+1 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Kendim çıkartıcam bebiş imin kırkını ama nasıl yapıcam bilmiyorum. İslama en uygun yöntem nasıl bilenler. Detayları ile yazabilir mi. 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
bende unuttum youtubeden bak kirk kere besmele ile su dokuluyor gibi seyler de var. ama bu islamla degilde gelenekle ilgiliaa
-Reklam-
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Kaynanam şöyle yapar

Suyuyn içine buğday, tarak, altın, koyar bebeği yıkar annede aynı şekilde o suyla yıkanır

Tabi Bi kaç söz var onuda söylüyor 
(3,551 puan) tarafından
:o ne değişikmiş.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İslams en uygun senin gusül alman 40 cikmasi bebege degil kadinadir..yani anneye
(3,551 puan) tarafından
Gusül alıyorum tabi ama bebeğe de şöyle yalandan aldır diyenler var. Herkes farklı bişi söylüyor kimi süzgecten kırk kaşık su koy vs bişiler bişiler.
(7,791 puan) tarafından
Canim en basit ne biliyin mu normal dua et fatiha ayeterl kursi vs dua ederek bebegini yika giydir o uyuyunca yada birine ver o bebegi yikayinca kovanin dibinde su koy bi tas kadar o suyun ustune de su doldur gusül al yani benekten kalam suyla gusül al hem kolay hem de bi şey yaptim dersin :)
(3,551 puan) tarafından
Bende acaba önce kendim alsam abdestlenip temizlensem sonra bebeğe bamyosunu yaptırıp yalandan şöyle boğazına kacmayacak şekilde abdest aldırsam o sırada da dua etsem olur mu acaba diye düşündüm
0 oy
(12 puan) tarafından
Canım benim öyle şeyler hurafe guzelcene banyonuzu yapın yok tarak altın cart curt inanma dinizmide böyle şeyler yok kırıklık var ama sadece banyo yapamniz yeterli bana inanmayabilirsin ama istersen arastir bak kendi gözünle gör derim
(3,551 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum da ne biliyim. Bi soruyum dedim.
0 oy
tarafından

Dinimizde değil geleneklerimizde var bugday yumurta tuz vs sen güzelce gusül abdestini al bebişinide yıka hatıra olsun dersen süsle küvetini netteki resimlere bakıp foto felan cek 40 tas atılır suyun içine küçük tabaklara bir sürü şey koyuyolar dinimize göre hurafe oluyo hepsi ama yapıyoruz :D bende yapıcam yapmak istemezsen bebişide kendinide yıka yeter canım bi güzel abdestini al yasin oku en güzeli

(3,551 puan) tarafından
Dine göre hurafe oluyorsa yapmayım canım ya.. Yıkanıp abdetslenmek yeter o zman
tarafından
Evlenirkende bir sürü şey yapıyoruz canım en basit doğum günü kutlamak bile yok dinde yapıyoruz keyfi isteklere giriyo sen nasıl istersen öyle yap ❤️ bende üşenmezsem yaparım herhalde ama bilmiyorum yapmam belkide mevlüt yapmayı cok istedim olmuycak kendim okurum artık
0 oy
(60 puan) tarafından
Bebeğimi normal şekilde yıkadım son suyu kaldığında tasına 40 kaşık su koydum başından aşağıya döktüm duamı ettim o kadar :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 85 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 55 göst.
31 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Nerosahmet (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Nryefe (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.
28 Kasım 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu

379,582 soru

11,363,012 cevap

34,840 kullanıcı

...