0 oy
688 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
8 aydır evliyiz. Eşimin annesi o kadar yapışık ki. Kadına kalsa hergün gidelim istiyor. Cuma, cumartesi, pazartesi gittim. Bugün diyor ki akşama gelirsiniz. Eşimi tek göndercem.Öneride bulunur musunuz? Bu arada eşim bunaldığımı görüyor. Baskı yapmıyacak. Eşim annesi ile benim sürekli gidince sıkıldığımı söylesin mi? Ya da kadın çagırınca hep bahane mi bulsam.Bu arada 10 15günde bir gidiyoruz. Ama yetmiyor kadına. Eşimle kavga etmekten sıkıldım.Artık aile terapistine gidelim diycem. Lütfen öneride bulunun. Napayım telefonu mu kapatayım sürekli. Ayrıca eşim annemi sık aramaz.Benim de içimden aramak gelmiyor böyle yaptıkça. Anlayış sıfır. Gitsin yaşıtlarıyla takılsın. Benim ailem aile degil sanki. 

12 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Açık açık söyle biz evlendik ayrı bireyiz yuva kurduk hergün orada olamayız de darılırsa darılsn baştan naparsan öyle gider
(169 puan) tarafından
Öyle mi dersin.Evet söyliycem
Sürekli çagırma evimizde zaman gecırmek istiyoruz. Özleyince geliyoruz zaten biz
(7,768 puan) tarafından
sert olmadan söyle açık ol kartları açık oyna kaynanam bana ne baskılar yaptı ben yanaşmadım en son bir gece olsun kalın dedi evlerimizde farklı mahalle ama araba ile yakın bayramda eşime dedm gidip kalalım gitmez olaydık ne yatırcak yeri varmış ne yatak ne yastık rezillik diz boyuydu ne bk yemeye sürekli yatın dediyse anlamıyorum :))
(169 puan) tarafından
Ben mi söylıyeyım eşim mi. Bi de emrıvakı konusuyo. Aksama gelin miş.*** gıderım cok bekler
(7,768 puan) tarafından
Sen söyle eşine kalsa bişi beceremez anasıda aklına girer
(169 puan) tarafından
Aglar dıye korkuyorum. Müsait uygun zamanda konuscam
-Reklam-
0 oy
tarafından

Git canım ne olucak arada sende onu çağır yani iyiyse hoşsa niye sorun ediyosun kii zorlada gel demiyodur yani gitmek istemediğinde belirt durumunu işim var de yada gelesim yok de

(169 puan) tarafından
Ya soguttu kendinden. Samimi olunca eve karısıyor. Farkındaysan 3kez gıttım bu hafta. Yetmez mı. Isterse evı bırlestırelım sonra bosanırız zaten.
tarafından
İşine karışıyosa sıkıntılı durum yaa fazla yüz verme o zaman
(169 puan) tarafından
O yüzden vermıyorum yüz. Bu kadar psikolojimi bozdu hakkım helal degıl
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Cagirdiginda bahane bul sende musait degilim ev temizlicem ne bilim isim var falan diye bir iki bir iki anlar artik gitmek istemedigini  
(169 puan) tarafından
Peki geri dönmüyor musun. Geri acmazsam eşimi arar. Noldu falan hemen sorusturur. Panik bi insan
(1,667 puan) tarafından
Yo donmuyorum zaten aradan 1 saat gecmeden tekrar arar niye acmadin diye isim gücum var telefona bakmaya zamanim olmuyo diyorum he tamm diyo nerdeyse arama sıkildim senden desem yine anlamayacak gibime geliyor resmen hala anlamiuor
(169 puan) tarafından
Off aynısı. Bu da öyle. Açana kadar arar. Senınkı de cagırıyor mu. Gıtmıycem ama. Bı yerlerini yırtsda *** gıderım
(1,667 puan) tarafından
Önceden cok cagirirdi ben mesafe koyunca daha az cagiriyor cagirdiginda da gitmiyorum genelde isim var diyorum bahaneler siraliyom iste  ise yariyor valla
(169 puan) tarafından
Bende denıycem canım bunu
0 oy
tarafından

bziimki gibi 1 gün kaldık gidecez diyoz 1 gün daha kalin diyor esimde birazda evimizde duralım dedi :D senin söylemen ters tepebilir ama esin söylesin 

(169 puan) tarafından
Haklısın canım. Eşim söylesin. Sürekli cagırma özleyince bız gelırız desın. Bu sefer aglar ama
tarafından
aglarsa aglasin canim herkssin kendj hayati var kendi evi var
(169 puan) tarafından
Ah anlasa. Kendı 35sene kaynana ile oturmus. Alısmıs herhalde. Benı de hep ıstıyor gıdınce de soguk davrancam
tarafından
gidince isteksiz gittiğini belli et:))
(169 puan) tarafından
Mantıklı bunu denıycem
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Aradığında söyle anne ben rahat edemiyorum evimin işine bakamiyorum bizde bir aileyiz artık sürekli gelemeyiz vakit geçireceğiz daha yeni evliyiz de 
(13,119 puan) tarafından
Acaba senden mi bekliyor çağırmani ben çağırdım sende mi çağır gibi yapıyor ki
(169 puan) tarafından
Hayır bize de geldi. Canım takık gerçekten.Gidince yatılı kalalım istiyor. Tuhaf yani. Evi var kocaman. Komşuları çevresi var. Ama illaki gitcez oraya. Gidince bende eşimin yanından ayrılmıyorum sıkılıyorum.
(13,119 puan) tarafından
Canım senin için en iyisi gitmemek daha iyi olacak
(169 puan) tarafından
Öyle canım. İleride şehir dışına gıdınce iyice yapısır bu bana. Gelır uzun süre kalır.
(13,119 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(289 puan) tarafından

Cuma cumartesi pazartesi nasıl kendi iradenizle gittiyseniz yine kendi iradenizle gitmeyin.

K.Validenizin art niyetli olduğunu düşünmüyorum kadıncağız gelini olmuş diye sevindirik olmuş belli ki.
Kırmadan küstürmeden eşinizi tek başına yollamadan "Annecim söz vermiyorum bakarız" gibi cümlelerle kelime oyunu yaparsın bir gitmez iki gitmezsin o da alışır zamanla.
Lakin saygıda kusur edecek şekilde tavır koyarsanız gerginlik çıkar ve ağzınızın tadı kaçar.
Eşiniz ile evde yapacağınız sosyal faliyet yaratın, yasaklar kalktı eşinizle beraber akşam yürüyüşü yapın. 
Tabi siz bilirsiniz ben sadece fikrimi yazdım :)
(169 puan) tarafından
Eşimle aram cok iyi. Kadının beklenti bıtmıyor kı gitsek yatılı kal dıyor
(289 puan) tarafından
Bende dedim size kayınvalideniz kötü niyetli değil sizi kendine yakın istiyor bu vesile ile oğlunu da görüyor. Yani onun derdi oğlundan kopamamak aslında. Kırmadan küstürmeden elinizi yavaş yavaş çekin.
Evi size yakınsa eşiniz her işten çıktığında kapıdan annesine uğrasın öyle eve gelsin.
Neticede annesi oğlunun evlendiğine alışacak.
(169 puan) tarafından
Canım eşim inan sürekli gidiyor. Ama baskı yaptıkca ben uzaklaşıyorum. Bı de ınan gıdınce oglu anasıyla oturmaz bile. Gecen gıttık kanımla oturduk. Anasıyla ne konuscam ben ya. Hep aynı muabbetler
(289 puan) tarafından
Gitme canm zorlama kendini. Oğlu isterse gitsin. K.validen ararsa seni topu kocana at o da oğlunu arasın oğlu da yorgunum anne desin olsun bitsin. Bu problemi eşiniz çözer ancak.
(169 puan) tarafından
Haklısın canım. Bak namazında niyazında kadın ama hakkımı yıyo, psikolojimi bozuyor. O kadar uzaklaştım ki ölse aglamam. Bi insan bu kadar sıkılmaz ya
0 oy
(968 puan) tarafından
Zamanla kaynananda birakir merak etme benimkide oyleydi simdi noldu niye geliyinuz diyo
(169 puan) tarafından
Insallah. 8ayda düzelmedi
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  baştan  konuş  herseyi konuşmazsan sürekli yaparsan  senin  gorevinmis gibi  yansıtır  yeri  gelir  birlik  oturmak  için  eşini  doldurur  baştan  ne yaptıysan  öyle  dewam  eder  sınırı  koy  
(169 puan) tarafından
Öyle öyle. Söyliycem eşim gelecek ben gelmem sürekli diye
0 oy
(546 puan) tarafından
Esinizle de kayinvalidenizle de acikca konusun.sizin artik kendi yuvaniz var.
(169 puan) tarafından
Ben şunu merak ediyorum. Allah korusun biz bosansak oglu hep evınde olsa mutlu olacak mı? Bunu merak ediyorum ben.
(546 puan) tarafından
Oluar.cunku cahiller.bizi kizlari gibi degil kumalari gibi rakipleri gibi goruyorlar.size 1 ilgiyse kendilerine 2 ilgi istiyorlar ogullari tarafindan
(169 puan) tarafından
Evet evet. Ya kocası ve baska oglu da var. Ben bunu anlamıyorum. Bi de emir kipi ile gel dıye konusuyor. Emir kıpı ıle konustum bk gıderım
(546 puan) tarafından
Gitmeyin cunku gitseniz de yaranamazainiz.hep daha fazlasini istiyolar.tecrubeyle sabit.sonra onunu alamiyorsunuz.daha basindasiniz evliliginizin.bi an once sınır koyun benim gibi sonra bin kat sorun olur allah korusun
(169 puan) tarafından
Haklısın canım. Ama eşimin gitmesine karışmıyorum. Hatta kal diyorum eve geliyor. Evet aradan 2gün geçti gene çagırıyor
İnsan utanır çagırmaya.Zaten eşim bana gidelim diyemez. Kavga ederiz artık gidelim derse. Çünkü bunaldım bunaldım sıkıldım daraldım.Ayıp yani hergün hergün. Git yaşıtınla takıl. Millete hava atıyordur oglum hergün geliyor diye. Valaha böyle yapıyor ya ben çok soguyorum. Artık yeri gelsin ısrarlarından bıktıgımı söyliycem.
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Niye bu kadar çok kafaya takıp olayı büyütüyorsunuz ki bide eşine bunu söyleyip sürekli sorun şeklinde konuşman da doğru değil.  gitmek istemiyorsan çağırdığında bir bahane bul ve gitme sadece gitmek istediğinde git. Kaynana bu isterki hep evinde olun. O çağırır sen gitmezsin. Eşine de bi laf derse ona da şu işlerim vardı halletmem gerekiyordu de. Kendimi iyi hissetmiyordum gidip de kadını da üzmek istemedim de. Sonuç olarak yine bildiğini yap ama huzurun da kaçmasın. Benim Kaynanamda alt katta her çağırdığinda gitmem. Şimdi alıştı işin yoksa gelir misin der. Ama eşim ne annesinin beni çağırdığıni bilir ne gittigimi yada gitmediğimi
(169 puan) tarafından
Canım genelde eşimi arar akşama gelın der. Ben telefonu kapatmayı dusundum. Mesela bugun babaa dedı aksama gelın dıye ama gıtmıycem. Eşime dedım annen cagırıyor sen gıdersın. O da gıtcek akşama
(3,052 puan) tarafından
Eşini de tembihle onu aradığında eşime sorayım belki işi vardır desin. Böyle böyle alıştıracaksin. Eşine de bazen işim oluyor sen benden habersiz tamam dediğinde evdeki işlerim kalıyor planım bozuluyor de. Seni aradığında zaten bir bahane bulursun. Zamanla alışır kaynanan da merak etme.
(169 puan) tarafından
8 aydır alışmadı. Bundan sonra en fazla haftada bir arıycam onu.
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Anlamadim aksam eşin isten geldiginde mi gidiyorsunuz ? Eger oyleyse bence git aksam bi kac saat idare et ondan sebep sen huzursuz olma hep bise bulursan veya esin annesiyle konusursa kotu kişi sen olursun gelini cagiriyorum zahmet edipte gelmiyor falan bile diyip esinin aklina bile girer  arayip aramamak da sna kalmis bise her dkka veya hergun konusmak bana gore de cok sıkıcı hergun hergun ne konuscan zaten belki cuma cumartesi pazar gunu bi yere gidecen yada esinle vakit gecircen o zman diyebilirsin disari gidecez gibisinden 
(169 puan) tarafından
Bilmiyorum ki sıkıldım sadece..Gecen gunduz sabahtan aksama kadar gittim ben. Bugün gene çagırıyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşini de yollama evini yolunu bilsin. Gerekirse eşin konuşsun biz evlendik farkında mısınız desin. 
(169 puan) tarafından
Yaa pazartesiye kadar annemde mi kalsam bunaldım ben iyice. Daraltıyor annesi
(13,202 puan) tarafından
Sen bilirsin o kısmını
(169 puan) tarafından
Eşim bugunde gıtcek annesıne. Bak cuma cumartesi pazar pazartesi carsamba tam 5kez gıtmıs oluyor. Eşim gitsinde beni beklemesin.
(13,202 puan) tarafından
O koysun asıl sen gelinsin senin ettiğin laf olur

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 163 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde idilt (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 96 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 137 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu