+1 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çok büyük sorunlar olmadığı halde bakın bu cümleyi özelikle belirtmek isterim çok büyük diyorum. Namusuna laf eder, size ailenize küfür eder, veya daha kötüsü olsa haklısınız. Ama bazen bakıyorum bilmiyorum belki lohusa belki hamile yada ikiside değil çok kötü davranıyorlar. Unutmayın ki onlarda insan. Siz annenizin kız kardeşinizin hatalarına yanlışlarina yeri geliyor susuyor ama kaynana görümce olunca yaygara çıkarıyorsunuz. Böyle yapmayın kuzularım kendinizi de üzersiniz karşınızdakinide. Böyle yaparsanız hayat geçmez. Çünkü onlarla da bir bağınız var artık eşinizden dolayi. Bir düğünde görürsünüz bir nişanda veyahut bir ölümde. Artık aile bağınız var. Kaynanam kızımla banyo etti diye rezillik çıkanı gördüm. Dedesi olsa haklısın kardeşim bende karşı çıkarım. Ama bir kadın bir anne. Demek ki iyi bir anne ki sen oğlunu almışsın. Senin kızın onunda ciğeri. Kadın senin kızına napabilir banyoda? Bunu yazma amacım bu tür basit şeylere bile takıyorlar. Hayatta çok şey yaşanıyor bir kadın 2 evladını kaybediyor. Başka bir yerde 2 çocuk tecavüze uğruyor. Hiç birimiz evlatlarımızın kötülüğünü istemeyiz ama bu kadar basit şeylere üzülüp kendinizide karşı tarafıda yıpratmayın. Arkadaşı laf ediyor diye küsüyor. Olabilir arkadaşındır insandır ağzından kaçırmış olabilir. Küfür mü etmiş hayır. Ederse bağını kopart zaten. Mesela ben başıma ne zaman kötü bir şey gelse evlat acısı yaşayan insanları düşünüp halime ve bugünüme şükür ediyorum. Her yaşadığınız şeyde beterin beteri olduğunu düşünün. Kaynanası yardıma gelmiş hiç memnun değil. Kendi annen olsa havalara uçarsın. Ama senin hayat arkadaşını doğuranda o kadın. Kaynana olarak görürsen yaptığı her şey batar sana. Görümce olarak görürsen saçın siyah dese küfür olarak algılarsın. Bir insanı önce insan olarak görün insanlar hata yapabilir kusurları olabilir. Onları bu şekilde sevin insan çünkü. Boşluğa düşer ağzından kaçırır belki o an cevap verilmese o kadın da söylediği şey için üzülür. Kısacası tatlı canlarınızı üzmeyin hayatta daha kötü şeylerle savaşan anneller var. Şükür edin ki sağlıklı bir evlada sahipsiniz. Şükür edin ki sağlıklisiniz. Siz şükür edin, sabredin ve dua edin. 

7 Cevaplar

0 oy
(1,455 puan) tarafından
Çok doğru yazmışsınız ağzınıza sağlık
tarafından
Teşekkür ederim bacım okuyan gözlerin dert görmesin
(1,455 puan) tarafından
Rica ederim :) insanlar kaostan besleniyo artık hep bi dert olsun istiyo
-Reklam-
0 oy
(13,613 puan) tarafından

<3

İmza Mrvnr..

Her cümlenin altına teker teker imza atıyorum

tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Benim kaynana gibisini hiç görmedim ben..bir arasan alo desen dua eden insan bir eksiğin ihtiyscın var mı gönderelim diye soran insan onlar tokattalar..kaçtım diye hiç kötü olmadılar..görümcelerim aynı şekilde 3 tane var ablam gibidirler hep hediye alıp gönderirler..Allah razı olsun onlardan
tarafından
İşte bazıları bunu anlamak istemiyor
0 oy
tarafından
Bugün lohusalık ve hamilelikte es ailesiyle yaşanan sıkıntıları okudum da aklıma geldi benim 5 gün sütüm gelmeyince annem kaynanamla konuşurken biz emzirsek şimdiye gelirdi ne sutmus bu gelmedi kız ac kaldi dedi kaynanamda güldü hâlâ bazen aklıma geliyor gülüyorum o zaman bir şey dememiştim gulmustum ama postları okuyunca aklıma acaba kaynanam dese ne tepki verirdim diye geliyor bende mi yazardim böyle diyorum :D
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Nedense  hep iyilikleri unutur yapilan hatalari unutmaz olduk bu kindarliktir cok kotu bi huy Allah islah etsin boylelerini 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Soylediklerine katılıyorum. Yeri geliyor kendi canımızdan kanımızdan insanlardan bile ne laflar duyuyoruz. Hoşgörü her zaman her yerde önemli. Senin de dediğin gibi önemli olan sağlık. Ancak böyle güzel düşünen bir kadının az önce ki postta kayinvalidesinin ilaçlı ellerle bebeğine dokunmasını istemeyip ellerini yıkasaydın keşke diyen bir anneye tepki vermiş olması beni üzdü. 
tarafından
Tepkim o kadının yaşlı yada o an için düşübenemesi olması. Yani güzellikle annecim ellerini yıkar mısın deseydi belki o kadın alınmaz anlardı
(3,034 puan) tarafından
Öncesinde de acılı elleriyle dokunmuş. Yani ilk defa olmamış bu durum. Belli ki kadın baya baya dikkatsiz. Ben yine de sert çıktığını düşünmüyorum. Güzelce ellerini yıkasaydın demiş. Bazı insanların normal konuşma şekli bu dur. Kaynanası da yememiş içmemiş oğluna yetiştirmiş. Kaynana da o kadar masum değil bence.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 171 göst.
23 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Papatyaa0 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 223 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 269 göst.
0 oy
4 cevap 224 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu