıklarına bakılırsa eşini sana karşı doldurmuyorlar sadece size soğuk ve mesafeli davranıyorlar şunu unutma ne yaparsan yap kendini parçalasanda senj sevmeyen insan sevmez ev üstüne dahi gitsen değerin aynı boş ver keyfine bak evinle,eşinle varsa çocuğunla ilgilen 
(228 puan) tarafından
Çok şükür tabi ama iyilik varken ne bilim böyle ayrımcılık yapmaları üzüyor işte ama yapacak ta bişey yok sevmeyen insana
tarafından
İstedikleri kadar ayrımcılık yapsınlar sen böyle aranız iyi olsun diye uğraşmaya çalışırsan kendilerini daha çok geri çekerler daha değerli hissederler ama sende onların davrandığı gibi davranırsan inan o.zaman daha değerli oluyorsun
(228 puan) tarafından
Hiç yalvarmıyorum inan kendi içimde yaşıyorum onlara belli edersem zaten daha çok sinsilik yaparlar
tarafından
Aynen belli edersen bu defa sana inat daha çok gıcıklık yapar en iyisi umursama yan yana olunca da gül biz olmadan da mutluymuş desin özelikle onların yanında eşinle çok iyi ol en çok bunu çekemiyorlar
(228 puan) tarafından
Öyle yapıyorum cnm aynen
-Reklam-
+1 oy
(289 puan) tarafından

Ne yaptın?

Kaynanan seni istediği gibi kontrol edememiş anlaşılan.

Kayınvalidenin despot bir yapısı var belli ki.

Üçkağıtçı oğlu ve gelini kadını çözmüş gel ağam git paşam, rollerini oscarlık oynuyorlar kadının yağları eriyor.

Oysa siz daha en başından ipleri koparmışsın.

Seni en başında beğendi çünkü seni idare edeceğini sandı fakat yanıldı.

Anlaşılan sizin eşiniz de annesi ile yanlızken birşey demiş olmalı ki kadın oğlunu gözden çıkarmış.

Kayınvalidenin Egosunun okşanmasına ihtiyacı var ve siz bunu yapmamışsınız, emir komuta zincirine dahil olmamışsınız.

Üzüldüğün şeye bak :) Evde ya sabır çeksen k.validenle görüşmekten daha hayırlı olur senin için  :D

(228 puan) tarafından
Ne bilim cnm belkide dertsiz başıma dert arıyorum çok haklısın mesela evet o aramıyor ama bende aramıyorum lafın altında kalmam sorun olursa yüzüne söylerim mesela eşim yanlarında bi olay olsa eşimin yanında bu şekilde konuşmayın der savunur belkide bundan
(289 puan) tarafından
Hiç o tarz muhabbetlere falan girmene gerek yok. Laf sokmak aramamak vs bu gibi eylemler gereksiz çatışmalar yaratır.
Tavsiyem; Arama sorma ama yanına gittiğinde oscarlık rol yap biraz. Canım cicimler gülücükler falan. K.validen laf sokarsa sen sadece gülümse ve "anlamadım ama kesin güzel birşey söyledin annecim" falan de.
Velhasıl onun istediği bu zaten seni fitil etmek, sen aptalı oyna onun amacına ulaşmasına izin verme. Emin ol bir süre sonra ona keyif vermeyeceksin ve seninle uğraşmayacak.
(228 puan) tarafından
Keşke cnm keşke böyle olabilsem kafam rahat olurdu büyük ihtimal gelip gitme olmasın diye aramıyor
(289 puan) tarafından
Yok ondan değildir gelme gitme muhabbetine aramamazlık yapmıyordur.
Seni benimsememiş ya eli gitmiyordur aramaya.
Üzülme artık sarıl kocana uyu keyfine bak.
Rabbim gün gelir devranı döndürür öteki gelin ona sırt çevirir de sen evini açarsın. O zaman anlar hatasını. Hayırlı geceler Allah rahatlık versin sana Allaha emanet ol....
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm..Hayırkk huzurlu geceler Allaha emanet olun sizde..
0 oy
tarafından
Canım aynı böyle bu şekilde kaynana da anlatsana 
(228 puan) tarafından
Anlatsam daha çok yapar gıcıklık
tarafından
Madem gıcıklık yapacak canını sıkacak biri boşver uzak olmanız daha iyi ya işte her zaman mesafe iyidir karşıda ki düzgün bir insan değilse daha da iyidir biz kayinvalidemle çok iyiyiz konuşuruz hergün arar falan ama öyle sık sık gidip gelme olmaz aynı sitedeyiz ama çoğu zaman bende yalnızım ben ne yapacağım ki gitsem gelse böyle daha iyi kendi işime gücüme bakıp evimde oturuyorum ne orada rahat ederim ne o evimde olsa rahat ederim ne kadar iyi olursa olsun
(228 puan) tarafından
İşte biz hiç böyle sohbet falan etmedik güzel ortam olmadığı için belkide böyle düşünüyorum cnm
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Şu platformda senin yerinde olmak isteyen o kadar çok kadın var ki anlatamam. Benim kaynanam yok o duyguyu bilmiyorum ama ben hiç benimle görüşmek istemiyor diye sorun etmezdim kafama bile takmazdım yaa
(228 puan) tarafından
Böyke ayrımcı olması zoruma gidiyor ne yalan söylim belkide saçmalıyorum
0 oy
(48,690 puan) tarafından
bazen durduk yere kasiniyonuz☺️ esin ayri ev almis kadin mesafeli daha ne istiyon ☺️
(228 puan) tarafından
Yalnız olduğum için cnm belkide
0 oy
tarafından
En çok seve n kaynana uzak durandır. Başka işin mi yok eşine coluguna çocuğuna bak.
(228 puan) tarafından
Yalnızım çevremde yok
tarafından
Kaynanana boşuna uğraş verirsin. Yani ona verdiğin uğraşı çevre edinmeye versen daha çok kârdasın. Benimde yaşadığım yerde kimsem yok. Ama ben halk eğitim kurslarına felan gidiyordum orada çok çevre edindim. Çok iyi insanlar tanıdım. Hani aileden biri gibi olamıyor ama yine de bi ihtiyacında yardım istesen yanında oluyorlar.
0 oy
tarafından
Aynı durum bizde de var. Ama ne guzel kaynanan yalanciktan seviyormuş gibi yapmıyor. Bana bak mesela benim kaynanam nasıl tatlı dildir. Ama gel bide sor 
(228 puan) tarafından
Bizimkisi ortada yüzünden belli sorsan çok sever hiç ayrımcı değildir yeminler eder
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Normalde büyük gelinler ceker ama sizde tam tersi olmuş bunun sebebi de skn yaranıyor işte. Kusura bakma 
(228 puan) tarafından
Öyle iyilik yapan her zman kötü oluyor
0 oy
tarafından
Canım yakın olan herşekilde faydalanıyo emin ol işi varsa biyere gidicekse vs. Çocugunu bırakır çocukların canı bily istese babannelerine söyle alır veya ogğn yemek yapmak istemedi çıkar karnını doyurur bu böyle uzar gider birbirlerinin de huyunu almışlar ne kadar oğlu da olsa o samimiyeti göstericek olan gelin oluyo dururken yapmaz sen bulucaksın onun yollarını 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bende çok uğraştım boşuna çaba sarfetme yıpranırsın en başından bu yana yaşadım daha bekarken bile eşimden para ister ikisi ayrı odalarda uyurken gece işindeydiler kaynımla gider ona döner yada yemek alır gizli saklı odada yedirirmiş kaynana şimdi kaldı o oğluyla maaşını ona bırakıp hamile halimle gel ben bakarım sana dememi bekliyo resmen doktorlar birşeyin yok dedikçe ağır hasta hastalık hastası zannedersin kanser tövbe ama ben bıraktım uğraşmayı sen iyi oldukça sadece kullanmaya kalkıyolar ne kadar uzak o kadar iyi boşver takma her hafta pazar parasıda verdim gidip market alışverişide yaptım ama bitti artık ne alırsam kocama yavruma kayınpederden para kaldı dedim sizin olsun ben istemiyorumki bizde sana şunu verdik aldık diyemesinler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 272 göst.
10 Aralık 2022 Aile kategorisinde Porti kafa (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,209 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 559 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Genann.e2112 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 217 göst.