0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar evimj ayiricam kaynanam yok kayinpeder eşim ve 5 kardeşi öyle yaşıyoruz geçim sıkıntısı var kayinpederim sorunlu hemde baya sorunlu kendi çocuklarına bile böyle bnde yaşayamıyorum ama etrafımdakiler bni çok büyük bir yükle bırakıyorlar mesela kaynim evlenmeden görümcen evlenmeden niye gidiyorsun herkes konuşacak arkndn diyorlar ama Bn idare edemiyorum hem babablri var bnami kalmış onların evliliği bu yüzden istihareye yatmak istyrm acaba iyimi olur kötümü olur diye nasıl yapmalıyım bna bilgi verirmisiniz

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
gitme diye yapmışlardir canm istersen yatabilirsin tabiki
tarafından
Evt yapıyorlar ve bnn bunaldım artık ne düşüncem ne yaoicam bilmiyorum
tarafından
dua et eşin ne diyor bu konuda
tarafından
Eşimde cikicaz  diyor ok n sonra yok çıkmayalım diyor bide annen babamda dahil herkes buna karşı ve bil laf söyleme peşindeler beynim durdu artık sevinemiyorum
tarafından
yani sizin tek yapacağıniz dışarıya kulak asmamak bence
-Reklam-
0 oy
(673 puan) tarafından
Pardon arkandan ne konusacaklarmış?
tarafından
Kaynini görümceni evlendi öyle çık ama bna kalmamış ki bide çıkana kdr 40 i bulurum hayatımı yasamasam niye çıkayım bn
(673 puan) tarafından
Sanane onlardan babası düşünsün ne kadar saçma ya. Baskasi ne der diye düşünme sakın eşini ikna et ve ayırın evinizi. Bir suru kisi evde rahat edilmez yahu
tarafından
Vlh edemiyorum afedersin banyo bile rahat yapamıyorum kaynim evde kayinpdrm evde tuvalete bile çıkamıyorum
(673 puan) tarafından
Istihareye yatmaya gerek bile yok bence tabi karar senin.
tarafından
Evt öyle ama yinede yaticam hayırı olacakmış olmayacakmı
0 oy
tarafından
Tabii yatabilirsin evden ayrılmam hayırlı mı değil mi diye. Sonuçta kararsız kaldığım ve ne yapacağını bilmediğin bi durumdasın 
tarafından
Aynen öyle ama korku var ya tek te kalmak zorundamiyim
tarafından
Yok canım sadece istihare namazı kıldıktan sonra kimseyle konuşmaman gerekiyo
tarafından
Tm canı tskrlr
0 oy
(48,833 puan) tarafından
en basta neden kabul ettin ki ayni evde yaşamayı misafir olarak geldiklerinde bile bırak duşu falan nornsl tuvalete girmeye cekiniyorum onca insanin icinde Allah büyük konusturmasin yasamak cok zor insallah ayri eve çıkarsınız imkanin varsa milletin dedikodusunu düşünme
tarafından
İmkan yok kiraya cikicam ama mecbur sevdiğim için kabul ettim halada çok seviyorum tek sorun babası
(48,833 puan) tarafından
iste esin kabul ediyosa imkanin diye onu kastettim kabul ediyosa kira falan cikin gitsin
tarafından
Oda kabul ediyor ama annem babamda dahil hep Bi engel Bi laf çıkıyor
(48,833 puan) tarafından
kimseye bakma o zaman sende esinle karar alin cikin ayri eve annenlerin ayni evdd yasamana engel olmalari lazimdi
tarafından
Yok geri r kafalı millet ne der diye düşünüyorlar  zaten arkamda dursalardi kimse bir halt yiyemezdi kayinpdrm bile
0 oy
tarafından
Bir sey alirken evlenirken bir ise baslarken istihareye yatip ona gore hareket etmek gerekir. Yatabilirsin. Siyah veya kirmizi gorursen senin icin hayirli degildir. Yesil beyaz veya hic bir sey gormemek ise senin icin hayirli olucagina isaret eder
tarafından
Tm peki dualarını biliyormusun canım bna söylermisin bide diyelim hayırlı çıkmadı yani bu karardan vazmigecmeliyim
tarafından
Kuzum ezbere bilmiyorum ben de esimle evlilik karari alirken ystmistim goooglda var istihare duasi yaz ezberleyemezsen telefonu yanina koy oyle oku. Eger senin icin hayirli degilse vazgec kararinda sabirla bekle Allah senin icin hayirli ve dogru zamani bilir. Ayrilmak icin bende yaticaktim bi firsat olmadi oglumdan dolayi. Eger hayirli degil  ise ben vazgecicem inancim sonsuz  cunki. Allah gonlune gore versin ♡
tarafından
Amin Allah razı olsun canım
tarafından
Saol tstlim hepimizden :)
0 oy
(5,314 puan) tarafından
İstişare yaparsın istişarede olumlu karar almaz isen istiare yapabilirsin kuzum  
tarafından
Iksi farklimi yani canım bna anlatır işin nasıl yapicam
(5,314 puan) tarafından
İstişare eşinle oturup konuşursun ikinizde karar veremiyor iseniz istiare namazını kılarsın birinci rekâtında Fâtiha’dan sonra Kâfirûn sûresi; ikinci rekâtında Fâtiha’dan sonra İhlas sûresi okunur. Namazdan sonra istihâre duası yapılır. 33 subhan Allah 33 Elhamdülillah 34 Allahu ekber çekersin  istihâre duası
(Allah’ım! Senden, ilminle hakkımda hayırlı olanı bana bildirmeni, kudretinle bana güç vermeni istiyorum. Senin büyük fazlı kereminden ihsan etmeni istiyorum. Senin her şeye gücün yeter, ben ise acizim; Sen her şeyi bilensin, ben ise bilmem; çünkü Sen bütün gizli şeyleri en iyi bilensin. Allah’ım! Yapmayı düşündüğüm bu iş, benim dinim, hayatım, dünyam ve ahiretim bakımından hakkımda hayırlı olacaksa, bunu bana takdir eyle, onu bana kolaylaştır, uğurlu ve bereketli eyle! Eğer bu iş, benim dinim, yaşayışım, dünyam ve ahiretim bakımından kötü ise, onu benden, beni ondan uzaklaştır. Hayır, nerede ise, onu bana takdir et ve onunla beni hoşnut eyle!)
tarafından
Çok saol canım Allah razı olsun senden
(5,314 puan) tarafından
Senden de rabbim hakkında hayırlı olanı nasip etain inşallah bulunduğun yerde huzurun daim lafını sözeni edenin eksik olsun iyi insanlarla karşılaştırsın yaradann
tarafından
Amin canım amin:-)❤️
0 oy
tarafından
Kaynınla görümcen evlenirse bir daha hiç çıkamazsın canım ya şimdi ya hiç 
tarafından
Evt ondu diyorum bnde işte o yüzden korkuyorum istihareye yatmayı kötü çıkarsa napicam
tarafından
İyi düşün iyi olsun canım inşallah hayırlısıyla çıkarsın o evden
tarafından
Amin canım inşallah iyi düşünmeye çalışıyorum elden  geldiği kdr bakalım
tarafından
Sıkma canını canım benim
0 oy
(678 puan) tarafından
Hemen çık bikere kaynini  gorumceni evlendiğinde hiç cikamazsin  bu seferde kayınpederin bir adam yanlız mı kalsın yasa işte diyecekler emin ol kayninin  evlenecegi3 gelip birlik oturmaz
tarafından
Haklısın vallah canım
0 oy
tarafından
Ya bunun istiharesi mi kim konuşursa konuşsun ben 2gun katlanıyorum ama 20 yıl bakmışım gibi hissediyorum bırak kaç 
tarafından
Öyle ama korkularım  var çünkü hep konuşuyorlar arkamdan

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 78 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kbraaa.a (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
7 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilek kara (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 311 göst.
30 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 401 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,714 soru

11,427,885 cevap

34,987 kullanıcı

...