0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar ben kizima nasipse haftaya 6 ay kinasi yapcam aile arasinda aile dedigim bi annem ananem arkadaslarim gelcek malum yenge ile kavga ettik o gelemicek çünkü gelme dedim ananemde olcak kizimin kinasi ama gelin görün ki ananemin evi esimin ailesine yakın annesi buseye soyle bizde gitcez o bizimde torunumuz demis ama bz kaynana ilede kavga ettik sizce gelsinmi ben hic istemiyorum evet bi yandan hakli onunda torunu ama ben hic istemiyorum yüzsüz bide gelcemdemis napcam ben yaa annemlede baristik sordum sence napayim bence gelsin torunu yasak koymaya hakkin yok diyor offfff ya annemde yapayim desem cevremiz bize uzak biraz gelen olmaz bilemedim yaahuuu ne zormuss arada olmak cocuk icin katlanmak :((((

4 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
6 aylik kinasi ilk kez duydum bu platformda daha neler duycam
(7,654 puan) tarafından
Hadi hayırlı olsun
(3,046 puan) tarafından
Balıkesir izmir manisa taraflarında yaparlar genelde canım. Mevlüt okunur. Bebişe göre küçük kına kiyafeti falan giydirirler. Yemek yada ne ikram etmek istersen onlar yapılır. Yani bir nevi şükür etme şekli gibi. Çocuğa aileye hayır duada bulunurlar hediyeler getirirler. Hatta bizim orda takı falan takarlar altın para kim gönlünden ne koparsa.
(7,654 puan) tarafından
Değişik bir ritüelmis
(3,046 puan) tarafından
Çok eskilerden yapılan bişey değil en fazla 5-10 senedir yaygın olarak yapılıyor. Sende oralarda yap hemen herkes yapmaya kalkar:) bir gelenek başlatmış olursun;)
(7,654 puan) tarafından
Baby shower
40 uçurma
Diş buğdayi
Hic benlik değil eski köye yeni adet getiremem:()
-Reklam-
+1 oy
(31 puan) tarafından
Gelmesin den bu kadar rahatsız olucak san yapma çok ta önemli bişey değil zaten vazgeçer sen daha da sinir olur ama sölim
(31 puan) tarafından
Gelir se tartışma bence kızının gününü maffetme başka günler de laf sokarsın
tarafından
Insallah gelmezzz annemde demiyormu torunu hakki var kavga etmesek neysee bide neler soyledi bana
(31 puan) tarafından
Benm de annem öyle senin annen gibi benm hatrıma laf etme ses etme der hep anne işte yani huzurlu olmasın DİE öyleler
tarafından
Gercekten cok zormuss arada cocuk var diye bu durumda olmak
(31 puan) tarafından
Aynen olan çocuga olur hep
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Torunuysa torunu. Torunu diye herşeye karışmak zorunda değil. Nasıl çocuk doğururken onlardan maddi bir beklentiye girmiyorsak. Şunu almadılar dediğimizde almak zorunda değil annesi babasıysan sen yapacaksın deniyorsa. Bu da bana göre aynı durum. Nasıl ki büyüklerden maddi beklenti yanlış çocuklar üzerinde torunum deyip hak idda edilmesi de yanlış. 
tarafından
Neler soyledi bana neler neler bide nasil utanmiyo teklif ediyo hala anlamis deilim
(3,046 puan) tarafından
İstemiyorsan açık açık gelme kovarım de. Haneye tecavüze girer. Torunluk hakki diye birşey yok. O kadar seviyor madem torununu. Torununun Annesine de iyi davranmak zorunda. Babaannesidir hakkı diyenleri de anlamıyorum. Önce insan olsun kimin evladını sevecekse önce annesine saygısı olacak. Beni sevmeyen saygı duymayan evladımı da sevmesin.
tarafından
Haklisin canimm soliyim bencede gelmesin yüzsüz
0 oy
(940 puan) tarafından
Annen hakli canim sevmesende sinir olsan da bazi seyler mecburi bence bu benim.kisisel fikrim torunlari sonucta
tarafından
Yani ayrılma asamasindayiz bizde bide geçerken kynana il3 kktu kavga ettik
(940 puan) tarafından
Kocanlami ayrilma asamasindasiniz kaynananlarla ev ayirma :/ mi
tarafından
Kocamla ayrilma asamasindayiz kuzum

İlgili sorular

+1 oy
33 cevap 307 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.