0 oy
221 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Merhabalar eşiyle arasında kültür farkı/ memleket farkı olan var mı?

Doğu - Karadeniz

Batı- Güneydoğu gibi?

Bu durumlarda eşinizin sizi küçümsediği oluyor mu? 

18 Cevaplar

+2 oy
(13,724 puan) tarafından
Ben Karadeniz

Eşim doğu.

Niye birbirimizi kucumseyelim ki?

Hepimiz insanız.
(7,654 puan) tarafından
Aynen bende bu karakterle alakalı
(13,724 puan) tarafından
Elbette öyle.
Aynı evde büyüdüğümüz kardeşlerimizle bile tamamen birebir degilken elbette ki başka kültürde büyümüş insanla farklılıklarımız oluyor.
Ama herkes saygısını bildikten sonra hiç de problem olmadı 10 yıldır :)
(7,654 puan) tarafından
Maşallah allah ağız tadinizi bozmasın
(13,724 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum Rabbim herkesin yuvasına birlik versin
(7,654 puan) tarafından
Amin canım
-Reklam-
0 oy
(350 puan) tarafından
Ben karadeniz eşim bolulu ilk evlendigimde ortadan yemek yerlerdi artik bana alistilar bi de korona oldugu icin ayrı tabaklarda yiyorlar suan
(1,776 puan) tarafından
Ben doğuluyum eşim konyalı eşimin aileside ortaya tek tabak koyup yiyorlar ben yiyemiyorum öyle. Bizde herkes ayrı tabakta yer değişime hiç açık değiller beni yadırgıyorlar kibirli olduğumu ima ettiler. Ama kibirden değil ben kimseyle yiyemem aynı tabaktan
(350 puan) tarafından
Virüs var de ne bilim ben kendim koyarim diyordum ilk basta istedigim gibi koyayim ben falan diyordum sonra anladilar zaten bir yemek istemedigimi kibirle alakasi yok biz oyle gorduk onlar oyle gormus olabilir ama hijenik degik heleki su dönem
(7,654 puan) tarafından
Canım bolu zaten batı karadeniz oluyor
(350 puan) tarafından
Ama fark var genede iste
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Ben türk eşim Kürt asla böyle birşey olmadı şükür 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Küçümsemek mi carparim ağzına onun Allah yarattı bizi kimimiz doğudan kimimizi batıdan.

Kültür farkı olcak kadar uzak değiliz yanyana şehirler ama tabiki farklılıklarımız var
0 oy
tarafından
Bende eşimde ankaralıyız ama inanki kültür farkı yine var eşimle çok yaşamıyorum bu sıkıntıyı ama kaynanamla yaşıyorum yani bayramlarda falan değişik oluyo 16 senedir hala alışamadım ama hiç küçümseme gibi şeyler yaşamadım sadece alışmak zor 
0 oy
tarafından

İkimizde egeliyiz

Hatta eşim hanım köylü :angel:
0 oy
tarafından
Ben ile eşim aynı memeleketten aynı  semten amca çocukları olmamıza ragmen hiçbir huyumuz kültürlerimiz bir degil yani insan olmak gerek herkesin herşekil degişik kafa yapısı olabiliyor 
0 oy
tarafından
Biz eşimle aynı memleketten olmamiza ragmen kültür farki var ailesi aşırı geri kafalı
0 oy
tarafından
Valla eşimle aynı şehirdeniz ben merkezde doğdum büyüdüm o ilçede aramızda dağlar kadar kültür farkı var. Eşimin küçümseme değilde yanlış anladığı çok şey vardı neyse ki alıştık birbirimizin ailesine. 
0 oy
tarafından
Ben kürdüm güneydoğuluyum eşim türk karadenizli çok iyi anlaşırız çok şükür 
(34 puan) tarafından
Allah daha da iyi etsin sizleri :)
0 oy
(119,603 puan) tarafından
bizde ulke farki var turkiye belcika ☺
0 oy
tarafından

Farkımız yok o Mardinli ben Diyarbakırlı kültür farkı olsaydı bile hiç sorun etmezdik hepimiz insanız sonuçta 

0 oy
(383 puan) tarafından
Ben erzurumluyum dadasz esimde kastamonulu ama aramzda herhangi bir kültür farkı yok olsada kalkp neden kucumsesin yani alırken bilmiyomu bu adamlar eslerinin nereli olduklarını
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İkimizde doğuluyuz ama ben türküm eşim zaza ve doğal olarak kültür farkı var ama bu bizim için sorun değil..hepimiz insanız sonuçta 
0 oy
(928 puan) tarafından
Ben Akdeniz güney yani  eşim doğulu neden kucumseyelim ki Türkiye min  heryeri eşit heryeri ayrı güzel hepimiz insanız yani :)
0 oy
tarafından

Ben Akdeniz.

Eşim Anadolu çocuğu :D

Kültür çatışmasi ilk başta çok yaşadık ama küçümseme asla olmadı. Olamaz da öyle bir şey olacak ise. Estağfurullah çok güzel kucumserim ben ona düşürmem :ermm:

tarafından
Ben Akdeniz eşim iç Anadolu lu bir sorun olmadı sadece çok konusuyorlar
0 oy
(4,276 puan) tarafından
Ikizmizde ayni bolgeden olmamiza ragmen kultur farki var, ama hic kucumseme tarzi bisey olmadi tabi onlarin bana yanlis gelen kulturleri var ama kucumsemem saygi duyarim yanlis biseysede esime soylerim bizde bu sekil degil diye bidaha o durumu yasamamaya calisiriz
0 oy
tarafından

Ben de varım.. Her ne kadar iç Anadolu da büyümüş olsam da serbest yetişmiş biriyim. Eşim göçmen ve yemeklerimiz bile tutmuyor :D ben v yaka t-shirt giyen biriyim ona bile karisildi ama karakterimden giyim kusamimdan taviz vermedigim için artık kimse hiçbir şey demiyor. Aşağılama gibi şeyler de olmadı ha yemekler tutmadığı için biz şöyle yaparız böyle yaparız öyle severiz 'ler çok oldu :kissing: bende dedim o zaman herkes kendi evinde yapsın yemeğini sjsjsjsjsj kasmaya gerek yok hiç ohh miss tertemiz :woot:

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 722 göst.
2 Nisan 2021 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (10,976 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 473 göst.
10 Nisan 2024 Aile kategorisinde Hicrannn (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
25 Eylül 2023 Aile kategorisinde El1997 (1,921 puan) tarafından soruldu

381,753 soru

11,428,855 cevap

34,988 kullanıcı

...