0 oy
550 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar 20 haftalık hamileyim oglum olcak inşallah, eşimin dedesinin adını koycaz hem hakkı cok hem biraz tanınmış biri yanına da bi isim bulduk her sorana da söyledik dedemizin adını koycaz diye ama kayınpederim hala dede babnne falan duymuslar ikinci ismi kesinlikle istemiyoruz tek olcak diyolar. Kayınpederim birinci cocuga isim koymak erkek tarafının hakkı sen baska isim karıstıramazsın tek olcak bitti dedi 20 dk falan bagırdı tartıstık. Aradan 2 gün gecti bu defa hala biz tek istiyoruz diye konusmus orda burda. Yok tek olursa altın yapcakmışta bezini karsılıycakmışta. Kayınpederim cok bagırdı kızlar konusmuyorum elini de öpmedim. Aslında cok sakin brii asla bagırmaz kayınvalidemde şok oldu. Benimde cok gücüme gitti. Daha yolun yarısındayım şimdiden cok üzerime geliyolar cok agladım. Eşim bana destekci insan gibi söyleselerdi düsündüklerini dedi. Ben kimseye bagırma bayram zamanı ortalık bozulmasın dedim o da kimseye bişey demedi ama beni aldı getirdi evimizie kayınvalideme de bidaha bu eve girmiycek babama aynı seyi yaptırttırmam bidaha dedi. Eger bidaha bu kıza bagırırsa yakarım evinizi dedi. Eşimi benden soguturlar diye korkuyorum. Halbuki ismi de eşim buldu cok istiyor. Ne yapcagımı sasırdım. Dedenin adını koymuslar 20 sene önce hemde ve cift isim olarak. Babannnenin adını koymuslar hemde cift şimdi bana kalkmıslar tek olcak onlar bizi kandırdı diyolar. Siz olsanız napardınız

11 Cevaplar

+1 oy
(6,053 puan) tarafından
ne teke ne çifte ismi katmazdım dengesizler ne hadlerineymis sen bi insanlık yapmisin musade etmişin sana minnet duyacaklarina bide sıkıntı mı yapıyorlar 
(10 puan) tarafından
Aynen biz iyi bişey yaptık zannediyoruz megersem neler neler düşünüyolarmış. Şimdi isimden de sogudum cok kırıldım yani
(6,053 puan) tarafından
haklisin canım rabbim eşinle muhabbetini bozmasın onemli olan o
(10 puan) tarafından
Benimde tek istediğim o. Babanne zamanında kötü seyler yapıp oglunu nişanlısı dan ayırmış eşime de bişey yapıp benden soguturlar diye korkuyorum allah korusun beklenir onlardan
(6,053 puan) tarafından
Allah esirgesin canımm insAllah hersey gönlünce olur
-Reklam-
+1 oy
(797 puan) tarafından
Kesinlikle koyma yalan o bezmiş altinmis alacak olan her isimde alır bende koydum pişmanım yerdiler çocuğumu ezdiler küçücük çocuğu 
0 oy
tarafından
Kimsenin karışmasına izin vermem eşime de söylerim gidip nufusa isimi bildşrşcek olan ztn anne baba istediniz ismi verin bni eşim bile senln hakkındır dedi ben istediğimi koydum 
(10 puan) tarafından
Kayınvalideme de dedim hem arefe günüydü hemde hamileyim beni cok üzdüler mübarek günde Allah onları nasıl biliyısa öyle yapsın ben cok kırıldım dedim tek destekcim kayınvalidem o taraftan
0 oy
(24 puan) tarafından
Eşin seni düşünmüş ne güzel bak hem sen de kendi dediğini yapmış olmamissin ki hem onların istediği ismi hem de kendi istediğin ismi de koymak istemen normal.Ben de isim olarak yeni isimlerden koyacagim ve eşimin ailesi hicbirsey demedi çünkü eşimin annesinin isminin gercekten eskı bir isim.Ben eşime dedim ki şükür sonunda bir kızım olucak onu da yeni isimlerden koycam yarın bugün bize demesin bula bula bu isimleri mi buldunuz diye der belli olmaz dedim onlarda hak verdiler.Sizinkiler de artik böyle düşünmeli eskilerde kalmış artık o düşünceler 
(10 puan) tarafından
Bende diyorum artık cevremdeki herkes çift isim ki 20 sene önce bile koymus ailedekiler. Belki cocugumda okula gittiğinde özenir. Nolcak yani bu kadar kötü düşüncek bagırcak bişey mi var yaptıkları sey cok ayıp sene olmuş 2019.
(24 puan) tarafından
Hadi koydular ne olacak o çocuk ömürlük sizin nufusunuzda bir çocuk olacak a dan z ye herseyin den sağlığından mutluluğundan egitiminden geleceğinden herseyin den siz sorumlu olacaksınız peki bu durumda sizin hakkıniz değil mi besleyecek büyütecek evlendireceksin sonrası da sorumlu olacaksın. .Gerçekten şu isim baskısını birakmali artık bu eskiler rahat bırakmalı çoluk çocuklarını ne koyarsa koysunlar tek heves kimindir bıliyor musun onu bu sıcaklarda karnında taşıyan annenisindir.Ben bile 37.haftamdayim bu sıcaklarda artık yani patlamak üzereyim. Rabbim hepimizin çocuğunu bizlere bağışlasin.
(10 puan) tarafından
Haklısım gercekten iyiki bi tanınmış aileler sanki aynısından bi tane daha gelse dünyayı kurtarcak. Kayınpederim kaynımın adını modern bişey koymuş dedenin adını kendi koymamış şimdi bana ahkam kesiyor. Bide söz vermiş dedeye benim eşimin cocugu olursa babasına onun adını koycagına. O şekilde gönlünü almış. Almasaydın benim doğmamış cocugum için ne sözü veriyosun sen demi
0 oy
(150 puan) tarafından
Dedenin ismini koyma büyüklüğünü gosterdiginiz için takdir edeceklerine bi de bagiriyorlar mi. Esinle gonlunuzden nasıl geciyorsa öyle yapin. Bana da aynı baskıyı yaptılar ilk cocuguma kayinpederin adı olan fahrettini koyacaktik kimse bunu sunmadan kendimiz istedik arkasina da eymen ekleyelim buyuyunce istedigini kullansin dedik. Adini koyacagimizi duyunca kendini hak sahibi zannedip ikinci isim olursa kimse digerini kullanmaz diye çok baskı yaptı ve koydurtmadilar sadece fahrettin oldu. Şimdi ikinci ogluma hamileyim bende kendi babamin adini koyucam. Içimde kaldı o ikinci isim. Öyle bi hak yok ilk çocuğa erkek tarafı isim koyar diye bi mantık yok. Ceken annenin hakkidir istedigini köy 
(24 puan) tarafından
Koy canım sende babanın ismini neymiş o öyle ya tamam sen de vazgeçmiş kendi gönlünden bari ikincisine kendi babanın ismini koy..Bu kafalar değişmeyecek belli :(
(150 puan) tarafından
Onlar hiç değişmiyor da biz yipriyoruz:(
0 oy
(461 puan) tarafından
O kadar acı çekerek sen getiriyorsun dünyaya ben olsam eşimle birlikte ne kadar verdiysek onu koyarım o altın alçak bezi karşılayacak diye de kendi istediğimden vazgeçmem ki düzgün bi dille de söylememis esin de yaninda duruyo ne güzl istediğinizi koyun bence
(461 puan) tarafından
Canim bak tehlikeli bir de hamilelik geçiriyorsun üzme kendini umursama bile esin de sana destekçi siz ne istiyorsanız onu yapin sizin çocuğunuz istemediğin bi isimle ömür boyu çağıramazsin
Inşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına yavrunu düşün ve onları umursama gerçekten canim uzuldugune degmez
(10 puan) tarafından
Eşime dedim olcaksa cift olcak yok eger memnun olmycaklarsa o zaman dedenin adını da koymayıp baska isim bulcam dedim öyle kapandı konu artık hakkımzda hayırlısı olsun hepsinden nefret ettim. Kayınpederime de dedim 2 düşük yaptım sen mi cektin sancısını dedim. 200 tane iğne vurundum daha da vuruncam sen mi cekiyosun acısını sen benim hakkım diyosan isim koymak asıl benim hakkım bende annesiyim her gün acaba hareket ediyor mu acaba yasıyor mu diye düşübmekle gecşyor her dakikam yazık size dedim.
(24 puan) tarafından
Hayret ya iki düşük yapmışsın bari ses çıkarmasalar gençleri rahat bırakalım sağlıklı sağ salim olsun demiyolar.Esin senin yanındaysa seni üzmuyorsa biraz daha zaman geçsin güzelce anlat zar zor bir çocuğumuz oldu ikinci ismi de olsun lütfen de.İstemezse de uzatma canım eşin yine de cevabını vermiş
(10 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Zaten ikinci ismi de bulan eşim ki ikinci isim ayrı bile yazılmıycak tek yazılcak yani ger halukarda dedenin adı söylencek kendimiz hadi kısa bişey koyalım onun adı da söylensin dedik. Eşim ben isim buldum baska aramayalım bu olsun kesin dedi. Ama yaranamadık. Daha da suclu olduk.
(461 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim..
Bu konuyu eşinle çözebilirsin onu kendilerine çekmelerine izin verme konuşup bi an önce karar verin bu olacak faln diye ki ustelemesinler sizde kesin kararınız olduğunu iyice gösterin onlra
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Senin yerinde olsam bu yaptigindan sonra hic koymazdim tamamen farkli bir isim secerdim inadina. Once insan olmayi bilecek. Benimkide aynisini yapti ilk kizimda basta biz sorduk kiziniz yok diye icinizde kalan isim varsa diyin dedik yok dediler bizde esimle kendimiz bulduk alistik isme cocuk dogdu kavga çıkardı benim dedigim olcak diye bir oturuyoduk bide esim sesini cikaramadi ilk kizim 3 isimli olmak zorunda kaldi ev bir olmasa ve esim ses edebilseydi asla izin vermezdim ama muhtactik biz o donem simdi 2.kizim oldu ve adini ordan burdan ogrendiler gorusmuyorum cunku onlarla.
(10 puan) tarafından
Bende artık iki isim olsa bile istemiyorum o kadar sogudum ki isimden nefret ettim. Tamamen baska bişey koymak da gecmiyor değil içimden. Ben daha ne babamdan ne esimden öyle hakaret bagırma işitmedin yani. Evindeki geline yetiyor gücü. Bide bana diyır aksam eşin gelince de söyliycem diyor ama hiç bişey diyemedi çünkü korkuyor eşimden. Gelinine dili uzycak kadar karaktersiz biri.
(3,151 puan) tarafından
Esinde yanindaysa hic takip uzulme bambaska bi isim begenin koyun inatsa inat. Benimkisi de cok agir konusmustu. Bu cocugu benim evimde yaptiniz adini ben veririm ilk kiz torunum demisti kendi evinize cikin kac tane yaparsaniz ne koyarsaniz koyun demisti onca isim saydim begenmedi gitti benim istedigim ismi eltimin kizina verdi hemde. Benim esim ses edemiyordu korkar babasindan evde bir olunca bisey diyemedik. Sen bence oyle yap ne demek canim omu tasiyor cekiyor cilesini. Biz koyduk da noldu onun yuzunden 3 isimli oldu cocugum ve bi faydasini bile gormedik sorsan ilk torunu kiz hastasiydi kizi yok diye. Cocuk odasi vs alacakti yalan bi cop bile almadi sadece bir otururken bikac sefer bez almisti.
(24 puan) tarafından
Üzülme eşinle de konuşma bu konuyu eşine de ki bu süreçte üzüntuden uzak duralım çocuk stresli agresif bir çocuk olmasın hayatı boyunca benden etkileniyor şuanda ister istemez de.Onun kişiliği karakteri ruh hali için lütfen her türlü kavgadan uzak duralım de.Kendine dikkat et eşinlede aranı sıcak tut çünkü ilerleyen zamanlarda tek yardımcın eşin olucak agirlaşınca iyice..Sevgiyle kal
(10 puan) tarafından
Allah kalbi güzel insanlarla karsılastırsın her birimizi. Arefe günü hem hamileyim içimden allaha cok dua ettim. Rabbim kendi kötü niyetlerini kendi ayakalarına dolandırsın. Kayınpederinde hayatımın sonuna kadar bitti benim için. Hanı manı karıstıramazsın ismi ben koycam benim hakkım daha ilk cocuktan sen koyamazsın adını dedi. Bi dövmediği kaldı beni sofrada hemde. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.
(3,151 puan) tarafından
Uzuldum canim gercekten allah iyi insanlarla karsilastirsin. Ananem hep der isim bi boncuktur bahti guzel olsun diye ama keske insan gibi rica etseymis rabbim yardimcin olsun insallah dusunme bosver herkes yasattigini yasar elbet.
0 oy
tarafından
Ya kayinbabana ne oluyo o mu dogurcek cocugu birak yapmasinlar altin almasinlar bez gonlunuzden gecen ismi verin
(10 puan) tarafından
Dede alcakmış altını bezi hiç ihtiyacım yok onun bişeyine sanki hersey para demek ama onlar için gercekten öyle dost kazanmak yerine para kazanmak isterler. Etraftan hala falan da gaz veriyor. 3.yü doğursunda kendi koysun babasının adını.
tarafından
Yani birak ne halleri varsa gorsun
0 oy
tarafından
Ne sinir bozucu yaa boyle yaptıktan sonra dedenin ismini falan koymazdim heralde bagira cagira kendi dedigini yaptiracak zorbalikla. Esin arkandaysa hic uzulme cnm
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Valla ayıp etmişler.. seni bilmem ama ben eşimin istediği o ikinci ismi koyardım sadece.. birşey derlersede tek isim olsun diye  siz istediniz derdim.. altınıda bezide onun olsun.. cocukga şeker veriri gibi ne o torunun yapacaksan yaparsın yani. 
(10 puan) tarafından
Dün gece isim arıyodum netten yatarken eşimde gördü bişey demedi. O da üzüldü yani ben üzüldüğüm için. Babanemle dedeme de bi çift lafım var dedi
(3,187 puan) tarafından
Olan oluyor insanda unutmuyor..ne gerek varmista germişler ortamı valla ayıp.. eşin destek Allah'tan çok büyük nimet.. onlar konuyu acsada siz cevap vermeyin bebeğiniz doğuncada Allah nasip ederse esinizle gidip nüfus cüzdanını çıkarırsınız..bunlara güven olmaz birlikte gidin eşinizi sıkıştırırlar falan..:))
Benim kayınvalidem alttan alttan işliyordu eşimi oradan biliyorum :)
(10 puan) tarafından
Ben neye kırıldım en cok biliyor musunuz 80 yasındaki insanların 55 yasındaki adamı doldurup üzerime salmalarına. Kolay kolay atlatamam. Bi gece önce onlardaydı sabahına bu olay oldu ki hala daha genc o bile sagda solda biz tek istiyoruz diyr ona noluyorsa yani nolcak istediğini koysun bizde istediğimizi koyduk demiyolar hepsi üzerime geliyor. Benim ailem normal durumlu onların 2 ser dairesi var amcaların halanın falan durumları iyi hepsinin sanki beni ezmeye calısıyolar sen kimsin diye. Eşim iyi olmasa 1 dk durmam. İnanki herkes fakirle evlensin fakirin gönlü zengin oluyor bunlar gibi kibirli olmaz
(3,187 puan) tarafından
Allah ıslah etsin.. hergun bal baklava olsa evde insan bikar..Allah gönül hoşluğu versin para ne ki rızkı rabbim veriyor..alır ellerinden olurlar tepe takla hiç belli olmaz.. sen Allah'a havale et canım..rabbim eşinle muhabbetini korusun kapıyı kapatınca hepsi dışarıda kalıyor..
0 oy
tarafından
kayinbabanin ismi ne merak ettim
(10 puan) tarafından
Kayınbabam kendi adını koymak istemiyor babasının adını koymak istiyor
tarafından
bende dedelerinin adını koydum hemde babamın ismi olduğu için çift isim koyduk sorun yapmadilar 5 bin lira para verdiler destek için. inşaallah orta yol bulunur ailede sakinlestitecek kimse yokmu
(10 puan) tarafından
Yok canım şimdi tanınmışlar ya adı soyadı o yüzden asla baska bişey istemiyolar. Ben daha kayınpederimin benin hamilr olup olmadığımı bildiğini bile bilmiyodum bi anda kahvaltıda kendi actı konuyu sok oldum. Kaynım falan agladı babasına ne halin varsa gör ne bagırıyosun diyr kapılara carpıp cıktı yani şok olduk. Eşim işteydi yoktu o olsaydı sesini cıkaramazdı. Korkuyor eşimden

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 347 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Asyahatunnn (356 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 335 göst.
0 oy
5 cevap 120 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 263 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Havin06 (1,922 puan) tarafından soruldu