0 oy
812 göst.
Aile kategorisinde (84 puan) tarafından
Ücret veriyorsanız ne kadar veriyorsunuz 

42 Cevaplar

0 oy
(12,904 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şükür hiç bakmak zorunda kalmadılar çünkü ayrı şehirlerdeyiz ama buraya gelselerdi büyük ihtimalle kiralarını biz verelim derdi eşim bu çok arafta bir konu benim için düzenli maaşa bağlamakta çok itici geliyor ama anneye bebeğe çocuğu bırakıp sanki bakmak zorundaymış gibi davranmakta. 
-Reklam-
+4 oy
(990 puan) tarafından
Ayyy cevaplar beni benden alıyor ‍♀️ babaanne, anneanne,dedeler bakmak zorunda değil . Böyle zorundaymış gibi göstermeler gerçekten normal mi ? Bakacaklarsa da tabiki ücret verilmeli memnun edilmeli. Yok paragöz, parayı sever bilmem ne çok ayıp ya ... Sanki bakıcı baksa para verilmeyecek 
(84 puan) tarafından
Her ay kuruşu kuruşuna işci iş veren gibi para vermek çocuğuna baktığı saatlere değer biçmekte bana hoş gelmedi . Oğlum büyüyünce bunu duymasıda ayrı kaos bence.  Kayınvalide istememeli ama gelinde hediye olur bişeylerini karşılamak olur vermeli daha medenice olur
+3 oy
(2,724 puan) tarafından
Kesinlikle verilmesi taraftarıyım.. Ben kendim bakıyorum bebeğime ama annem veya Kayınvalidem baksaydı mutlaka verirdim . Aileden diye vermemek olur mu? Bebek bakmak çok zor çok meşakkatli. O kadar emek verecekler sonuçta ben haksız bırakmazdım.  Maddiyat elbette ayrı bir şey ama bir insan emeğinin karşılığını da almalı diye düşünüyorum 
(84 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum ama  maaşa bağlayıp her ay kuruşu kuruşuna vermicem her evine gittiğimde elin dolu giderim hediye alırım
(2,724 puan) tarafından
Canım benim bahsettiğim aldığım maaşın yarısını bakana vermek değil o zaman ne anlamı kalır çalışmanın. Yani atıyorum 15 alsam 2 bin veririm 17 alsam 3 bin veririm gibi en azından oda bende bu şekilde para kazanıyorum diyebilsin
+1 oy
(3,340 puan) tarafından
Ücret vermem ama hediye alırım cnm
(84 puan) tarafından
Bende yorumları okuyunca öyle yapmaya karar verdim:)
+1 oy
(568 puan) tarafından
Öyle bir durum olsaydı annem de olsa kayınvalidem de olsa fark etmez ücreti ile baktırirdim yani günde birkaç saat hadi belki olmaz ya da arada sırada öyle bakmak bunlar elbette sorun olmaz lakin sürekli duzenli olarak bakılıyor ise hele de tüm gün kesinlikle bir şeyler konuşulup o kadına da emeğinin karşılı verilmeli diye düşünüyorum.  Benim halam babanneme 3 çocuğunu baktirarak emekli etti  valla bakıcı olarak gösterdi sigorta yatırdı sadece sigortaya anlaştılar arada bir de harçlık verirdi ayrı olarak öyle öyle derken emekli oldu şimdi maaş alıyor babannem 
(2,724 puan) tarafından
Bu benim yorumuma neden benzemiş bu kadar şimdi hshshshs
(568 puan) tarafından
Düşünceler aynı demek ki :)
(2,724 puan) tarafından
:))))
+1 oy
(558 puan) tarafından
Tabiki verilmesi gerekir zaten bu yaşa kadar çocuklarını getiriyolar doğru düzgün bir gün yüzü görmüyorlar tam çocukları evlendiriyolar rahata eriyolar birde torun bakıyorlarsa gerçekten bravo anneler çok fedakar gerçekten 
+1 oy
(115 puan) tarafından
Ev ihtiyaçlarını karşılıyorum aylık 3 bini buluyor ama sanki göze gelmiyor bin lira para olarak versem daha cazip gelir para vermeye gececem galiba
+1 oy
(831 puan) tarafından
Ayda yılda gidiyorum sever iki bırakır bazısı mecbur gbı davranıyor da bakmayan bakmaz bir yemegini yedrmez ayda yılda gidersin ben olsam maaş değl ama baktırıp para kazanıyorsam bir meblağ verrim çünkü oda insan ihtiyacı yokmu hiç  bence maaş adı altında değl ama verilmesi gerekiyor az cok 
0 oy
(6,222 puan) tarafından
Gorumcem kaynanaya 3.000 veriyor 
tarafından
Aylik mi kiz
(84 puan) tarafından
Benden beklenende o aslında
(6,222 puan) tarafından
Yer her ay vwriyor
0 oy
(8,873 puan) tarafından
Babam bakıyor ben teklif ettim fakat kendi kabul etmedi 
(1,220 puan) tarafından
Aman sus kız kocam tutturmuş başkasının çocuğuna bakacağını bidaha yapalım ona bak deyip duruyo;)
(8,873 puan) tarafından
Buda eşine antreman olur bu sefer o baksın ama :)))
(1,220 puan) tarafından
Asla erkek çocuğu olduğunu duydu çıldırdı kız olsa kssin bakardı:)
(8,873 puan) tarafından
Bu işin garantisi yok ne çıkarsa bahtına:)))
(1,220 puan) tarafından
Valla öyle :)
0 oy
(843 puan) tarafından
nee?? aile arasında ücret mı oluyormuş 
(84 puan) tarafından
Aynen yeni nesil öyle
(990 puan) tarafından
Yeni nesili mi var bu işin sanki anneanneler babaanneler bakmak zorundaymış gibi dayatmalara gerçekten sinir oluyorum. Ücretli olması tabiki en mantıklısı
(843 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya tabiki bakmak zorunda değil bakmak istemese de anlarım ama torununa bakacak diye para almak çok tuhaf geldi bana
(84 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kendimi çocuğumun yerine koyuyorum bu çocuk büyüyünce bunu duyarsa babaannesinin ona para karşılığı baktığının ne kadar insanlara karşı güveni kırılır herşey para değil babaanne şartsız koşulsuz bakabilmeli torununa . Ben tabikide onun karşılığını başka yollarla vericem nakitle değil . Gün gelir bende kayınvalideme bakarım ÜCRETSİZ
(9,544 puan) tarafından
Karçiçeği sen maaş usulü baktırmaya devam edebilirsin benim görüş açıma çok yanlış hediyeler vs alırsın ihtiyacını karşılarsın ücret ne demek demekki ilerde sende böyle bir anneanne babaanne olacaksın
0 oy
tarafından
Yok artık daha neler öyle bakıyorsa hiç bakmasın daha iyi 
(84 puan) tarafından
Versem yok demez
0 oy
tarafından
Aklıma çalışmak istediğim , kaynanamın da hemen ücret istediği geldi . Ne paragöz insan . 
(119,226 puan) tarafından
tasindinmi sen gamze
(84 puan) tarafından
Bizimkide para aşığı
tarafından
Yok canım hâlâ aynı evdeyiz
0 oy
(1,846 puan) tarafından
Aa şaşirdım 
(84 puan) tarafından
Artık öyle ilişkiler ::)
(1,846 puan) tarafından
Öyle insanlik olmaz olsun
0 oy
(1,912 puan) tarafından
Yani durumları kötü ise ihtiyacı varsa verilebilir, çünkü bebeğin orda sonuçta yiyip içecek durumları olmayabilir , o senin kayinvalden ile iliskine bağlı canım az çok kişiye göre değişir 
(84 puan) tarafından
Durum iyi ama parayı sever çok
0 oy
(157 puan) tarafından
Kayınvalidem de sigortamı öde işten çıkıp  ben bakayım diyo .d.d
(84 puan) tarafından
Pazarlık ha :))
(157 puan) tarafından
Pazarlık mı uyanıklık mı bilemem çokta iyi bakarmış gibi . Eltimin de var onlara baktı bana gelince sigorta   :))
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Ben ücret falan vermedim böyle bir talep, imayla karşılaşmadım aklıma da gelmedi. Bu da el çocuğu değil torunu sonuçta
(84 puan) tarafından
Her babaanne bir değil :)
0 oy
tarafından
Öz anneme veriyordum aylık 500tl ye bakıyordu ben boşandgm zman
(84 puan) tarafından
İyidir makul fiyat :)
(2,091 puan) tarafından
Asmin ikinci evliligin mi cnm.
Az önce postunu okudum iyi çocuğuna bakmış bari
0 oy
tarafından