0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde (1,856 puan) tarafından
Beni hiç tanımayan yabancı olan birinin yapmasını istiyorum 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
neden kendin yapmıyorsun 
(1,856 puan) tarafından
Bu benim ricam namazını da kilmasin yatacak kişi sadece Allah'ım sen o kişiyi biliyorsun seni çok seviyor verdiğin her şeye razı ama  şimdi ne olacak diyor
tarafından
namazını kılmadan oluyor mu da
tarafından
#biranne123 , başkası için istihareye yatılır.
#baby baby ,istihareye "namaz kılarak" ve namazdan sonra dua edip,  hiç bir şekilde başka bir şey ile uğraşmadan meşgul olmadan yatılır
tarafından
kendisinin yatması daha iyi olur gibi seval
(1,856 puan) tarafından
Kimse kimseyi zorla istihareye yatiramaz gönüllülük esas canim
-Reklam-
0 oy
(5,342 puan) tarafından
İstiareyi kişinin yapması daha doğru sonuca ulaştırır 
(5,342 puan) tarafından
Yatacagın şeyin istişaresini yaptın mı cnm
(1,856 puan) tarafından
yatacak kişi sadece Allah'ım sen o kişiyi biliyorsun seni çok seviyor verdiğin her şeye razı ama  şimdi ne olacak diyor
(5,342 puan) tarafından
Öyle bişey olmaz kuzum istiarenin şartları var sen önce o iş.için istişare yap
(1,856 puan) tarafından
İş falan durumum yok canım benimki başka bir sey
(5,342 puan) tarafından
Her ne içinse önce istişare sonranistiare
0 oy
tarafından
Niyr başkasını  istiyorsun peki
(1,856 puan) tarafından
Tarafsız olsun diye ben yıllar önce yattım geleceğimi gördüm gerçekten çıktı ama şuan cikmazlardayim bakalım yabancı biri ne görecek sonuçta hepimiz din kardeşiyiz
tarafından
Bende kendim icin yatmıştım  çıktı
0 oy
tarafından
Canım istihare bilinç altı değil Allah'ın hikmeti yani seni tanısın tanımasın yada istersen sen yap farketmez ki. Allah senin için hayırlı olanı sunuyor. Bu  hayırlı olan şey iyi birşey olacak diye bişey yok. Hani başımıza ne gelirse gelsin hayırlısı buymuş diyoruz ya  o da öyle. Sen hayırlı görmüşsündur ama Allah sana bu yolla imtihan sunmuştur. 
(1,856 puan) tarafından
Ya benim bilinçaltim son yillarda çorba oldu
0 oy
(5,168 puan) tarafından
Hangi niyetle için olacak
(5,168 puan) tarafından
Simdi niyet öyle olmaz yatacak kişiye niyeti alenen söyleyeceksin ki o niyetle yatsin
(1,856 puan) tarafından
Bu canım yatacak kişi bunu söyleyecek Allah her şeyi biliyor zaten
(5,168 puan) tarafından
Ben yapardım ama niyeti tam söylemeniz lazım çünkü duasını okurken niyet kismi gelince söylemesi lazım sizin söylediğiniz niyet olmuyor ayrıca istihare gelecek için değil o anki durumda ne yapabileceğini öğrenmek için yatılır yani hayirli mi hayırsız mi
(1,856 puan) tarafından
Tamam yatma sen yani ben bir iş ya  da başka bir şey için değil bambaşka bir şeyi öğrenmek için rica ettim Onu da söyleyemem malesef yine de teşekkür ederim
(5,168 puan) tarafından
Anladim o şekil istihare olmaz zaten
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Baskası yatamaz. Yatmak istese de her insan yapamaz onu. Lütfen böyle şeyler istemeyin. Ayrıca namazını vs kılmadan olmaz o iş. 
(1,856 puan) tarafından
Arkadaşın istihareye bakış açısı umarım hayata bakış açısı değildir içim karardi bin pişman oldum
(1,856 puan) tarafından
Kübra benim için yat kız cidden biraz tanıdım senden rica ediyorum ne olur
(3,550 puan) tarafından
Olur mu öyle şey siz arastırın ruhani Rahmani bir durumdur. Ben bu konuyu çok arastırdım. Bunu bilmek gerekir. Her zaman size öyle kısa mesajlar verilmez... Bunun duasını namazını vs yaparak canı gönülden inanarak yatarsanız çok farklı şeyler de görürsünğz
(3,550 puan) tarafından
Ben hakaret etmedim küfür etmedim ne alaka uslüp... Sadece böyle şeylerin bir baskasındsn istenmesi çok ama çok saçma. Dediğim gibi her insan yapamaz.. Yapamazsa korkuturlsr. Bu öyle kolay bişi değil. Öyle olsa herkes yatar herşeyi bilirdi.
(3,550 puan) tarafından
Ben kendim için yatmam şekerim senin için yatayım. Bu öyle benim için yasin oku yada iki rekat namaz kıl gibi bişi değil. Belki vardır ama bunun için yatıp da korkutulan çok insan var. Bende çok istedim ama cesaret edemedim. Herşeyi Allah a bıraktım ederim duamı otururum köşeme. Verirse bır hayır vermezse bin hayır ararım.
0 oy
(5,007 puan) tarafından
O ne oluyor 
(1,856 puan) tarafından
Allah'a danışmak
(5,007 puan) tarafından
Oda mı varmış
(1,856 puan) tarafından
Evet :)
(5,007 puan) tarafından
Değişik :)
0 oy
tarafından
Istihareye herkes yatar mı bide tam olarak nasıl yapılır bana öğretir mısın bende yatayım kendim için bugün 
(1,856 puan) tarafından
İstihâre namazı nasıl kılınır? İstihâre nasıl yapılır?
İstihâre, bir kimsenin yapmak istediği bir şeyin kendisi için hayırlı olup-olmayacağı konusunda bir işarete kavuşmak maksadıyla yatmadan önce iki rekât namaz kılarak Allah’a dua etmesidir. İnsanlar, bazen kendileri için önemli bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman dünya ve ahiret bakımından kendileri için hangisinin daha hayırlı olacağını kestiremezler. Bunu anlayabilmek için istişare ederler ve Allah’tan yardım dilerler. Bu bakımdan istihâre, bir bakıma yapılacak işin hayırlı olmasını; hayırlı ise gerçekleşmesini Allah’tan dilemek ve O’ndan yardım istemektir. Hz. Peygamber ashabına her işte istihâreyi, Kur’an’ın bir suresini öğrettiği gibi öğretmiştir (Buhârî, Teheccüd, 25; Ebû Dâvûd, Vitir, 31).
İstihâre namazı mendup olup, birinci rekâtında Fâtiha’dan sonra Kâfirûn sûresi; ikinci rekâtında Fâtiha’dan sonra İhlas sûresi okunur. Namazdan sonra istihâre duası yapılır. Hz. Peygamber, istihârede şöyle dua edilmesini tavsiye etmiştir:
اللَّهُمَّ إِنِّى أَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ وَأَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ ، وَأَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِيمِ ، فَإِنَّكَ تَقْدِرُ وَلاَ أَقْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلاَ أَعْلَمُ وَأَنْتَ عَلاَّمُ الْغُيُوبِ ، اللَّهُمَّ إِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ خَيْرٌ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ أَمْرِى - أَوْ قَالَ عَاجِلِ أَمْرِى وَآجِلِهِ - فَاقْدُرْهُ لِى وَيَسِّرْهُ لِى ثُمَّ بَارِكْ لِى فِيهِ ، وَإِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ شَرٌّ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ أَمْرِى - أَوْ قَالَ فِى عَاجِلِ أَمْرِى وَآجِلِهِ - فَاصْرِفْهُ عَنِّى وَاصْرِفْنِى عَنْهُ ، وَاقْدُرْ لِى الْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ أَرْضِنِى.
(Allah’ım! Senden, ilminle hakkımda hayırlı olanı bana bildirmeni, kudretinle bana güç vermeni istiyorum. Senin büyük fazlı kereminden ihsan etmeni istiyorum. Senin her şeye gücün yeter, ben ise acizim; Sen her şeyi bilensin, ben ise bilmem; çünkü Sen bütün gizli şeyleri en iyi bilensin. Allah’ım! Yapmayı düşündüğüm bu iş, benim dinim, hayatım, dünyam ve ahiretim bakımından hakkımda hayırlı olacaksa, bunu bana takdir eyle, onu bana kolaylaştır, uğurlu ve bereketli eyle! Eğer bu iş, benim dinim, yaşayışım, dünyam ve ahiretim bakımından kötü ise, onu benden, beni ondan uzaklaştır. Hayır, nerede ise, onu bana takdir et ve onunla beni hoşnut eyle!) (Buhârî, Teheccüd, 25; Da’avât: 48; Tirmizî, Salât, 237)
İbadet ve sevap işlemek gibi iyi olduğu, haram ve günah gibi kötü olduğu kesin olarak bilinen şeylerde istihâre yapılmaz. İstihâre, yapılmasının doğru olup-olmadığında tereddüt edilen şeylerde yapılır ve yedi kere tekrarlanabilir. İstihâreden sonra, insanın gönlüne bir açıklık gelir ve ilk defa kalbe doğan şeyin hayırlı olduğu kabul edilerek ona göre hareket edilir (İbn Âbidîn, Reddü’l-Muhtar, II, 470-471). İstihâreden sonra rüya görmenin ve bu rüyayı iyiye veya kötüye yormanın dayanağı yoktur. İstihâre namazının kılınamaması hâlinde, sadece duası okunmakla yetinilir.
0 oy
(1,897 puan) tarafından
İstihare tam olarak ne için yatiliyor 
(1,856 puan) tarafından
İstihâre namazı nasıl kılınır? İstihâre nasıl yapılır?
İstihâre, bir kimsenin yapmak istediği bir şeyin kendisi için hayırlı olup-olmayacağı konusunda bir işarete kavuşmak maksadıyla yatmadan önce iki rekât namaz kılarak Allah’a dua etmesidir. İnsanlar, bazen kendileri için önemli bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman dünya ve ahiret bakımından kendileri için hangisinin daha hayırlı olacağını kestiremezler. Bunu anlayabilmek için istişare ederler ve Allah’tan yardım dilerler. Bu bakımdan istihâre, bir bakıma yapılacak işin hayırlı olmasını; hayırlı ise gerçekleşmesini Allah’tan dilemek ve O’ndan yardım istemektir. Hz. Peygamber ashabına her işte istihâreyi, Kur’an’ın bir suresini öğrettiği gibi öğretmiştir (Buhârî, Teheccüd, 25; Ebû Dâvûd, Vitir, 31).
İstihâre namazı mendup olup, birinci rekâtında Fâtiha’dan sonra Kâfirûn sûresi; ikinci rekâtında Fâtiha’dan sonra İhlas sûresi okunur. Namazdan sonra istihâre duası yapılır. Hz. Peygamber, istihârede şöyle dua edilmesini tavsiye etmiştir:
اللَّهُمَّ إِنِّى أَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ وَأَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ ، وَأَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِيمِ ، فَإِنَّكَ تَقْدِرُ وَلاَ أَقْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلاَ أَعْلَمُ وَأَنْتَ عَلاَّمُ الْغُيُوبِ ، اللَّهُمَّ إِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ خَيْرٌ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ أَمْرِى - أَوْ قَالَ عَاجِلِ أَمْرِى وَآجِلِهِ - فَاقْدُرْهُ لِى وَيَسِّرْهُ لِى ثُمَّ بَارِكْ لِى فِيهِ ، وَإِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ شَرٌّ لِى فِى دِينِى وَمَعَاشِى وَعَاقِبَةِ أَمْرِى - أَوْ قَالَ فِى عَاجِلِ أَمْرِى وَآجِلِهِ - فَاصْرِفْهُ عَنِّى وَاصْرِفْنِى عَنْهُ ، وَاقْدُرْ لِى الْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ أَرْضِنِى.
(Allah’ım! Senden, ilminle hakkımda hayırlı olanı bana bildirmeni, kudretinle bana güç vermeni istiyorum. Senin büyük fazlı kereminden ihsan etmeni istiyorum. Senin her şeye gücün yeter, ben ise acizim; Sen her şeyi bilensin, ben ise bilmem; çünkü Sen bütün gizli şeyleri en iyi bilensin. Allah’ım! Yapmayı düşündüğüm bu iş, benim dinim, hayatım, dünyam ve ahiretim bakımından hakkımda hayırlı olacaksa, bunu bana takdir eyle, onu bana kolaylaştır, uğurlu ve bereketli eyle! Eğer bu iş, benim dinim, yaşayışım, dünyam ve ahiretim bakımından kötü ise, onu benden, beni ondan uzaklaştır. Hayır, nerede ise, onu bana takdir et ve onunla beni hoşnut eyle!) (Buhârî, Teheccüd, 25; Da’avât: 48; Tirmizî, Salât, 237)
İbadet ve sevap işlemek gibi iyi olduğu, haram ve günah gibi kötü olduğu kesin olarak bilinen şeylerde istihâre yapılmaz. İstihâre, yapılmasının doğru olup-olmadığında tereddüt edilen şeylerde yapılır ve yedi kere tekrarlanabilir. İstihâreden sonra, insanın gönlüne bir açıklık gelir ve ilk defa kalbe doğan şeyin hayırlı olduğu kabul edilerek ona göre hareket edilir (İbn Âbidîn, Reddü’l-Muhtar, II, 470-471). İstihâreden sonra rüya görmenin ve bu rüyayı iyiye veya kötüye yormanın dayanağı yoktur. İstihâre namazının kılınamaması hâlinde, sadece duası okunmakla yetinilir.
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Canım  istihareyi kendin yapman uygundur. Ama sen sanki bisey öğrenmeye çalışıyosunAllah niyeti bilir nasılsa falan diye. O sekilde istihare olmaz.

https://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1975 bak burdan yapılışına bakabilirsin. Cok guzel anlatmış.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Muzeyyen14 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 541 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Muzeyyen14 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 218 göst.