0 oy
379 göst.
Aile kategorisinde (940 puan) tarafından
Sevgili bacilar yeni doğan bebek 40 çıkana kadar hergün yıkanır mi kayinvalidem ole soyluyor bazilar iki gunde bir diyor gün aşırı doktorlar ne öneriyor siz neler yaptiniz merak ettigim icin soruyorum

22 Cevaplar

0 oy
(2,523 puan) tarafından
Havalar aşırı sıcak. Her gün olamasada iki günde bir yıkanmalı   
(940 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim
-Reklam-
0 oy
(788 puan) tarafından
Biz hergun yıkıyoruz doktoru da o şekilde söyledi
(940 puan) tarafından
Anladim canim tesekkurler saglikla buyusun bebisin
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Göbek bağı düşene kadar yıkamadım. Sonra haftada bir iki kere yıkamaya başladım. Şimdi havalar ısındığı için de iki günde bir yıkıyorum. 
(940 puan) tarafından
Evet simdi  gobek bagi dusmeden yikamayin diyor doktorlar
0 oy
(274 puan) tarafından
Canım bebeği su büyütür derler oyuzden bizde hergun yıkarız şu besler çocuğu anne karnında bile suyun içinde büyüyor 
(940 puan) tarafından
Öle diyorlar canim evet  bilmedigim icin merakimdan soruyorum:)saolasin cevabin icin
0 oy
(5,220 puan) tarafından
biz eve geldiğimiz günden yani 2.günden itibaren hergün yıkadık canım bebek için çok faydalı bağırsaklarıda çalıştırdığı içşn gaz sorunuda olmadı fazla zaten havalarda sıcak yıkaman iyidir yani
(940 puan) tarafından
20 -25 agustos dogacak allah izin verirse on bilgilenme yapiom:) tavsiyeleri uygulayacagim insallah
(5,220 puan) tarafından
inşallah canım sağlıkla gelsin yıkadığın oda kapılarını kapat soğuk almasın yeter yıka emzir uyusun :D
(940 puan) tarafından
Ay insallah nasip eder rabbim:) az kaldi allahin izniyle
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hergün yıkanması en iyisidir bebek rahatlar rahat uyur ben hep yıkadım hala yıkıyorum 14 aylık
(940 puan) tarafından
Saolasin canim cevabin icin uygulayacagim.alalh nasip ederse onerileri
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Gün aşırı yıkardik canım ama havalarda sıcak çabuk isilik olurlar bebeğinin ihtiyacına göre hergunde bı suya tutabilirsin tabi usutmemek şartıyla. İllede ghergun yakanacak diye birşey yok. Ama yıkandıkca rahatlar bebegin
(940 puan) tarafından
Cok saolasın canım agustos 20-25 doğacak allah nasip ederse:)
(1,403 puan) tarafından
Oh hadi Rabbim sagsaglim yavruna kavuştursun :))
(940 puan) tarafından
Aminnn canim insallah
0 oy
(119,365 puan) tarafından
Dogdu dogali yaz kis hergun yikadim
(940 puan) tarafından
Oyüzden yakışıkli oldu desene:)) ben yapam bağri
(119,365 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Yikanmaz normalde ama herkesin farklı düşünceleri var bende bunu kayinvalidemden duymustm 5yil once bebegimde ben izn vermedim yikatmadim 
(940 puan) tarafından
En iyisi doktorun önerisini uygulamak sanirim onlarda yikamayi oneriyor  heralde bana hergun fazla gibi geldi ama hergun yika diyen varmis
tarafından
Yok bacım hergun yikama taraftarı değilim insan vucudundaki tuz oranı düşer hergun hergun yikanmak iyi gibi gelmiyo bna yazın havanın sıcak olup duşa girip cikmak haricî
0 oy
tarafından
Bebegim 4 aylik hastaneden geldigimiz gunden beri her gun yıkıyorum 
0 oy
tarafından
hava sicak oldugu icin yikanabilir ama ne zaman ihtiyac duyduysa o kdr yikadik hic bana hergun yika demedi doktor kaldiki doktorlarla da calistim aksine usutmemesi icin hergun yikanmaz
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Benimki martta doğdu haftada 2 defa yıkıyorsun havalarda soğuktu şimdi havalar iyi bi gün durup diğer gün yıka derim birazdaha büyüyünce gün aşırı yıkarsın bence 
0 oy
(186 puan) tarafından
Yaz bebeğiyse her gün kış bebeğiyse 2 günde bir 
0 oy
tarafından
40 ile ne alakasi var göbeği dustumu yika tabii
0 oy
tarafından
Ben yaz kiz bebekken buyukken kizimi 3 gunde bir yikadim, 2 gunde bir de olabilir ama o kadari yorucu oluyo benim icin
0 oy
tarafından
Ben iki güne bir yıkıyorum 
0 oy
(3,904 puan) tarafından
Yokkk canim sen de... cok biliyor  bu kaynanalar. 2   3 güne  bir tamam ama hergun  de fazla.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Haziran ayında doğum yapmıştım. 5 aya kadar hergün yıkadım. Bide ikizler :)
0 oy
tarafından
Biz yıkadık mecbur çok sıcak çünkü
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Her yikamada sampuan kullanmana gerek yok ister her gun yika ister gun asiri haftada 1-2 kere de sampuanla yıka cnm 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 122 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hg99 (677 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 315 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Mamaboy (614 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 630 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Mercimekinannesi (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 246 göst.
1 Aralık 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu

380,393 soru

11,389,541 cevap

34,895 kullanıcı

...