0 oy
870 göst.
Aile kategorisinde (384 puan) tarafından
Kizlar cünupken bebeğinize haram süt verdinizmi  ben gece duşu günah olduğu için mecbur veriyodum ama göğüslerimi sıcak suyla yikiyodum ondan sonra veriyodum günah olmusmidir öyle ben hamileyken bayiliyodum hocaya götürdüler hoca korkmus dedi o gün bugün gece dus almam asla 

38 Cevaplar

0 oy
(1,092 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Gece günah değil kuzu ama dediğine katılıyorum bizim burda da büyükler gece duşa girmek iyi değil derler. 

Bunu söyleyen hocalar da var. Çok mecburi olmadıkça gece yapılmamı. 

Herkesin kendi görüşü tabi şimdi burda cinlere inanmayanlar da çıkar. Şaşırır mıyım hayır :)

Herşeyi biliyorlar linç için bekleyen bir kaç kişi var hele. 

Bakıyorum her posta yorumları aynı. 

Hep bir küçük görme aşağılama. 

Aşağılık hissetme duygusundan kaynaklı tabi. 

(1,092 puan) tarafından
Boş konuşan o kadar çok insan var ki. Takılma bence. Herkes hoca herkes doktor herkes psikolog herkes her şey olmuş biz bakıyoruz öyle ☺️
tarafından
Valla ben kaynak kitaptan resim çekip koydum o anda..netten de bulmadım..belki yanlışını düzeltir diye ama kendi bilir
(1,092 puan) tarafından
Kuzum senin dediğine bir şey demem burda dalga geçer gibi yorumlar yapanlar var. Doğru düzgün cevap vermek yerine
tarafından
Bilmemek ayıp değil öğrememek ayıp cnm..görümcem hafız o bile benim bilmediğim öğrenemediğim daha çok şey var diyor araştırıyor sürekli kitaplardan öğreniyor ders hocalarına soruyor..ben de temelinden öğrenmek için ansiklopedi aldım onu okuyorum
(1,092 puan) tarafından
Öyle tabi kuzum insan bilmediği için çaba sarfetmeli. Ama benim kızdığım burda yorum yapanların çoğu hemen terleme aşğılama peşinde. Çok yanlış güzel bir dille anlatmak varken
-Reklam-
+10 oy
(7,182 puan) tarafından
Gece duş almak neden günah olsun ? 

Çocuğa abdestsiz süt vermek neden haram olsun ?

İkisi de helaldir takva açısından cunup vermemek en güzelidir bir günahı yoktur ama ben hiç vermedim içim rahat etmez asla ... Üç dk da girip çıkarım uzun bir iş değil gusletmek... 
tarafından
Yaaa canım bukadar seçenek varken neden verelim köy besige eşin sallasin yada yap bı mama eşin verir sen banyodayken bide canım yani insan az çok bilir yavrusu ne zaman kalkicak sabaha kadar meme ağzında deyil yaa valla herkez işine geleni yapiyo birşeyin doğru olmamasi için ille haram olmas mi gerikir bazen bazı şeyleri insanın nefsi çekmez haram deyil ama sevap mi peki
(7,182 puan) tarafından
Benim çocuğum 20 aylık bugüne kadar bir kere bile vermedim altına yazı yazdığınız yorumda da belirttim zaten okumuş olsanız bu yorumu yapmazdinız ...
(601 puan) tarafından
Şimdi Nihat hatipoglunu izledim videosunu bı bayan sormuş haram demiyor ama emzirmek doğru değil duş almak gerek eğer alamadiysan göğüs ucunu yıkayıp öyle ver diyor...aynen ne zman kalkcagini az çok bilir insan dediğin gibi saatlerce dus almıyoruz sonuçta 5 dk lik iş yap dusunu esin sallasin beşiği baktı sakinlestiremiyo versin emzik emiyosa alsın kucağına sakinlestirsin
tarafından
Aynı şeyi söylüyorum zaten canım kimin nefsi ne yo çekiyorsa onu yapsın biz kimseye fetva vermiyoruz fakat biri senin bu esnekli yaklaşımını huy edip yaparsasa o zaman seninki fetva olur
(9,192 puan) tarafından
Ben sırf bu konu için diyaneti aradm.. bana oyle bi yazı gonderilmemiş dedi emzirebilirsinz yıkayp ddi.. ne haram ne gunah ddi.. anlamıyorum, eşimizle birlikteliğimiz gunah mı ki çocuğa verdigimiz süt haram olsun.. Haram kelimesi çok buyuk bir kavramdır lutfen şu süt olaynı buna dahil etmeyin
+4 oy
tarafından
Gece duş almak günahsa hepimiz cehennemden kombine biletliyiz demektir 
tarafından
Sus konuşma yeter gagagaha
(2,840 puan) tarafından
ahahaha ikbosun sendemi amaaa :/ ben oyle bi insan degeleeemki :/ sicahdan 3 kez dus alirim yani termi kokak buharlasalimmi
tarafından
İyice şeyini çıkardınız bu mevzu nasıl buraya geldi ben şaşkın
(2,840 puan) tarafından
gelir canim biz heryerden her konuya gecis yapiyoz sicahdan bunlar sicahdan
tarafından
Yasemin burası tuhaf bir yer olur böyle şeyler
+2 oy
tarafından
haram süt nasıl bi tabirdir ya bebek bazen afedersin o işin arasında ağlıyor mecbur emzirecen aa dur ağlama ben bi duş alıp geleyim diyecek halin yok 
(601 puan) tarafından
Şimdi Nihat Hatipoğlu videosunu izledim bı bayan sormuş haram demiyor evet doğru..ama mecbura kaldıysan göğsü yıkayıp vermek gerekiyor diyor canım ama yüzüne bakılmaz derler nden bakılmaz onu bilmiyorum merakta ediyorum bilgin varmi
(1,766 puan) tarafından
Haram dır cünüplü iken bebeği emzirmek çok günah o zaman hiç güsul alma öyle kal
tarafından
haram falan diye geçmiyor hiç biryerde asıl cunup kalıp namaz vaktini geçirmek haram mecbur kalırsan emzirirsin kalmazsan gusledjp emzirirsin
tarafından
yüzüne bakılmaz konsunda bi bilgim yok canım
tarafından
ben namaz vaktini geçirmemek için gece gusül alıyorum ki kime sorarsan sor asıl burdaki önemli olan namaz vaktinin geçmemesi. ne kadar erken aldın guslu o kadar evladır. mecbur kalırsan verirsin çocuk avaz avaz ağlarken gidip banyo yapıp gelmeyi bekleyemezsin. eskiden adetli kadın mikroplu gibi davranırlarmış sizinki de ona döndü
+2 oy
tarafından
Gece duş almak günah değil de sabaha kadar cunup durmak günah bacım önce bunu farket
(3,551 puan) tarafından
Yatsıdsn sabah ezanına kadar vaktin var günahı yok.
tarafından
İmkanın varsa hemen alman lazım ama imkan varken almaması saçma
(3,551 puan) tarafından
Ben çok takmıyorum o mevzuları.. Gece benimki 2 bazen 3 oldugu zaman oluyor çok afedersin. Çok öyle duş alıp 1 saat 2 saat sonra tekrar duş almak zorunda kaldığım.. O yüzden genellikle sabaha karsı ezan okunmadan alırım... Herkesin değişik halleri var işte. Ama ilişkide bir ibadettir. Çok takmam o mevzuları
tarafından
Herkesin kendi fikri ama makbul olani hemen alınmasıdır ama.seninki de yanlış değil ezan olmadan almak ama en güzeli hemen almak
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Gögsumu yikayip verdim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gece duşu günah derken :D 
(384 puan) tarafından
Inanip inanmamak sana kalmış günah git iki hocaya sor ondan sonra yaz gunah derken sana günah yazilmiyo 3 harfilier acisindan günah etrafimda kaç insan yaşadı bu durumu arkadasimin ablası  gece duşa girdi çıktında 5 parmak izi sırtından cıktı bayiliyodu hocaya götürdü hoca 3 harfliler çarpmış dedi budami yalan
tarafından
3 harflilerin musallat olduğu insanlar var normalde dusla alakası yok belki banyoda işedi ondandir :)
(25,224 puan) tarafından
Aynen öyle duşla alakası yok hayatımda böyle saçmalık duymadım:D
tarafından
aynen bizim tanıdık var öyle rukyeci hoca öyle bişey olsa bilirdik
(3,551 puan) tarafından
Yerlerde olmaz bacım. O işi benden iyi bilen olmaz. Destur besmeleni çekip gir yanında durmazlar zaten. Üç harflilerin musallat olması için bazı yanlışlar yapıyor olman yada nazar falan değmiş olması lazım. Evet 2n cok tuvalet değil banyo giderinde bulunurlar ama evlerde ışık yandığı sürece o ortamda bulunmazlar. Teknolojik ışığı sevmezler... Besmele ceken insanın yanından da uzaklsdırlar.
0 oy
tarafından
2 çocuğum var hiç öyle birşey yapmadım. Sadece göğsü yıkamak bana mantıklı gelmiyor. Elinde olan bişe duş almak 2 dakikalık olay.
(384 puan) tarafından
Gece düş almak 3 harfilier genelde gece yerlerde arastirin sıcak su yere dökülünce yaniyolar ve kurtulamiyorsun artık herkezde olcak diye bisey yok ama çoğu kişi biliyo
tarafından
Aynen canim yaa insan bilmez mi çocuğu aşsagi yukar kaçta kalkar bide madem öyle yapmi mama koy kenara eşin verir yani yada köy beşiği adam salladım sen gelene kadar yada uckutuna dur de bune yaaa bu keyfe bence emziriyo bu kadar seçenek varken Allah adama sorar bide sabaha kadar duruyormuş öyle madem öyle işini sabah yap çok sinir oldum eeee
0 oy
(8,987 puan) tarafından
Ben hemen kalkar abdrstimi alırım o şekilde Bebek emzirilmez der büyükler günah mıdır bilmem haram mıdır bilmem ama ben oyleyken uyumam bile sabaha çıkacağımızın garantisi yok....
0 oy
tarafından
Temizlenmenin hele de abdest almanın gecesi gunduzu olmaz ne zaman alirsan al sevaptır 
0 oy
tarafından
kiz o iş olduktan sonra sabahı bekliyorsan o daha günah  asıl 
0 oy
(119,198 puan) tarafından
o is bittimi hemen dusa giderim ben gece dusu gunah derken? kim dedi onu
(384 puan) tarafından
Gece düş almak 3 harfilier genelde gece yerlerde arastirin sıcak su yere dökülünce yaniyolar ve kurtulamiyorsun artık herkezde olcak diye bisey yok ama çoğu kişi biliyo
Ama iliski snrsi sabahi beklemek daha günah hafi cünüp ölsen
(384 puan) tarafından
Ezana yakın düş alabilirsin sabah namazı olduğu içi  sabaha doğru oluyo
Tamamda dünya hali hadi bi deprep oldu ve o an cünüp öldüm
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Gece  düşünü  günah  diye kim  söyledi  ya öyle  saçmalık mı  olur  ya  ben  çocuktan  dolayı  genel de hep  gece  alırım  duşumu  o zaman way benim  halime :blink:

0 oy
tarafından
Gece duş niye günah olsun..afedersin cünupken bir namaz vakti süren var sabah namazına kalmadan yıkanman lazım mecbur duş alıyorsun nasıl günah olsun..illa cunüpken emzireceksen göğüslerini yıka emzir sonra duşunu al..daha az önce okudumm ilmihal böyle birşey yok
tarafından
Şuraya bir artı daha neler duyacağız Rabbimmmm
Asıl sabahı beklemek günah namaz vakti geçmeyecek üstünden
tarafından
Ben başka yorum da yaptım resim koydum okuduğum ilmihalden..anlar inşallah
0 oy
(301 puan) tarafından
Canım cünüp hali bir ezan vaktini geçmemesi lazım mesela gece o iş oldu diyelim sabah ezanına kadar abdestini almalısın asıl o zaman günah bebeği emzirme konusuna gelince de öyle emzirmek asla içime sinmedigi için gece saat 2 de olsa abdestimi alır öyle uyurum 
0 oy
(218 puan) tarafından

Ben gece duş alıyorum neden günah olsunki:ermm:

0 oy
(1,929 puan) tarafından
Kız niye haram olsun allah aşkına lütfen dinimizi bukadar alçaltmayın yaa işin biter aksilik olur yıkanmadan bebek ağlar mecbur verirsin göğsünü yıkayıp valla daha neler okicazz
0 oy
tarafından

image

İyice okumanı tavsiye ederim

0 oy
(1,264 puan) tarafından
Gece duşu günah mı valla biz hemen duş alıyoruz 
0 oy
(9,192 puan) tarafından
Haram süt tabiri yyip ictiğin bir şeyin haram olmasndan, boğazndan haram lokma geçmesinden ibarettir. Senin dediğin şekilde ne gunah oluyor ne de haram.. kocamızla birlikte olmak haram mı ki zorda kalinca çocuğa verdiğimiz sut haram olsun.. bir şey olunca mesela helal süt emmiş cocuk denilir ondan kasıtta budur.. anne baba haram yememiş anlamnda.. 

gece duşu da gunah fln değil bunu da ilk defa duyuyorum.. besmele çekip destur dyip girersin bişey olmaz.. sbaha kdar abdestsiz durabiliyorsun gunah olmasna rağmrn ama gece duş almak gunah diye girmiyorsun çok yanlş...
(3,551 puan) tarafından
Ona bakarsak eşinle kuralına uygun ilişkide ibadet sayılır. Gece yatsıdsn sonra sabah ezanına ladar cenabet olabilirsin. Bunun günahı yok.. İslamda bazı şeyler detayları ile verilmesi imkansız. Her bilgi de kuran da yazmıyır. Herkes Bi hurafe tutturmuş gidiyor. Bebeği beslemek ayrı o işi yapmak ayrı şey... Onuda Allah vermiş sonucta.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 143 göst.
4 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
7 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 383 göst.