0 oy
151 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (655 puan) tarafından
Saat 5 gibi yani az önce oğlum ağladı zaten dünden beri bir huzursuzluk var neyse mama vermeye kalktim oğluma kucağıma aldım yaniyo neyse dedim belki bana öyle geldi mamasını icirdim ateşini ölçtüm 

37.6 çıktı ilk defa böyle yüksek çıktı ateşi hemen calpol icirdim 1 çay kaşığı kadar 

Klimada yatıyoruz 25 derecede çalışıyor 

Oğlumun üzerine kısa kollu ve pijama var ne ortmem gerek üzerine ince battaniye ortuyordum şimdi ne örtmek gerek

10 Cevaplar

0 oy
(48,713 puan) tarafından
25 derece cok serin degil mi bebek icin klima çarpar ben acmam sıcaktan patlasamda gecmis olsun canim salginda var bizde kac gundur cekiyoruz ateşi dusmezse doktora götür
(48,713 puan) tarafından
atesi varsa üstünü örtme
(655 puan) tarafından
İşte kuzum 37.6 ateşi birazdan birdaha bakicam yok kuzum benim odamda tek pencere var o yüzden yanıyor ev birde direk güneş görüyor basık bı ev o yüzden kla olmadan durulmuyor
Eski tip kla olduğu için yeni modeller gibi baya serin uflemiyor
(48,713 puan) tarafından
ufledigi yere yatırma cocugu . atesi icinde uyursan falan saat kur ölç atesini sık sık. sirkesiz islak bez koy alnina falan
(655 puan) tarafından
Yok kuzum karşıya verdim havasını köşeye yatırdım çocuğu da ateşi çok mu yüksek
(48,713 puan) tarafından
yok cok yüksek değil
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bişey örtme şuan. Ateşi yine çıkarsa pijama altını da çıkar. Mutlaka doktora götür enfeksiyon felan olabilir.
(655 puan) tarafından
Cuma veya Perşembe akşamı bu çocuk kulağını gün boyu tuttu eşime söyledim eşimin yengesi de vardı birşey olmaz abartma dediler ama baya sürekli tutuyordu çünkü hatta eşimin teyzesi zeytin yağı ddamlat bile dedi neyse böyle geçti çocuk ondan sonra kulağını tutmadı şimdi de ateşi var işte
Keşke eşimi dinlemeyip goturseydim dış çıkarmaz demi erken yani daha
(48,713 puan) tarafından
diş icin erken. yani erken cikaran bebeklerde varda baksana kulağını tutuyomus sen ihmal etme götür ilerlemeden geçer
(655 puan) tarafından
Sabah götürürüm inşallah 2 yaşında da bir oğlum var o olmazsa şimdi götürürüm de
0 oy
tarafından
Klima çocugu çarpar heleki 4aylık bebegi. Kendi rahatınızı düşünerek çocugu hasta ediceksiniz. 25derece bile evi buz gibi yapıyor
(655 puan) tarafından
Git kendi kötü düşüncelerini kendine sakla
tarafından
Kötü düşüncelerimi seninle paylaşmak istedim ve paylaştım
(3,551 puan) tarafından
Senem yüzde yüz haklı. Ya bebeğini ayrı yerde yatır yanına bebek telsizi koy. Yada birwz büyüyene kadar kapatın idare edin. 37 derece bebek için yüksek bir ateş değil ama iki de bir banyo vs yaptırarak üşütme. Kulagını tutuyorsa kulağı agrıyordur. Bebeklerin kulakları agrır ama rüzgar kaçarsa ağrır.. Burda herkes sana destek için yorum yapıyor canım. Kimisinin mizahı sert olabilir. Sen yanlış anlama. Ama doğru söylüyor. Koca adamı çarpıyor o klima
tarafından
Bu ara biraz gerginim kubra dedigin gibi mizahim sert geliyor olabilir çünkü sali gününden beri bende ateşle ugraşiyorum her yeni gün birşeyler daha çikiyor bugün vücut kızarıkligiyla uyandık sen 37ye telaş yapmışsın ya biz 40dereceyi gördük havale geçirecek çocuk birşey yapın diye kaç gün doktorla tartıştım bu 3gün önceki olay başımdan geçmese tecrübe sahibi olmasam böyle bir yorum yaparmıydım yapmazdım. Sanada geçmiş olsun büşrasu
(3,551 puan) tarafından
Tabi oluyor bazen öyle.. Geçmiş olsun sizlere de.
0 oy
tarafından
Dus aldır boynundan altna klimayida kapt 
(655 puan) tarafından
Kuzum eski tip klima olduğu için anca kendini soğutuyor yani 25 derece de bile ılık ocerisi
tarafından
Neolursa olsun sen  kapt
(655 puan) tarafından
Kapattım kuzum zaten oğlanın üzerini de ilncelttim
tarafından
Çok geçmiş olsun balım
0 oy
tarafından
Bnm klimada açık arada 27 ama en azla 28 de çalıştırıyorum. Üzerinde kendinden tomurcuk battaniye var ya ondan kullanıyoruz üzerine 
(655 puan) tarafından
Kuzum bizimki eski tip klima 25 derece de bile anca kendini sogtuyor ılık icerisi yani
0 oy
tarafından
Duş Asır ılık suyla 
(655 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum
0 oy
tarafından
Çokda yüksek değil cnm..ama üstünü örtme yine sen..klima 26 yap en azından ben öyle.calistoryorum..bu kezde üşütür.bizim ki de öyle 4 ayligiz kulağını cekistiriyo sürekli..agliyo..biizmkinin damaklari çok kasiniyo dış.kasiyici aldım sogutuyorum biras  eline veriyor rahatliyo sakinlesiyo .
(655 puan) tarafından
Kuzum bizimki eski tip klima anca kendini soğutuyor yani 25 derecede içerisi çok ılık öyle soğuk değil
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Üzerini birşeyle örtme açık kalsın klima da çarpar ya ben korkarım klima çarpmasından.. birde daha bebek bakılır doktor ne diycek bakalım.. ateş düşmezse doktor gorsn
(655 puan) tarafından
Düştü şükür ilacı icirdikten yarım saat sonra 36.6 ya
(5,721 puan) tarafından
Takip et bakalım kuzum geçmiş olsun
0 oy
(186 puan) tarafından
Müslin bebek örtüsü yeterli ince birşey örtün 
(655 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Şimdi nasıl canım bebegin
(655 puan) tarafından
İyi çok şükür kuzum ağrı kesici ocirdikten yarım saat sonra ateşi 36.6 ya düştü
(44,724 puan) tarafından
Ohh şükür çok geçmiş olsun
(655 puan) tarafından
Geme de götürmeli miyim doktora
(44,724 puan) tarafından
36 su an en idael ateş normal yani takip et yine ole çıkarsa( insallah çıkmazda)götür o zaman ates biraz tehlikeli ya

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 597 göst.
1 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
0 oy
7 cevap 112 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde Esra dardat (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
26 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aslibugracan (33 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...