0 oy
494 göst.
Aile kategorisinde (292 puan) tarafından
Çalışan bayan arkadaşlarım maaşlarınızı eşinize veriyor msnz ? Lazım oldukça mı veriyorsnz

45 Cevaplar

0 oy
(2,736 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tamamını vermem ama masraflar için bir kısmını veriyorum geriye kalani da birikim yapiyorum
(292 puan) tarafından
Bendensin
-Reklam-
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çalışmıyorum çalışsam da verirdim yani benim param onun parası lafı saçma geliyor bana

(2,257 puan) tarafından
Aynen bana da çok saçma gelio
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Çalışmıyorum ama çalışsaydım eşime destek olurdum verirdim oturu hesabı kitabı yapardık ceplerimizede harçlık bırakırdık 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Hayır vermiyorum giderleri bölüştürdük kalan para bize ait oluyor 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Proje geldiğince çiziyorum maaas i da vermiyorum hesapta duruyor dokunmuyoruz ona. Ama lazım olursa kullanır sıkıntı yok
0 oy
tarafından
Çalıştığım zaman kartım eşimde idi çünkü bütün ödemeleri kendisi biliyor içinden bana harçlık bırakırdı yemek ve yol için güvendiğim için sorun yok beni de mağdur etmiyor
0 oy
(818 puan) tarafından
Calistigim zamn veriyodum cnm cunku o zamnlar onun işi yoktu ve hic bi zaman benim param benim parama dokunamazsin demedim dememde biz bi aileyiz ve eşime yardimci olmam gerekiyo o nasılki benim bi dedigimi iki etmiyo bende onun bi dedigini iki etmem para insanin elinin kiri valla yeter ki biz mutlu huzurlu olalim 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben aylık tahmini giderimi hesaplayıp geri kalanını eşimin hesabına atıyorum. Alış veriş falan yapılırsa ondan harcanıyo. Borçları falan hep o halleder sağolsun ☺️
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Ben şuan çalışmıyorum, çalıştığım zaman vermiyodum istediğim gibi harcıyodum, lazım olsa verirdim ama o istemiyordu 
0 oy
(4,678 puan) tarafından
Çalışmıyorum ama alime para geçse bebek yoken ona verirdim oda aynı şekilde istedim mi veriyor şimdi bebek var bebeğe harcıyorum kızıyor kendine harca der aramızda para lafı olmaz 
0 oy
(10,042 puan) tarafından

Calisirkende hepsi bendeydi simdi calismiyrm yine hepsi bende :D

tarafından
Kral :)
(10,042 puan) tarafından
Haha kim tutumluysa onda olmali bence :D kocaya kalsa battik
0 oy
(734 puan) tarafından
Evde ödemeleri bölüiyoruz kalan para kendimizin
0 oy
tarafından
Şu an çalışmıyorum eşim tüm parasını bana veriyor ben idare ediyorum çalışsam da benimki de ben de kalır daha tutumluyum
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Çalışmıyorum eşim çalışıyor o maaşını veriyor bana:D ama eğer calissaydim ikimizin parayı ortak koyduğu bir yer olurdu oraya koyardık annem ile babam öyle yapardi

0 oy
(261 puan) tarafından
Oyle bir ayrımımız hic olmadi eşimin karti bende benimki esimde maaş zamani hesabimizi birlikte yapariz ama esim yönetiyor cüzdanımı surekli kontrol eder biterse diye ben demeden koyar fazla fazla
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Maaş kartım onda. O da maaş hesabındaki bütün parayı benim hesaba atar ordan kontrol ederiz bütün parayı. Aynı zamanda limiti 2 bin olan bi kredinkartim var. Biseye ihtiyacım olduğunda ondan harcıyorum akşamına parayı kredi kartina yatırıyoruz tekrar. 

Biz yolu böyle bulduk.
0 oy
tarafından
Ben çalışırken evde havuz sistemi vardı maaş ortak bir hesapta durur herşey ordan harcanırdi. Şuan ben çalışmıyorm hala para ortak hesapta. Ben çok saçma buluyorum benm maaşım senin paran benim kazancım konularini
0 oy
tarafından
Biz ikimiz de çalışıyoruz maaşımiz ortak hesapa geliyor 16 yildir böyle
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Şuan çalışmıyorum ama çalıştığım dönemlerde maaş kartım eşimde duruyordu o çekiyordu parayı 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Evin bütün hesabı bende çalışınca da büyük ihtimalle bu şekilde devam eder ama tersi de olsa sakınmam eşimden çünkü o bütün maaşını bize harcamak için elinden geleni yapıyor

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 814 göst.
1 Aralık 2023 Aile kategorisinde Myss (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 391 göst.
7 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ojetaburu (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 1,409 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 222 göst.